Правим си бебе,но дали това е начинът?

  • 8 707
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 560
Аз съм нова в правенето на бебе-опитваме от 2 месеца,т.е.миналия не стана,ся чакаме да видим какви сме ги спретнали тоя месец.
Обаче ще ви кажа,че това със схемите,овулациите,слузите,температурите и другите простотии ми се вижда пълна глупости.Психологичести тормоз-че не мога да се потроша от секс с любимия,та ще меря аз температури и ще си ровча из слузите.
СЕКС му е майката,и то за личен кеф.Ще ме прощават всички,които използват други думи от рода на кекс и бебеправене,но у наше село на "ибанието" си викаме секс.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз съм нова в правенето на бебе-опитваме от 2 месеца,т.е.миналия не стана,ся чакаме да видим какви сме ги спретнали тоя месец.
Обаче ще ви кажа,че това със схемите,овулациите,слузите,температурите и другите простотии ми се вижда пълна глупости.Психологичести тормоз-че не мога да се потроша от секс с любимия,та ще меря аз температури и ще си ровча из слузите.
СЕКС му е майката,и то за личен кеф.Ще ме прощават всички,които използват други думи от рода на кекс и бебеправене,но у наше село на "ибанието" си викаме секс.

Аз пък не мисля, че можеш с лека ръка да определяш действията на другите като глупости и простотии. #Crazy  Всичко е въпрос на личен избор.  Peace

Не знам дали знаеш, но някой момичета са прибягнали към тези методи след като не са успели да забременеят след определен период от време. А те са добър показател за проблеми при функционирането на репродуктивната система, както и многократно увеличават възможността за забременяване при здрави партньори (просто, защото по-прецизно се нацелва точния момент)!

За едно нещо съм съгласна - ако не бях изчела толкова материали по всички въпроси свързани със забременяването и бременността, определено щях да бъда по-спокойна. Защото "блажени са незнаещите".... за съжаление природата ми е друга. Предпочитам повече да знам даже и това да смути спокойствието ми (и на половинката също  Mr. Green), защото съм убедена, че в някой момент тези знания биха ми помогнали т.е. мисля, че ползите от тези знания и тази информация са много повече от недостатъците. Но пак повтарям - това си е моят личен избор и решението, което съм взела за себе си. Не бих се осмелила да съдя другите.  Naughty

Важна е целта - всички да гушкаме здрави newsm30.

На теб пожелавам да не ти се налага да прибягваш до тези методи и още този месец да видиш  EFP

# 17
  • Мнения: 176
Аз пък съм още по- нова- за първи месец правим секс целенасочено...Макар че до сега откакто сме женени, че и преди това, не сме се пазили нито с хапчета, нито с презервативи...Но и не съм си мерила базалната температура, и тестове за овулация не съм правила. И сега...Чакаме да дойде 12-13- ти, че да видим какви сме ги свършили и ние. Стискайте палци...  Praynig

# 18
  • Мнения: 686
rushsf, много остро изказване. Ако си мислиш, че момичетата тук, които мерим температури, правим тестове за овулация, сме почнали да правим това, от самото начало, много грешиш! След 3-6 месеца или година неуспешни опити, е логично да си зададеш въпроса: имаш ли овулация, кога точно настъпва, оползотворявате ли я, или изпускате точния момент. Естествено всеки решава сам за себе си, дали да търси отговор на тези въпроси, или да продължава с , както го наричаш.

Дано да не ти се налага да се задълбаваш в такива "глупости" (пак те цитирам), като мерене на температури, тестове за овулация, следене на ЦС. И от сърце ти желая този месец да видиш двете чертички!

d.ancheva, имаш едни стиснати палци и от мен!

# 19
  • Мнения: 651
 newsm17 Дано на никоя от нас да не и се налага "да се задълбава в такива глупости", защото "сексотрошенето" е до време и като минат месеци..година/и  и не се получава чак тогава започва психологическия тормоз... newsm12 Weary smile3518
...та по темата:
...за начина...мисля и позите са от значение също и това дали например веднага скачаш от леглото, макар че втория път хванах от сутрешен секс..тичах и закъснях за работа.. newsm62
А за честотата ще кажа, че и на мен доки ми е казвал /преди/, да не се прекалява и не е зле преди овото да се поозаптим та да се посъбере мат'риала..
Айде приятно бебеправене  newsm53
и лека нощ smile3524

# 20
  • Мнения: 4 555
rushsf, много остро изказване. Ако си мислиш, че момичетата тук, които мерим температури, правим тестове за овулация, сме почнали да правим това, от самото начало, много грешиш! След 3-6 месеца или година неуспешни опити, е логично да си зададеш въпроса: имаш ли овулация, кога точно настъпва, оползотворявате ли я, или изпускате точния момент. Естествено всеки решава сам за себе си, дали да търси отговор на тези въпроси, или да продължава с , както го наричаш.

Дано да не ти се налага да се задълбаваш в такива "глупости" (пак те цитирам), като мерене на температури, тестове за овулация, следене на ЦС. И от сърце ти желая този месец да видиш двете чертички!

d.ancheva, имаш едни стиснати палци и от мен!

Подписвам се под мнението ти  Peace

# 21
  • Мнения: 560
С риск да спамна ще спомена-тук оставам с впечатлението,че 99% от хората са абсолютно лишени от чувство за хумор. newsm12
Take it easy,момичета! smile3533Ако всичко в живота го правим под такъв стрес и с такъв зор,ще побелеем на 35 години. smile3511
Не зная кой прави нещата правилно и кой грешно,но аз изпадам в дива депресия като чета как някой опитва да си направи бебе и понеже не се е получило първия месец се започват някакви процедури,от които косата да ти настръхне.
Имам две приятелки,които родиха скоро.Едната е опитвала 6-7 месеца преди да се получи и точно преди да хукне по лекари и тотално да се депресира,работата си станала preggo.Другата също спомена подобна цифра-9-10 месеца.Каза,че работата е станала точно един месец,когато е имала служебни проблеми и най-малко правенето на бебе и е било до главата.
Та тънката ми мисъл е,че това не става като да идеш и да си купиш нова дрешка.Може да мине време.За "направата" на едно бебе са важни много фактори и ако не са налице и не се получи от раз,не значи,че трябва да правим световни драми.
Друго е,когато мине много време.Разбира се,че ще се вземат някакви мерки за контролиране на процеса и за откриване причината защо не се получава бебе. stork-girl stork-boy
Айде останете си със здраве и успех в сек.....ъъъъ...пардон,бебеправенето.Аз отивам да потроша мъжо от секс. luvbed

ПС.Забравих да спомена...все пак да погледнем заглавието на темата "Правим бебе.Това ли е начинът?"
Аз съм чувала само за един единствен нормален начин на правене на бебе-СЕКС.

# 22
  • Мнения: 651
 newsm10
Кате, твоето ще е шемет   love001
А на останалите -
Аз съм чувала само за един единствен нормален начин на правене на бебе-СЕКС.
ПЛЮС
- любов;
- темперамент;
- бутилка вино за по-свенливите /а и не само newsm53/.

Лека нощ и да скачаме в креватите  luvbed , а може и в   bath1 ...то и тук може   car003 важни са горните съставки...

# 23
  • Мнения: 3 500
Шансът на жената да забременее в месеца е около 10%, и само 2 дни в месеца /овулацията/, които всеки месец са различни, при това мъжът трябва да е събрал достатъчно сперма, за да я "хвърли" достатъчно навътре /тоест преди това да не е правил секс/.Така че ако не си забременяла от 1-вия път или от 2-рия и т.н. няма повод за притеснения и паника.Не мога да разбера защо повечето си мислят, че като решат да имат бебе и хоп това става от първия път.Повод за притеснение има чак ако е минала година.Дано на никой не му се налага да чака толкова.Успех!
Абсолютно и с две раце подкрепям мнението на rushsf - браво  smile3501

# 24
  • Мнения: 660
Здравейте настоящи и бъдещи мами!!!
След един спонтанен аборт миналата година, бях в 17 г.с.  Sad, отново сме на пистата. Направила съм си основните изследвания, почвам да пия фолиева киселина. ДОРИ от няколко дена не съм пушила цигари - с което най-много се гордея!  moresmile 
Много ни се иска едно бебче, а после и още Simple Smile. Първата бременност не беше планирана, но се оказа голяма радост. За съжаление обаче загубихме бебето. От тогава чакам с четири очи да мине достатъчно време и да почнем опитите - този път съвсем целенасочено. Доста неща съм изчела от форумите, повечето от тях полезни и важни, за което благодаря на всички момичета!!! За сега не смятам да меря температури и да изчислявам дни на овулация.. надявам се всичко да си стане спокойно и леко, без напрежение - това според мен е много важно!
Така че стискам палци на нас и на всички, които искат бебета - бързи резултати!!!  newsm10 newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 2 177
Аз ви чета и честно да си призная,недоумявам...Ама как ви се прави секс всеки ден?! Предполагам,че всички сте работещи жени и имате работещи мъже..Не се ли превръща секса в задължение?! Защо е необходимо да се вманиачавате на тема бебе..та това е ужасна психологическа бариера..Както казват-"това е божа работа",ще стане точно,когато трябва да стане. Овулации,базални температури,цервикални слузи....въобще за друго остава ли ви време?! Ами тези мъже-само средство за разплод ли са?! И аз искам бебе, но не се вманичавам на тази тема. Не правя секс всеки ден. И двамата го правим, когато имаме желание. Не правим бебе, а любов и просто се обичаме. Не си меря температури,не си правя тестове за овулация, не се следя под лупа,абсурдно е да подчинявам живота си на фикс идея и въпреки това един път стана,но завърши неуспешно с аборт в много ранен етап. Не третирайте горките си мъже като селски бикове  Simple Smile. Съвсем добронамерено мнение и съвет-обичайте си половинките,правете любов и оставете нещата да следват своя естествен ход. Heart Eyes

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
orchid,  добре дошла! Доста нахакано представяне /в добрия смисъл/, а Wink Ще ти отговоря от собствената си позиция:
- не ми се прави секс всеки ден, естествено
- работеща жена съм и мъжът ми също
- да, понякога сексът се превръща в задължение; не споделям максимата "целта оправдава средствата", но точно в този случай я подкрепям
- вманиачавам се понякога, защото ми е пределно ясно, че имаме проблем и от тази гледна точка вече би било наивно /да не използвам по-силна дума/ да си мисля, че е само Божа работа
- меря БТ, изследвам ЦС и правя тестове, за да опозная по-добре тялото си и функционирането на репродуктивната си система.
Това е форум за обсъждане на точно такива неща; ако не определях овулацията си и не правехме секс тогава, нямаше да разбера, че имаме проблем и да взема навременни мерки за отстраняването му, а щях да си живея в блажено заблуждение, че все някога ще стане; някога можеше и да стане, но кога - да чакам мъжът ми да стане на 60 години ли?
Осъзнавам психологическата бариера, осъзнавам и тежестта на секса по график, но когато имаш грип, си мериш Т, за да разбереш как действа имунната ти система, нали? Когато имаш някакви оплаквания ходиш на лекар и спазваш предписанията му, а не чакаш някой ден да отшумят от само себе си, нали?/извинявам се за не дотам удачните сравнения/
Не мисля, че аз или някое от другите момичета третираме мъжете си като "селски бикове", най-малкото имаме достатъчно акъл, за да намерим начин да предразположим мъжете си за секс в точния момент и без да се почувстват използвани.
Преди две години може би щях да напиша същото като теб, но сега ми се струва наивно /казвам го без лоши чувства/. Факт е, че колкото по-знаещ е човек, толкова е по-нещастен, но пък знанието ти дава и сила да промениш неща, които не се оправят от думите "Божа работа". Когато на 5-тия месец от неуспешните ни опити започнах да се тревожа, всички ме обявиха за луда и ми говореха като теб. Бях чела доста тук и бях наясно, че вероятно има проблем; за съжаление се оказах права, но се радвам, че го открих навреме, благодарение на този форум. Надявам се да не ти се налага да се задълбаваш в нашите проблеми и разговори Praynig и съвсем скоро да си бременна, без да е нужно да се бориш за това!

# 27
  • Мнения: 171
Заставам изцяло зад мнението на  Goldie   newsm10

На мен лично ми е много интересна биологията и биохимията, особено що се отнася до човешкото тяло и започнах да меря БТ и да се "ослушвам"  smile3506 smile3529 още преди да започна с опитите, и дори преди да имам сериозен мъж до себе си  newsm03 А той взе че се появи   loveuuu
Ох, и нещо по темата щях да кажа ама забравих  newsm78

# 28
  • Мнения: 4 555
orchid, нещо бъркаш причината и следствието ми се струва.
Естествено, че не правим секс всеки ден. Когато и двамата работят, особено ако имат вече едно дете, не е толкова лесно да ти остава време за секс всеки ден, още повече за това психологически да се настроиш за секс, което според мен отнема повече време от самият секс.
И точно тук ти помагат тестовете за овулация. Те ти казват кога ако правиш секс, има най-голям шанс да стане бебето. С тях избягваш това непрекъснато мислене "Ама днес ли, ама утре ли...  newsm78" или пък "Ами сега като пих алкохол/лекарства/друго произволно вредно нещо/ и май ми мина овулацията, дали ако нещо е станало...  newsm78"
Много пъти тези тестове бяха споменати като нещо, което натоварва психически, все едно като опреш до тестовете, значи хептен си изтерясала. А моето мнение е, че те ти помагат да не изтерясаш. В крайна сметка теста се прави за 2-3 минути, а след като установиш един път кога горе-долу ти е овулацията, няма нужда да си правиш по сто теста всеки месец. Вие го изкарахте, все едно планина повдигаш. А на практика е възможно да не уцелваш точния момент и само заради това да не става бебето. И така губиш време и се депресираш и отчайваш всеки месец абсолютно напразно.

# 29
  • Мнения: 560
orchid, нещо бъркаш причината и следствието ми се струва.
Естествено, че не правим секс всеки ден. Когато и двамата работят, особено ако имат вече едно дете, не е толкова лесно да ти остава време за секс всеки ден, още повече за това психологически да се настроиш за секс, което според мен отнема повече време от самият секс.
И точно тук ти помагат тестовете за овулация. Те ти казват кога ако правиш секс, има най-голям шанс да стане бебето.
Убаво,ми ако точно тогава не ми се прави секс.Прибирам се смазана от работа,краката са ми на пенджурек,главата ми е на тупан-е па не щем да праим бебе.
Абсолютно подкрепям orchid-обичам мъжлето си,правим секс за кеф и ако от това излезне бебе-супер.Ако след 1 година примерно още нищо не се е получило,чак тогава ще се замисля за по-сериозни мерки и нямам никакво намерение и тогава да се стоваря само на моята глава.Хващам половинката под ръчичка и двамцата дружно отиваме на чичо доктор да ни провери.
Едно бебе трябва да е плод на много любов,романтика,хубав секс и туй то.Ходя на работа по график,пазарувам по график,плащам сметки по график-е па нема и секс да правим по график.

Общи условия

Активация на акаунт