Нашите кухни - тема 94

  • 43 088
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Има и кухни без гръб, само с 20 см цокъл около плота. Там шкафовете висят изцяло на дюбелите. И ако е нормална стена от тухли проблем няма. Ако е  картон трябва да са взети мерки преди това - да се пуснат профили на точната височина и за тях да се хващат винтовете.
Моята кухня е именно така. Помня, че когато окачваха горните шкафове, момчетата, които монтираха кухнята, обясняваха на ММ за някакви специални дебели (трябваше му идея за един горен шкаф на терасата).
Няма гипсокартон, всичко е в бетона (ЕПК) директно.

# 706
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 207
Има ли някой от Враца? да препоръча свестен майстор, че явно много трудно се намира.

# 707
  • Мнения: 124
Здравейте, кошницата за бутилки в кухнята ни е с плавно прибиране и се отваря изключително трудно. Според мебелиста било нормално, но не ми се струва така. Как е при вас?

# 708
  • Мнения: 247
Здравейте, кошницата за бутилки в кухнята ни е с плавно прибиране и се отваря изключително трудно. Според мебелиста било нормално, но не ми се струва така. Как е при вас?

Нормално е, но за някои модели, тези с телескопични водачи. Може да я смените с друг модел или просто да се счупи "плавното". Тогава ще се отваря много лесно.

# 709
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Здравейте, кошницата за бутилки в кухнята ни е с плавно прибиране и се отваря изключително трудно. Според мебелиста било нормално, но не ми се струва така. Как е при вас?

Дай да га видим, инак ако е с плавно има лек зор в началото, но то е заради плавното (ако има), но па да е изключително трудно ми е изключително интересно.

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Търся съвет за изработка на кухня за Бургас, става дума за ваканционен апартамент. Дали някой може да препоръча фирма, която да прави читави кухни, без да са твърде скъпи, предвид че апартаментът ще се ползва рядко?
Представям си нещо такова като стил:

# 711
  • Мнения: 10 752
Има стандартни модули с тоя тип врати. Ако ти трябва бюджетно, това също е решение.
https://praktis.bg/mebeli/kuhnya/modulni-kuhni
Примерно (доста варианти са, виж дали има да ти пасне)
Това, което показваш, е по-скоро дърво. Ще е скъпо.
А и зависи какво разбираш под бюджетно решение - може да е 1000-2000, може да е 10...

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Благодаря! Стандартни модули биха ми свършили работа, защото стената е права и няма особености.
Като цена си представям нещо до 2500лв за около 3м права кухня, дали е реалистично (без електроуреди, имам си)? Последно правих вкъщи в София преди 3 години, но тя беше по-голяма и скъпа и доколкото знам оттогава цените са нагоре, та се чудя дали стигат тези пари.
И като се купуват тези готови модули, как се справяте с монтажа? Абсурд да си я монтирам сама, някой знае ли фирми в Бургас/Созопол да предлагат подобен монтаж?

# 713
  • Мнения: 10 752
Можеш да питате и в магазина
https://praktis.bg/maistori

# 714
  • Мнения: 551
Здравейте!
Има ли значение размерът на абсорбатора, говоря за ширината?
Сега видях, че този, който сме поръчали е 45см, но пък дебита на максимална скорост е  760 m3/h.
Дали ще има някакъв проблем? Плотът отдолу е стандартен 60см.

# 715
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
дайте да видим модела

# 716
# 717
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Няма да се плашиш, това е аспиратора който препоръчвам на всеки.

# 718
  • Мнения: 2 077
От коя марка и модел двойка стъклокерамични котлони за вграждане и фурна сте доволни?

# 719
  • София
  • Мнения: 44 354
4-ка котлони имам и фурна от ретро серията на gorenje - доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт