Къща на село пред апартамент в града

  • 7 236
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 793
Сравняването на село с жк е майтап. Не знам как още има хора да му се връзват.

# 31
  • Мнения: 645
Съвсем друго е 5 км в София и 5 км извън града, не смятам че са сравними нещата.
Хвърлям още една идея за размисъл, даже не ми отговаряйте - каква би ви била средата в това село? Незнам от колко време сте заедно, но идва момент в който не сте си самодостатъчни и е много полезно човек да има приятели, с които да разпусне - заедно или поединично. Родата не я броим. Има ли млади хора на близка до вашата възраст, с които евентуално да си паснете като възгледи и интереси? Разбира се, че можете да отскачате до града, но и околните съседи са важни, особено такива с деца.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 18:44 от CamiLia

# 32
  • Мнения: 59
И двете. Ако може да си вземете къща(ремонта ще е убийствен) и да си запазите апартамента, примерно давайте под наем.
Друго си е на село, широко, въздух, няма да ти тропат,обаче бързо омръзва.
Колкото и да е близо, все трябва съобразяване. Освен с 2 коли,но пак друго е, излизам и насреща ми голям магазин, след 200 метра пак. Така ще трябва да се правят едни планове, с бебе и извън града, за най-малкото ще заминава час.
Хубаво е щом има градина, а детска кухня има ли? Предполагам може да доставят.
То от село до село има разлика.
Моето-спира тока по 3 пъти на ден, цяло лято без вода-прекрасно.
Омръзва бързо, не е за всеки. Зависи и колко млади хора има. На село къде-до центъра, селския магазин и обратно.
Зависи какви хора има-ако са пропадняци, пуандурници.
Една приятелка живее в село на 20 км. от града. Много не излиза, че хората не стават. С дете е. И кола не иска да кара. Няма там градина с работата - на 4г.е детето и няма изгледи да почне. Стои, какво да прави. Кара го мъжът и всеки ден, после го взема, тя понякога по автобуси се клати, има 2 - 3 за деня.Преди,като работеше, поради разредения транспорт идваше рано и имаше 2-3 часа да виси преди работа😟.
Има и едно село/град наблизо, там съм живяла, има си транспорт като градски, но скука, скука.Няколко магазинчета, за 20 минути обикаляш всичко.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 420
В един апартамент обикновено всичко е направено. Кухня, баня, покрив, вода, ток. В повечето къщи по селата все нещо НЕ е доправено. Нашата къща примерно, не става за зимата. Само като се сетя за студена баня и бебе бррррр....А пък ако спре водата...

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не виждам ни един плюс в живота на село, пък било и само на 5 км.
Спокойствието на село е нещо твърде идилично и преувеличено. Тъй като периодично посещавам едно такова, ами някой цепи дърва, друг  крещи, трети не знам какво прави...и това без оглед на час...Кел файда, че не са ми отгоре и отдолу, като всъщност е много по-шумно, отколкото ми е в апартамента.
Отделно всеки знае всичко за останалите, а в града даже не познавам всичките си съседи.
За да е спокойно, трябва да е слабо населено село. Тогава пък изникват други проблеми.

# 35
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 941
Хвърлям още една идея за размисъл, даже ни ми отговаряйте - каква би ви била средата в това село?
Айде и аз да хвърля идея за размисъл, откъде мислиш, че идват хората които си купуват апарптаментчета в София или като дойдат в столицата се превръщат в различна среда?

# 36
  • Мнения: 14 793
Превръщат се донякъде. Въпреки че някои са достатъчно упорити и успяват да не схванат, че около тях няма двама, а двеста души.

# 37
  • Мнения: 645
Хвърлям още една идея за размисъл, даже ни ми отговаряйте - каква би ви била средата в това село?
Айде и аз да хвърля идея за размисъл, откъде мислиш, че идват хората които си купуват апарптаментчета в София или като дойдат в столицата се превръщат в различна среда?
Нещо погрешно сте ме разбрали. Под каква среда имам предвид наличие на млади хора,  а да не е някакво село със застаряващо население.  Все пак темата я пуска жена на 26г какво да си говори по цял ден с бабите. Аз лично съм по-старичка от авторката и знам че няма да издържа ако живея заобиколена само от хора с 20+ години разлика. Пък да живееш в капсулата на къщата, двора, родата и някоя друга дума в магазина не си е работа. Също така децата искат контакт с други деца.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 19:18 от CamiLia

# 38
  • София
  • Мнения: 38 420
Младите на село са предимно лилави, дечицата също са лилави. Не че е лошо, ама....

# 39
  • Мнения: 645
Не съм напълно съгласна, в моето село си има много млади българи и деца на различни възрасти. Май около София повечето са така.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Много са интересни мнения в темата...
Не знам за кой град става дума, но около Пловдив, не 5, а 15-20км., селата са пълни с млади хора и деца, които си живеят там. Има ДГ и училища. Има редовен транспорт. А цените на имотите са доста по-високи от един апартамент в града...

# 41
  • Мнения: 109
Населението в селото е българско, с все повече млади хора. Много голяма част от приятелите на мъжа ми са там, част от тях вече създадоха и семейства. Реално аз в града нямам кой знае колко приятели, защото не съм от тук, единствено колеги. Градът е сред най-големите в България, не желая да споменавам точно кой е, но е в в топ 10. Не знам защо се повдигна толкова сериозно темата със свекървата. Живяли сме за кратко и заедно, но какво от това? Ние няма да сме под един покрив, единственото по-възможно е да се виждаме по-често от сега, което на мен по никакъв начин не ми е проблем.

# 42
  • Мнения: 12 725
Е то значи е решено.
Иначе, щом има въпрос, ще си дам и аз моя отговор: не съм човек за село. За почивните дни, ако искам - да, но да живея там... Все пак ето на вас как си ви харесва, значи няма проблем. Освен този с кредитите до живот, което реално не е проблем.
Този апартамент в града от къде е, нали и той е от кредит (най-вероятно). А до живот е много преувеличено. Като човек, изплатил две ипотеки ти го казвам, а животът ми още не е свършил, мисля. Wink

# 43
  • Мнения: 18 524
Живота на село е за много работливи хора, склонни да облагородяват градината и двора, вместо да си почиват. Лично мен ме е страх да живея в къща на село (една вечер да го няма мъжа ми, ще умра от ужас). Премислете и решете. Бременност и бебе на село си е предизвикателство. В града лекарите са ми на 5 минути от вкъщи. Зимата като падне сняг, а детето е болно, какво правим? Аз имам много боледуващо като малко дете и знам какво е, през ден сме били на лекар.  И т.н.

Последна редакция: ср, 19 апр 2023, 09:31 от B2022

# 44
  • Мнения: 1 574
От село до село има разлика от тук до Марс. Авторката писа, че конкретното е на 5 км от града и живеят много млади хора. Реално такива места са си крайни градски квартали с бонус ниски данъци.

Общи условия

Активация на акаунт