Май кърмата ми е малко

  • 1 127
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
Аман от кризи, бе..И ние сме явно в криза на растежа след дни влизаме в трети месец. HugБебо през първия месец наддаде 1 кг, само от кърмене, което все си мислех, че е недостатъчно. Но, познайте....все ми е на цицата. На поискване. Само дето аз не знам кво иска човека и винаги му я предлагам. От това през нощта приличам на въртолет...НИКАКВО спане! В 23, 02 ч , 04 и т.н. НО в последните дни направо е кошмар ..Да не говорим за коликите, не се уригва винаги, макар че го изправям, сменям позите и въобще правя всичко, което съм прочела в Библиотеката, и което сте ме посъветвали Rolling EyesИнфакола май е гола-вода..

# 16
  • Мнения: 4 181
Момичета , успокойте се Peace
Това е съвсем нормално поведение за бебета на вашата възраст. Моето като беше на толкова вечер "висеше" повече от час на гърдата. Никога не съм давала АМ.
Първо може да имате криза на растежа, но дори и да нямате бебето може просто да иска да суче, не да яде, а просто да си суче и да се чувства доволно и щастливо при вас Peace
Не го лишавайте от това удоволствие.

А относно проблема с повръщането , той се израства. Една позната така даваше от начало АМ, уж заради повръщането, обаче постепенно взе да дава повече АМ отколкото кърма и накрая съвсем мина на АМ, а детето продължи да си повръща до около 6-ия месец.
Просто явно това , както е написала и базилиск е от незрялостта на стомаха, който се развива до около 6-ия месец

# 17
  • Мнения: 2 829
Така както описвате проблемите си излиза че и аз не съм имала кърма първите месеци....
Бебето ми висеше по 1 час на гърдата и след половин-1 час пак беше гладно. Имали сме дни, по 2 часа суче и в момента в който го дръпна от гърдата реве на гладно.... Вярвах че това е временно и ще мине, вярвах че искам да кърмя детето си и ще успея... АМ не съм давала, бебето ми наддаде 1.5 кг първия и 1.2 кг втория  месец.
Да добавя че за 20 минути изцеждах 10 грама, с голям зор... И само капчици излизаха, нямаше и помен от струйки...
И след това, към края на втория месец малкия ми бебок заякна и започна да смуче мощно и да се нахранва за 5-10 минутки, а от гърдите ми излизат струйки мляко!
Момичета, минава време докато каналите на гърдите ви се отпушат, бебчетата позаякнат и се научат да сучат по-ефективно, а и се успокоят че мама винаги ще е до тях, защото в момента те имат нужда да сучат и за да се уверят че сте там, за да ги гушкате и да се успокояват.
Знам че сега кърменето е по-трудно, отколкото да давате АМ, но помислете, при вас почти е минал трудния период, още малко усилия и ще ви бъде много по-лесно да кърмите, отколкото да давате АМ! Изчезва всякаква болка и става приятно, няма шишета за миене, не се изварява вода, само вдигаш блузата и за 5 мин. бебето е нахранено!
За мен да се откажете сега е все едно даа работите 1 месец и да не си вземете заплатата!
Желая ви успех и много приятни мигове с бебоците Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 067
Фъстъчка, какво е това хомеопатичното и помага ли ти?

Ами да ти кажа не знам колко му е ефекта, ама кърма си имам за бебка, че даже и малко остава за доизцеждане. Педиатърката ми се занимава с хомеопатия и ми го препоръча, щото и аз имах терзания дали не ми е намаляла кърмата. Казва се Ricinus Communis 5ch. и се приемат два пъти дневно по 5 гранулки. Има го в аптеките Санита със сигурност, от там го купих.

# 19
  • Мнения: 191
Много ви благодаря за отговорите. За последния час и половина съм го слагала 3 пъти. В момента от 15 минути си спинка. Поуспокоих се, че не само аз съм така, а си продължавате да си кърмите. Ще поразпитам в аптеките за лекарството и ако го има ще го пробвам. Проблемът е, че съм от малък град. Дано да подейства!

# 20
Здравейте, аз мисля че имам същия проблем. Бебето ми е на 2 мес. и половина, първия месец наддаде само 200 гр. и реших да го дохранвам, с АМ наддаде 900гр. - втория месец. В момента вече храненето е мъчение неще да суче, мисля че добавката му е малко, незнам точно колко да давам, защото го и кърмя когато иска или се изцеждам. Помогнете ми незнам какво да правя, искам да го кърмя. Педиатърката ми забрани да му давам АМ, а бебчо и повръща след всяко хранене, докато се уригва. ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 829
Панда, опитай да кърмиш бебето без режим, всеки път когато промрънка и да го оставяш да суче колкото иска. И намалявай количеството на добавката постепенно- примерно с по 10 гр. на ден. Препоръчвам ти да изчетеш библиотеката на форума - има статии за това, как да разбереш дали детето яде достатъчно, за кърменето на поискване, за премахването на добавката.
Много е важно да се чувстваш уверена!
Опитай и не се страхувай да задаваш въпроси тук във форума! Hug

# 22
  • Мнения: 1 896
А за повръщащите бебета много полезни съвети има тук.

# 23
  • Мнения: 329
И ние сме с такъв проблем , макар да сме на почти пет месеца, до сега наддавахме много добре по 1.400, но от известно време и той плаче и се дразни по време на кърмене, започнах понякога през деня да давам АМ, за което съжалявам. Четох в библиотеката и опитах някой неща, първо помислих, че не захваща добре, пробвах кърмене легнала, до него, над него, станах като майките маймунки, но ефект няма, кърмя през час два, а по принцип се храним на три, но той се сърди и нервничи и не иска да сучи, дори на често. Най - добре е през нощта към 3-4 тогава спокойно суче или има повече кърма, но за цедене няма и 20 гр.Старая се да не се отчайвам и да издържа възможно най-дълго, надявам се при вас в началото да се получи по-добре.

# 24
  • Мнения: 2 829
Сирен, за мен също беше много неприятно, когато някъде към средата на третия месец започна да не иска да суче, върти се, мрънка и т.н. До този момент кърменето беше универсално лекарство и помагаше винаги и за всичко.
Аз си го обяснявам с това, че на тази възраст бебоците започват много да се впечатляват от околния свят, превъзбуждат се и се изнервят, и като капак им е скучно да спрат да разглеждат наоколо и да сучат. В началото помагаше само кърмене на тъмно и в сънено състояние, а сега непрекъснато се променя, обикновено като е гладен без проблеми суче, освен когато е много превъзбуден- тогава трябва да го погушкам за успокоение, или да го сложа да си погледа музик. играчка, или да го полюлея и чак тогава започва да суче. Обаче ако не е гладен- категорично отказва да суче! А преди не беше така.
Аз мисля че ще минем през още трудни периоди, но вече дори не прилагам съвети дадени от друг- просто търся начин, който да е добър за моето бебе. Моя съвет е- не давай АМ, ами се вслушай в бебето си, отдели повече време за да видиш каква е причината, как можеш да го успокоиш и да продължите с кърменето без проблеми.
При нас има дни, когато дребния почти не се храни през деня, тогава наваксва през нощта или по време на следобедния сън- буди се често и суче. Мен това ме устройва, важното е бебето ми да е добре, в момента това ми е работата- да се грижа за него.
Желая ви успех, и не забравяйте да споделите как вървят нещата! Hug

# 25
  • Мнения: 1 896
siren,
yanast ти е дала много добри съвети. Искам само да допълня да не се тревожиш че няма за цедене. При теб кърмата се е регулирала вече и е съвсем нормално да не можеш да цедиш кой знае колко, а в същото време бебо да си получава кърма на корем.
При това положение даже временно да ти понамалее кърмата (примерно ако сте в период на кърмаческ& … 95;ка, както го описваш), след това ще ти се възстанови без проблеми щом бебо почне да наваксва със сукането. През нощта сучат просто защото няма дразнители, а не от нещо друго, не се тревожи за количеството.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 329
Благодаря за съветите , вярвам на казаното, просто трябва упорство, защото най-лесното е да се откажем, дори мислих за вариант след 5 мес., да започна захранване с картофено пюре и да спра постепенно АМ, дали е правилно това? Може би така кърмата ще се увеличи по количество и АМ няма да я измества? А колкото до цеденето, през нощта се цедих около половин час, капка по капка, около 20 гр. и мисля да ги дам с лъжичка, защото тази течност ми е много скъпа! Успех на всички оптимисти!

# 27
  • Мнения: 1 896
На 5-6 месеца ви е много рано за заместване на кърмене с твърда храна. Захранването може да е бавно. Кърмените бебета, поне голяма част от тях, само си опитват от твърдите храни, с които ги захранваме, запознават се с вкусовете, но се хранят основно с кърма. И точно така трябва да бъде.
Ако вече даваш повечко АМ и се притесняваш да го спреш изведнъж, може да го намалиш постепенно, като предлагаш достатъчно често гърдата. Не се безпокой, бебе на тази възраст няма дълго да стои гладно. Даже да се поинати малко, след това ще си навакса.
Иначе идеята да се цедиш и да даваш с лъжичка не е лоша - и без това с даването на АМ може да му е харесал биберонът и не е добре да му го даваш.

Общи условия

Активация на акаунт