Вие бихте ли ги критикували?

  • 1 617
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
При подобна необратима мозъчна травма, ако детето продължи да расте, ще стане жена, може и привлекателна, но с бебешки ум. Опитват се да я предпазят, не бих могла да ги упрекна.

# 16
  • Мнения: 5 622
Аз мисля, че има логика в действията им. Пък и коя съм аз, че да ги критикувам....

# 17
  • София
  • Мнения: 5 828
а какво означава това?

Това означава, че детето дори на 10 или 20 години ще е физически развито като на..една да речем.
Ръст и т.н.

 Shocked
не знаех, че е възможно такова нещо  newsm78

Не мога нито да ги подкрепя, нито да ги критикувам, те си знаят мотивите за това решение, вероятно смятат като всеки един родител, че правят най-доброто за детето си.

# 18
  • Мнения: 15 619
Не знам какво бих направила в такава ситуация и не мога да съдя другия, само защото от моята камбанария гледката е друга.
Сигурно решението не е било взето лесно.

# 19
  • Мнения: 1 072
Цитат
Деветгодишната Ашли има умствено развитие на тримесечно бебе.

Според мен въпросът не е дали бихме ги критикували. Да изкажем мнение, да и то само ако разполагаме със същата информация като родителите.

Въпросът е,  да влизаме ли в ролята на съдбата или не. Защото решението на родителите е доста смело. Със сигурност не могат да се предвидят всички последствия от намесата. Правилно / неправилно в случая е толкова относително.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не бих критикувала.
Така биха имали дете на 9 години с тримесечен интелект.
Но пък няма ли хормоналната намеса да изроди по някакъв начин детето?  newsm78

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля, че не им е правилна постъпката, но коя съм аз, че да ги упреквам хората в каквото и да било.

Реза - ако има "нещо" за мен, моля на ЛС да споделиш Wink

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз не бих ги критикувала. Вероятно  не бих имала смелостта да се намеся така в съдбата на детето си. Но пък никой не знае какво всъщност изпитват тези хора. За тях това е правилното решение.

# 23
  • Мнения: 1 942
Аз пък мисля, че подобно нещо е невъзможно! Ако имаше операции и хормони дето спират расрежа, то манекенките /а и не само те/ като станат на 20 години и хоп ще се подложат на терапия и ще си останат за винаги такива. Що за хормон ще спре развитието? Ако имаше такова нещо щеше да се прилага при домашните любимци - представете си вашето коте или куче винаги  да си остане мъничко и сладички ....  Та си мисля, че са журналистически приказки.

# 24
  • Мнения: 7 186
Нямам информация какви са последствията от такава интервенция, даже за пръв път чувам че се прави подобно нещо, затова не мога да ги критикувам, нито мога да кажа, че е правилно.
Ако лекарите са убедени, че това ще облекчи състоянието на детето, ги подкрепям в решението им.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пък мисля, че подобно нещо е невъзможно! Ако имаше операции и хормони дето спират расрежа, то манекенките /а и не само те/ като станат на 20 години и хоп ще се подложат на терапия и ще си останат за винаги такива. Що за хормон ще спре развитието? Ако имаше такова нещо щеше да се прилага при домашните любимци - представете си вашето коте или куче винаги  да си остане мъничко и сладички ....  Та си мисля, че са журналистически приказки.

.... я помисли пак

# 26
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не бих критикувала семейството.
Все пак не разбрах точно за каква процедура са дали съгласие?

# 27
  • Мнения: 1 942
Мисля бе мацка, ама не се сещам как може да стане! Има един хормон на развитието, но това не означва, че ще сотане като бебче, а ще стане джудженце. Правят пудели и зайци мини, ама то там се играе на генетика, а не да се оперират горките животни.

Преди години като ходих в Дом майка и дете като доброволка имаше едно детенце, което беше на 3 години и не растеше /изглеждаше като 6 месечно бебе/ и интелекта му беше на такова. Неверотно забавно и весело бебче, но що светила от международния контингент се бяха извървели да го видят, че е чудо някакво.

Та кажи според теб какво трябва да са оперирали лекарите и с кои хормони да се бъзикат? 

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има един хормон на развитието, но това не означва, че ще сотане като бебче, а ще стане джудженце.

Не знам кой къде е казал, че ще остане бебенце детето.
Става дума за спиране на развитието, не за спиране на времето.

# 29
  • Мнения: 1 517
Може би решението им е крайно, може би нямат право да се намесват в Божиите работи (дано да не прозвучи фанатично), но пък може и да имат... newsm78
Кои сме ние, че да ги съдим???
Не знам те какво право имат, но знам, че никой няма право да съди другия, особрно така прибързано. В крайна сметка всеки сам си носи кръста и си търпи последствията от взетите решения.

Общи условия

Активация на акаунт