Колко време чакахте?

  • 97 086
  • 790
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 668
Здравейте!
Моя близка приятелка чака за осиновяване на дете. От около 5 месеца е в регистрите, като за детето е писала момиченце, до 3 и половина години, българче, здраво. Досега никой не ги е потърсил за срещи... Всичките и опити да разбере как е станало при Другите завършва с ЦЕНА между 5 и 8 хиляди лева. Мъжът и е категоричен, че той не иска да живее с мисълта, че е купил детето си, но тя вече е отчаяна. Социалната им им е казала, че най-дългия срок, които тя е имала, в които осиновители чакат за дете е бил година, но не е поискала пари. Явно освен всичко останало и гадовете се пазят и трябва някой-някак да те запознае с точния човек. Всичко зависело от някакви регионални, които решавали кое дете за кои родител е. На тях трябвало да се даде подкуп. Намери и адвокат, които преди е помагал за осиновявания - според него преди са се давали подкупи на по 5-6 човека, сега с новия закон на 25-26 човека... Много е тъжно! И е жалко... Някакви деца стоят захвърлени по някакви домове без надежда, че в тези условия ще станат нормални хора и ще получат добро бъдеще, а от друга страна някакви чиновници търсят по-добрия рушвет, че да ги дадат някъде. Как ли заспиват тези хора вечер, осъзнавайки факта, че точно в тази минута някое дете заспива някъде с надеждата на каже мамо някой ден, а вие заспивате със сързите си, незнаейки дали ще ви кажат мамо някой ден... Моля ви, дайте надежда, че в тая шибана държава има някъде и някой, които не продава деца, а дава надежда. Ако от вас има момичета, които са минали по трънливия път с даването на подкупи - разкажете ми вашата история може и на лични- как намерихте връзката, колко пари... Благодаря

# 16
  • Мнения: 441
Ger4o, аз на никого не съм дала подкуп, нямаше за какво

познавам вече достатъчен брой осиновители от цялата страна, които не са дали

искам да се запозная и с някой от Другите, които са дали

съжалявам за твоята приятелка

да, зависи от регионалните, нека се обърне към тях и да пита защо досега не са я викали, аз така правех

успех Peace

# 17
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ger4o Аз много пъти съм го казвала тук и сега ще го кажа,нека нахалстват но културно.Аз звънях през ден,че дори понякога и всеки ден.Ей така уж да ги чуя социалните  ида се осведомя дали има нещо ново.Накрая явно им писна на всички от мен и от мъжът ми и решиха да се отърват от нас,като ни предложат детенце. Mr. Green
Аз сравнително малко време чаках и за двете си деца.Все още има хора,които ме наричат лъжкиня,заради това,че винаги когато ме попитат,колко пари съм броила и за синът ми  иза дъщерями,казвах простичко"Николко",защото това си беше самата истина.
Единственото, което носих във дома,беше почерпка и то в деня,когато ги изписваха.
Дано на твоята приятелка и се обадят по-скоро.

# 18
  • Мнения: 1 668
Онтово да досаждам ама нещо не разбрах...
Та... на моята приятелка социалната и е изготвила доклада, дала и е номера и е казала, че оттук насетне тя нищо не може да направи. Те са и досаждали още няколко пъти, но тя им е казала, че те нямат връзки с регионалните. Та тя е звъняла на регионалните ама няква идиотка я е срязала по телефона, че не ставало със звънене, а с чакане. Тоест какво ще посъветвате - регионалните ли да тормози или социалната? Тя в регионалните не познава никой и е звъняла на сляпо - на когото попадне, ама явно е попаднала ня някоя темерутка.

# 19
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ни е не сме звънили на никого и сме чакали 6 месеца /вкл. и лятната 2 месечна отпуска на съдилища и регионални дирекции/ от момента на изготвяне на доклада на социалния работник и официалното ни включване в регистъра на чакащите за осиновяване. Не сме давали на никого пари и не сме звъняли също на никого - бяха ни обяснили подробно процедурата /социалната работничка беше младо, добронамерено и симпатично момиче/.
Така че - не преживявайте, всичко ще си дойде по местата   bouquet

# 20
  • Мнения: 171
Цитат
От около 5 месеца е в регистрите, като за детето е писала момиченце, до 3 и половина години, българче, здраво. Досега никой не ги е потърсил за срещи

Според мен, ще почакат още доста, имайки предвит критериите "момиченце, здраво , българче". Разбира се в никакъв случай не им го пожелавам, но за съжаление това е действителноста.

# 21
Онтово да досаждам ама нещо не разбрах...
Та... на моята приятелка социалната и е изготвила доклада, дала и е номера и е казала, че оттук насетне тя нищо не може да направи. Те са и досаждали още няколко пъти, но тя им е казала, че те нямат връзки с регионалните. Та тя е звъняла на регионалните ама няква идиотка я е срязала по телефона, че не ставало със звънене, а с чакане. Тоест какво ще посъветвате - регионалните ли да тормози или социалната? Тя в регионалните не познава никой и е звъняла на сляпо - на когото попадне, ама явно е попаднала ня някоя темерутка.
От социалната работничка от ОЗД наистина нищо не зависи на този  етап. Тя има ангажимент по изготвяне на социалния доклад за годността на кандидат осиновителите и следосиновителния контрол.
Действително, "чакането" Crossing Arms е в основата на всичко. Но ако тя все пак е решила да се обърне лично към някой, то това е директора на Регионална дирекциа за социално подпомагане, който е и председател на Съвета по осиновяване. Твоята приятелка би могла да договори час за среща в приемния ден.  Личен контакт с кандидат осиновителя никога не е излишен. Същевременно имай предвид, че понякога прекаленото настояване и звънене може да доведе до обратен ефект. Някой във форума беше казал нещо много точно: "Да досаждаме културно" Grinning
Успех!  bouquet

# 22
Здравейте. Искам да се включа във форума с една кратка и се надявам полезна реплика. Ние със съпруга ми сме кандидат-осиновители. Чакаме от 30.04.2006-тогава бяхме вписани в списъка на осиновителите.  Все още не сме поканени за интервю. Знам, че това ще стане.
Това , което исках да кажа на всички с подобна мене съдба е, да са спокойни и продължават живота си напред. А детето само ще ги потърси и избере, когато му дойде времето.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 668
Здравейте мами, имам новини - тази седмица моята приятелка имаше среща с прекрасно момиченце. Мисля, че взаимно се харесаха и те днес подават моблата за осиновяване. сега въпросите ми са други - дано ми помогнете - Името, което ще носи момиченцето от тук насетне в самата молба ли се пише? Според вас след колко време е хубаво детето да тръгне на детска градина- в момента е на 3.5 години. Моето разсъждение е, че детето до сега е било с други деца и сигурно ще му липсва общуването, но от друга страна пък да не си помисли с малката си главица, че отвоно е изоставено и е в дом  newsm78. Те имат уговорка като го вземат да ходят заедно при нейна приятелка - детски психолог, че успее по-бързо да превъзмогне шока, но.... Колко време трае процедурата по осиновяване - на тях са им казали, че съда трябва да им прати бризовка - дело 1 седмица и срок за обжалване 1 седмица, но не могат да им кажат съда след колко време ще ги извика на дело  newsm78. Казали са и, че през това време има право да вижда тетето, да говори с него по тел и досега не са и отказвали, но не и разрешават да го извежда навън - защото забележете децата не били свикнали да излизат  Shocked. Ще съм благодарна ако ми отговорите и се извинявам на авторката на темата, че я ползвам за моите въпроси.

# 24
  • Мнения: 367
Това с излизането навън / от кандидат -осиновител/ наистина е така и смятам, че хората са прави. Докато не мине делото, кой може да каже какво ще стане.  Нашето дело беше насрочено 3 седмици, след като подадохме молбата. В молбата до съда се пише какво име искате да носи детето след осиновяването. След което /при нас поне беше така/ съдията праща призовка и на биол.майка. Тя може и да дойде в съда, но е достатъчно само да разпише призовката. 7 дена след делото влиза в сила решението на съдията/ ако няма обжалване от страна на майката/. Това с БМ е пълна глупост в закона, след като тя вече е подписала документите за осиновяване, но така е. И като вземат решението , с него и соц. работник отиват в дома и си прибират детето.  И на нас детски психолог ни каза, че не е проблем детето да ходи на градина.Но мисля, че зависи и от самото дете. И не е вярно, че децата не излизат от дома. Водят ги на разходка когато времето е хубаво , разбира се тези които са над година и половина, или си играят навън / нашият дом си имаше градинка , в която ги извеждаха/.

# 25
  • Мнения: 2 722
Без никакви връзки и подкупи точно на деветия ден след вписване в регистъра на осиновители получихме писмо че сме избрани като подходящо семейство - възрастта няма значение - аз бях на 39, съпруга ми на 44.
Тогава късметът ни е бил голям а сега чакайки за втори път късам листчетата от календара....

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Без никакви връзки и подкупи точно на деветия ден след вписване в регистъра на осиновители получихме писмо че сме избрани като подходящо семейство - възрастта няма значение - аз бях на 39, съпруга ми на 44.
Тогава късметът ни е бил голям а сега чакайки за втори път късам листчетата от календара....

Как така на 9 ден от вписването?  Shocked А имахте ли претенции за пол, етнос и години?

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
Без никакви връзки и подкупи точно на деветия ден след вписване в регистъра на осиновители получихме писмо че сме избрани като подходящо семейство - възрастта няма значение - аз бях на 39, съпруга ми на 44.
Тогава късметът ни е бил голям а сега чакайки за втори път късам листчетата от календара....

Как така на 9 ден от вписването?  Shocked А имахте ли претенции за пол, етнос и години?
Питай я за второто детенце - Митко, колко чакаха  Mr. Green Тя ни е късметлийка мама галя Grinning

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Без никакви връзки и подкупи точно на деветия ден след вписване в регистъра на осиновители получихме писмо че сме избрани като подходящо семейство - възрастта няма значение - аз бях на 39, съпруга ми на 44.
Тогава късметът ни е бил голям а сега чакайки за втори път късам листчетата от календара....

Как така на 9 ден от вписването?  Shocked А имахте ли претенции за пол, етнос и години?
Питай я за второто детенце - Митко, колко чакаха  Mr. Green Тя ни е късметлийка мама галя Grinning

А за 2-рото имахте ли претенции за пол, възраст и етнос?

# 29
  • Мнения: 690
Аз като стринка на двамата разбойници, мога да отговоря (Галя нали е "селянка" в момента, но мисля, че няма да се разсърди)
В Шумен получават заповедта за вписването им в регистъра, вписват ги, след 2 дена има съвет и понеже имат желание за турски етнически произход, а в региона са доста такива - се класират веднага. Нищо сложно и нередно. "Елементарно Уотсън".
А за Митко - божа работа. Мииии, били са си нашите деца.  Много си ги обичаме. (Извинявам се за отклонението)

Общи условия

Активация на акаунт