Болница Вита

  • 6 295
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Аз ходя в болница Вита на консултация при д-р Калвачева и съм много доволна,но не знам нищо за раждането там. Моля ако някой е раждал там да сподели впечетления.
Предварително благодаря!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
доста мами от форума родиха там, но явно не влизат често тук в справочника за да ти пишат.

# 2
  • София
  • Мнения: 277
Здравей!
Родих там секцио юни месец при д-р Хаджиев и д-р Цанков. Във възторг съм от всичко и всички там... хората знаят защо и как да упражняват професията си - всички, ама всички са невероятни - екипа, който ме оперира, акушерките, целият персонал... всичко това придружено с перфектната обстановка... горещо го препоръчвам на всички... в крайна сметка се оказа, че колкото платихме там, толкова щеше да ни излезе и раждане в някоя посредствена болница с далеч по-мизерни условия...
успех и пиши дали споделяш мнението ми  Hug

# 3
  • Мнения: 83
Аз за момента съм много доволна от всичко и тъй като имах проблеми в началото на бременността знам и самата обстановка как е .
И тя е много добре. А за раждането ще мога да споделя чак май или края на април ако раждам там

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
Родих там секцио юни месец при д-р Хаджиев и д-р Цанков. Във възторг съм от всичко и всички там... хората знаят защо и как да упражняват професията си - всички, ама всички са невероятни - екипа, който ме оперира, акушерките, целият персонал... всичко това придружено с перфектната обстановка... горещо го препоръчвам на всички... в крайна сметка се оказа, че колкото платихме там, толкова щеше да ни излезе и раждане в някоя посредствена болница с далеч по-мизерни условия...
успех и пиши дали споделяш мнението ми  Hug
Все едно съм го писала аз!!!!!!!!!!!!!!И аз родих там на 06,11,2006 при същите доктори!!!!!!!!!!Наистина съм много възхитена и аз от всичко,мога смело да ти препоръчам да родиш там-въобще няма да съжаляваш!Особено на фона на всичко,прочетено във форума за раждането в други болници!КетиК доктора не е ли Цанов? newsm10

# 5
  • София
  • Мнения: 270
Мен също много ме интересува тая тема, защото мисля да ходя на консултации точно при д-р Кълвачева. Както и да раждам там. За сега само хубави неща съм чувала и за докторката и за болницата.
Ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 83
Аз за сега мога да кажа само за д-р Калвачева. Според мен тя е страхотна. Аз ходя при нея от 4-5 год. и съм много доволна,а сега тя ми следи бременноста и всеки път когато ходя при нея на консултация излизам с усмивка. Предразполага те и толкова се радва когато види бебенцето. Абе готино.

# 7
  • Мнения: 750
Гласувам с две ръце Peace за д-р Калва4ева!Тя следи бременноста ми а на 15 февруари ще съм при нея за секцои!Ще си гушна бебка HugТова ми е втора бременност,като за съжеление първата не ми я следеше тя тъй като не бях в София!Но сега се 4увствам толкова спокойна и сигурна,нямам никакви страхове или притеснения относно раждането!Докторката е страхотен 4овек и компетентен лекар!С една дума-вълшебна жена Heart Eyes!Нямам думи...ве4е се замислям и за трето беб4е Party!Обстанояката в болницата е на ниво и си заслужава всяка стотинка която се плаща!!!Всяка среща с нея ме зарежда положително,и си тръгвам от кабинета спокойна и сигурна за себе си и за бебка!Това е докторката с главно Д!

# 8
  • Мнения: 155
Цялата бременост ми я слеи доктор Хаджиев-реших да раждам там,защото такова отношение към пациентите на съм срещала никъде до сега!Разгледах родилното-всичко е прекрасно.Сега чакам вече с нетърпение наближаващия момент.

# 9
  • Мнения: 245
А дали някой може да каже колко струва нормално раждане там+престоя?
Ще съм му много благодарна, може и на лични Simple Smile

# 10
  • Мнения: 83
Нормално раждане във Вита струва 1500лв. Секцио 1800лв. Ако си здравно осигурен след няколко месеца мисля,че ти връщат 360лв.
Толкова поемала здравната каса. Сумата включва и престоя.

# 11
  • Мнения: 46
Родих там при Доктор Райчева. Мога само да добавя че професионализма на целия екип е  класи над останалите болници. Ако се реша на второ пак там ще е.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Нормално раждане във Вита струва 1500лв. Секцио 1800лв. Ако си здравно осигурен след няколко месеца мисля,че ти връщат 360лв.
Толкова поемала здравната каса. Сумата включва и престоя.
Да, това са цените и ще се повторя,но пак ще го кажа-всяка стотинка си заслужаваше!Ще допълня само за инфо на гладниците като мен-храната се поръчва от "О!ШИПКА" като менюто си го избираш сам всеки ден и по принцип в тези заведения готвят много вкусно-още една причина за приятен престой във "ВИТА"според мен.Живот и здраве,ако имаме второ дете пак там ще раждам! newsm07

# 13
  • София
  • Мнения: 270
Имам един въпрос.
Щом здравната каса ти връща определена сума, значи трябва да отидеш с талон за раждане или нещо такова. Кой издава този талон? Личния лекар може ли? На мен вече ми е дал направление за гинеколог и проследяване на бременност. Предния път гинеколкога при който ходех ми издаде този талон за раждане. Сега незнам от кого да си го искам.

# 14
  • Мнения: 83
Аз лежах там в началото на бременноста за задържане,което се поемаше от здравната каса и само провериха дали се осигурявам,но за раждането не знам дали е така.

# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам един въпрос.
Щом здравната каса ти връща определена сума, значи трябва да отидеш с талон за раждане или нещо такова. Кой издава този талон? Личния лекар може ли? На мен вече ми е дал направление за гинеколог и проследяване на бременност. Предния път гинеколкога при който ходех ми издаде този талон за раждане. Сега незнам от кого да си го искам.
Питай по добре по телефона-9604950,защото на мен личната лекарка ми даде направление за гинеколог в 9 месец/преди това не ми трябваше,защото ходех там на платена ЖК/.Аз дадох направлението на доктора при който родих и той си е оправил всичко.Ако си и newsm78збрала доктор за раждането по-добре направо с него говори.

# 16
  • Мнения: 155
   Здравейте момичета,
 Аз родих в болница "Вита" чрез секцио в понеделник 22.01.2007. Екипът се водеше от д-р Хаджиев, който ми беше и проследяващ лекар по време на бременността. Справиха се чудесно и си разбират от работата. На втория ден установиха, че бебето има проблеми и веднага започнаха активното му лечение, 5 дни стоя в кувьоз и т.н. Разбирате, че това ни спести (не мога да си представя какво) ходене по мъките по болници, с новородено на няколко дни и за нова сметка. Слава богу - оправиха го и днес се прибрахме в къщи. На изписването имаше торта и шампанско от болницата.
   Съпругът ми плати за секциото 1800 лв, но при плащането са му приспаднали 400 лв, които трябва да дойдат от Здравната каса. Така, че ние не чакаме нищо от касата, а болницата си получава този остатък (не знам кога и как, пък и не ме интересува). За тези пари всяка родилка има право на 5 нощувки в самостоятелна стая и всевъзможни грижи. Храната се поръчва от "О Шипка" (избор от меню).
   Ние останахме с малкия два дни повече, за което днес доплатихме по 100 лв на ден (още 200 лв), но както споменах по-горе, той беше на специален режим, даваха му антибиотици, беше закачен на системи и т.н.
   Не знам какви са тарифите по другите болници, какво се дава "на масата" и какво "под масата", не искам да взимам отношение и да съветвам, просто споделям какво се случи с нас. Мисля, че си струва.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Nina_i  Честито бебче! newsm30
Да ви е живо и здраво!
Радвам се,че сме на едно мнение за"Вита",защото когато започнах да пиша във форума и изказах доброто си мнение за болницата и екипа една майка щеше да ме изяде от злоба ако можеше! newsm61

# 18
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте,
А дали Здравната каса възстановява опр. сума на Вита, когато раждането не е секцио?

# 19
  • Мнения: 155
Да болницата връща и при нормално раждане толкова колкото поема здравната каса-не съм сигурна каква е сумата,но може да се обадиш и да попиташ.

# 20
  • Мнения: 83
Мисля,че от здравната каса отпускат еднакви пари и за 2-та вида раждане.

# 21
  • София
  • Мнения: 52
Ей сега звъннах там, за да проверя. Оказва се че връщат 400 лв за нормално раждане от ЗК след 3 месеца на болницата и тя ги връща на пациента тогава.

# 22
  • Мнения: 1 925
Daisy6, сигурна ли си, че ти ги връщат след 3 месеца ? Защото доколкото разбрах от мами, раждали там, веднага ти ги приспадат и ти даваш само 1100 лв. ( за нормално ), а не 1500 лв.  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 2 968
Аз не съм ходила по никаква причина там, но моя близка позната ражда там и доколкото знам е много доволна от отношението към нея и бебето.

# 24
  • Мнения: 155
Stra4iatela,Daisy6-аз са секциото платих-1400лв на каса.Не знам Daisy6 на кои телефони се е обаждала,но аз сега си гледам бележките от плащането и ви пускам телефоните,които пише на тях-ако искате се обадете -може би на тези телефони ще ви дадат най-точно инфо-9604950 и 9604951-счетоводство.

# 25
  • Мнения: 1 925
Нинка, аз затова попитах кога е звъняла жената, че от теб знам, че веднага ти приспадат  Thinking Ще питам в сряда, като отида за болничния Peace

# 26
  • Мнения: 123
Здравейте, мамчета!
Аз също мисля да раждам във Вита, ходя от години при Д-р Илиева. Радвам, че срещам съмишленици и "бял списък" тук:lol:,  защото да си призная честно малко ми е неудобно да се обяснявам в нашия форум за моите предпочитания   Peace
Преди 2 седмици се престраших да разгледам родилното и стаите, главната акушерка беше много любезна и отзивчива. С други думи, вдъхнаха ми доверие и се почувствах добре.

Много моля тези от вас, които са наясно да ме осветлят в следното: Досега не съм опирала до личния си лекар, въпреки че съм здравноосигурена. Когато дойде обаче време за болничните за раждане и плащането на обезщетението във връзка с това, могат ли да ми ги издават от болницата, или трябва да мина през ДжиПи-то за някакви направления?
Въобще не съм наясно какво ми се полага по Здравна каса, освен че питах на място в болницата миналата седмица- плащат се наистина 400лв за раждане, но едва след 3 месеца.

Благодаря много предварително!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 270
Не знам как е за раждане, и аз това питах.

Но съм ходила за друга манипулация във Вита и понеже минах през здравната каса ми трябваше талон от личния. За раждането ще питам като наближи.

Иначе стаите наистина са хубави. Самостоятелна баня, телевизор, климатик..... като в хотел. Нищо общо с болница.

# 28
  • Мнения: 2 388
До колкото разбрах здравното каса поема 300 лв. за естествено раждане и 500 за секцио. Ама каквито и въпроси да имаш - питай кълвачиева. Тя всичко ще ти обясни

# 29
  • Мнения: 123
Привет отново!
Само да споделя, че проверих как стои въпроса с раждането и Здравната каса. Взима се направление за хоспитализация от ДжиПи-то - това е по-скоро с цел да се докажа, че са платени всички здравни осигуровки до момента. След 3 месеца болницата ти изплаща 400 лв.

Колкото до болничните и обменната карта- издава ги следящия гинеколог.

# 30
  • Мнения: 851
Аз ходя на прегледи при д-р Илиева от Вита и съм много доволна - изключителен специалист и много внимателна! Исках да попитам някоя от вас дали е раждала при нея? Какви са впечатленията ви?
Ние бебеправим от няколко месеца и силно се надявам бебешора да стане много скоро Praynig Може би е още рано, но този въпрос ме вълнува от известно време   Embarassed
Благодаря ви  Hug

# 31
  • Мнения: 750
Ето...пак да се вклю4а Mr. Green!Родих във Вита преди близо 2 месеца при д-р Калвя4ева със секцио!Нямам думи!Взи4ки са толкова мили!Ако пак ще раж
дам някой ден...там съм Flutter!За ЖК през 9-те месеца платих 400 лв.
За секцио  1800 лева+35 лв.за едни изследвания които се наложи да ми правят след раждането!Нямам здр.осигуровки,ако имах касата плаща 300 за нормално и 500 за секцио.
Нормалното раждане е 1 500.
Там водя и децата когато трябва,и ние с мъжо сме там...Радвам се 4е има я има тази болница,така съм спокойна за семейството си,ако недай боже нещо се слу4и-намирам компетентни лица там!
Нямам думи,нямам думи... newsm10

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Аз искам да кажа, œе съм много доволна от ВИТА като цяло, не съм раждала там, то 2002г нямаше и как да родя там Laughing, но инаœе водя дъщеря си при нужда там и много, много съм доволна от всиœки там Peace

# 33
  • Мнения: 2 529
Ще раждам там в началото на юни и се надявам и аз да се включа в положителните отзиви специално за раждането. Иначе посещавам Вита от 4 години поне, следих си първата бременност също там и сега втората и нямам оплаквания  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз ходя на прегледи при д-р Илиева от Вита и съм много доволна - изключителен специалист и много внимателна! Исках да попитам някоя от вас дали е раждала при нея? Какви са впечатленията ви?

Пациентка съм на докторката от 4 години и съответно тя проследи бремеността ми и тя ми направи секциото. Като човек и специалист е страхотна. Много си я обичам. През цялото време се грижеше за нас с бебчо с много внимание.
По същия начин се отнасяше и с другите си пациентки - колкото и суперлативи да напиша все ще са недостатъчно.
Поздрави я от мама Раче и големия Емо следващия път като отидеш на преглед. И успех с бебеправенето Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 928
Да се включа и аз.
На 12 февруари родих със секцио нашето съкровище във "Вита". Всеки пък, когато се сетя и се замисля, не бих си и помислила, че е можело да родя на друго място. Нямам абсолютно ама никакви забележки. Предполагах, че ще бъде на ниво, но просто надминаха очакванията ми. От самото начало бремеността ми я следи д-р Краснодар Хаджиев. Един невероятен специалист и което е по-важно ЧОВЕК. Винаги е бил на разположение за каквито и да било мой въпроси.
За самото раждане. От вратата си ме пое една акушерка и постоянно бе до мен и си ме обгрижваше като майка до самата операция. През цялото време на престоя ми не съм видяла намръщена физиономия. Бях в сама в стая с телевизор и самостоятелен санитарен възел. Акушерките са постоянно на разположение, бебчо когато искам беше при мен, а нощно време го взимаха за да мога да спя. Проявиха доста търпение и искренно се радваха, че успяха да ни научат да се кърмим. Лекарите идват постоянно да те наблюдават, дори и да няма нищо, просто защото са били в съседната стая например, дойдат и при теб, за да те видят и да си размените по някой дума. Нямаше ограничения за таткото да идва на посешение и да си седи при нас. Храната си я поръчвах от О"Шипка. Бельото го сменяха всеки ден. Преди да постъпя попитах д-р Хаджиев какво трябва да си нося и той каза: мобилния и зарядното му. Бе абсолютно прав. Нищо друго не ми бе необходимо. Направо не ми се тръгваше от там. И накрая, поредната изненада бе, че на изписването ни изпратиха с шампанско и торта.
Сумата, която заплатих бе 1400.00 лева и си заслужава всяка стотинка.
Ако живот и здраве се решим да имаме още едно бебе, определено ще раждам отново във "ВИТА"

# 36
  • София
  • Мнения: 270
Аз искам да ви питам дали допълнително се уговаряте с доктора за раждането.
Още не съм питала моята докторка как е.
Дали който е на смяна те изражда или се обаждаш на своя си доктор.
И някой ако знае, само самостоятелни стаи ли има?

# 37
  • Мнения: 2 388
Както решиш. Ако имаш лекар, с който ще си по-спокойна се разбери с него. Те не отказват

# 38
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз искам да ви питам дали допълнително се уговаряте с доктора за раждането.
Още не съм питала моята докторка как е.
Дали който е на смяна те изражда или се обаждаш на своя си доктор.
И някой ако знае, само самостоятелни стаи ли има?
Уговаряш се с твоя доктор,да.Но не в смисъл да му плащаш допълнително,както е "уговорката" в държавните болници.Раждаш си при твоята лекарка и плащаш само по официалната тарифа на болницата,независимо ден или нощ,събота или неделя или други подобни глупости,които съм чела тук във форума.При мен стана така/ обаче аз съм със секцио/-уговорихме с доктора ден,удобен за мен и неудобен за него  Embarassed.Той не беше на работа този ден във Вита,а в друг кабинет и си отмени всички часове заради мен.Той ми избра екип-анастезиолог и втори оператор,защото аз не познавах никой освен него и ми беше все едно в случая.
Стаите са само самостоятелни с баня и тоалетна,ТВ,хладилник,гардеробче.Докторите там освен да те изродят поемат и много сериозен ангажимент за твоето възстановяване след раждането-идват по няколко пъти на ден,помагат със съвети.Акушерките също-през 10 минути се интересуват как си и дали имаш нужда от нещо.Много помагат за кърменето.
Ако се сещаш още нещо-питай!Ти при коя докторка си на ЖК? Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 270
Аз съм при Калъчева. Но още ми се струва рано да я питам за тези неща.

В стаите съм влизала, но ми се искаше да си имам компания при престоя там  Embarassed.
Първия път раждах в Тина Киркова. Бяхме 6 момичета в стаята и беше голям купон.

И благодаря за бързите отговори   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 6 011
Честно казано,с Кълвачева си уцелила десятката!Много я хвалят,освен това от малкото ми контакти с нея и аз имам много добри впечатления-спокойна и любезна.Когато раждах,тя също имаше родилка в отделението и доста често идваше.Аз родих при Д-р Цанов,който също е направо СУПЕР!.
Компания няма да ти липсва в никакъв случай.Първо-посещенията на съпруга/за други близки не знам/ са без ограничение.Винаги има и други родилки,акушерките също са много любезни.Аз "живях" 5 дни там,също съм много контактна,запознах се веднага с момичетата от другите стаи.Ако всички спяха примерно,ходех при акушерките.Плюс това ти дават бебето,ако искаш по цял ден да е при теб-аз много обичах да съм си сама с него.

# 41
  • София
  • Мнения: 928
Аз съм при Калъчева. Но още ми се струва рано да я питам за тези неща.

В стаите съм влизала, но ми се искаше да си имам компания при престоя там  Embarassed.
Първия път раждах в Тина Киркова. Бяхме 6 момичета в стаята и беше голям купон.

И благодаря за бързите отговори   bouquet

Спокойно може да я попиташ. Когато ти наближи термина, тя самата ще ти обясни всичко. Въпреки, че когато аз се опитвах да задавам въпроси от серията "тъпи", моят доктор ми отговаряше: "Стига си мислела за глупости. Твоята работа е да мътиш и да си спокойна, за всичко останало мислим ние! " nikij1979 е абсолютно права, че няма начин да ти е скучно. Акушерките са много готини и идват често да си говорите, обясняват ти за бебето, докторът също идва често, таткото е при теб, освен това и малкото съкровище е в стаята smile3541
Въобще не се притеснявай. Това е мястото на което ще се почувстваш като бял човек  newsm10

# 42
  • София
  • Мнения: 270
Такива хубави работи сте ми написали, че нямам търпение вече да раждам  Simple Smile   Hug  Rolling Eyes

А дори и да поскучая няма да е толкова страшно... поне ще имам време да поспя. Защото първия път бебчето си беше при мен и ме държеше будна през цялото време. Май от тогава не съм спала  ooooh!

Таткото едва ли ще го карам да стои при мен, защото той е комплект с каката  Laughing А с нея сме ходили там и не можах да я озаптя  ooooh! ...Ще мисля за тези неща като му дойде времето  Wink

Благодаря ви   bouquet

# 43
Здравейте,  всички!
Радвам се, че я има тази тема защото аз същото ще раждам във Вита. Щастливото събития ще е в началото на юли.
Пациентка съм на болницата от 6 години и съм изключително доволна от персонала, а д-р Илиева просто я обожавам.

 

# 44
a imali premahvane na strii  vav vita

# 45
  • София
  • Мнения: 270
Провери в сайта им.
http://www.vita.bg/

# 46
Ще раждам там в началото на юни и се надявам и аз да се включа в положителните отзиви специално за раждането. Иначе посещавам Вита от 4 години поне, следих си първата бременност също там и сега втората и нямам оплаквания  Simple Smile

Аз раждах  преди 1 година във Вита. Чудесно е! Условията са прекрсани, всички са любезни. Д-р Кълвачева е изключителна, както и останалия екип. Първото ми раждане беше в Св София и имам база за сравнение. На никой не препоръчвам да ражда в тези големи билници-конвейри.

# 47
  • Мнения: 1 925
Сега и аз да кажа личните си впечатления от Вита и раждането там.
На 16.04. ме приеха за секцио и честно да си кажа не знам как мина времето и кога ме сложиха на операционната маса, но всички ме предразположиха и бях страшно спокойна. Оперира ме моя лекар Хаджиев заедно с Калвачева. И двамата са страшно мили и съм много доволна. Доволна съм и от всички акушерки, бяха много грижовни, постоянно те проверяват дали си добре, дали имаш нужда от нещо. Даваха ми болкоуспокояващи цялата първа нощ, после аз не исках, защото си беше поносима болка, пък и без болкоуспокояващи се възстановяваш по-бързо. Цялата обстановка е много добра, през цялото време може да имаш посетители в стаята, дори след 18ч. Бебето може постоянно да е при теб и да го взимат, когато ги помолиш. Аз лично я давах към 1 през нощта и ми я носеха към 7ч. за сутрешното хранене. Акушерките помагат изклщчително много за кърменето, обесняват - общо взето ми направи впечатление, че са много "за" кърменето.
Изписват те в една зала на последния етаж с торта и шампанско, много е мило.  Peace
С 2 ръце препоръчвам тази болница - чувстваш се като човек с всички грижи около себе си и бебчето.
Peace

# 48
  • Мнения: 2 388
Честито бебе Мая, миличка. Да ти жива и здрава и само да те радва

# 49
  • София
  • Мнения: 6 011
Честито бебе Мая и от мен!
Да ви е жива и здрава и много щастлива!

Общи условия

Активация на акаунт