Хемороиди - дайте съвет

  • 93 676
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 883
Антифлегмин . Свекър ми се маже с мед и много му помага  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 3 610
Антифлегмин . Свекър ми се маже с мед и много му помага  newsm78

антифлегмина е мазило за махане на некрози от вимето на кравите и е опасно да се мажете с него Naughty

# 17
  • Мнения: 1 883
Антифлегмин . Свекър ми се маже с мед и много му помага  newsm78

антифлегмина е мазило за махане на некрози от вимето на кравите и е опасно да се мажете с него Naughty

За какво е опасно???

# 18
  • София
  • Мнения: 3 610
Антифлегмин . Свекър ми се маже с мед и много му помага  newsm78

антифлегмина е мазило за махане на некрози от вимето на кравите и е опасно да се мажете с него Naughty

За какво е опасно???

изтънява лигавицата на червото и  тя се перфорира

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 18:03 от liani

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 201


антифлегмина е мазило за махане на некрози от вимето на кравите и е опасно да се мажете с него Naughty
[/quote]

За какво е опасно???
[/quote]

изтънява лигавицата на червото и  тя се перфорира
[/quote]

е нали се маже външно само на хемороидите, аз не го мажа навътре - или и това е проблем?
 Praynigмоля ви споделете, защото от снощи 3 пъти вече се мазах, не са изчезнали (разбира се), но малко понамаля болката. Ве не знам какво друго да слагам #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610
DDeli,от три пъти няма да ти стане нищо,но не е редно да се употребява за лечение.Ако кажеш какви  са ти оплакванията мога да ти дам по конкретен съвет Hug

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 201
DDeli,от три пъти няма да ти стане нищо,но не е редно да се употребява за лечение.Ако кажеш какви  са ти оплакванията мога да ти дам по конкретен съвет Hug

Много 10х за отзивчивостта  bouquet

Нямам построянни проблеми - случва ми се 2-3 пъти годишно, външни, без кървене, обикновено ги мажа с Масту или Доксипрокт, слагам в/у тях напоен памук с риванол и за около макс 4-5 дена изчезват.
Но като ме нападнаха след коледа та до днес - нищо не помага - не мода да си стоя на д-то. Нямам запек, не съм се напъвала (напротив от 2-3 седмици съм супер редовна), не е от твърди изпр-я - просто не знам. Слагах и свещички Масту, но нищо - та от снощи съм на антифлегмин, но и сега не мога да седн ана стола пред компа, та съм коленичила...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 610
DDeli,от три пъти няма да ти стане нищо,но не е редно да се употребява за лечение.Ако кажеш какви  са ти оплакванията мога да ти дам по конкретен съвет Hug

Много 10х за отзивчивостта  bouquet

Нямам построянни проблеми - случва ми се 2-3 пъти годишно, външни, без кървене, обикновено ги мажа с Масту или Доксипрокт, слагам в/у тях напоен памук с риванол и за около макс 4-5 дена изчезват.
Но като ме нападнаха след коледа та до днес - нищо не помага - не мода да си стоя на д-то. Нямам запек, не съм се напъвала (напротив от 2-3 седмици съм супер редовна), не е от твърди изпр-я - просто не знам. Слагах и свещички Масту, но нищо - та от снощи съм на антифлегмин, но и сега не мога да седн ана стола пред компа, та съм коленичила...

Най-вероятно се касае за възпалени "външни хемороиди".
Първо и основно правиш си отвара от смрадлика сипваш я в леген и сядаш вътре за около 10-15мин.Температурата да е приятно топла.След това е най-добре да намажеш с ултрапрокт, ако намериш, ако не мисля че сега има долопрокт.Това с банята и мазането поне два пъти дневно-след WC и преди лягане.Успех

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 201

Най-вероятно се касае за възпалени "външни хемороиди".
Първо и основно правиш си отвара от смрадлика сипваш я в леген и сядаш вътре за около 10-15мин.Температурата да е приятно топла.След това е най-добре да намажеш с ултрапрокт, ако намериш, ако не мисля че сега има долопрокт.Това с банята и мазането поне два пъти дневно-след WC и преди лягане.Успех
[/quote]

Бях търсила ултрапрокт и ми казаха, че само от чужбина. Дали го има по аптеките - утре тръгвам да го търся, а смрадликата още тази вечер. Дано ми мине -ще докладвам. Пак много благодаря!

# 24
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Благодаря на всички за съветите, а някой знае ли нещо за безкръвните операции и дали са подходящи за вътрешни
и аз се интересувам Grinning

# 25
  • Мнения: 408
Години наред имах проблеми с тия хемороиди - поне 2-3 пъти в годината напр  аво не можех да спя от болки. Ползвала съм свещичките и някои мазила. Решават проблема временно. 2004 попаднах на Хуск-това са фибри от някакъв живовлек. Изпих три опаковки по 100гр. След това веднъж годишно, че и по-рядко. Вече най-много да получа леко неразположение-нито ме боли, нито кърви.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 512
На мен Антифлегмин ми помага, на дядо ми също. Добре е ова мазане да го съчетаеш с Детралекс 2.1 тб  за 20 дни пролет и есен. Хемороидите са като язвата обострят се пролет и есен.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 201

Най-вероятно се касае за възпалени "външни хемороиди".
Първо и основно правиш си отвара от смрадлика сипваш я в леген и сядаш вътре за около 10-15мин.Температурата да е приятно топла.След това е най-добре да намажеш с ултрапрокт, ако намериш, ако не мисля че сега има долопрокт.Това с банята и мазането поне два пъти дневно-след WC и преди лягане.Успех


Велико нещо е смрадликата!!! Плюс долопрокт - за два дена положението е овладяно!!!
БЛАГОДАРЯ ТИ liani   bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: 79
Ох,и аз да ви се оплача.Бремена съм в 32-та седмица.От 2 седмици имам хемороиди док ми изписа Масту.Отначао(първите 3-4 дни)имах малко подобрение но от 2 дни пак се възпалиха.Много се притеснявам като взема да раждам какво ще стане тогава ако не съм ги излекуеала тези хемороиди.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 973
Най-много да излязат още по време на раждането, но бъди упорита и мажи , както и баните със смардлика както са писали, страхотно помага ! Аз имам отдавна външни , но не се бяха възпалявали много отдавна. Като ми изтекоха водите започна нещо като разстройство съчетано с контракции и излязоха. После след клизмата пак ги раздразних, а с раждането ...Но всяко чудо за три дни. Аз предварително си носех Масту , защото предполагах, че така ще се случи и мажех на ден по няколко пъти. Плюс киснене в смрадлика, което помага и за шевовете и си о.к. Но по-добре третирай сега за да не са възпалени.
По принцип при хемороиди знам, че трябва да се избягват пикантни храни, газирани напитки, силно кафе и чай и др. Както и други са писали трябва да се консумира храна богата на фибри за да се улеснява изхождането.
Успех на всички които водят борба с гадните хемороиди!

Общи условия

Активация на акаунт