Права ли съм да се дразня толкова?

  • 6 832
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 615
Леле, Боже... Аз от колко по-дребни неща полудявам... И съм на 200 км от свекърва ми - почти няма възможност да се прояви.
Но съм съгласна, че не е важно дали е майка (тъща за другия) или свекърва (майка на един от семейството) - това си е вмешателство на "чужд" човек в личния живот и "ровене в бельото", а за мен това е недопустимо.
Вижте в профила ми: ям хора, ако се налага Wink

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам как го позволяваш- вмешателство де, няма ли как да живеете  различни къщи newsm78
Бяхме в различни, но дадоха тяхната под наем и се преместиха в нашата. Ако знаех, че ще стане така, изобщо нямаше да се навивам да живея край тях Close

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Изобщо не преовеличаваш, права си да се дразниш. От къде на къде ще ти влиза в дома когато те няма и ще си прави каквото и хрумне. Аз ако съм на теб ще сменя патрона на врата и ключ няма да и дам. Моята свекърва и тя си позволяваше да ми се ровичка из стаята/ние все още сме в едно жилище с нея/да ми събира прането ит.н.т. обаче не спрях да намилам на мъжа ми докато не престана да го прави. От време на време пак се изцепва, обаче заявих на благоверния ако не я стопира ще заключвам и ключа в джоба. Crossing ArmsДа видиш само как имаше ефект.
Един път пък беше събрала само дрехите на мъжа ми и ги беше изсушила... #2gunfire #2gunfire #2gunfireНаправих го бърлив вечерта. Сега веме нищо не пипа, щото сина и ще го отнесе.

# 78
  • Мнения: 511
все едно че говориш за моето семеиство.аз съм в същото положение.това е направо нетърпимо smile3516аз дане би да ходя да ровя в неините гардероби и шкафове.но не те срама нямат.вчера ми вика-вземи си сгъни прането- тя ще ми каже аз какво да правя.и сега напук на нея ще го държа цяла седмица така.може да ми пречи но няма да го прибера.днес влиза горе и заявява -стига си пушила омириса цялата къща-но аз длъжна не оставам.веднага я затапих-аз поне си пуша в къщата и не ходя да се крия в тоалетната. за нея става въпрос пуши таино и се крие.реакцията беше- newsm61 а пък аз доволна  smile3533 че за пореден път и натрих носа.и така си живеем ние все хубави думи си разменяме но не пропускаме и да се поразживим с някоя и друга кавгичка на която аз изтински се забавлявам. newsm10
успех на всички под свекърско робство и не се оставяите да ви тормозят покажете им вратата smile3513

# 79
  • Мнения: 115
Това за свекитата и общата майка си е 100% вярно!
И аз като 90% от жените имам същия проблем СВЕКИ. Тая жена книга мога да напиша за нея и безобразията и, които винаги се случват само защото тя иска да ни улесни. Добре де що не дойде един път да ни пита искаме ли помощ, ами все като ни няма или все без да знаем ни прави добрините и ни поставя пред свършен факт?
Верно е , че е свикнала тя да е шефа, но що не се замисли, че и тя някога е била млада и и тя е искала никой да не и се бърка, да не и оправя къщата и да взема решенията вместо нея.
С мойто ЧУДО съм се обедила, че няма начин да се справя от намеци тя неразбира само буквално трябва да и се говори, да де ама като и кажеш нещо директно тя се фръцва /наистина така прави/ като малко дете, после определен период не ни говори, ситуацията се укротява, след време обаче я хваща амнезията и всичко става пак по старому. Ужас! Ама тя все за нас го прави?! #Crazy #Crazy #Crazy

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 15:39 от gery_dobreva

# 80
  • Мнения: 1 485
Охо, май много ги "обичаме"тези свекита?!И мойта е копие на вашите.няма да описвам много подробно.Само ще кажа,че след сватбата ни ги заварихме заедно с етърва ми да разопаковат,разглеждат и подреждат подаръците ни!?!?!?!? #Cussing out  newsm61:2gunfire:За друго newsm45 не е необходимо да разказвам.

# 81
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Досадааа!...
Вчера пак се карах на мъжа ми, че беше идвала. А на него хич не му се слуша; вече мисли, че я дебна дали се качва Sad А на мен ми се набива на очи... де да можех да не забелязвам! За да направя на нея забележка, трябва да сляза специално за това. А и моята е от фръцкащите се  Tired

# 82
Снощи пак имахме разправия с мъжа ми заради майка му... според него не съм права.
А това, което ме дразни е посещенията на свекърва ми в нашия дом. Вече съм се оплаквала как влиза когато реши без да чука на вратата (живеем в една къща на различни етажи)... Вчера обаче се сдърпахме заради влизанията й когато ни няма. Всеки ден като излезем тя са качва на нашия етаж. Вчера беше изхвърлила една торба с боклук, предния ден беше затворила прозорците (които умишлено оставих отворени). Друг път прибира или вади нещо от хладилника или шкафовете, понякога- гардероба... простира или прибира прането ми... ей-такива неща. Които на мен не са ми приятни, а мъжа ми си е свикнал с нея и не му прави впечатление. Да ама аз го чувствам като нахлуване в личното ми пространство, нарушаване на интимността в дома ни. Ако й намекна- няма да разбере, ако и го кажа направо- ще се обиди. На мъжа ми му е писнало да се жалвам от майка му. За сега оставаме в къщата, не можем да се преместим на този етап. И аз трябва или да се изпокарам с някой или да трупам негативни емоции (който рано или късно ще збият). В идеалния вариант- да спра да се дразня. Да ама като видя, че пак е влизала и не мога. Кажете ми- преувеличавам ли?


Ейй Хора, вие не знаете какво и как да цените. Незнаете какво е да нямаш грам помощ.

# 83

А защо не се изнесете като ти е досадна. Или така е много лесно, да се живее на готово пък и да се оплакваш.
Много е лесно само да се реве. Неблагодарност ....

# 84
  • Мнения: 3 268
Ели 78,ти на това помощ ли му викаш?Мерси,ама не я ща тази помощ.Аз нямам помощ отникъде,родителското тяло и на двама ни живее на 300 км и се оправям чудесно с всичко.Намерила съм решение и за домакинската работа, и за детето кой да гледа като излизаме.Много си ми е добре така,а иначе те винаги са добре дошли,много им се радвам даже като дойдат,но само  НА ГОСТИ.

# 85
Ели 78,ти на това помощ ли му викаш?Мерси,ама не я ща тази помощ.Аз нямам помощ отникъде,родителското тяло и на двама ни живее на 300 км и се оправям чудесно с всичко.Намерила съм решение и за домакинската работа, и за детето кой да гледа като излизаме.Много си ми е добре така,а иначе те винаги са добре дошли,много им се радвам даже като дойдат,но само  НА ГОСТИ.


Еми няма угодия. Защо си мислиш, че жената го е направила  не за да помогне ами напротив, обратното. Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.

# 86
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ели78, ще е добра и мила постъпка, ако и е поискана помощ и тя се е отзовала.
За мен те е без чувство за усет и такт и без възпитание.

# 87
  • Мнения: 3 268
Ели78, ще е добра и мила постъпка, ако и е поискана помощ и тя се е отзовала.
За мен те е без чувство за усет и такт и без възпитание.


Точно така.За свекървата домът на Рени не е неин дом,тя няма право да взема инициативата,утре току виж им боядисала стените докато ги няма.

# 88
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Еми няма угодия. Защо си мислиш, че жената го е направила  не за да помогне ами напротив, обратното. Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.

Ти сама си го формулирала - "за нея" (т.е. за свекървата) всичко си е в реда на нещата, не се и съмнявам, че е с добри намерения, но "за нея" (т.е. снахата или дъщерята - понеже има и случаи, при които тъщата, тъстът, свекърът или някой си друг роднина може да нахлува в дома на семейството) става въпрос за навлизане в личното пространство, а след като хората имат възможност да живеят в отделни домакинства, нека всеки си стопанисва своя дом - както на него си му харесва.

# 89
  • София
  • Мнения: 146
Какви са тези работи добронамерено?  newsm78 Аз като имам нужда от помощ ще помоля, но няма да ми е приятно и не ми е приятно някой да ми чисти без да съм помолила. Това не ми изглежда добронамерно а по-скоро "аз ще ти покажа как да чистиш ти не си свикнала и полеке лека ще се научиш". Аман от акъли. Всяка жаба да си знае гьола! А в случая на Рени, тъй като тя е в това положение отдавна ми звучи като "е, за толкова години не се ли научи". Аз също някой ден ще бъда свекърва и ми звучи ужасно да се държа по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт