Правим си бебе,но дали това е начинът?

  • 8 716
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте отново! Hug Ние с мъжът ми си правим бебе и то доста усърдно!  luvbed Не е просто бебеправене,но и това е идеята.  preggo Предният месец не стана,надяваме се този вече да е станало  Praynig ПРавим го всеки ден,не проспускаме особено около овулацията и в овулацията по два пъти го правихме.  Embarassed Възможно ли е това да попречи на зачеването? newsm78 Ще ви бъда благодарна за отговорите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 570
Мила Ели,
невиждам причина според мен това да ти попречи. smile3503
Искрено ти пожелавам този месец да успеете и да видиш двете чертички  EFP   smile3521 . КЪСМЕТ!!!  newsm17

# 2
  • Мнения: 1 680
ли4но аз не знаех, 4е имам ранна ову.
втория път си взех тестове за бременност.
дано е станало Praynig

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ами аз знам, че не е добре повече от веднъж на ден, когато се прави бебе, тъй като качеството на плувците се влошава  newsm78.
Мисля, че схемата беше, веднъж кекс когато ову теста покаже положителен, втори път кекс на следващия ден, прескачаш един ден, и после пак веднъж.

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Най-добре е през ден, за да има време да се възстанови качеството на спермата. Около овулацията - всеки ден.

Ето една примерна схема - секс всеки ден 2 дни преди овулация, в деня на овулацията и два дни след нея, през останалото време - секс през ден. Приложима е ако си знаеш приблизително деня на овулацията т.е. ако цикълът ти е редовен, вадиш от дължината на цикъла 14 /30-14=16/ и полученият ден е вероятният ден на овулацията...
Засега обаче мисля че ти е рано за толкова сметки - обичайте се, бебето ще дойде Wink Ако не става 4-5-6 цикъла или си по-нетърпелива, тогава потърси по-сигурен начин за определяне на овулацията.

Май малко объркано стана, но съм толкова изморена днес че не мога да си събера мислите...  newsm78

# 5
  • Мнения: 2 123
Здравей, това което жабче е дала като ориентир е абсолютно коректен, но аз те съветвам поне още месец-два /ако вече не си бременна, което ти пожелавам/ да действате без ограничения /т.е. ако имате желание по 3 пъти на ден правете си го по три пъти/, просто не изпускайте ову-то и ако всичко с организмите ви е наред /дано е така  Praynig/ ще има резултат!!! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 36 045
Според мен не нужно чак толкова много кекс Wink, освен ако не го искате.
Ако продължите с тази схема има вероятност доста скоро да се превърне в задължение,а това е доста неприятно.
Кекс през 1-2 дена според мен е напълно нормално.
Сперматозоидите могат да почакат 1-2 дена /при това с висока оплодителна способност/ в половата с-ма на жената /влагалище, цервикс и т.н/
Приятно бебеправене от мен! Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 245
Според мен най-правилният начин е да го правите с много любов и когато ви е приятно. Все пак това си е Божа работа, а не нещо, което се прави по рецепта.
Желая ти успех, дано този месец стане  Peace

# 8
  • Мнения: 2 172
Благодаря ви дами за прекрасните отговори. Hug Аз също знам,че като се правяи всеки ден се намаля подвижността и активността на малките човечета,ама много ни се прави кекс,какво да направим  Embarassed Там е работата,че не е само бебеправене txtloves  luvbed Аз си правих тестове за овулация.Почнах от 10-тия ден,а на 16-тия ми даде положителен резултат.Това беше точно на 1 януари.И като се има предвид,че предната вечер сме подпийнали малко(малко,защото все пак си правим бебче) и готвили в повечко   cook cook  се притесних,че точно в най-голямото напрежение на Нова година се падат въпросните дни на овулация.Та си мислех,може ли това да повлияе по някакъв начин на зачеването?Умора,напрежение,леко пийване,пътуване,  newsm75 newsm79 newsm28 newsm78 .Надяваме се да не е попречило на качеството на материяла  Mr. Green А и като пропуснем даже и 12 часа,почвам да се притеснявам "да не пресъхна" и точно в този момент моета клетка да си търси партньор,а да няма. Shocked Дано всичко е наред.То все пак забременяват и от две изпуснати капки,ама въпрос на шанс. newsm62

# 9
  • Мнения: 129
Здравейте,бих искала да споделя и нашата ситуация.Правим опити за бебе от 4-5 месеца,като общо взето не прекаляваме с кекса, а го правим в дните на предполагаемата овулация/според календара и лични изчисления/.Миналия месец реших да започна с тестове за овулация,взех си две опаковки.Започнах тестването на 11-ия ден и първите 4-5 дни все ми показваше две чертички,през което време правихме редовно кекс.През останалото време тестовете ми бяха с една чертичка,а ненадейно когато дойде ред и на последния тест-на 22 ден от МЦ пак се появиха две чертички.По това време забелязах и наличие на белтъкоподобна ЦС,но правихме кекс само един път.Дойде ми на 37-мия ден след 5 дневно закъснение по мои изчисления.Реших вече да не използвам тестове,а и с цикъла ми съм доста объркана.Последните три месеца ми идва през 27-32-37 дни и незнам какво да мисля.Явно просто не правим кекс в точното време,но не ми се занимава с мерене на БТ,защото работя на дневне и нощни смени,а и не искам да се вманиачавам толкова.Кога според вас би трябвало да имам ову този месец и изобщо как да я изчислявам при цикъла ми?Последно ми дойде на 24 декември

# 10
  • Мнения: 2 172
Странна работа наистина,но това и на мен ми се случи.През август 2006 ми закъсня с 15 дена,след това пък дойде по-рано,после пак закъсня и въобще идваше когато си поиска.Тъкмо правя някакви изчисления и хоп идва ми по-рано. Thinking Но ние тогава не сме бебеправили, тъй че не ме притесняваше.От ноември си ми е вече редовно на 30 дена  Peace И от тогава си и бебеправим.  Joy Първият ни опит не се увенча с успех,защото не бяхме сериозни,но този месец го правим всеки ден,и тестове за овулация си правих от 10-тия ден.Първите 3 бяха с по една черта,но 4-тия беше с две черти..точно на 16-тия ден от цикъла ми-1 януари Laughing Сега чакаме да видим какво сме направили.Тъй,че моят съвет е да не се вманиачаваш с тези тестове,че аз много се депресирах.Явно твоета овулация се мести всеки месец и не може да се хване кога е точно  Thinking .Тъй че го правете през ден и няма как да не я уцелите  Peace А и през ден е напълно достатъчно.Все пак сперматозоидите живеят 2-3 дена,даже и до 5-женските   hahaha ако сега не съм прихванала  Embarassed другия месец ще се консултирам с лекар как точно да го правим за максимална ефективност  newsm78 Пожелавам ти искрено УСПЕХ!Сигурна съм,че всичко е наред и ако сте активни без параноясване скоро ще видиш заветните две черти!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 242
Тестовете за ОВУ са положителни, само когато контролната линия е същата като тестовата линия /т.е. и двете трябва да са с еднакво наситен цвят/. Иначе могат доста често да се появяват по две черти, но важното е да са ЕДНАКВИ. Може би затова не можеш да определиш точно деня на ОВУ. Успех следващия месец newsm10

# 12
  • Varna
  • Мнения: 439
Тестовете за ОВУ са положителни, само когато контролната линия е същата като тестовата линия /т.е. и двете трябва да са с еднакво наситен цвят/. Иначе могат доста често да се появяват по две черти, но важното е да са ЕДНАКВИ. Може би затова не можеш да определиш точно деня на ОВУ. Успех следващия месец newsm10

Съгласна съм с това - лично аз преди време си правих такива тестове и наистина при втора бледа чертичка - не означава овулация. Тогава се отчаях и повече не си купих такъв тест, но това което забелязах като си правих теста, е че по време на Ову-то се появява Церв. слуз - на следващия месец, само чрез следена на това, т.е. като се появи ЦС - правихме само веднъж секс - в деня в който се появи - и резултата е че сега съм бременна в 4-ти месец. Колкото до честото правене на кекс - съгласна съм че не е необходимо. На мен лично ми бяха казали ако бебеправим - да е през ден. Но точно месеца в който забременях, по стечение на обстоятелствата го правихме само 3 пъти за целия месец. Явно господ си знае работата. Честно казано никога не сме бебеправили. Просто винаги сме го правили когато ни е кеф и мисля че и това много помага. Всичко трябва да е с много любов, а не по задължение... Пожелавам успех - дано се появят  EFP след седмица...

# 13
Според мен схемата е следната отпуснете  се и се радваите един на друг. Това си е Божа работа. Аз 3 м. подред следих бт, правих тестове за ову. и следях всички признаци за да уцелим момента. На четвъртия се отказах защото ми писна, а и имах ангажименти който ми попречиха, а то взе че точно тогава стана newsm62
Успех newsm10

# 14
  • Мнения: 2 172
Ами аз мисля,че ако сме го правили всеки ден няма как да се е изпуснал момента  newsm78 На теория си е така,ама на практика незнам защо не е  Thinking Две мои приятелки го правиха всеки божи ден и забременяха веднага още при първия опит  #Crazy Надявам се и с мен да стане така,ако не от първия поне от втория третия месец....сега е вторият ни месец опити  #2gunfire

# 15
  • Мнения: 560
Аз съм нова в правенето на бебе-опитваме от 2 месеца,т.е.миналия не стана,ся чакаме да видим какви сме ги спретнали тоя месец.
Обаче ще ви кажа,че това със схемите,овулациите,слузите,температурите и другите простотии ми се вижда пълна глупости.Психологичести тормоз-че не мога да се потроша от секс с любимия,та ще меря аз температури и ще си ровча из слузите.
СЕКС му е майката,и то за личен кеф.Ще ме прощават всички,които използват други думи от рода на кекс и бебеправене,но у наше село на "ибанието" си викаме секс.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз съм нова в правенето на бебе-опитваме от 2 месеца,т.е.миналия не стана,ся чакаме да видим какви сме ги спретнали тоя месец.
Обаче ще ви кажа,че това със схемите,овулациите,слузите,температурите и другите простотии ми се вижда пълна глупости.Психологичести тормоз-че не мога да се потроша от секс с любимия,та ще меря аз температури и ще си ровча из слузите.
СЕКС му е майката,и то за личен кеф.Ще ме прощават всички,които използват други думи от рода на кекс и бебеправене,но у наше село на "ибанието" си викаме секс.

Аз пък не мисля, че можеш с лека ръка да определяш действията на другите като глупости и простотии. #Crazy  Всичко е въпрос на личен избор.  Peace

Не знам дали знаеш, но някой момичета са прибягнали към тези методи след като не са успели да забременеят след определен период от време. А те са добър показател за проблеми при функционирането на репродуктивната система, както и многократно увеличават възможността за забременяване при здрави партньори (просто, защото по-прецизно се нацелва точния момент)!

За едно нещо съм съгласна - ако не бях изчела толкова материали по всички въпроси свързани със забременяването и бременността, определено щях да бъда по-спокойна. Защото "блажени са незнаещите".... за съжаление природата ми е друга. Предпочитам повече да знам даже и това да смути спокойствието ми (и на половинката също  Mr. Green), защото съм убедена, че в някой момент тези знания биха ми помогнали т.е. мисля, че ползите от тези знания и тази информация са много повече от недостатъците. Но пак повтарям - това си е моят личен избор и решението, което съм взела за себе си. Не бих се осмелила да съдя другите.  Naughty

Важна е целта - всички да гушкаме здрави newsm30.

На теб пожелавам да не ти се налага да прибягваш до тези методи и още този месец да видиш  EFP

# 17
  • Мнения: 176
Аз пък съм още по- нова- за първи месец правим секс целенасочено...Макар че до сега откакто сме женени, че и преди това, не сме се пазили нито с хапчета, нито с презервативи...Но и не съм си мерила базалната температура, и тестове за овулация не съм правила. И сега...Чакаме да дойде 12-13- ти, че да видим какви сме ги свършили и ние. Стискайте палци...  Praynig

# 18
  • Мнения: 686
rushsf, много остро изказване. Ако си мислиш, че момичетата тук, които мерим температури, правим тестове за овулация, сме почнали да правим това, от самото начало, много грешиш! След 3-6 месеца или година неуспешни опити, е логично да си зададеш въпроса: имаш ли овулация, кога точно настъпва, оползотворявате ли я, или изпускате точния момент. Естествено всеки решава сам за себе си, дали да търси отговор на тези въпроси, или да продължава с , както го наричаш.

Дано да не ти се налага да се задълбаваш в такива "глупости" (пак те цитирам), като мерене на температури, тестове за овулация, следене на ЦС. И от сърце ти желая този месец да видиш двете чертички!

d.ancheva, имаш едни стиснати палци и от мен!

# 19
  • Мнения: 651
 newsm17 Дано на никоя от нас да не и се налага "да се задълбава в такива глупости", защото "сексотрошенето" е до време и като минат месеци..година/и  и не се получава чак тогава започва психологическия тормоз... newsm12 Weary smile3518
...та по темата:
...за начина...мисля и позите са от значение също и това дали например веднага скачаш от леглото, макар че втория път хванах от сутрешен секс..тичах и закъснях за работа.. newsm62
А за честотата ще кажа, че и на мен доки ми е казвал /преди/, да не се прекалява и не е зле преди овото да се поозаптим та да се посъбере мат'риала..
Айде приятно бебеправене  newsm53
и лека нощ smile3524

# 20
  • Мнения: 4 555
rushsf, много остро изказване. Ако си мислиш, че момичетата тук, които мерим температури, правим тестове за овулация, сме почнали да правим това, от самото начало, много грешиш! След 3-6 месеца или година неуспешни опити, е логично да си зададеш въпроса: имаш ли овулация, кога точно настъпва, оползотворявате ли я, или изпускате точния момент. Естествено всеки решава сам за себе си, дали да търси отговор на тези въпроси, или да продължава с , както го наричаш.

Дано да не ти се налага да се задълбаваш в такива "глупости" (пак те цитирам), като мерене на температури, тестове за овулация, следене на ЦС. И от сърце ти желая този месец да видиш двете чертички!

d.ancheva, имаш едни стиснати палци и от мен!

Подписвам се под мнението ти  Peace

# 21
  • Мнения: 560
С риск да спамна ще спомена-тук оставам с впечатлението,че 99% от хората са абсолютно лишени от чувство за хумор. newsm12
Take it easy,момичета! smile3533Ако всичко в живота го правим под такъв стрес и с такъв зор,ще побелеем на 35 години. smile3511
Не зная кой прави нещата правилно и кой грешно,но аз изпадам в дива депресия като чета как някой опитва да си направи бебе и понеже не се е получило първия месец се започват някакви процедури,от които косата да ти настръхне.
Имам две приятелки,които родиха скоро.Едната е опитвала 6-7 месеца преди да се получи и точно преди да хукне по лекари и тотално да се депресира,работата си станала preggo.Другата също спомена подобна цифра-9-10 месеца.Каза,че работата е станала точно един месец,когато е имала служебни проблеми и най-малко правенето на бебе и е било до главата.
Та тънката ми мисъл е,че това не става като да идеш и да си купиш нова дрешка.Може да мине време.За "направата" на едно бебе са важни много фактори и ако не са налице и не се получи от раз,не значи,че трябва да правим световни драми.
Друго е,когато мине много време.Разбира се,че ще се вземат някакви мерки за контролиране на процеса и за откриване причината защо не се получава бебе. stork-girl stork-boy
Айде останете си със здраве и успех в сек.....ъъъъ...пардон,бебеправенето.Аз отивам да потроша мъжо от секс. luvbed

ПС.Забравих да спомена...все пак да погледнем заглавието на темата "Правим бебе.Това ли е начинът?"
Аз съм чувала само за един единствен нормален начин на правене на бебе-СЕКС.

# 22
  • Мнения: 651
 newsm10
Кате, твоето ще е шемет   love001
А на останалите -
Аз съм чувала само за един единствен нормален начин на правене на бебе-СЕКС.
ПЛЮС
- любов;
- темперамент;
- бутилка вино за по-свенливите /а и не само newsm53/.

Лека нощ и да скачаме в креватите  luvbed , а може и в   bath1 ...то и тук може   car003 важни са горните съставки...

# 23
  • Мнения: 3 500
Шансът на жената да забременее в месеца е около 10%, и само 2 дни в месеца /овулацията/, които всеки месец са различни, при това мъжът трябва да е събрал достатъчно сперма, за да я "хвърли" достатъчно навътре /тоест преди това да не е правил секс/.Така че ако не си забременяла от 1-вия път или от 2-рия и т.н. няма повод за притеснения и паника.Не мога да разбера защо повечето си мислят, че като решат да имат бебе и хоп това става от първия път.Повод за притеснение има чак ако е минала година.Дано на никой не му се налага да чака толкова.Успех!
Абсолютно и с две раце подкрепям мнението на rushsf - браво  smile3501

# 24
  • Мнения: 660
Здравейте настоящи и бъдещи мами!!!
След един спонтанен аборт миналата година, бях в 17 г.с.  Sad, отново сме на пистата. Направила съм си основните изследвания, почвам да пия фолиева киселина. ДОРИ от няколко дена не съм пушила цигари - с което най-много се гордея!  moresmile 
Много ни се иска едно бебче, а после и още Simple Smile. Първата бременност не беше планирана, но се оказа голяма радост. За съжаление обаче загубихме бебето. От тогава чакам с четири очи да мине достатъчно време и да почнем опитите - този път съвсем целенасочено. Доста неща съм изчела от форумите, повечето от тях полезни и важни, за което благодаря на всички момичета!!! За сега не смятам да меря температури и да изчислявам дни на овулация.. надявам се всичко да си стане спокойно и леко, без напрежение - това според мен е много важно!
Така че стискам палци на нас и на всички, които искат бебета - бързи резултати!!!  newsm10 newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 2 178
Аз ви чета и честно да си призная,недоумявам...Ама как ви се прави секс всеки ден?! Предполагам,че всички сте работещи жени и имате работещи мъже..Не се ли превръща секса в задължение?! Защо е необходимо да се вманиачавате на тема бебе..та това е ужасна психологическа бариера..Както казват-"това е божа работа",ще стане точно,когато трябва да стане. Овулации,базални температури,цервикални слузи....въобще за друго остава ли ви време?! Ами тези мъже-само средство за разплод ли са?! И аз искам бебе, но не се вманичавам на тази тема. Не правя секс всеки ден. И двамата го правим, когато имаме желание. Не правим бебе, а любов и просто се обичаме. Не си меря температури,не си правя тестове за овулация, не се следя под лупа,абсурдно е да подчинявам живота си на фикс идея и въпреки това един път стана,но завърши неуспешно с аборт в много ранен етап. Не третирайте горките си мъже като селски бикове  Simple Smile. Съвсем добронамерено мнение и съвет-обичайте си половинките,правете любов и оставете нещата да следват своя естествен ход. Heart Eyes

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
orchid,  добре дошла! Доста нахакано представяне /в добрия смисъл/, а Wink Ще ти отговоря от собствената си позиция:
- не ми се прави секс всеки ден, естествено
- работеща жена съм и мъжът ми също
- да, понякога сексът се превръща в задължение; не споделям максимата "целта оправдава средствата", но точно в този случай я подкрепям
- вманиачавам се понякога, защото ми е пределно ясно, че имаме проблем и от тази гледна точка вече би било наивно /да не използвам по-силна дума/ да си мисля, че е само Божа работа
- меря БТ, изследвам ЦС и правя тестове, за да опозная по-добре тялото си и функционирането на репродуктивната си система.
Това е форум за обсъждане на точно такива неща; ако не определях овулацията си и не правехме секс тогава, нямаше да разбера, че имаме проблем и да взема навременни мерки за отстраняването му, а щях да си живея в блажено заблуждение, че все някога ще стане; някога можеше и да стане, но кога - да чакам мъжът ми да стане на 60 години ли?
Осъзнавам психологическата бариера, осъзнавам и тежестта на секса по график, но когато имаш грип, си мериш Т, за да разбереш как действа имунната ти система, нали? Когато имаш някакви оплаквания ходиш на лекар и спазваш предписанията му, а не чакаш някой ден да отшумят от само себе си, нали?/извинявам се за не дотам удачните сравнения/
Не мисля, че аз или някое от другите момичета третираме мъжете си като "селски бикове", най-малкото имаме достатъчно акъл, за да намерим начин да предразположим мъжете си за секс в точния момент и без да се почувстват използвани.
Преди две години може би щях да напиша същото като теб, но сега ми се струва наивно /казвам го без лоши чувства/. Факт е, че колкото по-знаещ е човек, толкова е по-нещастен, но пък знанието ти дава и сила да промениш неща, които не се оправят от думите "Божа работа". Когато на 5-тия месец от неуспешните ни опити започнах да се тревожа, всички ме обявиха за луда и ми говореха като теб. Бях чела доста тук и бях наясно, че вероятно има проблем; за съжаление се оказах права, но се радвам, че го открих навреме, благодарение на този форум. Надявам се да не ти се налага да се задълбаваш в нашите проблеми и разговори Praynig и съвсем скоро да си бременна, без да е нужно да се бориш за това!

# 27
  • Мнения: 171
Заставам изцяло зад мнението на  Goldie   newsm10

На мен лично ми е много интересна биологията и биохимията, особено що се отнася до човешкото тяло и започнах да меря БТ и да се "ослушвам"  smile3506 smile3529 още преди да започна с опитите, и дори преди да имам сериозен мъж до себе си  newsm03 А той взе че се появи   loveuuu
Ох, и нещо по темата щях да кажа ама забравих  newsm78

# 28
  • Мнения: 4 555
orchid, нещо бъркаш причината и следствието ми се струва.
Естествено, че не правим секс всеки ден. Когато и двамата работят, особено ако имат вече едно дете, не е толкова лесно да ти остава време за секс всеки ден, още повече за това психологически да се настроиш за секс, което според мен отнема повече време от самият секс.
И точно тук ти помагат тестовете за овулация. Те ти казват кога ако правиш секс, има най-голям шанс да стане бебето. С тях избягваш това непрекъснато мислене "Ама днес ли, ама утре ли...  newsm78" или пък "Ами сега като пих алкохол/лекарства/друго произволно вредно нещо/ и май ми мина овулацията, дали ако нещо е станало...  newsm78"
Много пъти тези тестове бяха споменати като нещо, което натоварва психически, все едно като опреш до тестовете, значи хептен си изтерясала. А моето мнение е, че те ти помагат да не изтерясаш. В крайна сметка теста се прави за 2-3 минути, а след като установиш един път кога горе-долу ти е овулацията, няма нужда да си правиш по сто теста всеки месец. Вие го изкарахте, все едно планина повдигаш. А на практика е възможно да не уцелваш точния момент и само заради това да не става бебето. И така губиш време и се депресираш и отчайваш всеки месец абсолютно напразно.

# 29
  • Мнения: 560
orchid, нещо бъркаш причината и следствието ми се струва.
Естествено, че не правим секс всеки ден. Когато и двамата работят, особено ако имат вече едно дете, не е толкова лесно да ти остава време за секс всеки ден, още повече за това психологически да се настроиш за секс, което според мен отнема повече време от самият секс.
И точно тук ти помагат тестовете за овулация. Те ти казват кога ако правиш секс, има най-голям шанс да стане бебето.
Убаво,ми ако точно тогава не ми се прави секс.Прибирам се смазана от работа,краката са ми на пенджурек,главата ми е на тупан-е па не щем да праим бебе.
Абсолютно подкрепям orchid-обичам мъжлето си,правим секс за кеф и ако от това излезне бебе-супер.Ако след 1 година примерно още нищо не се е получило,чак тогава ще се замисля за по-сериозни мерки и нямам никакво намерение и тогава да се стоваря само на моята глава.Хващам половинката под ръчичка и двамцата дружно отиваме на чичо доктор да ни провери.
Едно бебе трябва да е плод на много любов,романтика,хубав секс и туй то.Ходя на работа по график,пазарувам по график,плащам сметки по график-е па нема и секс да правим по график.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Катя, мисля, че е напълно безсмислено да спорим. Всички знаем, че бебе се прави със секс и любов; въпросът е, че не става във всеки един момент от цикъла /както си мислеше моят мъж/, а има и много други отежняващи фактори Sad Тук коментираме БТ, ЦС, МЦ, О и редица други думички и буквички, зад които се крие тайната на зачеването. Прекрасно е, че има много хора /и дай Боже да са все повече/, на които не им се налага да коментират с нас; предният ми постинг беше добронамерен, но да се твърди, че е безсмислено да обсъждаме подобни проблеми и след ужаса, през който сме минали и все още минаваме с мъжа ми /защото никой тук не е твърдял, че всичко е само на нашите глави/, някой да ме обвинява, че съм третирала мъжа си като "селски бик", е най-малкото нелепо. Ще го кажа така - за мен пък е безсмислено да се обсъждат автомобили и техните проблеми; обичам шофирането, но си карам и за друго не ме е грижа - има си сервизи за тая работа. Не нахлувам, обаче, във вашия форум, за да размахвам пръст как може да обсъждате неща, които мен не ме интересуват Naughty
Извинявам се, че много ми станаха гадните и нелепи сравнения в тази тема /най-вече на авторката се извинявам/, но всеки си подрежда приоритетите и си търси средата според тях. Тук приоритетна е фразата "искам бебе" и всичко, свързано с улесняването на забременяването и постигането на най-голямата ни мечта.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 178
Здравейте отново.
Не съм искала да  ви предизвиквам, спонтанно изразих мнението си, за което бях обвинена в наивитет. Единствено не бях права,че поставих всички ви под един знаменател. Съжалявам за което. Естествено,че след като година или 2 няма бебе, е логично да потърсиш проблема и решението му, но да се тръшкаш,че след 2-3 месеца опити не си бременна-ето това е наивно. Не,не мога да приема сравнението на едно зачеване с един грип,дори не ми се коментира защо,мисля,че е очевидно. Тестове за овулация-правила съм си. Запозната съм добре със зачеването и износването на плод,най-малкото защото съпругът ми е гинеколог.И НЕ СЪМ НАИВНА!Коментарът,че повечето жени тук са вманиачени на тема забременяване не е само мой, а и негов също. Не мислете постоянно за това,абсурдно е.Когато се налага лечение,се лекуваш. Но не подчиняваш битието си, съпруга си,себе си на една фикс идея. Един пример давам веднага-ок,правя си тест за овулация,който е положителен и какво следва от това-скачам в леглото и нападам съпруга си,който междувременно е уморен и заспал и ако прави секс с мен, ще е по задължение,само защото теста ми е положителен. Дори и да го предразположа, дори и да се получи хубав секс, пак е ЗАДЪЛЖЕНИЕ,защото и двамата знаем защо го правим точно в този момент.
Вижте,мили дами,всеки има право на избор.
Не налагам мнението си на никого,но не го и променям. Моят избор е да оставя нещата на естествения им ход.Ако се налага да взема мерки за отстраняване на проблем,ще ги взема, но не мога да си позволя да се вманиача.
Аз ви обясних моята позиция,чух и вашата. Всички сме различни и правим нещата по различен начин, затова имаме и свободна воля. Но моля ви,не ме изкарвайте наивна, просто защото изповядвам различно от общото мнение. Ежедневието ни е достатъчно напрегнато, за да допусна да истерясам и за това.
Искрено ви желая да си имате хубави и здрави бебчета, желая и го на себе си. Simple Smile

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
orchid , съгласна съм, че всеки има право на мнение, но когато нападаш някого, естествената реакция е той да се опита да се защити. Не съм целяла да те засегна, извинявам се и предлагам да не продължаваме този спор. Благодаря ти от сърце за пожеланията и също така от цялото си сърце ти желая никога, ама никога да не споделяш моето и на много други момичета тук мнение по темата Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 2 178
И още нещо да добавя,тъй като докато съм писала,се е появило ново мнение.
АЗ СЪЩО ИСКАМ БЕБЕ! Това не е изключително ваше право! Никого не съм обвинявала,нито нападала,изразих едно различно от вашето мнение. Нима не можете да приемете, че има и различни мнения?! РАЗЛИЧНОТО НЕ Е НЕПРЕМЕННО ЛОШО!
Скъпа Голди,аз също се интересувам от бебета,но начина ми на интерес е различен от твоя. Щом това ти дава право да ме заклеймяваш,че "нахлувам във форума ти" и "размахвам пръст",така да бъде. Обидно ми е, защото аз наистина бях добронамерена, вие ме оплюхте.
Аз съм изключително положителен човек въпреки това.
Бъдете щастливи!

# 34
  • Мнения: 560
Goldie,от тона ти личи,че си умна и толерантна дама.
Ще ти обясня защо оспорвам някои неща конкретно в тая тема.
Освен констатацията,че тук много хора за изгубили чувството си за хумор,вече разбирам,че много хора не обичат да следят нещата.
Върни се в началото и прочети поста на дамата,която е отворила темата.Тя споделя,че си правят бебе с половинката,че първия месец не са успяли и също разказва за мерките,които е предприела-секс всеки ден и по няколко пъти в дните на овулация.После добавя в друг пост,че вече дори си е направила тест за овулация.И идеята и е дали това е достатъчно и правилно.
Според мен е абсолютно достатъчно на този етап.Всико останало би било психологически тормоз,който би и се отразил зле ако не дай си боже пак не се получи и тоя месец.Защото ако при мен не се получи,ще си кажа "Е,Катенце,признай си,че не прави секс достатъчно,че не знаеш кога ти е овулацията точно.Почни с повечко секс,мила.".А тя ще се чуди защо след всичките старания,пак нищо не е станало.
В този под-форум има тема на една дама,която две години не може да зачене.Там какво бих могла да кажа,освен едно съчувствено "Съжалявам".
Идеята ми е да даваме акъл умерено.Да не стресираме хората,които са в началото на този процес,който за някои вече се е превърнал в мъчение.Нека да не го превръщаме в такова още в началото.
А за автомобилния форум-всички са добре дошли там,дори да нямат книжка и кола.Повярвайте ми,от както влизам там,свалям шапка на мъжете за много неща.Те са много по-"подредени" от нас във форумско отношение,рядко има спам,преместени теми,излишни коментари,спорове,хвалби,нежелани и некомпетентни акъли по някой проблем.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
orchid,Е, стига вече - извиних ти се, а и никой не те е плюл; добронамерените и положителни хора се поставят и на мястото на другия, когато го засегнат, било то умишлено или неволно и се опитват да разберат защо е реагирал така. По тази причина ти се извиних и помолих да приключим спора. Аз съм дотук, защото четейки последния ти постинг, оставам с убеждението, че държиш да прекрачим границата на добрия тон, а никой тук не толерира подобни изпълнения.
 П.П.Моля Хера и Сънчи да изтрият последния ми постинг, ако е твърде рязък! /и без това не е по темата Embarassed/
Катя, постингът ми към теб беше по повод абсолютното заставане зад мнението на orchid, сега нещата звучат по-различно. Пак повтарям - няма нужда да се караме за подобни неща; нека не разваляме атмосферата Praynig
П.П. В началото тръшкането е по-голямо, аз имам чувството, че с всеки изминал месец претръпвам все повече и повече.

# 36
  • Мнения: 4 555
Убаво,ми ако точно тогава не ми се прави секс.Прибирам се смазана от работа,краката са ми на пенджурек,главата ми е на тупан-е па не щем да праим бебе.
Ами случвало ми се е. Точно по време на овулацията ми се наложи да работя много и да не ми стигнат нервите за секс. Не го правихме. Това, че знаех, че ми е тогава овулацията не ми попречи да се въздържа от секс, понеже нямах настроение за това.
Явно имаш някаква много изкривена представа, че щом една жена си е направила тест за овулация, значи е изкукуригала и ще прави секс по сто пъти на ден, ако ще и бомби да падат навън. А то не е така.
И все пак когато се опитваш да направиш нещо, много по-лесно ще ти е, когато знаеш то как работи, вместо ако не знаеш.

Цитат
Едно бебе трябва да е плод на много любов,романтика,хубав секс и туй то.
Сигурна съм, че всички сме на това мнение.
Цитат
Ходя на работа по график,пазарувам по график,плащам сметки по график-е па нема и секс да правим по график.
Аз пък никога нищо не правя по график. Не понасям графиците.
И тестове за овулация съм си правила само един месец, за да видя дали я усещам или не. Точно по това време толкова неудържимо ми се прави секс, че награбвам  мъжа от вратата. Имам около два-три такива дни в месеца и исках да видя дали тогава ми е овулацията. Е, тогава беше. Какво има да си правя тестове всеки месец!
Вие го изкарахте, все едно купиш ли си тест, вече си подпечатваш жълтата книжка.

# 37
  • Мнения: 3 500
Подкрепям първия постинг на orchid. Много добре казано. При нас стана точно така. Спряхме да се пазим и много пъти мъжът ми е свършвал в мен, много пъти извън мен.Правили сме секс когато сме искали, когато ни е било кеф и на двамата - никакви задължения, никакви овулации, температури и прочее.Забременях 2 месеца след като спрях противозачатъчните.Нито за миг не съм се замисляла, че си правим бебе, правим секс - бебето само става, когато Господ дал.
От друга страна, искам да подкрепя и останалите, които правят бебе, които си следят овулацията и прочее.Най-вероятно има причина за това - чакали са дълго или пък са на възраст, на която колкото по-рано дойде бебето, толкова по-добре или пък по други причини.Подкрепям ги, не мисля, че има нещо лошо в това да следят овулация, но предполагам, че правят секс и заради удоволствие, и заради любовта към мъжа си, а не само за да си "направят" бебе.Желая им успех!
На тези, които тепърва започват и са водещи от желанието да имат дете искам да кажа - наистина, правете секс за удоволствие, дарявайте си любов с партньора, не го превръщайте в жертва на своята мания да стане на всяка цена и веднага.Мъжете също имат чувства, въпреки че не ги правят обществено достояние.Няма нищо по-хубаво от това бебето да е следствие от любовта и удоволствието между партньорите и да дойде неочаквано /и в това има тръпка/, а не планирано "Йок, този месец трябва да е".Нали разбирате колко депресиращо е това и колко болка си причинявате сами на себе си и то напълно излишно.

# 38
  • Мнения: 560
Алелуя!!!Разбрахме се!!! newsm47

# 39
  • София
  • Мнения: 2 178
Selia, благодаря ти,че си ме разбрала и си го обяснила прекрасно.
Голди, извини ме,ако неволно съм те засегнала. Права си,не се поставих на твое място. Разбира се,че не искам да споря, а напротив-да помагам и получавам съвети.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2 172
Мили дами,мисля че този спор беше адски нелеп  Naughty В крайна сметка целта на всички е една единствена-малки сладки бебчета  Joy Противоречията идват от факта,че не на всеки му се прави секс всеки ден  #Crazy Аз пък не мога да си представя да си легна в леглото с мъжът ми и просто да заспим  #Crazy НЯМА НАЧИН.Имаме толкова силно привличане,че колкoто и да сме изморени винаги правим секс  Peace Просто не го правим заради бебето ами защото го искаме  Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 2 178
Продължавайте в същия дух!  Laughing

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Спорът не беше съвсем безсмислен, мисля, че успяхме да постигнем разбиране към различните си позиции и в този смисъл беше градивен.
Ех, eliiii , много сте ми сладки, връщаш ме в първите месеци на моята връзка, когато мислехме по същия начин /без момента с бебето, разбира се/, че и се криехме от всички и тръпката беше още по-силна. Дано не ти прозвучи разочароващо, но след няколко години нещата търпят промени. Момичетата са прави, просто не всеки ден ти е до секс; привличането се променя, не че е по-слабо, просто е по-осъзнато, по-спокойно ако щеш и често го оставяме на заден план пред други ежедневни грижи и подробности. Как да ти го обясня - може би се губи част от магията да опознаваш тялото и усещанията на партньора си, тръпката от очакването как ще реагира на едно или друго твое действие, но пък се появяват много други усещания и в много отношения сексът става още по-хубав и по-пълноценен.
Ще чакам да ми кажеш дали съм права след 2-3 години Wink  

# 43
  • Мнения: 2 172
Хехе  hahaha Добре!Ако все още сме в този форум след 2 години непременно ще споделя дали се е променило нещо най-искрено!Там е работата,че мъжът ми е толкова сексуален(мисли за това по 23,5 4аса в денонощието и това откакто се помни, а сега е на 28  #Crazy),че дори и да няма толкова силно привличане пак няма начин да се пропуснят моменти само от умора  Joy Незнам де,може пък като стане на 30 вече да не му се кекси  newsm78 Надявам се,да не стане така  Praynig

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Те, годините, че имат значение - имат, но 30 не са никакви години за един мъж Naughty Моят беше на 38 като се запознахме и в началото беше така. Сега взе да го домързява нещо /след 40/, че се налага да вадя тежката артилерия понякога Twisted Evil А той ми почива на стари лаври - как бил доктор на сексуалните науки преди. Доста сме го ръбали моя мъж тука Joy Сега, обаче, от Нова година насам  нямам забележки - нещо му прещрака явно Mr. Green
П.П. Надявам се след две години да сме в съседен под форум вече Praynig /в "майките" например  Peace/

# 45
  • Мнения: 284
Хехе  hahaha Добре!Ако все още сме в този форум след 2 години непременно ще споделя дали се е променило нещо най-искрено!Там е работата,че мъжът ми е толкова сексуален(мисли за това по 23,5 4аса в денонощието и това откакто се помни, а сега е на 28  #Crazy),че дори и да няма толкова силно привличане пак няма начин да се пропуснят моменти само от умора  Joy Незнам де,може пък като стане на 30 вече да не му се кекси  newsm78 Надявам се,да не стане така  Praynig
И моето съкровище е на тези години на 17 ноември закара 29 и от 1 и почти 4 месеца сме заедно и за секса мога да кажа ,че не намалява ,а напротив!Вярно е ,че сега малко сме разделени и той идва да ми вижда и тогава жална ми майка  Joy на мира не ме остава  Blush и той по някога се притеснява ,че имаме разлика от 10г и че като остарел  със секса щяло да е различно ,а аз щяла да съм още млада и такива ти му глупости  #2gunfire

# 46
  • Мнения: 560
 Weary Аз съм пас и тоя месец.Дойде ми тая сутрин.
 smile3508Ааааа другия месец ще разгембим половинката от сексене.Нещо несериозно го даваме.

# 47
  • Мнения: 2 172
Кате,съжалявам ,че ти е дошло  Cry Другия месец вече трябва да стане,а и така си запазваш правото на МНОООООГО СЕКС  Joy На мен още не ми е дошло(трябва на 15,16-ти) все още имам някаква надежда въпреки,че съм почти 100% сигурна,че ще ми дойде  #2gunfire Никак не се чувствам бременна,само гърдите ми са се УГОЛЕМИЛИ  Embarassed ,ама го отдавам на факта,че съм напълняла малко   hahaha Ще видим,ако не сега другия месец   bouquet

# 48
  • Мнения: 7 474
Според моята докторка и предните двама - през ден се работи, за да е трудоспособен материала  Laughing Ето една стара тема по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68179.0

Успех на всички "трудещи се"  Hug

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 18:21 от Leo*

# 49
  • Мнения: 560
eliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,къде си бре жена.
Айде 15-16 минаха.Идвай да докладваш.

# 50
  • Мнения: 651
.......само гърдите ми са се УГОЛЕМИЛИ  Embarassed ,ама го отдавам на факта,че съм напълняла малко   hahaha
...и аз бях така, но бързо "отпихнаха" ...днес  newsm45 а и така ми ставаше лошо в метрото  smile3506 ...но НАЧИНА СИ ОСТАВА ЕДИН.
Приятно бебеправене на останалите!  newsm47

# 51
  • Мнения: 565
Здравейте и мен!   newsm53 Май дойде време и аз да се включа. И аз съм на мнение като повечето от вас че начинът за правене на бебенце е само един: любов и  luvbed още нещо. С половинката от 2 месеца работим усърдно. Миналия месец я карахме през ден ноо......  Thinking Този месец си изчислих долу-горе кога би трябвало да ми е овуто и 2-3 дни след това почнаха да ме наболяват корема и кръста, и гърдите и се чувствам малко странно, но нищо чудно и да си внушавам. Мисля да изчакам още седмица да видим дали ще ми дойде цикъла и ще си взема тестче. Стискайте палци за  EFP Пожелавам и на всички вас успех и скоро да се срещнем в темички за  preggo!

# 52
  • Мнения: 4 555
Katalina, стискам ти палци и аз скоро да видиш двете чертички Simple Smile

# 53
  • Мнения: 660
Мили момичета, да ви се оплача... за съжаление отлагаме всичко поне с още един месец (дано само толкова). Налагат се още едни изследвания  Weary Уфффффф, писна ми да ходя по гинекогози и прегледи... Аиде дано това е да е последното!!!  Praynig Praynig

На всички ви стискам палци!   Hug Hug Hug

# 54
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Да, това е начина - колкото повече желание за секс има, толкова по-добре. Тогава не са нужни никакви графици (естествено говоря, когато идеята за бебе е още прясна).
За всички "начинаещи" - за сега напълно са ви достатъчни две неща: любов и спокойствие.
Преди да забременея бях изчела къде що намеря за зачеването, БТ, ову-тестове, схеми за секс, пози и какво ли още не. Страшно съм БЛАГОДАРНА, че не ми се наложи да използвам нищо от гореизброеното (защото сигурно щях да предприема действия, ако бебето и след няколко месеца не ставаше). Любехме се с огромно желание, без да спазваме рецепти и графици, пропускахме по няколко дни, а в други прекалявахме (въпреки, че бях наясно, че секс всеки ден не се препоръчва, камо ли по няколко пъти на ден; съобръженията - опасност от претъркване, а от там и изсушаване на вагината, при което се повлиява в/у благоприятната среда за бързото придвижване на семето; кратък възстановителен период за последното и т.н. и т.н.). А! Все пак има нещо, което съм спазвала е и то е, че не бързах да ходя да се мия.
Просто се наслаждавахме един на друг. Иначе мислех, че сме изпуснали овулацията и когато видях двете черти, още на първия месец, направо замръзнах.
Горещо пожелавам на всички, час по-скоро, да видите тея пусти две черти и леко да ви се попреобърнат стомасите.  Grinning

# 55
  • Varna
  • Мнения: 439
Да, това е начина - колкото повече желание за секс има, толкова по-добре. Тогава не са нужни никакви графици (естествено говоря, когато идеята за бебе е още прясна).
За всички "начинаещи" - за сега напълно са ви достатъчни две неща: любов и спокойствие.
Преди да забременея бях изчела къде що намеря за зачеването, БТ, ову-тестове, схеми за секс, пози и какво ли още не. Страшно съм БЛАГОДАРНА, че не ми се наложи да използвам нищо от гореизброеното (защото сигурно щях да предприема действия, ако бебето и след няколко месеца не ставаше). Любехме се с огромно желание, без да спазваме рецепти и графици, пропускахме по няколко дни, а в други прекалявахме (въпреки, че бях наясно, че секс всеки ден не се препоръчва, камо ли по няколко пъти на ден; съобръженията - опасност от претъркване, а от там и изсушаване на вагината, при което се повлиява в/у благоприятната среда за бързото придвижване на семето; кратък възстановителен период за последното и т.н. и т.н.). А! Все пак има нещо, което съм спазвала е и то е, че не бързах да ходя да се мия.
Просто се наслаждавахме един на друг. Иначе мислех, че сме изпуснали овулацията и когато видях двете черти, още на първия месец, направо замръзнах.
Горещо пожелавам на всички, час по-скоро, да видите тея пусти две черти и леко да ви се попреобърнат стомасите.  Grinning

Правилно - и при мен беше точно така и наистина това спазвах - точно когато беше най-вероятно да стане - не ставах от леглого поне 30-40 мин. след секс и не ходих да се мия до сутринта. Това ми го беше казал лекар. А до тогава се промивах всяка вечер. И то наистина стана веднага.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Е не мога да не се измия, промивки не съм правила обаче, винаги съм се мила първия път не ми попречи за забременяването дано и сега стане скоро.

Успех момичета

Общи условия

Активация на акаунт