Последният триместър се задава, до ЮЛИ мъничко остава - Юли 2023, тема 3

  • 28 841
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 780
Диди, при Атанасова, да.

mims.nikolevaa, кой магнезий пиеш? Ако си на Магнерот, пробвай да смениш с Диаспорал - усвоява се по-добре. Проверявала ли си дали имаш някакви конкретни липси на витамини чрез кръвни изследвания - Б12, Д, фолиева киселина например? Аз предната бременност имах много контракции (но износих до края без проблем) и не си следях витамините. Сега приемам добавки и пускам кръвни. Гледам да са ми в добри норми, като Б12 те първа ще го вдигам. Но забелязвам, че тази бременност нямам толкова контракции, колкото предната. Може да има връзка. Освен това, и нервите влияят. Ако си изнервена, също може да предизвикваш.

# 31
  • Мнения: 126
Да, на Магнерот съм. Изследвания освен кръв и урина по-специални не съм пускала , тъй като разчитам на АГ и неговата преценка. Иначе нищо не ми пречи на своя глава да си пусна, за да видя дали няма някакво отклонение. Относно нервите съм много изнервена и емоционална напоследък и като има нещо е много трудно да не го мислиш , и със сигурност и аз си допринасям. Хубавото е, че днес съм на консултация и ще споделя , че няма особен ефект от нещата , които приемам от известно време и най-важното шийката да се види,  че с предната бременност заради нея лежах за задържане.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 251
kaSsisS, как пускаш витамини? То за повечето трябва да не супементирам поне 4 седмици за да са ми реални изследванията и аз понеже не смея да ги спирам за толкова време и не пускам изследвани :/ Единствено вит Д пусках в началото на бременността след седмица без вит Д, излезе 40 и Атанасова ми каза да го спра. Аз естествено не го спрях, защото за бременна 40 не е много, а и си знам че не съм го спряла за достатъчно време за да са съвсем реални изследванията. И не на последно място точно пък посред зима да го спирам...За Б витамините, пия си ги защото нали съм с MTHFR и MTRR, в същото време не ям почти зърнени, теста и т.н и не виждам откъде бих си ги набавяла кой знае колко. Само фолиева евентуално си набавям, защото ям тонове зеленолистни.

# 33
  • Мнения: 3 902
Кассисс, не е от витамините, повече зависи как се е позиционирало бебето, какво е преживяло тялото през тази бременност като болести, стрес и дори колко е чувствителна матката.

С предната бременност нямах дефицити, нямах контракции, магнезият ми беше под долна граница и пиех диаспорал 3 пъти в седмицата. С тази бременност нямам дефицити, магнезият пак под долна, но явно този път при поставянето на ембриона в матката не е заел толкова добро място. Отделно загубата на единия близнак, кървенето, тежкото боледуване на майка ми, тежкият грип, който изкарах с усложненията, после загубата на майка ми, серклажът, загубата на котката от още по нелепа болест. Сега се поуспокоиха и имам само подготвителни контракции и то по 4-5 на ден, което е нищо. Но в добавка има значение, че съм имала и предна бременност и усложненията след нея. Сега последната теория какво се е случило с шийката е, че при опитът ми за спонтанно раждане вероятно са ми наранили шийката в Токуда при всичките проверки от всичкия дежурен персонал и са се разтегнали връзки там и съответно при мен рискът е бил от контракциите да не тръгне мехура са се навира вътре, тъй като шийката е слаба и се отпуска, защото тогава гарантирано щеше да се спука. На УЗ се вижда как се държи на конец в момента.

Та според мен контракциите защо са е много необятно понятие… имам приятелка с “чувствителна матка” - две бременности без проблеми, но с брутални контракции.

Аз всеки месец следя витамини, кръвна картина, протеин, албумин, захар, урина, стерилна и МБ. Също съм с мутации и съм на разреждащи. Отделно на 8 седмици съм на кардиолог, защото съм с хипертония. Тази бременност от всичкия стрес съм на по-висока доза от предната, но каквото е…

# 34
  • Мнения: 55
Здравейте! Има ли ли сте болки ниско долу и в ляво в 25 г.с съм. При мен е когато вървя или съм седнала на стола.

# 35
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Ех, явно винаги едното ще е за сметка на другото.
Слава на Бога при мен всичко минава окей за момента, чак ме е страх да си го кажа на глас. Винаги ми се е гадило и от най-малкото и се ужасявах как ще мине бременността - гадене нямах. Имах си редовни проблеми с цистит и един ензим от години - всичко ми излизаше чисто и в норма при всяко изследване, чак не ми се вярва! Не съм имала непоносимост към храни, не съм имала усложнения, първите три месеца не усещах, че съм бременна, само умората ме удари някъде третия. Втория триместър също мина окей физически, качих супер малко килограми до 7 месец.
Обаче, психически... толкова тежък период не съм имала през живота си, направо не знам къде се намирам. И вместо да се успокояват нещата, то само по-кофти и по-кофти ситуации ни застигат. Случват се големи промени, които много ми влияят на начина на живот, просто не мога да мисля дори за бременността, за да се зарадвам, така, както всички казват, че това е най-хубавия период за жената. Чувствам се адски тъпо, защото ми е много трудно да си контролирам емоциите, а знам, че всичко му се отразява и е един ужасен затворен кръг. Много се надявам хормоните да имат голям пръст в това и да има някаква промяна идните месеци, че не се търпи.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 056
Само да вметна за изследване на витамините по време на бременност, не се спират, Нита б12, д и т.н.
Смята, се че по време на бременност бебета дърпа достатъчно. Аз ще трябва да включа скоро желязо май, въпреки че АГ казва хемоглобинът ти за бременна е направо супер 125, обаче желязото ми излезе 9, а започнах с 16…
Съвсем скоро ще съм с анемия, въпреки че не съм спирала изобщо билковата кръв по 2 пъти на ден, но ще се минава на тежка артилерия явно, и на хематолог ще отида ако трябва, явно АГ ще смята за нежно суплементирането като ми стане хемоглобина 90😒

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 251
За желязо може да пробваш на better you спрея.

^SunLight^ , много си преживяла :Hug: При предната бременност, която загубих в 18г.с и аз загубих майка си месец и нещо преди аборта. Колкото и да се опитвах да се щадя и да потискам емоциите за да не вредя на бебето, целият тоя стрес със сигурност страшно много се отрази. То аз даже слабеех вместо да качвам.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 780
Да, наистина емоциите и стреса оказват голямо влияние. Сега се сещам, че предната бременност бях доста по-стресирана и притеснена.

Диди, не спирам витамините преди изследване. Само в деня на изследването ходя на гладно. На мен Атанасова също ми каза на 45 да спирам Д-то. Аз продължавам да пия по 1 капка Вигантол сутрин в киселото мляко, отделно и в комбинираните има някакво. Наскоро го изследвах и поддържам същото ниво.

Относно хемоглобина, моят е паднал вече от 130 на 114, като според акушерката е "супер" (само се обадих за резултатите). Но очевидно за мен организмът има нужда вече от допълнителна подкрепа. Не знам защо АГ-тата чакат да падне много, че да предпишат добавки.

# 39
  • Мнения: 758
Понеже има и на мен ми казаха 115 хемоглобин е супер, много се учудих и рових по въпроса.
За бременни са други референтните стойностти , втория триместър е 97 - 148. Долната граница е много по-ниска от колкото при небременени хора. Гледам от:
http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Hemoglobin.htm

Отделно обаче се оказа, че ако хемоглобина е висок (>=130) това също е предпоставка за проблеми.

Ся ако пиеш желязо редовно или полу-редовно шанса да имаш анемия на датата на термина е 70% по-малко.

Извода за мен е внимателно със желязото - да не стане анемия ама и да не предозираш.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 056
И аз наистина не разбирам за желязото… сега не говоря пък да са като Сигридов да гонят някакви невъзможни нива като 19 минимум желязо при бременна 🤨 ама очевидно със стойност 9 вече влизам в дефицит и какво чакат да падне.. да не говорим, че според някои проучвания ниското желязо и анемията да предпоставка за преждевременно раждане, тия дето и без това имаме такъв риск, заради къса шийка или друго, само и това ни липсва… но няма комплексен лекар, АГ-то си гледа неговото, кардиолога неговото и т.н., никой не се интересува от цялостната картина като цяло Simple Smile

# 41
  • Мнения: 758
Хемоглобина се влияе от 3 неща - желязо, витамин Б12 и фолиева киселина.
Ако тръгне да пада трябва да се знае от кое от трите е. Това значи повече изследвания и има хора, които не искат да ги правят. На всички бременни им пада хемоглобина, бебето си дърпа. Ей ти обяснение защо не се втелявят АГ-тата.
Ся че ние сме друга порода дето е изстрадала докато стигне до тука и се интересува и чете е друг въпрос.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 056
Minerva, аз лично изследвам б12, д, фолиева, хомоцистеин, защото имам мутация за усвояването на б групата… Има връзка между трите да, но е възможно да се поддържат и на нормална граница заедно с желязо, ако се вземат мерки на време, макар и в бременност, но АГ-татя го карат масовка… бременна=нисък хемоглобин ок, обременяването с глюкоза е задължително при всички бременни масово в западна Европа, тук е само при индикация, там прегледите не са чести както тук да кажем, обаче пък броя на мъртви раждания е много по-малък. Парадокс малко се получава… но това офф топик, като достатъчно изстрадала и която се вталясва във всичко, вероятно в очите на АГ и на близки, но който не е минал по този път, той не знае какво е и какво му коства на човек физически и психически.
Термина ми е за 01.08 обаче искрено се надявам, да успея да се запиша в тази тема , а не в юнската и не дай Боже в майската…

# 43
  • Мнения: 758
Знам, знам и аз съм с тия мутации.
И си пия Б12 и желязо ама през ден за да поддържам нивото. И ми се чудят лекарите.
Просто вече не си го слагам.
Аз мога да се тревожа само за неща, които знам и в цялата схема дори не са толкова фатални и са поправими.
Лекарите имат друга гледна точка. Приеми го.
За обременяването с глюкоза - феталния ми го обясни така. Ако има някакви индикации ще те пратим на изследване. Индикации са: бебето е голямо или има повече около плодни води.
Не са виновни само лекарите за текущата ситуация със смъртността. Участват и болниците. Здравната култура масово е зле.

Важното е ние да се следим и да настояваме за изследвания и прегледи ако чувстваме, че нещо не е наред. Искай винаги доказателства!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Хемоглобина се влияе от 3 неща - желязо, витамин Б12 и фолиева киселина.
Ако тръгне да пада трябва да се знае от кое от трите е.
Точно това щях да казвам и аз. Нисък хемоглобин не означава задължително ниско желязо. Но пък като се взима Б12 е силно препоръчително да се взима и желязо, защото кара желязото да пада.

Общи условия

Активация на акаунт