Последният триместър се задава, до ЮЛИ мъничко остава - Юли 2023, тема 3

  • 28 830
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 412
При мен пък хемоглобина пада - 110 е от преди 10 дни, но за сметка на това желязото и ТЖСК са ми на горна граница, даже ТЖСК е малко над нея.🤔🤔🤔  Желязо не приемам, единствено Омега 3, Б12  (който ми е в норма) и Прегнанси спрей на Бетър ю.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 251
При мен пък хемоглобина пада - 110 е от преди 10 дни, но за сметка на това желязото и ТЖСК са ми на горна граница, даже ТЖСК е малко над нея.🤔🤔🤔  Желязо не приемам, единствено Омега 3, Б12  (който ми е в норма) и Прегнанси спрей на Бетър ю.
Може да е от фолиевата. Тоя спрей не е с фолат или метилфолат, а с фолиева киселина. Ако си с MTHFR не я усвояваш. Иначе и аз съм им фен на Бетър ю, само че си писахме с тях по тоя въпрос и казаха, че технологично не могат да вложат метил фолат в спрей.

# 47
  • Мнения: 758
Точно ТЖСК на горна граница значи че няма достатъчно желязо което да се пренася в кръвта. Остават незапълнени рецептори и затова е високо.
В тоя спрей има 5мг желязо.

# 48
  • Мнения: 412
Точно ТЖСК на горна граница значи че няма достатъчно желязо което да се пренася в кръвта. Остават незапълнени рецептори и затова е високо.
В тоя спрей има 5мг желязо.

# 49
  • Мнения: 758
Точно ТЖСК на горна граница значи че няма достатъчно желязо което да се пренася в кръвта. Остават незапълнени рецептори и затова е високо.
В тоя спрей има 5мг желязо.
Точното тълкуване е по-добре лекар да го направи.
Това, което казвам е интерпретация от тук:  https://www.synevo.bg/tzhsk-tibc/

Поправка: Проспала съм последният параграф:
Цитат
Допълнителното количество желязо, което би могло да се свърже с тези свободни места в трансферина се нарича свободен желязосвързващ капацитет.

Сборът от него и концентрацията на серумното желязо в кръвта представлява тоталният желязосвързващ капацитет (ТЖСК / TIBC).

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 15:56 от Мinerva О.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 780
На Better You червеното или зеленото спрейче желязо вземате? Гледам, че дозировката е различна. И цената съответно. Smiley
И някакъв по-бюджетен вариант дали има, който да не дразни стомаха?

# 51
  • Мнения: 758
По-бюджетно е вигантол капки. Една капка е ~500UI и си дозираш от там до желаната доза.

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 09:50 от Мinerva О.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Моето е червеното, защото не искам да прекалявам. Няма как да дразни червата, защото не минава през стомаха. То при мен обикновено желязото запичащо действа, не че ми дразни. Относно вит Д взимам този от 3000IU с вит К2. Специално вит. Д абсолютно никой друг не ми влияе, пробвала съм почти всичко на пазара. Само този ми спря косопада и ми вдигна нивата.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 780
Аз Вигантол си пия и ми поддържа нивата, нямам проблем с него.

За желязо питах, да. Точно от гледна точка, че Better You явно не дразни, но дали има нещо по-бюджетно, което да не дразни. Диди, всеки ден ли пръскаш по 4 впръсквания?

# 54
  • Мнения: 758
Извинявай, тотално не съм разбрала.
Желязо, което не ми дразни е това. Изгодно е защото са много таблетки.

За това само съм чела, нямам опит:

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Аз Вигантол си пия и ми поддържа нивата, нямам проблем с него.

За желязо питах, да. Точно от гледна точка, че Better You явно не дразни, но дали има нещо по-бюджетно, което да не дразни. Диди, всеки ден ли пръскаш по 4 впръсквания?
Ами не, честно казано. 2-3 пъти седмично. Ориентирам се по хемоглобина (123), MCV, MCH, MCHC и цвета на вътрешната част на устната и долните клепачи. Хапвам си прясна коприва на салата, дроб..

# 56
  • Варна
  • Мнения: 780
Благодаря за препоръките, момичета. Hug

# 57
  • Мнения: 1 421
Здравейте. Да се запиша и аз, термин 27.07 (като нищо може и Август да се роди 😅), 25г.с. и 2 дни в момента. Второ дете ще ми е (трето ако броя една несполучлива бременност). Да попитам, тъй като не си спомням да е било така с първата бременност - има ли други без грам апетит и  pregnancy cravings, които са гладни постоянно, но от всичко им се гади? Дето се вика, през бременността поне мога да ям каквото си поискам и да кажа 'а, то бебето искаше', но буквално по цял ден съм гладна и НИЩО не ми се яде. АГ казва, че е от хормоните, обаче се  притеснявам.  За сега най-голям напредък имам с протеинов шейк сутрин. Единствено това го имам като някакво желание и до там.

# 58
  • Мнения: 412
Момичета, помощ! Толкова се пазих цялата бременност и ето влвзох в 7-ми месец и настинах. Всичко започна преди няколко дни с хрема, ходих при ЛЛ на слушалка всички чисто, гърло чисто. Изписа ми хомеопатични Коризалия и Исла, но не виждам ефект, а напротив май проблема се задълбочава. Капките за нос Куикс с морска вода хич не помагат и успявам да спя с отпушен нос благодарение на Муконазал, ЛЛ каза, че вижда проблем да ги ползвам, но да не прекалявам, та ги ползвам само когато си легна. Лошото е, че нощем се обаждам 2-3 пъти да кашлям и съм като смазана, меря температура в моментите в които хич не ми е ок и варира между 36,8-37,1, избягвам употребата на Парацетамол, струва ми се не чак толкова висока, а и си пада сама. Дайте съвет, утре отново съм при личната, притеснявам се за бебчо, искам по-бързо да се избавя от тази настинка. Благодаря.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 780
Обикновено изписват Биозин мама или нещо подобно. Мен ме повали стомашен вирус преди 10-тина дни. Започнах Биозин мама х2 на ден и като поотшумя, по 1 на ден. Иначе за капки за нос при нужда ползвам Виброцил, ок са при бременност. Дано бързо да мине!

Общи условия

Активация на акаунт