Къща на село пред апартамент в града

  • 7 258
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Много благодаря на всички за мненията! Селото е на около 5 км от областния град, с добра транспортна осигуреност. Ние сме с лични автомобили. Селото е родното на мъжа ми, тук е живял до университета, така че реално познава и хората и обстановката. Неговите родители, баби и сестра са тук. Има си ясла и детска градина, което ме радва от гледна точка на това, че ще може неговите родители да помагат с взимането след работа. Иначе, да, хич не ми се иска да продаваме апартамента, но иначе рискуваме за заеми доживот, което също не ни устройва. Със сигурност не мисля да се случи в близките месеци, първо ще изчакаме бебето да се роди, после ще е на дневен ред. И аз като човек, отгледан на село, знам какво е селския живот и че е необходимо да се работи здраво, но мисля, че сме готови за подобно начинание. Живот и здраве ще видим как ще се развият нещата.

# 16
  • Мнения: 1 803
Щом се връща в родното си сели и има роднини,нещата стават една идея по-лесни.Аз бих изтеглила кредит,а апартамента в града бих дала под наем за погасяване на кредита.Оставете си стъпка назад,че живота е непредвидим.

# 17
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Много благодаря на всички за мненията! Селото е на около 5 км от областния град, с добра транспортна осигуреност. Ние сме с лични автомобили. Селото е родното на мъжа ми, тук е живял до университета, така че реално познава и хората и обстановката. Неговите родители, баби и сестра са тук. Има си ясла и детска градина, което ме радва от гледна точка на това, че ще може неговите родители да помагат с взимането след работа. Иначе, да, хич не ми се иска да продаваме апартамента, но иначе рискуваме за заеми доживот, което също не ни устройва. Със сигурност не мисля да се случи в близките месеци, първо ще изчакаме бебето да се роди, после ще е на дневен ред. И аз като човек, отгледан на село, знам какво е селския живот и че е необходимо да се работи здраво, но мисля, че сме готови за подобно начинание. Живот и здраве ще видим как ще се развият нещата.

В такъв случай говорим за квартал. Не и за къща на село. Без заеми не става. Ако лежите на това, че не искате заеми доживот, ще си дремете някъде без амбиция и развитие.
И ми се струва, че след няколко години ще пускаш тема за да се оплакваш, че те замъкнал при майка си и сестра си, а в отговор ще ти обясняват, че мъжът ти е Мунчо.           Smile

# 18
  • Мнения: X
Щом се връща в родното си сели и има роднини,нещата стават една идея по-лесни.Аз бих изтеглила кредит,а апартамента в града бих дала под наем за погасяване на кредита.Оставете си стъпка назад,че живота е непредвидим.

Абсолютно. Поне част от ипотеката на къщата може да се изплаща с наема от апартамента.

Като чуя родно село с роднини там и леко се изприщвам, да не те четем после в свекървенската.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 489
Не се набутвай доброволно при роднини.
Заемите всъщност са много полезен и гъвкав финансов инструмент. Особено когато има инфлация.

# 20
  • Мнения: 658
Вчера исках да споделя мнение по въпроса, съвсем скоро и ние обмисляхме подобна стъпка, но вече незнам дали бих могла да съм толкова полезна, защото новата информация на авторката малко променя първоначалната картина. Вие напрактика искате да си се завърнете към явно добре познатия живот на село. Очевидно не ви понася градския живот, в което няма нищо лошо.
Моят съвет е не продавайте жилището, обмислете добре идеята за кредит. В днешно време си е направо престъпление да обмисляте продажба на апартамент, по-добре го давайте под наем. Като стане детето на 18г ще сте благодарни, че имате имот в града.

# 21
  • Мнения: 7 265
Съвсем по друг начин би трябвало да се формулира питането. Не е някакво село, а селото на мъжа ти. Не бих се набутала доброволно при родителите му и родата. Само на пръв поглед изглежда примамливо. Но за мен по принцип живот на село е само анти-, тъй че не съм обективна.

# 22
  • София
  • Мнения: 35 098
Леко насочват авторката какво иска и още повече - къде иска.
Да не се окажеш сварена накрая. Бих била отбой.

# 23
  • Мнения: 5 273
На мен пък ми звучи много добре, 5 км е нищо разстояние. Само за апартамента бих последвала по-горния съвет за отдаване под наем, защото той е инвестиция.

# 24
  • Мнения: 14 844
Ше го кажа директно - щом нямате пари и не ви се иска да заработите, значи не сте за селски живот изобщо.
А отиването точно пък в селото на мъжа за мен е червена лампа. Като сте и двамата от село, идете в твоето.
И в никой случай не продавайте апартамента. Хубав апартамент не избива хубава къща нито в града, нито на село. Ще останете без читаво жилище на читаво място, без пари и с кофти къща на кофти място.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 14:57 от Нарцùса

# 25
  • София
  • Мнения: 38 489
На кого е апартамента всъщност?

# 26
  • Мнения: 109
Апартамента е наследствен на мъжа ми. Няма как да отидем в моето село, защото е много далеч от града, в който сме се установили. Иначе решението за къщата всъщност е мое, което би ви изненадало с оглед на това, че той е от там. Но аз нямам никакви проблеми със свекър и свекърва, те не са нахални хора, разбираме се добре. Реално човек като се замисли съм много съгласна с вас, че имот и то в голям град не се продава ей така и даването под наем е доста добра опция.

# 27
  • Мнения: 14 844
Ама кога се разбирате, по празници ли за два дни ли? Поживей с тях, да делите домакинство, сметки и пр.и тогава си прецени. Да не се окаже, че бъркаш туризъм и емиграция.

# 28
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Какъв е проблема, в София има квартали които са на повече от 5км от центъра, ако къщата беше в тях дори  щеше да е супержелан имот Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: X
В София има ГТ, достъп до болници, училища и тн. Пет км са нищо, но ако няма гт децата как ще ходят со града? Вероятно трябва да бъдат развозвани от родителите за всяко събитие, дори детски рд на съученик. Това е огромен ангажимент.

Разбирателството с родителите е едно като сте на различни места, друго като сте къща до къща.

Въобще да си продадете апартамента, защото не искате кредит… много наивино! Наемът от апартамента може да служи за част от вноската по ипотеката и така да не се отразява толкова финансово на семейството.

Общи условия

Активация на акаунт