Ергенът 2 ❤️ Симфония от чувства - Тема 8

  • 125 196
  • 2 597
  •   1
Отговори
# 1 410
  • София
  • Мнения: 2 965
Проблемът ми с Евгени е, че показва недоволството си по доста жесток и властен начин. Има други, доста по-човечни и възпитани начини да се покаже неодобрение към някого или нещо.

Добре де, какво толкова жестоко имаше в това, да попита шеговито какво й липсва, и после - след като тя се усети, да й каже, че се чуди дали това, че не го носи, не е знак? Къде беше този властен и жесток упрек към нея? Тя си каза обяснението, извини се чак, той каза, че се радва, че са се изяснили - пито-платено. Но не и за Елена - тя има нужда още да изяснява, да се обяснява, да се оправдава. В същото време, Евгени няма право да се почувства засегнат, че тя не оценява жеста му - ако беше обратното, и Елена му беше подарила нещо и той не го носеше, вероятно щеше да се твърди, че той не го носи, за да я измъчва... А Елена щеше да е пред нервен срив, че Евгени не я иска, не й е оценил жеста и й дава сигнали.

Аз имам предвид церемонията на розите и цирковете, които направи преди да даде последната роза.

# 1 411
  • Мнения: 263
kaSsisS - безспорно, но помисли, когато Жестът е от Алтънбаш, спонсора как биха стояли нещата : )) Дали ще заблести или ще подбира бижуто, според роклите си?
И тук Евгени няма никаква вина какво му се нарежда да направи и "накаже". Условията не са негови, а на рекламодателя Wink
И мисля, че точно това Загря Еленка, а от там дойде и цялото и притеснение Wink

# 1 412
  • Мнения: 7 391
Оф, много нервно тук в темата бе. Че и не може да се изкаже човек, все някой от двата лагера ще скочи и ще почне да влачи доводи от преди 10 епизода... Валерия е нагла, нахална и невъзпитана, Елена е жалка и злобна. Очевидно е, че Евгени не я харесва, не спря да му лази в краката. Да си хваща Валерията и да приключва този глупав сезон, голяма излагация е. От втория епизод се видя кой печели.

# 1 413
  • Мнения: 3 180
Скрит текст:
С поведението си Генчо демонстрира това, което много от нас подозираха от самото начало, а то е, че е комплексар Grinning
Скрит текст:
Генчо е наистина противен и дефакто не знам защо не беше включен в анкетата овреме, за да мога да гласувам за него.

Притеснявам се за Елена и то много, която е вкарана, за да може чрез мъчения и тормоз да прави рейтинг и изнася шоуто на гърба си. Елена има нещо сбъркано в инстинктите си и явно не усеща и не умее да слага граници на хората. Това се учи в детска възраст и явно не са уважавали границите й, не са й давали безусловна любов, не е била отгледана като обичано дете. Елена трябва сама да се научи да си дава тази любов, и да слага граници. Само това ще я пази от насилие и насилници.
Пам, която тук е толкова критикувана, има здрави реакции на насилие, нищо, че не реагира с агресия. Но реве, оплаква се, противостои, не оправдава насилника. Елена не идентифицира даже, че бива тормозена, че й влизат в пространството, че я насилват. Търси вината в себе си, не противостои на насилника. Много е страшно за гледане и може да се стигне до какво ли не с толкова безащитен човек. Елена не е научена къде е нейното АЗ, нейното пространство,  няма добро усещане за него, не е научена, че има право и,че трябва да се защитава и да го пази (своето АЗ).
Според мен Елена не е беззащитна. Просто е различен характер. Трябва й време да рационализира, отдадена е и вижда шанс за любов с Евгени. Това е постъпка на влюбена загубена глава в изолирано пространство и с конкуренция, която всекидневно вижда да се целува с Ергени.
Пам няма здрави граници, просто слабости, заради което и мрънка и темпераментът й е такъв, леко истеричен. Тя колко неща не припознава в характера си. Не знам дали е по-осъзнат човек от Елена по отношение на границите. Различни са.

# 1 414
  • София
  • Мнения: 2 965
kaSsisS - безспорно, но помисли, когато Жестът е от Алтънбаш, спонсора как биха стояли нещата : )) Дали ще заблести или ще подбира бижуто, според роклите си?
И тук Евгени няма никаква вина какво му се нарежда да направи и "накаже".
И мисля, че точно това Загря Еленка, а от там дойде и цялото и притеснение Wink

Ако жестът беше важен за спонсорите, щеше да се нареди зад кадър на Елена да носи колието, без от това да се правят драми, които да навредят на имиджа на участниците, а и на спонсора, включително.

# 1 415
  • Мнения: 263
kaSsisS - безспорно, но помисли, когато Жестът е от Алтънбаш, спонсора как биха стояли нещата : )) Дали ще заблести или ще подбира бижуто, според роклите си?
И тук Евгени няма никаква вина какво му се нарежда да направи и "накаже".
И мисля, че точно това Загря Еленка, а от там дойде и цялото и притеснение Wink

Ако жестът беше важен за спонсорите, щеше да се нареди зад кадър на Елена да носи колието, без от това да се правят драми, които да навредят на имиджа на участниците, а и на спонсора, включително.

няма как да знаем какво и как и е казано или вметнато в договора, поради което и ти, както и аз гадаем, коментираме, няма лошо да се съмняваме и в горното

# 1 416
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 891
Аз пък съм скорпион. И такава излагация - без значение за мъж, или за формат, не мога да приема.

Mari_Mar, разбирам те прекрасно, но каузата ти е обречена. Не виждаш ли, че голям процент от хората не я харесват точно за това? Че не е проста, пък е моделка, че е само на 24, а има смислена кауза, че е хубава, а няма корекции. От девет дерета вода ще донесат за да омаловажат постиженията и. Пък и веган! Пък и кучкарка! Изказване от форума :"с учите си да я видя, няма да повярвам, че чете"
Самонавиват се че е глупава, злобна и нахална, искат да вярват, че е така и увличат още повече хора. Една лъжа, повторена 100 пъти става истина. Аз, обаче, няма да се уморя да повтарям, че това, което показва в предаването не е най-голямото зло, наглост, лицемери, необразованост Има си от всичко по малко, на ниво самосъхранение. (без необразованост) ...Който има очи- да види.

# 1 417
  • Мнения: 237
За мен интересно беше, че Валерия успя да надцака продукцията като не се поддаде на първоначалния им сценарий за нея (да ги скарат с Айлин и да гледаме сеир тип приятелка-предателка). Не се поддаде и на "Не съм ти писал писмо", макар че очите й се насълзиха. Но го преглътна. Елена дотук с лекота я люшкат сценаристите. Тя се оказа и по-лесно податлива на манипулация, и по-манипулираща (с опитите си да внушава на останалите кой кой е в къщата). Но пък на срещата й с Евгени ми хареса как се държа и мисля, че искрено се забавлява там. Да видим докъде ще я докарат.

За мен най-доброто ня формата е, че променям мнението си, изненадвам се, а и обичам да чета мнения, различни от моето, тук, защото всеки вижда хората по различен начин и доводите на останалите в темата също имат резон.

# 1 418
  • София
  • Мнения: 2 965
kaSsisS - безспорно, но помисли, когато Жестът е от Алтънбаш, спонсора как биха стояли нещата : )) Дали ще заблести или ще подбира бижуто, според роклите си?
И тук Евгени няма никаква вина какво му се нарежда да направи и "накаже".
И мисля, че точно това Загря Еленка, а от там дойде и цялото и притеснение Wink

Ако жестът беше важен за спонсорите, щеше да се нареди зад кадър на Елена да носи колието, без от това да се правят драми, които да навредят на имиджа на участниците, а и на спонсора, включително.

няма как да знаем какво и как и е казано или вметнато в договора, поради което и ти, както и аз гадаем, коментираме, няма лошо да се съмняваме и в горното

Ами не знам, аз, например, бях забравила, че колието е на Алтънбаш, а съм сигурна, че голям брой хора изобщо не са разбрали или не са запомнили фирмата. И не виждам с какво вчерашните грозни сцени направиха реклама. Ако е било така, не им се получи.

Пък и реклама, нереклама, Евгени доста се постара, някак отвътре му дойде това поведение, така че не виждам повод да се оневинява.

# 1 419
  • София
  • Мнения: 15 879
Клер, относно розите... доста се замислих над този момент и какъв беше смисъла му. Миналия път Евгени остави Пам последна, но беше за да й засвидетелства подкрепа. Евгени обикновено влага по-специален смисъл в последната роза. Не винаги е символ на - ти си ми дъно. Конкретно вчера обаче, особено с това дълго замисляне - наистина ми се стори измъчващо и жестоко. Тук вече мога да обвиня Евгени. Единствено не знам, негово решение ли е било, или на продукцията. Но да, повтарям, беше жестоко. Въпреки, че смятам, че реакцията на Елена беше меко казано прекормерна , да измъчваш човек, който е толкова чувствителен в този момент... гадно е. Чудя се защо, ако приемем, че не е само продукцията? Защото, ако е продукцията, ясно - сеир. Мислех си, дали тази драматизация не отблъсна Евгени. Дали не видя една истерична жена. И все пак, отново... гадно си беше. А тя милата... пак се обяснява. Тук вече ми стана много жал. Не е ок това. Видно е, че той не вибрира на същата честота. Оттам насетне, продължавайки да се бута, Елена се превръща в един мазохист - с или без негова помощ. Или той трябва да я махне, или тя да спре. Иначе навлизаме в една ужасна връзка. Наистина ми е интересно как ще продължат отношенията им оттук насетне.

# 1 420
  • Варна
  • Мнения: 802

Напротив, напълно нормално е да се поинтересуваш дали подаръкът се е харесал, и когато е с повод - дали пък не е бил един вид нежелан. Каквото ти е оправданието за вчера беше логичното продължение на въпроса, след като Елена буквално се оправда с роклята, но предишната вечер пак не беше го сложила. Напълно нормално е Евгени да се интересува. Тя му каза доводите си, той ги прие. Но за самата нея - те не бяха достатъчни. Тя се уплаши, че и за него не са. Сама си създаде драмата. Реално се оказа, че Евгени много трябва да внимава, сакън да не вкара Елена в психодиспансера. Няма право да я пита, няма право да не се чувства добре от нещо. Ми, ок.

И аз съм овен. Такава драматичност не мога да приема.

Минимум на 2 поредни коктейла, след като получи подаръкът, го носеше това колие. Дали означава, че подаръкът е "нежелан"? Е, може ли с всяка дреха да го слагаш? Чак моят мъж ме избъзика после що не съм си носила и аз колиетата с пижамите. Smiley

Естествено, че ще й е драма, като е хлътнала до уши и той й се прави на сърдит. Ще й е драма и ще се унижи и ще му се обяснява, докато е в позиция да бъде уязвима и да го загуби от всеки грешен ход. И имаше защо да бъде притеснена. Ето, пак я държа до последна роза "за наказание". Да му имам наказанията. Да му имам и критериите. Поведението му е тотално манипулативно. Заслужаваше да му върне и колието, и розата. Ама там, в този момент, тя е по-слабата, защото е по-влюбената. В последствие, като й поотмине и осъзнае, че това не е здравословна връзка, ще е готова да му тегли едни.

# 1 421
  • Мнения: 217
Бях прочела едно мнение по-рано тук, но не го намирам.
Беше споменато, че Евгени просто си търси причина да изгони Елена, защото няма симпатии към нея, а от предаването му я бутат. Ако това е така, може и да съм с грешила с мнението ми от вчера, че той е нарцисист.

# 1 422
  • Мнения: 41 743
Ако е искал да я изгони, можеше да го направи. Не е нужно извинение.

# 1 423
  • Мнения: 172
Според мен Елена не е беззащитна. Просто е различен характер. Трябва й време да рационализира, отдадена е и вижда шанс за любов с Евгени. Това е постъпка на влюбена загубена глава в изолирано пространство и с конкуренция, която всекидневно вижда да се целува с Ергени.
Пам няма здрави граници, просто слабости, заради което и мрънка и темпераментът й е такъв, леко истеричен. Тя колко неща не припознава в характера си. Не знам дали е по-осъзнат човек от Елена по отношение на границите. Различни са.
Рационализираща „влюбена загубена глава“ на над 30 години. Не трябва ли вече да може поне донякъде да отсява кога наистина има шанс в любовта? Да, може да го спечели с много жертви и настояване. Но това ще е Пирова победа и до време. С толкова унижения няма шанс самата тя да бъде доволна във връзката си. Освен ако за нея връзките не са манипулация. Може и така да е за нея, да не знае друго.
Освен ако всичко не е по сценарий или просто нейна си манипулативна игра за спечелване на формата, включваща и трогателни моменти.

# 1 424
  • Мнения: 3 922
.

Последна редакция: пт, 14 апр 2023, 13:38 от Greene

Общи условия

Активация на акаунт