Най-слънчевите мами в арабските страни #15

  • 20 168
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 590
А трябва ли Шарията да се меси в законите на държавата?
Няма 100% мюсюлманска държава или управление само от Шерията.Зависи от държавата и от живеещите в нея мюсюлмани.По-принцип да. Лично мнение Whistling

# 271
А трябва ли Шарията да се меси в законите на държавата?
Няма 100% мюсюлманска държава или управление само от Шерията.Зависи от държавата и от живеещите в нея мюсюлмани.По-принцип да. Лично мнение Whistling

а мерси, стигнахме до същността на въпроса ... ще пиша след малко  Flutter

# 272
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
абе , къде  споменавам извънбра4ни връзки, през цялото време говоря за сексуален опит преди брака, за да не се 4уди после булката и зетя, какво трябва да се прави,ами направо за бебе да работят !на шега го казвам! манел ,не  ми отговори, нито на един пример конкретно, ти какво виждаш като решение! аз ги наблюдавам нещата реално, сблъсъкът на съдби , 4ела съм приготвените за заверка  сертификати на жени и девойки, 4е след като са говорили или били еди къде си са си останали девствени, това минава през съд, през полиция и мислиш ли какво й е на детето или жената , на душата й, 4е някой се е усъмнил в нея, 4есто даже  родителите  ги подлагат, да не станала беля в у4илище! аз на такова 4удо и унижение не бих подложила даже мъж! извратено е и мисля,4е го няма в корана, защо се прилага?ами новата вълна на видеотелефоните, при вас не ги разрешават или как?ве4е  си заснимат бра4ните  нощи или изневерите!какво да  ги направим, стрелба отблизо или съд  доживот! какви са наказанията според тебе?и кой ги наказва? защо хората стават съдници на ли4ния избор на някой, оставете ги да си живеят, без някой да изкарва вси4ко достояние на цял град!особено примери с  бисексуални, отиде в затвора , после жена му го прибра пак, но дале4е от  града ни!и ни бяха приятели! или хомо, но решил да се прикрие, как да се живее с такъв и да се правят деца?въпроси , на които се търсят конкретни реални решения!
и един страни4ен въпрос преди да приемете исляма, какво сте изповядвали, какво не ви хареса там, не ви достигна  и тръгнахте  към нова религия? как стана?колко време преди брака и кой беше  духовния ви настойник?

# 273
  • Мнения: 927
Каквото и да говорите май няма религия ,която да НЕ поставя мъжа на първо място...Не знам защо ,но е така..
Манел и Лили, мога ли да предположа ,че сте се запознали с исляма под влияние на любовта ви към мъж мусюлманин? Коя от нас е станала мусюлманка без ничие влияние, само от това, което е чела? Питам с добри чувства, защото съм минала по тоя път.
Един западен мислител-християнин е казал, че ислямът е прекрасна религия, но без последователи... визирайки начина на живот на мюсюлманите.
Миле, Дияна не живее в Гардънс, сигурно се сещаш за друга. Тази Дидка работи в Ботега Венета в Емирейтс Тауърс.

# 274
  • Мнения: 590
И без сексуален опит става - не е необходим,а е и забранен.
Марси ти не ми отговори също на много неща и затова въртим в кръг.Съмнението е огромен грях в Исляма,за да си позволиш да обвиниш някого трябва да си сигурен,че можеш да го докажеш,че е виновен.Това отговаря на въпроса ти.Непознаване на религията,смесена с държавни закони......традиции.Това отговаря и защо се прилага.
Цитат
“Кази са три вида. Едните попадат в Рая, а другите два - в пламъците на Ада. Човекът, който попада в Рая- това е този, който е разбрал истината и е съдил според нея. Този, който е разбрал истината и е съдил несправедливо ще отиде в Ада. Кази, който е съдил в невежество също ще попадне в Ада”
Цитат
О вие, които сте повярвали! Бъдете твърди в справедливостта, като свидетели пред Аллаха, дори против самите себе си, или родители, или близки; без значение богат или беден - Аллах е най-близо до всички и от двете страни. Не се поддавайте на страсти, за да не нарушите справедливостта. Ако вие преиначите или се отклоните , то Аллах знае какво правите вие!”
Отговори на конкретни казуси дава само Шериата-безпристрастен съд.....да не се повтарям,че писвам вече на себе си.Не съм запозната толкова добре с Исляма,нямам и право да давам решения за дадени проблеми.След,като тези хора не признават Шерия няма,какво повече да ти напиша.
Християнка-православна-троицата,иконите,Исус ......това достатъчно ли е.Писах скоро по този въпрос,сигурно си го чела.Духовен настойник нямам-сама си търся информацията,преценявам си и така.Сънне съм.
Веси може да предположиш.Ако под влияние имаш предвид ,мъжът ми да е налагал по някъкъв начин Исляма-категорично не.Писах,че доста време съм живяла с него като християнка-разлика не е имало.Сменила съм си религията по собствено убеждение.Стигало се е дотам,че съм му отказвала да сложа шапка,защото се е притеснявал от кърпата ми-бизнес партньорите и мнението им.Тъпо ,но факт.

# 275
  • Мнения: 689
Извънбрачни връзки или секс преди брака-все грях.Все неприятни последствия има,ако края не е щастлив...Или съпруг се избира според това дали ти допада в леглото?!Сигурно за това има стари моми Laughing
Защо ви е толкова интересно да знаете как и защо сме приели Исляма?
Ето моята история,не ангажирам никой с нещата,които пиша!
Аз съм била християнка,без семейството ми е да е религиозно,по традиция.
От молитвите към светци(канонизирани от хората)и икони винаги съм била резервирана.
Една приятелка(влюбена в арабин и мечтаеща да се омъжи за него) ми разказа,,историята,,на религиите-как Господ е пращал пророци на народите,за да ги учат как да живеят праведно и щастливо,как Исус-а.с. е божи пратеник,но не син на Господ,как после хората преиначили нещата и се появила Троицата,което за мен е политеизъм,после дошъл и пророк Мохаммед-с.а.с.за да каже на арабите,че Господ е един и няма равен нему(те се молели на статуи)и.т.н.Нещата ми прозвучаха много логично,прочетох някои книги,говорех с мюсюлмани,вкл.съпругът ми,с които често влизаме в спорове за религията до днес(!)Спомням си,че той ми обясни за чудесата:защо са се случвали и т.н.-беше ми съмнително-звучаха ми като детски приказки.След о-о година и половина просто един ден казах:искам да съм мюсюлманка-най-щастливият ден в живота ми!Малко се стресна моят-сигурна ли си,разбираш ли какво е Ислям...Семейството също беше изненадано-очакваха снаха-християнка,нещо нормално за Египет.Моите родители реагираха нормално.Баща ми ми каза,че иска да ме види със забрадката,която сложих по-късно,въпреки,че се молех,постех..Реших,че искам и другите да знаят,че съм мюсюлманка-и сложих хиджаба,така ме уважават повече,знае се как ни приемат европейките.В БГ ако си ходя ще се замисля-и без това всички знаят,давах им книги да четат,обяснявах-нищо.
Та това е-моля се само на Господ,получих търсените отговори защо живеем и умираме,защо има добро и лошо...Най-вече:намерих си смисъл на живота и съм много щастлива,винаги си казвам,че по-голямо благословение от това да ти се отворят очите-няма.

Това за доказването на девствеността е унизително-гледала съм го по филмите.Още ли го практикуват Shocked
Веси-станах мюсюлманка не заради любимия-той ме приемаше и преди това.Но какво по-хубаво съпругът ти,най-близкият ти човек да ти каже как стоят нещата,за да сте щастливи ЗАВИНАГИ?

# 276
С две думи, че нямам време:
не ме интерсува кои как и каква религия е приел и какво според него е грях или не. Всеки да си живее според собствените расбирания.
Никой обаче няма право да налага със закон религиозни принципи, нито в неговата си страна нито в моиата. Това важи и са христианството.
Конкретен пример: кога, защо и с кой ще правя секс си е моя работа. Дали ще се нафиркам до козирката си е моя работа.
С фанатизъм и средновековни разбирания се стига само до омраза.

# 277
  • Мнения: 590
С две думи, че нямам време:
не ме интерсува кои как и каква религия е приел и какво според него е грях или не. Всеки да си живее според собствените расбирания.
Никой обаче няма право да налага със закон религиозни принципи, нито в неговата си страна нито в моиата. Това важи и са христианството.
Конкретен пример: кога, защо и с кой ще правя секс си е моя работа. Дали ще се нафиркам до козирката си е моя работа.
С фанатизъм и средновековни разбирания се стига само до омраза.
В италианските закони ,няма ли религиозен елемент.Религиозни данъци.Взаимстване от Библията?
Уважавам личното ти мнение,въпреки,че е много обобщаващо стигащо до крайност Peace

# 278
  • Мнения: 920
Извънбрачни връзки или секс преди брака-все грях
За мен изобщо не е едно и също.
Преди брака си свободен човек.
Когато си обвързан - с брак или без, е друго. Не съм религиозна - за мен е ? на морал, разбиране.

И защо мислите, че е ? само на Исляма.

Някъде срещнах реплика към марси - като майка на дъщери как може така да разсъждава. Майка съм на момиче и момче.Никак няма да ми е по-леко, ако разбера, че момчето изневерява.

# 279
x Manel
Има, как да няма. А сегашият папа води доста агресивна политика в това отношение. Аз съм и против това. Казах го по-горе.

# 280
  • Мнения: 920
И второто въпросче, ми е защо в емирствата и съседните им държави, традиционният цвят на абаята е черен, не е ли малко непрактично за този регион, знаем че черния цвят доста привлича слънцето.
Laughing А мъжете в бяло, а? Прозирно.
Дори и в черно, абаята е много по-прохладна от къси панталонки и бюстие.

# 281
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моми4ета,само едно и то наистина последното ще кажа- познавайки двете религии, моят опит ,но реален, не говоря за внушения  и квалификации, за догми, ограни4ения, традиции , реликви, книги и др. позамислете се наистина -когато 4овек е в беда и иска помощ от бога , той не ти4а нито до църквата, нито до джамията за да помоли бог да му помогне, не казва нищо друго като име, а боже, помогни ми, спаси ме или спаси детето ми!аллах= бог,тогава какво ни разделя, нищо! бог е един и каквото и да спорим, никой не е в състояние да отговори какво е там и кой отива в рая  или в ада! няма отговор , докато не отидем и видим!дано се познаем с тези, които оби4аме за да сме заедно! аз си оби4ам хората и добротата, отворените сърца , любовта към другите и себе си , могат да ни дадат  разбирането за живота! не ограни4авайте мисълта си ,тя е безграни4на както е и времето!

# 282
  • Мнения: 689
Марси-това последното ми хареса.Аллах в превод на български е Господ,че някои си мислят,че за друг бог става въпрос Wink

Надявам се никой да не съм обидила и се радвам,че научих вие какво мислите,момичета Hug

Забравихме за децата,кафенцата и вечните поздрави в темата!

# 283
  • Мнения: 1 728

 Laughing А мъжете в бяло, а? Прозирно.
Дори и в черно, абаята е много по-прохладна от къси панталонки и бюстие.
[/quote]

Да и сигурно е много по-удобна за къпане  Wink, иронията не е уместна в случая... въпросът е защо точно черен цвят на това ярко слънце, а не да речем тъмно син или някой друг по убит цвят, а мъжките бели одежди не мисля че прозират, но пък са подходящи за този горещ климат  Grinning


Марси дано повече хора да стигнат до твоята житейска мъдрост, че светът с този тероризъм и фанатизъм не е тръгнал на добре....

# 284
  • Мнения: 689
Мъжете работят на слънцето-а жените си стоят в къщи или ходят в мола където са на сянка Wink
Черното е прието,защото не привлича погледа и е контрастно на бялото(всяко  подражаване на противоположния пол е забранено)

Копринената абая държи много хладно,като заедно с това защитава от лоши погледи.И за къпане става-наблюдавах една жена как се забавлява с мъжът и децата си-и забрадка носеше!

Общи условия

Активация на акаунт