Премахване на нощното хранене при кърмено бебе

  • 1 141
  • 11
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 97
Здравейте,
имам си една малка госпожица на 10 месеца и половина. От раждането й до момента си я кърмя. Но идва голямото НО! Мислих, че в един момент ще си премахне храненето през нощта, но с всеки изминал ден става все по-зле. Къпя я към 21 часа, масаж, приспиване. Последното хранене с човешка храна най-късно до 20 гледам да сме седнали на вечеря. Та от там нататък се започва в 1 часа искане на храна. Хубаво давам аз, но като я връщам обратно в кошарата се усеща и започва един рев и иска да се върне при нас в леглото. Като я върна не плаче, но пак се буди за храна след 3 часа примерно. Бих се радвала на съвет как да го премахна това хранене, съответно и спането при нас (имам си дете, ама и мъж Grinning и не го казвам с грехота на сърцето!). Естествено аз си обяснявах това мрънкане със зъби, но явно си е проява на характер - няма на кой да се метне... Та в общи линии 2 проблема. С вода съм я пробвала - еми знае си цицата и не я иска. Като ревне в нейното си легло и се опитвам с бибата да я залъжа направо я изстрелва в другия край на кошарата!

# 1
  • Мнения: 18 969
Според мен не е хубаво да се опитваш да премахнеш хранене, от което явно има нужда, за да си спестиш някои неудобства. Кърмените бебета се хранят по-често.

# 2
  • Мнения: 2 352
Освен от кърмене, детето явно има нужда от близост. Тази нужда трудно ще я прамахнеш. Ти имаш нужда от мъжа си, ама детето има нужда от майка си.

# 3
  • Мнения: 15 356
С премахване на асоциацията за заспиване, заспиване с по-малко помощ или самостоятелно. Фиксирайте едно или две нощни кърмения, за да запазите лактацията

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 97
С премахване на асоциацията за заспиване, заспиване с по-малко помощ или самостоятелно. Фиксирайте едно или две нощни кърмения, за да запазите лактацията

Точно това е - иска сиса да заспи, днес следобед успях да я приспя без нея, но след хранене на обед. Проблема не е самото кърмене, а това, че не иска после да спи в нейното легло, спи неспокойно и съответно се буди по-често и иска при нас. Като цяло няколко комплексни и взаимосвързани неща. Затова се ориентирам към спиране на кърменето през нощта, но вече се замислям правилно ли е...

# 5
  • Мнения: 15 356
Бебето заспвайки сканира себе си, между циклите на съня се буди и разбира, че се намира в други обстоятелства от заспиването, все едно да заспите до мъжа си, а да се събудите в банята.
Не спирайте кърменето, това не е гаранция за добър сън, деца на АМ също спят лошо, деца без кърма и АМ също.

Режим, успокояваща вечерна рутина един час, постепенно отделяне на гърдата от съня, приучаване към заспиване в кошара ще помогне. Проблемът не е кърменето, а в асоциациите за заспиване.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 97
Бебето заспвайки сканира себе си, между циклите на съня се буди и разбира, че се намира в други обстоятелства от заспиването, все едно да заспите до мъжа си, а да се събудите в банята.
Не спирайте кърменето, това не е гаранция за добър сън, деца на АМ също спят лошо, деца без кърма и АМ също.

Режим, успокояваща вечерна рутина един час, постепенно отделяне на гърдата от съня, приучаване към заспиване в кошара ще помогне. Проблемът не е кърменето, а в асоциациите за заспиване.

Благодаря за насоките и за не-линчуването как да не пренебрегвам бебата за сметка на мъжо Simple Smile

# 7
  • Мнения: 15 356
Всяко семейство е различно и това, че искаш близост с мъжа ти не те прави лоша майка, нито пък добра ако пренебрегваш него за сметка на детето. Децата имат нужда и от самостоятелност, и от независимост дори и в съня, гушкане на бебе цяла нощ не е признак на голяма майчина любов, нито спането му в кошара липса на такава. И да, ако съвместният сън пречи на интимния ви живот, няма лошо да поставите граница кой къде ще спи, в една армия генералът е по-важен от редникът. Правете това, което е добре за вашето семейство, което ви прави щастливи и което вие чувствате за правилно. Успех! С търпение и постоянство ще се справите.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 97
Всяко семейство е различно и това, че искаш близост с мъжа ти не те прави лоша майка, нито пък добра ако пренебрегваш него за сметка на детето. Децата имат нужда и от самостоятелност, и от независимост дори и в съня, гушкане на бебе цяла нощ не е признак на голяма майчина любов, нито спането му в кошара липса на такава. И да, ако съвместният сън пречи на интимния ви живот, няма лошо да поставите граница кой къде ще спи, в една армия генералът е по-важен от редникът. Правете това, което е добре за вашето семейство, което ви прави щастливи и което вие чувствате за правилно. Успех! С търпение и постоянство ще се справите.


При нас е точно така - приоритет ни е детето и на двамата!!! Но тя се научи много умело да ни манипулира (малко я почакахме) и като не е на нейното плаче. Дори да я спра да не се метне от леглото на земята се съдира от рев или пищене, защото няма сълзи  Grinning

# 9
  • Германия
  • Мнения: 510
Да не те отчайвам, но моята е на 22 месеца и още сме така, спи при нас, ММ като види зора спи в хола. Денем не я кърмя почти, но вечер и през нощта е ужас. Буди се и само цица търси, нищо не помага, пробвах с песни и гушкане, та тя не дава да я бутна, мята се, рита и пищи за цица. Биберон и шише никога не е вземала. Вече се примирих, не помня откога не съм спала цяла нощ. Но всяко дете е различно, надявам се като порасне още малко да се откаже сама.

П.с.. имам 2 големи батковци, кърмени по 13-14 месеца, но пиеха и АМ, смучеха биберони, нямаше драми като при момата.

Успех!

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 97
Да не те отчайвам, но моята е на 22 месеца и още сме така, спи при нас, ММ като види зора спи в хола. Денем не я кърмя почти, но вечер и през нощта е ужас. Буди се и само цица търси, нищо не помага, пробвах с песни и гушкане, та тя не дава да я бутна, мята се, рита и пищи за цица. Биберон и шише никога не е вземала. Вече се примирих, не помня откога не съм спала цяла нощ. Но всяко дете е различно, надявам се като порасне още малко да се откаже сама.

П.с.. имам 2 големи батковци, кърмени по 13-14 месеца, но пиеха и АМ, смучеха биберони, нямаше драми като при момата.

Успех!


Искрено ти съчувствам и разбирам. Една екскурзия за 3-4 дни без нея дали няма да помогне или не искаш окончателно отбиване?

# 11
  • Мнения: 6 764
Моят опит с дете номер 2 вероятно няма да ви хареса, но спане по цяла нощ БЕЗ поне 4-5 събуждания за сукане се случи след отбиването. Говоря за отбиване, не смяна на гърда с шише или биберон. Отне ми 5 месеца да я накарам да заспива спокойно без сукане и да махнем кърменето окончателно. За спането, това че беше при нас не е било проблем за отношенията ни и не сме се пренебрегвали, варианти много. Единствено гърба ми страдаше от нейното постоянно бутане в мен и ритане. От почти месец направо се преродих с отбиването и лукса да спя цала нощ. Започнете да работите за нова асоциация за сън. Почне ли да не свърза съня с гърда, щв ви стане по-леко. Успеете ли към годинката да отбиете, съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт