Права ли съм да се дразня толкова?

  • 6 816
  • 127
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Снощи пак имахме разправия с мъжа ми заради майка му... според него не съм права.
А това, което ме дразни е посещенията на свекърва ми в нашия дом. Вече съм се оплаквала как влиза когато реши без да чука на вратата (живеем в една къща на различни етажи)... Вчера обаче се сдърпахме заради влизанията й когато ни няма. Всеки ден като излезем тя са качва на нашия етаж. Вчера беше изхвърлила една торба с боклук, предния ден беше затворила прозорците (които умишлено оставих отворени). Друг път прибира или вади нещо от хладилника или шкафовете, понякога- гардероба... простира или прибира прането ми... ей-такива неща. Които на мен не са ми приятни, а мъжа ми си е свикнал с нея и не му прави впечатление. Да ама аз го чувствам като нахлуване в личното ми пространство, нарушаване на интимността в дома ни. Ако й намекна- няма да разбере, ако и го кажа направо- ще се обиди. На мъжа ми му е писнало да се жалвам от майка му. За сега оставаме в къщата, не можем да се преместим на този етап. И аз трябва или да се изпокарам с някой или да трупам негативни емоции (който рано или късно ще збият). В идеалния вариант- да спра да се дразня. Да ама като видя, че пак е влизала и не мога. Кажете ми- преувеличавам ли?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Права си, я!Аз бих се изпокарала здраво с нея, как така ще ти влиза в собствения дом без твое разрешение!
 Сестра ми имаше абсолютно същия проблем с нейната свекърва, лично видях как и рови в гардеробите и шкафовете.След като разбра, че няма оправия просто смени ключаклите на всичките врати!

# 2
  • Мнения: 227
О, същата работа сме, само, че и зълва ми в това число... имаме обща къща, но сега не живеем там. отделни етажи... ама мойте са нагли направо си се нанесоха долу, за да не се качват... мнооооггггоооо нагли типки... квото си нямат горе идват и без да питат взимат изнесоха ми половината къща  #Cussing out аз вече затова не съм там да взимат, да взимат, колкото щат... мъж ми си трае все аз съм виновна, като му вземат всичко да видим как ще си ги купи пак тези неща.... лошото е, че си разваляме отношенията с тези битовизми...

# 3
  • Мнения: 3 268
Това е недопустимо.Моята кума имаше такъв проблем,един ден й писна и взе ключа на свекърва си.Проблем вече няма.

# 4
  • Мнения: 750
Мисля,4е никак не преувели4аваш!Аз ли4но също бих се подразнила #Cussing outИ имайки в предвид темперамента ми,нямаше да си мъл4а!Щях да и го кайа я прав текст,4е не ми е приятно подобно ,,нахлуване,,в ли4ното ми пространство!Но определено ще спазя добрият тон,тъй като съм в нейната къща!Пък ако ще и да се сърди после Mr. GreenАма ти защо не заклю4ваш като излизате? newsm78Аз ако съм...тегля клю4а,даже и катинар ще сложа :twisted:4е никой да неможе да влезе и да ми пренарежда къщата по свое усмотрение!Оффф...незнам аз ако съм,определено ще има #2gunfireВсяка жаба да си знае гьола и реда на квакане Crazy

# 5
  • Мнения: 2 259
А бе май всички свекита една майка ги е раждала. #Cussing outНа моята дадох ключове да ги прибере като резервни в тях,ако стане нещо да има.Тя обаче си идва у нас когато ни няма да носи уж разни неща.Аз незнам ,че точно този ден ще идва и с извинение може и насраните си гащи на масата да съм сложила-и тя идва.Капакът беше на 27.12.щяхме да се събираме на гости при роднини и казвам да дойдат у нас да тръгнем заедно.Мъжът ми в банят,аз се обличам в спалнята,някой отключва и влиза без да звани-свекито бе.Влиза мъжа ми в спалнята и като го почнах него.Той отива в хола и я пита защо не е званнала,ако бил излязал гол от банята?А тя каза ,че била званнала,той не е чул в банята.И познаите -той и повярва на нея,аз не съм чула,тя била званнала.Май ще сменям брави и аз.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.

# 7
  • Мнения: 197
И аз бих се дразнила. А тя ще се дразни ли ако ти правиш същото в нейния дом?

# 8
  • Мнения: 14
И аз се дразня .И как не то си е гадно да не можеш да се отпуснеш никога.За тях си е най-нормалното нещо-да си влизат като в къщи,за това говори с нея или направо смени ключалките.В предния апартамент беше лудница ,освен свекъра и свекървата ключ имаха и на мъжо брата и жена му,ама в този -тцъ!

# 9
  • Мнения: 7 723
РЕНИ , и ние живеем така, при същите условия.
Когато се е случвало да й намекна, че не ми е приятно да влиза в личната ми територия, още повече, пък в мое отсъствие, тя ми дава ясно да разбера, че това е нейната , а аз съм пришълеца .
По стечение на обстоятелствата, сменихме бравата, отвън е с топка и тя НЯМА ключ . Ако иска да заповяда, когато съм си вкъщи и ако реша да я пусна  Laughing

# 10
  • Мнения: 420
   Разбира се, че ще се дразниш. #2gunfire Поговори по-твърдо с нея. Ако не те чуе, сменяй ключалките!

# 11
  • Мнения: 7 186
Според мен трябва да убедиш първо мъжа ти в това, че ти си правата. А ти наистина си права за себе си, аз също щях да побеснея. Мъжът ти и е син и на него може би не му пречи, че идва, когато си поиска, но е длъжен да се съобрази с теб и с това, че се нарушава личното ти пространство. В крайна сметка живее с теб и твоите изисквания трябва да са на първо място.Все пак не става дума да забраниш на свекито да стъпва у вас, а просто да не го прави, когато ви няма. Нещо, което си е в реда на нещата.
Защо не му дадеш да прочете темата? И анкета може да пуснеш, пък да видим кой е прав?
Свекърва ти не знам що за човек е, но ако отидеш да и кажеш директно, а мъжът ти не е взел предварително твоя страна, може да му се оплаче или да се разсърди и по този начин ще си навлечеш нови главоболия.
А може да накупиш малко секс атрибути и да ги поразхвърляш из къщата, като излизаш другия път. Да видим дали ще ги прибере. Twisted Evil

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 14:39 от Lady Marmalade

# 12
  • Мнения: 206
Снощи пак имахме разправия с мъжа ми заради майка му... според него не съм права.
А това, което ме дразни е посещенията на свекърва ми в нашия дом. Вече съм се оплаквала как влиза когато реши без да чука на вратата (живеем в една къща на различни етажи)... Вчера обаче се сдърпахме заради влизанията й когато ни няма. Всеки ден като излезем тя са качва на нашия етаж. Вчера беше изхвърлила една торба с боклук, предния ден беше затворила прозорците (които умишлено оставих отворени). Друг път прибира или вади нещо от хладилника или шкафовете, понякога- гардероба... простира или прибира прането ми... ей-такива неща. Които на мен не са ми приятни, а мъжа ми си е свикнал с нея и не му прави впечатление. Да ама аз го чувствам като нахлуване в личното ми пространство, нарушаване на интимността в дома ни. Ако й намекна- няма да разбере, ако и го кажа направо- ще се обиди. На мъжа ми му е писнало да се жалвам от майка му. За сега оставаме в къщата, не можем да се преместим на този етап. И аз трябва или да се изпокарам с някой или да трупам негативни емоции (който рано или късно ще збият). В идеалния вариант- да спра да се дразня. Да ама като видя, че пак е влизала и не мога. Кажете ми- преувеличавам ли?


Рени, права си да се дразниш - това като отговор на въпроса ти. Изживяла съм идентично същите ситуации, като аз допуснах грешка в началото да щадя мъжа ми и не споделях тези проблеми, а със свекърва ми бях изключително мека. Факт е, че бях и много млада, но преди всичко не исках да създавам конфликти. Обаче побеснявах!
Когато се опитах да реша проблема, нещата вече бяха поели в траектория, която не можеше да се контролира. И - задънена улица...
Едва когато поставих категорично въпроса и станах рязка, нещата се промениха, но всъщност този фактор - намесата, вече си бе оказал огромното влияние към лошо за брака ми.
Не знам откога си обвързана, но на база 20 годишния ми опит, без да давам съвети, ти казвам искрено: това е бомба със закъснител. Не го допускай, ако държиш на брака си. Знам, че е трудно, но...  Hug

# 13
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Ух, минахме го и ние това - живеем на същия принцип - в една къща, на отделни етажи, отделни домакинства (даже сме съседки с теб, РЕНИ Wink) Сложихме ключалка и вече съм доволна от живота. Mr. Green
При нас обаче на много ранен етап се проявиха негативите - още като се събрахме да живеем заедно с мъжа ми (тогава бяхме гаджета още), майка му (много готин тип по принцип) се чувстваше длъжна да демонстрира, че тя е господар не само на нейния етаж, ами и на цялата къща. Отиваме ние на работа, връщаме се, у дома - почистено, подредено - грандиозен скандал се изсипва върху мъжа ми (със свекърва ми никога не съм влизала в директна разпра, всичко минава през него). Голяма съпротива имаше за всичко - от това дали той може сам да си глади или тя е единственият човек, който може да върши тази работа до това дали като неженени имаме право да си направим кухня на етажа (не ни била нужна - нали при тях има, а и така нямало да остане нито една стая-склад за цялата къща Shocked). Имах голям коз, понеже аз въобще не желаех да живеем там - имам голям апартамент (макар и в краен квартал, но самостоятелен) и всеки ден се изнасях (с него, без него - ако иска да идва, но на мен ситуацията в къщата не ми изнасяше и не желаех да си тровя живота с глупости). Нашият обаче не искал да живее в панелка, затова си търпеше негативите. Без ключалка нямаше начин да останем да живеем там. Като сложихме ключа, се започна с ново 20 от страна на мъжа ми: "Ако нашите имаха ключ, като валя големият дъжд днес, нямаше да прокапе таванът и да ни се подуе ламинатът" с ответ от моя страна "Ако ти се беше заел с ремонта на покрива по-рано, нямаше да се подуе паркетът" - ситуации подобни - безброй, резултат - вече е значително по-организиран и самостоятелен (е, има още какво да се желае Wink). Въобще не ме интересува как е свикнал да живее. В панелките да не би половината хора да имат ключове от домовете на съседите си, "в случай че се случи нещо".
Определено това е разрешението - ключ. По-трудно ще е при вас, като се има предвид, че явно отдавна живеете така (аз поне с такова впечатление останах), имате и деца и не можеш да му се перчиш както аз навремето, но не е невъзможно - като му писне на мъжа ти от скандали, мрънкане или както там протичат разправиите ви, сам ще пожелае да смени ключалката. Ако ли не - смени я ти, докато той е на работа и толкова. Mr. Green И никакъв ключ нито на техните, нито на вашите, нито на когото и да било извън вашето семейство - да му стане ясно, че правилата са еднакви за всички!

# 14
  • Мнения: 3 268
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.
Това вече не е добре.Значи имаш проблем с мъжа си,а не със свекито.

# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо не му дадеш да прочете темата?
Мина ми през ума като видях колко са категорични всички отговори. Все пак не мисля, че резултатът ще е положителен.

А може да накупиш малко секс атрибути и да ги поразхвърляш из къщата, като излизаш другия път. Да видим дали ще ги прибере. Twisted Evil
Mr. Green Но не мисля, че и това ще я спре Tired

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
даже сме съседки с теб, РЕНИ
newsm78 В Симеоново ли живееш?

Явно по калъп са правени... Всички се чувстват господарки на къщата ако са под един покрив със снаха.
Ще продължавам да му пиля- или ще се изпокараме или ще се разбере с майка си, която непрекъснато си вре носа в нашия дом и нашите отношения Crossing Arms

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 15:09 от РЕНИ

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.
Това вече не е добре.Значи имаш проблем с мъжа си,а не със свекито.
Мисля, че не иска да си създава проблеми с майка си... Явно ще ги има с мен Tired

# 18
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
даже сме съседки с теб, РЕНИ
newsm78 В Симеоново ли живееш?

В Драгалевци, ама те вече са си кажи-речи сляти в едно. Wink

# 19
  • Мнения: 505
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.
ЗАКЛЮЧВАЙ! Хич да не ти пука. Тоа си е твоят дом и трябва да си изясните начина на живот. Не се карай с никого,а само спокойно и обясни на НЕЯ, а не на мъйа ти или друг, че така не ти е приятно и макар да живеете един до друг искаш уединение и да се чувстваш господар на собствената ти територия. Благодари й учтиво за това , че ти помага,щото ще ти натяква че не прави нищо лошо а само помага(прането) Sunglasses но и обясни , че не желаеш и това са си твои задължения и ще ги правиш когато сметнеш за добре. Две жени в един дом НЕ МОЖЕ!...така е било и така ще бъде.

Пробвай по добрия начин, като не стане -сложи и катинар и толкоз Mr. Green Peace

# 20
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
права си, не си сама, при мене е същото! даже се скарахме и не си говорим 4 мес. и пак влиза! мамка му ще вадя базуката!

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
права си, не си сама, при мене е същото! даже се скарахме и не си говорим 4 мес. и пак влиза! мамка му ще вадя базуката!
#Crazy
Абе що са толкова нагли?!  Thinking Ако не ги е грижа за снахите да помислят поне за синовете си- създават проблеми в семейството им бе #Cussing out

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Ауу, много кофти ситуация...Каквото и да направиш, все кофти...Ако си замълчиш - тормоз за теб. Ако се обадиш - ще се изпокарате. А пък каже ли ти - къщата си е моя, е аз тогава лично бих си събрала багажчето, честно. Най-лошото от всичко е, че тя със сигурност го прави с добри чувства - да ти помогне, да те улесни, да спаси прозорците от счупване, да не ти се намачкат дрехите...такива ми ти работи Confused Явно просто е невъзпитана и не се усеща, че така не помага, а пречи и дразни.
Патова ситуация Confused

# 23
  • Мнения: 703
От личен опит знам,че най-добре е да си изясните всичко навреме-без намеци,без обиди,просто ясно и точно!Иначе става все по-трудно!

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От личен опит знам,че най-добре е да си изясните всичко навреме-без намеци,без обиди,просто ясно и точно!Иначе става все по-трудно!
И все по-невъзможно да се държите нормално, така че - изяснете се докато е време.

# 25
  • Мнения: X
Аз пък на мойта нито и повиш он,нито мъжа ми разбра че се дразня. Просто веднъж неможах да си намеря една тава...търсих търсих и няма! Нямаше да ме е яд ако я беше взела да я ползва , но не! Тя я беше преместила в друг шкаф, което вече беше последната капка ( в смисъл дълго я търпях и не казввах нищо нито на нея, нито на мъжа ми). Слязох долу и казах съвсем спокойно...:" Виж.....както съм дошла в тая къща, така мога и да си ида, но докато съм тука, всяка жаба да си знае гъола. Аз не се бъркам в твойте неща и не влизам в стаите ви, и ти няма да го правиш. Не за друго, а защото не ми е приятно." Тя очевидно се засегна и повече не го е правила, не го и очаквала да го кажа. Беше сърдита но и мина, от тогава не съм и спестила нищо! А на мъжа ми когато застене зад майка си му казвам, че майка му е била до тука! Вече има друга, която сам си е избрал, вече има семейство което сам е изградил, ако не смята да се грижи за него, да си остане до полата на майка си. А той се обижда безкрайно много от това! Аз естествено се радвам:)
 Та така, мисълта ми е, че ти дори и да не живееш с тази жена ще се караш с нея за в бъдеще. Неизбежно е, особено пък в това положение. Все пак си имала спорове с всички с които живееш нали? Е...тя е по-различна само с това че ти е "съперница" и го показва явно. Никога няма да се примири с теб или да свикне с теб. Всички са такива ( ще се видя и аз някое време). Само недей да се караш  с мъжа ти, от цялата работа ще си изпатиш само ти. Син и майка могат да бъдат много коварен съюз - вярвай ми!Гледай да си мила и обичлива с мъжа си, а на свеки директно дай да разбере, че всеки трябва да си живее живота. Не се страхувай да и го кажеш, след това може би ще погледне на теб с други очи. Нищо не губи, а така и така ще се случи - неизбежно е.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 941
РЕНИ, твойта свекърва ми прилича на Мари от "Всички обичат Рейманд" Laughing

# 27
  • Мнения: 4 300
Аз бих сменила ключа, след ясно и категорично изявление пред мъжа ми- аз или тя. Едва ли можеш да очакваш някой да се промени на 50 или 60 години след като цял живот е живял по определен начин.
Мъчно ми е обаче и за свекърва ти. Поставям се на нейното място- ако цял живот си работил и си градил нещо, живял си с мисълта че ще го дадеш като подарък ( разбиран по твой си начин ) и в крайна сметка идва някоя / нещо и ти обърква плановете. Ако аз бях на нейното място и аз може би щях да правя подобни неща. И то не за да ви тормозя, а защото в моите представи това е нормално.
П.С. Заради това най хубавото нещо е независимостта. За съжаление е трудно постижима. И се чувствам горда че успявам засега:)

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 484
РЕНИ, твойта свекърва ми прилича на Мари от "Всички обичат Рейманд" Laughing
Точно  Mr. Green

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега се прибирам от работа и... госпожата видяла мухъл в кухнята и го напръскала със Саво. Сега смърди, та се не трае... Хем ми се реве, хем ми се смее- тая жена няма спирачки.
Да, и аз съм си мислела за приликата й с Мари. Все пак моята е по-зле, Мари определено е по-тактична Laughing

# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Лелеле Рениии  Shocked Какво е това чудо бре?! Все съм чувала за ужасни свекърви, но твойта уби кочо с лопата...

И аз съм на мнение да поговориш с нея- спокойно обаче, кажи и всичко, което ти е на сърцето, но преди това предупреди мъжа си, че ще говориш с нея и му кажи точно какво смяташ да и кажеш....
Ама направо бих полудяла на твое място  Crazy

# 31
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Уфф,
И аз имах твоя проблем, но сега има затишие, защото свеки не е в града Mr. Green Един ден ще се върне тук, но и сега като идва " за малко" ме държи по много #Cussing out
То не беше пране, не беше дете...компетентна отвсякъде Sick
Нахлуваше по всяко време....така, за спорта ooooh!
От както обаче започнах да заключвам и да се правя че не съм я чула съм много добре Mr. Green Тази ми ти мойта свеки, имах чувството че сутрин ме дебне, да ми чуе стъпките ( тя е долу, а ние на горния етаж) за да пием сутрин кафе .
Аз понеже ставам рано , смятайте че веднъж ми цъфна в пет #Crazy като чула  че се тропа. Какво ти лично пространство бе хора, лудница. Страшно се изнервих с тази  свеки и с мъж ми се поскарваме за това Sad. Аман вече Crazy.

# 32
  • Мнения: 7 474
РЕНИ, твойта свекърва ми прилича на Мари от "Всички обичат Рейманд" Laughing

 hahaha Вярно  hahaha

Та на въпроса, мъжа ти е този, който трябва да се оправя с нея ( и какво му пречи да се заключва Crossing Arms) , лошото е , че не е на твоя страна Thinking Питай го дали , ако живеехте с вашите ще ше да му е приятно да влизат у вас по всяко време newsm78

Направи си пъшкащ запис и го пускай като излизаш Mr. Green

# 33
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706

Това, ако е "любов" e някаква супер изкривена и ненормална. Ако реши да помогне на детето си материално, не означава, че може така да се бърка.

Ми те са отделно семейство вече. Това е нездраво любопитство и намеса. И по-скоро липса на възпитание и такт, а не любов.  Naughty

Подкрепям Kati_Z!  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 421
 Рени, ако живеехме при моята свекърва положението щеше да е същото, че и по-зле.
 Живяла съм при нея няколко месеца - влизаше да ни завива докато спим и да ни оправя чаршафите, че не са изпънати Shocked
 Дори сега като си ходим за по един ден и минава да ни проверява дали сме отвити. Тъй като вече е един път на два-три месеца реших, че ще го пропускам и няма да си късам нервите.
 
 Обаче при теб положението е много патово - нито така, нито иначе - нито с нея да се скараш, защото тя ще дудне на мъжът ти, нито с него, защото ще се напрегне обстановката във вашето семейство.
 Някакъв много внимателен начин да говориш с нея, но без да немесваш мъжът ти и без да му поставяш ултиматоми.
 Според мен ултиматомите са за много по-ранен стадий в една връзка. Аз така постъпих - бях бременна с първото дете, но сега не бих поставяла ултиматоми - просто има други начини и съм ги открила за мен си.
 И при Вас има начин, но не отлагай.

# 35
  • София
  • Мнения: 146
Рени, права си да се дразниш! В началото като се оженихме и моето свеки си позволяваше да се качва при нас да ми подрежда гардероба и т.н. Аз си замълчах един два пъти. И един ден мъжа ми ме попита къде му е нещо и аз му казах, че незнам защото майка му е пренареждала. Той и направи забележка и тя спря. Първо трябва да спечелиш мъжа си на твоя страна. Така най-кротко ще оправите проблема. Не казвай нищо, само я чакай да се издъни, а тя ще се издъни вярвай ми, тогава се оплачи на мъжа ти. Стисни малко зъби и се опитай да се сближиш с нея. Не говори лошо пред мъжа ти за нея, ами я хвали. Така той ще помисли, че всичко е отминало. И след поредното и влизане, изхвърли нещо или скрий нещо негово което му е важно. Когато те пита къде е знаеш какво да направиш.  А по-нататък когато тръгнеш да се оплакваш от свеки винаги почвай отдалече и с добри думи например "аз много уважавам твоите родители и те са направили много за нас много съм им благодарна и т.н., НО". Аз съм се убедила, че с такт всичко се постига. Успех

# 36
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
На вратата ни има надпис- за свекърви- до тук!  Joy

А иначе- моята не стъпва освен при изключителни случаи, аз и на майка ми не бих позволила това, камо ли на свеки....Ние с мъжът ми сме особена порода неприемащи родители да се месят в къщата!

# 37
  • Мнения: 2 039
Рени, права си да се дразниш! В началото като се оженихме и моето свеки си позволяваше да се качва при нас да ми подрежда гардероба и т.н. Аз си замълчах един два пъти. И един ден мъжа ми ме попита къде му е нещо и аз му казах, че незнам защото майка му е пренареждала. Той и направи забележка и тя спря. Първо трябва да спечелиш мъжа си на твоя страна. Така най-кротко ще оправите проблема. Не казвай нищо, само я чакай да се издъни, а тя ще се издъни вярвай ми, тогава се оплачи на мъжа ти. Стисни малко зъби и се опитай да се сближиш с нея. Не говори лошо пред мъжа ти за нея, ами я хвали. Така той ще помисли, че всичко е отминало. И след поредното и влизане, изхвърли нещо или скрий нещо негово което му е важно. Когато те пита къде е знаеш какво да направиш.  А по-нататък когато тръгнеш да се оплакваш от свеки винаги почвай отдалече и с добри думи например "аз много уважавам твоите родители и те са направили много за нас много съм им благодарна и т.н., НО". Аз съм се убедила, че с такт всичко се постига. Успех
newsm10

# 38
  • София
  • Мнения: 1 350
при мен същото мислех че вече тия хора ги няма в тоя цивилизован свят ама явно съм се лъгала само че защо на мен не ми подреди или изчисти нещо да му се невиди е ще си затворя очите. детенце ми го била отгледала и как радват му се като накученце и после дим да ги няма като бебо иска гуш ау баба я боли кръста и пр. девер ми само чака да ни няма и нахлува като бях бременна мъжа ми командировка и аз отидох при наште и какво да видя като се върна брат му се правил купон на чисто новия етаж туко що преобзаведен изцяло и отремонтиран е аз не си го позволих че знам как го правихме а той да и до ден днешен крият и не казват ама все някога ще се издънят и аз сложих ключ и се оправдах че малчо излиза въпреки че той сам не остава и неможе да избяга и един куп глупости още има просто роман няма да ми стигне

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Имах подобен проблем с бившата си свекърва.

Прибирам се от работа - тя пристигнала, размразила пиле, готви и цапа  Shocked из цялата кухня, мъжът й пие бира пред ТВ и изобщо все едно са си у дома, без да е нужно да ни предупредят /не живееха в София/. Нищо не съм им казвала никога. Само на бившия. За мен всеки решава проблемите с родителите си. А не аз да се карам с неговата майка.

Решихме проблема чак като сменихме апартамента. От новия ключове имахме само аз и бившия. Явно и той беше на моето мнение за посещенията на майка си, защото въпреки многото й намеци, твърдаци и казваници - ключ не й се даде, даже и когато ни идваше на гости за временно ползване.

Мъжът ти трябва да реши проблема, не ти да се караш с жената.

Прати я да напръска моята спалня за мухъл, че не знам от къде се купува това САВО

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ, ми какво да ти кажа...  newsm78 Ако е майка ми - не бих се дразнила. Тя жената гледа да ми е само от полза. Пък и друго си е да се прибереш вечер от бач и всичко да ти е на 6. Но си мисля, че ако свеки така ми "свещенодейства" в жилището, бих луднала.  #Cussing out

Двоен стандарт, кв'о да пра'иш Wink

Мисля, че трябва да поговориш кротко и възпитано с жената. Дай й да разбере, че това е твоят (вашият семеен) дом и искаш ти да си домакинстваш там, както и когато намериш за добре. НЕ меси мъж си във вашите разговори и неразбории  Naughty. Слушай мен, дъртата с по-голям опит в тази посока  Flutter. А, че моделът работи, може да го потвърди и майка ми, живяла при свеки над 13г.  #Crazy ooooh!

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мале, не знаех, че това е толкова често срещан проблем. Изглежда свекървите се чувстват задължени да помагат, като се намесват в домакинството.
Явно без сериозни разговори няма да минем Tired

Isa, Савото аз съм го купувала от Бриколаж.
По-лошото е, че и Рая е пръскала със Савото- дрехите й са в бели петна (вчера не беше на детска градина и остана при свекърва ми)- пълна безотговорност е да остави детето да си играе с тази отрова Close

# 42
  • Мнения: 2 897
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.
Това вече не е добре.Значи имаш проблем с мъжа си,а не със свекито.

Рени,най-лошото е,че мъжът ти не проумява какъв е проблемът.Доста хубаво трябва да си поговорите с него.Когато проумее,че си права и застане зад теб,считай,че положението е на 90% поправимо.
 Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 146
Рени, аз съм съгласна с всички, които мислят, че трябва мъжът да се оправя с нея. Но ти си я знаеш най-добре. Има хора, които предпочитат директно да им се каже какъв е проблема, а има и такива, с които трябва да действаме леко лицемерно за съжаление. Това са много деликатни отношения и трабвя много да се внимава. Мойта свекърва е много разбран човек и разбира от една дума или намек. вече дори не ми се налага да карам мъжа ми да й казва каквото и да било. В началато се мешаше много, но полека лека престана. А сега когато изръси нещо гледам да не се ядосвам а да съм над тея неща.
Ти защо не пробваш на шега да и кажеш да престане. "Ти нямаш ли си работа на долния етаж, та и тука си търсиш " и се засмей
Има и друг вариант моя приятелка й вдигна скандал свекито се разплакало два месеца не си говориха а сега са с делови отношения./което е просто идеално/.
Действай по-бързо, защото само се тормозиш, а това влияе и на отношенията ти с мъжа ти. И казвай какво става.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 286
Ами един дол дренки са "добрите" свекърви, т.е.тези които си падат помощници ... независимо дали "живее у вас" или виждате 2-3 годишно.
Е трябва да ви кажа че последния път успях да се издразня за по-малко от 24 часа и то след като малко преди това бях коментиарала нашега пред мъжа ми една приятелка: "..и тая ще дава акл/топи живот на някоя снаха" (тя ме съветваше мен по телфона)
Та моичката е от мноого-акълдаващите(а когато иска акъл не те слуша  newsm78) и "съобразителна"(тука иам доста изцепки ам не ми се комнетира).

ако кажа в прав текст се обижда, а да мрънкам на мъжа(милия е между чука и наковалнята) не винаги е удачно, 'щото моя последния път ми кажа "ти искаш ли те да не стъпят повече у нас?"... Бе как ще поискам такова нещо как ще огранича детето си от баба и дядо, искам само като ми дойде в къщата да се знаимава с него не ми домакинства и ходи по приятелки.
Домакинстването и включва САМО готвене(и миене), ами ще ме прощава ама аман от "сложните" й манжди които представляват: месо + гъби + моркови + всики подпавки, за които се сети, в количества колкото да се каже, че са вътре + още нещо, което е трябвало да има ама не го е намерила. #Crazy и всичкото, това се приготвя с часове.
Ами не готви лошо ама като е нешо стандартно БГ.
Като ще е нагости да е нагости, аз у тях нищо не пипам освен ако има нужда от помощ.
Айде и аз се "оплаках"

# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има и друг вариант моя приятелка й вдигна скандал свекито се разплакало два месеца не си говориха а сега са с делови отношения./което е просто идеално/.
Ами ние сме горе-долу така. Въпреки че избягвам скандалите веднъж не издържах и се скарахме жестоко със свекърите- Александра не беше добре и аз бях много притеснена. Естествено смятах да отиваме на лекар, обаче те двамата- не, та не. Стана лудница Crazy От тогава продължава да дава акъл за децата, но не се кара с мен като не я слушам... Обаче си позволява да удря децата, въпреки че съм казвала, че децата ми не се бият  Close Не знам кога ще ми падне пак пердето #Cussing out

# 46
  • София
  • Мнения: 1 941
Да, и аз съм си мислела за приликата й с Мари. Все пак моята е по-зле, Мари определено е по-тактична Laughing
Ами, щот е американка Flutter

# 47
  • София
  • Мнения: 146
Това дето казваш, че ти удрят децата е много лошо. И също е деликатна ситуация, щото ако вдигнеш скандал после никъде неможеш да мръднеш понеже няма да искат да ти гледат децата. Много е неприятно, защото живееш с тези хора виждате се всеки ден и вместо да се чувстваш спокойно и комфортно в къщи ти си под постоянно напрежение. Вземи си поговори с мъжленцето си, обясни му като на човек, че вие сте едно семейство и трябва да се подкрепяте и да заставате винаги един зад друг пред останалите хора. Кажи на мъжа ти поне да се опита да се постави на твое място - същата ситуация с твоите родители и дали няма да иска да застанеш зад него. Сигурно е трудно е да живееш в една къща с хора, които всички са срещу теб. Аз поне имам подкрепата на мъжа си изцяло и от началото на съвместния живот сме се разбрали по въпроса с родителите аз се оправям с мойте той с неговите. Рени, отколко време живееш в тази ситуация? Стискам палци всичко да се оправи.

# 48
  • Мнения: 17 409
РЕни, оставам с впечатлението, че свекърва ти не е злонамерен човек... Аз по принцип съм перде за подобни неща, гледам  да не се ядосвам. ЗА удрянето на децата- сложна работа. АЗ съм позволила на наште и на свекърва ми да пошляпват Ния, тъй като прекарва по много време с тях. Правят го само нашите, ама мъжът ми, който е против боя принципно, не си е позволил да каже дори на мен нещо. Ако свекърва ми ми гледа децата и си позволи да ги пошляпва при нужда, няма да правя проблем Peace

# 49
  • Мнения: 43
РЕни за мен лично си права да се дразниш ,мойто свеки много прилича на твойта докато живеех ме при нея редовно го превеше дори веднъж намерих мой документи при нея след като не можех да ги намеря но си замълчах докато не забременях и не се роди детето тогава станах най лошата и детето не било от сина и при което ми падна пердето събрахай необходимите неща и си тръгнах ме ,следл два эмесеца с пуо8моща на кредит с мъжа ми сме отделно и свекитпо даже и не пристъпва само със по=кана но никой   bouquet

# 50
  • Мнения: 10 758
Леле, Ренииии, ти си се видела в чудо бе мила ooooh!
Малиии, аз тва нямаше да мога да го изтърпя.Ужас.
На мойта свеки винаги съм й казвала всичко в очите.Не мога да си трая.Но и мъжо ми й вижда кусурите и винаги застава на моя страна.

# 51
  • някъде
  • Мнения: 4 956
ми права си, я Peace
Ние живеем на един етаж Crazy, когато не сме вкъщи влиза да ни отвори или затвори прозорците и да внесе пране примерно ако е изсъхнало, но не ми пречи! Обаче във вашия случай няма какво да търси у вас! Naughty
Оле, сега прочетох че си позволява да ти пляска децата #Crazy ужас, аз няма да дам, особено като знам свекъра как е бил неговите за нищо! Само да му посегне веднъж и няма да го види  #2gunfire

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не очаквах всички да ме оправдаете. Явно съм приела това положение, въпреки, че не ми харесва. То продължава вече повече от 10 год. Без деца беше по-поносимо, но сега много се ядосвам. Но ще си имаме разговори. Още повече, че и майка ми е възмутена от ситуацията.
Благодаря ви че изказахте мнение- сега съм по уверена  bouquet

# 53
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз те подкрепям и аз бих се дразнила много. И моята свекърва е много докачлива и трябва целия свят да се съобразява с нея, а тя с никого. Така че , гледай да си извоюваш твоето!!!

# 54
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Рени, много ти е зле положението. Аз нямаше и един месец да издържа, за 10 години сигурно щях да се побъркам. Моята свекърва има едно златно правило - по-рядко да се виждаме, та повече да се обичаме. Тя направи чудеса, за да може когато заживяхме в апартамента на половинката тя да се изнесе, защото "младите трябва да са си сами, сега ТЕ са си семейство". Напълно съм съгласна с нея. Независимо от това къде сте, вие трябва да имате своето пространство, само за вас си. Никой не кара мъжа ти да се кара с майка си, или да не я признава за част от семейството. Но, да му се невиди, тя какво търси при вас. Синът й си те е избрал, има глава на раменете, да го остави да живее. И такива неща като "свикнал с присъствието й" са за деца на 10год, не на неговите  Shocked  Какво, кога, как и защо правите нещо си е изцяло ваш проблем  Close.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 907
Права си, Рени, права си ... И мен такива неща ме дразнят до побъркване! Бори се до дупка за своето!

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
О, Рени ти си много търпелива, кротка и възпитана! Ние живеем през един етаж в един вход, като кооперацията е само от роднини и вратите не се заключват (т.е. всеки гледа да заключи само входната врата и за вратата на апартамента много не се притеснява). Обаче у нас се влиза само с покана и след позвъняване. Иначе ставам много зла. Разни лели и тетки са били гонени от рязярената мен по хавлия. Свекито като установи, че съм кротка като ядосан крокодил не смее да идва у нас на своя глава. Аз вдигам скандал и на съответния прегрешил и на съпруга ми (те все пак са негови роднини) Mr. Green След бясни едногодишни усилия сега у нас цари ред. И като позвънят и не отворя - или спя или се къпя и не чувам Laughing Пък всеки да си мисли каквото ще Naughty

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
О, Рени ти си много търпелива...
Това го обяснявам и аз на мъжа ми, а той не ми вярва Close Смята, че съм заядлива ooooh!
Иначе тази тактика ми хареса. Но не мога да я приложа, моята свекърва е най-злопаметното същество Tired Все пак ме убедихте, че нещо трябва да се промени, а не да се чувствам длъжна да търпя такова вмешателство в личното ми пространство.

# 58
  • Мнения: 3 818
Рени, напълно си права да се дразниш толкова, но аз пък смятам, че не мъжът ти трябва да говори със свекърва ти, а ти самата. Ти имаш проблем  с нея, независимо, че тя е негова майка, вие двете сте големи хора и като имате нещо да разрешавате, няма нужда от посредници. Поне аз така процедирам с моята свекърва. Ако има нещо, което ме убива, директно й го казвам, мъжът ми в повечето случаи дори не разбира за разговора. Единственото му участие е, че е плътно зад мен, ако се наложи.

Успех ти пожелавам и бързо да разрешиш проблема!  bouquet

# 59
  • Мнения: 3 268
О, Рени ти си много търпелива...
Това го обяснявам и аз на мъжа ми, а той не ми вярва Close Смята, че съм заядлива ooooh!
Иначе тази тактика ми хареса. Но не мога да я приложа, моята свекърва е най-злопаметното същество Tired Все пак ме убедихте, че нещо трябва да се промени, а не да се чувствам длъжна да търпя такова вмешателство в личното ми пространство.
Точно така и започни разговора с мъжа си,щото докато той е на страната на майка си,нямаш никакви шансове за успех!

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Аз пък казвам да говори и със свеки и със мъжа.

# 61
  • Мнения: 8 917
Не бих се карала - но ВИНАГИ когато е направила нещо, което не трябва бих й я молила с усмивка да не го прави - все един ден ще свикне Peace

# 62
  • Мнения: 3
Напълно си права да се дразниш. На никой не му е приятно някой да му се рави в нещата. Според мен първо трябва да убедиш съпруга си в правотата си, но в никакъв случай не му казвай че непонасяш майка му. Ако трябва изгуби си ключа и смени бравата заради това.

# 63
  • Мнения: 114
Моето мнение е да и кажеш пък ако ще да се сърди и да не ти говори.Ще и мине. Peace

# 64
  • Мнения: 1 422
Ти пък, как може да си разваляш отношенията с мъжа ти заради друг човек. Според мен директно й казваш, че не ти е приятно да влиза и да пипа, когато отсъствате. Ама с такъв смехотворен тон, не с караници. А когато сте вкъщи заключвате вратат и ключът да е отвътре - така ще звъни.

# 65
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ама разбира се, че не може да си влиза когато си иска! Ами ако Ви намери в интимен момент  Mr. Green
Според мен и кажи, аз имах подобен проблем, първо казах НЯКОЛКО пъти на мъжът ми, ама нали мъжете са разсеяни  Mr. Green та се наложи да поповтарям! После казах и на свеки, очаквах да се дуе, ама не ...  Peace и престана да се меси, да се изтърсва неканена, или да си рови по нещата ни с оправданието, че ни помага  Crossing Arms

# 66
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
рени, дай й 4ервено и я спри! аз бях споко докато не се познавахме след голям скандал! ама от една седмица,на тукашния голям празник се оказа грешка да се сдобря и да  приема да й помагам! сега пак запо4на да ми се ка4ва, да проверява и ми дава наставления и тн! в4ера се ка4вам у нас и я заварвам да 4исти и ближе терасата и да нарежда как да съм я облизвала да няма прашинка! нищо не казах, но бях бясна  цял ден и си го казах на мъжа ми!не оби4ам скандали и забележки, но пак ще я отлюспя тотално, поне да не й давам повод да ме контролира!

# 67
  • Мнения: 920
Да, Рени, права си.
Но ? не е толкова прост. Тя го прави за добро - да ти помогне. Още повече, че живеете заедно и ти помагат за децата.
Имах същия проблем с майка ми - повярвай ми, по-трудно е. Опитах с намеци, с добро, накрая се стигна до сериозен разрив. След това се разбрахме.
Говори с нея - тихо, кротко и твърдо. На мъжа ти не му е лесно. Между чука и наковалнята.
На мен ми помогна и щастливата случайност. Ключалката се развали и се наложи да я сменя. Ех, жалко, но от фирмата дадоха само 3 ключа - за мен и за децата. Дали няма шанс и вашата да се развали Simple Smile

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Проблемът е, че не заключваме на етажите, а само външната врата на къщата. Когато казах на мъжа ми, че ще започна да заключвам, той се размърмори... това все едно ще означава, че не ги пускаме- сакън!

Ами ако Ви намери в интимен момент  Mr. Green
Така се  запознахме с нея Embarassed Разбрала, че съм при сина й и пристигна да ме види. Това, че ни завари в такъв момент изобщо не я притесни и седна да си говорим ooooh! Аз се бях наметнала с одеало, но ми идваше цялата да се скрия под него Tired Сега като идва сутрин или вечер говори от стълбите за да чуем, че идва Confused

# 69
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Така се  запознахме с нея Embarassed Разбрала, че съм при сина й и пристигна да ме види. Това, че ни завари в такъв момент изобщо не я притесни и седна да си говорим ooooh! Аз се бях наметнала с одеало, но ми идваше цялата да се скрия под него Tired Сега като идва сутрин или вечер говори от стълбите за да чуем, че идва Confused

Леле, ужас... #Crazy

Дано успееш да стигнеш до някакви единомислие с мъжа ти (т.е. той да започне да влиза на честотите на твоите мисли Wink), понеже свекърва ти изглежда трудно нещо или някой може да я притесни / промени...

# 70
  • Мнения: 3 268
Ти пък, как може да си разваляш отношенията с мъжа ти заради друг човек. Според мен директно й казваш, че не ти е приятно да влиза и да пипа, когато отсъствате. Ама с такъв смехотворен тон, не с караници. А когато сте вкъщи заключвате вратат и ключът да е отвътре - така ще звъни.
Да,но тогава мъжът й ще застане зад майка си и тогава Рени ще има проблем.Затова първо трябва да реши проблема с него и да стигнат до консенсус.Тази къща явно е семейна собствености затова и мъжът й е малко в особено положение-хем съм си у нас,хем не съм.

# 71
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.......... Сега като идва сутрин или вечер говори от стълбите за да чуем, че идва Confused

  Ами ако ви се прииска по обедно време  Rolling Eyes

  Рени, слагай ключ, няма друг начин. Без бури и скандали няма да мине, но поне ще си осигуриш спокойствието. Който ще се сърди - ще му мине.

# 72
  • Linz
  • Мнения: 11 619
.......... Сега като идва сутрин или вечер говори от стълбите за да чуем, че идва Confused

  Ами ако ви се прииска по обедно време  Rolling Eyes

Няма начин, съобразяваме се (от 2 год. пак се оказахме под един покрив с тях и забравихме за този "лукс") Confused
Чакам пак някоя издънка и ще подхвана темата вкъщи Thinking

# 73
  • Мнения: 5 103
Не знам как го позволяваш- вмешателство де, няма ли как да живеете  различни къщи newsm78

# 74
  • Мнения: 2 587
Права си да се дразниш.Имах същият проблем с моята свекърва,търпях,търпях и накрая се изпокарахме.Сърди ми се известно време,но й мина и пак започна постаро му.Тогава деиствах малко курвенската.Като му потрябва нещо на моят мъж и не може да го намери го пращах при майка му с думите"Нали тя подрежда и в нашата къща".А тя наистина подреждаше но не помнеше кое къде,и след като мъжът ми на няколко пъти не откриваше това което търсеше й се скара,като я предупреди че ако не престане ще започне да заключва.И сега вече се заключваме  Mr. Green Само че сме в отделни къщи и има възможност.

# 75
  • Мнения: 1 615
Леле, Боже... Аз от колко по-дребни неща полудявам... И съм на 200 км от свекърва ми - почти няма възможност да се прояви.
Но съм съгласна, че не е важно дали е майка (тъща за другия) или свекърва (майка на един от семейството) - това си е вмешателство на "чужд" човек в личния живот и "ровене в бельото", а за мен това е недопустимо.
Вижте в профила ми: ям хора, ако се налага Wink

# 76
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам как го позволяваш- вмешателство де, няма ли как да живеете  различни къщи newsm78
Бяхме в различни, но дадоха тяхната под наем и се преместиха в нашата. Ако знаех, че ще стане така, изобщо нямаше да се навивам да живея край тях Close

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Изобщо не преовеличаваш, права си да се дразниш. От къде на къде ще ти влиза в дома когато те няма и ще си прави каквото и хрумне. Аз ако съм на теб ще сменя патрона на врата и ключ няма да и дам. Моята свекърва и тя си позволяваше да ми се ровичка из стаята/ние все още сме в едно жилище с нея/да ми събира прането ит.н.т. обаче не спрях да намилам на мъжа ми докато не престана да го прави. От време на време пак се изцепва, обаче заявих на благоверния ако не я стопира ще заключвам и ключа в джоба. Crossing ArmsДа видиш само как имаше ефект.
Един път пък беше събрала само дрехите на мъжа ми и ги беше изсушила... #2gunfire #2gunfire #2gunfireНаправих го бърлив вечерта. Сега веме нищо не пипа, щото сина и ще го отнесе.

# 78
  • Мнения: 511
все едно че говориш за моето семеиство.аз съм в същото положение.това е направо нетърпимо smile3516аз дане би да ходя да ровя в неините гардероби и шкафове.но не те срама нямат.вчера ми вика-вземи си сгъни прането- тя ще ми каже аз какво да правя.и сега напук на нея ще го държа цяла седмица така.може да ми пречи но няма да го прибера.днес влиза горе и заявява -стига си пушила омириса цялата къща-но аз длъжна не оставам.веднага я затапих-аз поне си пуша в къщата и не ходя да се крия в тоалетната. за нея става въпрос пуши таино и се крие.реакцията беше- newsm61 а пък аз доволна  smile3533 че за пореден път и натрих носа.и така си живеем ние все хубави думи си разменяме но не пропускаме и да се поразживим с някоя и друга кавгичка на която аз изтински се забавлявам. newsm10
успех на всички под свекърско робство и не се оставяите да ви тормозят покажете им вратата smile3513

# 79
  • Мнения: 115
Това за свекитата и общата майка си е 100% вярно!
И аз като 90% от жените имам същия проблем СВЕКИ. Тая жена книга мога да напиша за нея и безобразията и, които винаги се случват само защото тя иска да ни улесни. Добре де що не дойде един път да ни пита искаме ли помощ, ами все като ни няма или все без да знаем ни прави добрините и ни поставя пред свършен факт?
Верно е , че е свикнала тя да е шефа, но що не се замисли, че и тя някога е била млада и и тя е искала никой да не и се бърка, да не и оправя къщата и да взема решенията вместо нея.
С мойто ЧУДО съм се обедила, че няма начин да се справя от намеци тя неразбира само буквално трябва да и се говори, да де ама като и кажеш нещо директно тя се фръцва /наистина така прави/ като малко дете, после определен период не ни говори, ситуацията се укротява, след време обаче я хваща амнезията и всичко става пак по старому. Ужас! Ама тя все за нас го прави?! #Crazy #Crazy #Crazy

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 15:39 от gery_dobreva

# 80
  • Мнения: 1 485
Охо, май много ги "обичаме"тези свекита?!И мойта е копие на вашите.няма да описвам много подробно.Само ще кажа,че след сватбата ни ги заварихме заедно с етърва ми да разопаковат,разглеждат и подреждат подаръците ни!?!?!?!? #Cussing out  newsm61:2gunfire:За друго newsm45 не е необходимо да разказвам.

# 81
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Досадааа!...
Вчера пак се карах на мъжа ми, че беше идвала. А на него хич не му се слуша; вече мисли, че я дебна дали се качва Sad А на мен ми се набива на очи... де да можех да не забелязвам! За да направя на нея забележка, трябва да сляза специално за това. А и моята е от фръцкащите се  Tired

# 82
Снощи пак имахме разправия с мъжа ми заради майка му... според него не съм права.
А това, което ме дразни е посещенията на свекърва ми в нашия дом. Вече съм се оплаквала как влиза когато реши без да чука на вратата (живеем в една къща на различни етажи)... Вчера обаче се сдърпахме заради влизанията й когато ни няма. Всеки ден като излезем тя са качва на нашия етаж. Вчера беше изхвърлила една торба с боклук, предния ден беше затворила прозорците (които умишлено оставих отворени). Друг път прибира или вади нещо от хладилника или шкафовете, понякога- гардероба... простира или прибира прането ми... ей-такива неща. Които на мен не са ми приятни, а мъжа ми си е свикнал с нея и не му прави впечатление. Да ама аз го чувствам като нахлуване в личното ми пространство, нарушаване на интимността в дома ни. Ако й намекна- няма да разбере, ако и го кажа направо- ще се обиди. На мъжа ми му е писнало да се жалвам от майка му. За сега оставаме в къщата, не можем да се преместим на този етап. И аз трябва или да се изпокарам с някой или да трупам негативни емоции (който рано или късно ще збият). В идеалния вариант- да спра да се дразня. Да ама като видя, че пак е влизала и не мога. Кажете ми- преувеличавам ли?


Ейй Хора, вие не знаете какво и как да цените. Незнаете какво е да нямаш грам помощ.

# 83

А защо не се изнесете като ти е досадна. Или така е много лесно, да се живее на готово пък и да се оплакваш.
Много е лесно само да се реве. Неблагодарност ....

# 84
  • Мнения: 3 268
Ели 78,ти на това помощ ли му викаш?Мерси,ама не я ща тази помощ.Аз нямам помощ отникъде,родителското тяло и на двама ни живее на 300 км и се оправям чудесно с всичко.Намерила съм решение и за домакинската работа, и за детето кой да гледа като излизаме.Много си ми е добре така,а иначе те винаги са добре дошли,много им се радвам даже като дойдат,но само  НА ГОСТИ.

# 85
Ели 78,ти на това помощ ли му викаш?Мерси,ама не я ща тази помощ.Аз нямам помощ отникъде,родителското тяло и на двама ни живее на 300 км и се оправям чудесно с всичко.Намерила съм решение и за домакинската работа, и за детето кой да гледа като излизаме.Много си ми е добре така,а иначе те винаги са добре дошли,много им се радвам даже като дойдат,но само  НА ГОСТИ.


Еми няма угодия. Защо си мислиш, че жената го е направила  не за да помогне ами напротив, обратното. Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.

# 86
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ели78, ще е добра и мила постъпка, ако и е поискана помощ и тя се е отзовала.
За мен те е без чувство за усет и такт и без възпитание.

# 87
  • Мнения: 3 268
Ели78, ще е добра и мила постъпка, ако и е поискана помощ и тя се е отзовала.
За мен те е без чувство за усет и такт и без възпитание.


Точно така.За свекървата домът на Рени не е неин дом,тя няма право да взема инициативата,утре току виж им боядисала стените докато ги няма.

# 88
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Еми няма угодия. Защо си мислиш, че жената го е направила  не за да помогне ами напротив, обратното. Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.

Ти сама си го формулирала - "за нея" (т.е. за свекървата) всичко си е в реда на нещата, не се и съмнявам, че е с добри намерения, но "за нея" (т.е. снахата или дъщерята - понеже има и случаи, при които тъщата, тъстът, свекърът или някой си друг роднина може да нахлува в дома на семейството) става въпрос за навлизане в личното пространство, а след като хората имат възможност да живеят в отделни домакинства, нека всеки си стопанисва своя дом - както на него си му харесва.

# 89
  • София
  • Мнения: 146
Какви са тези работи добронамерено?  newsm78 Аз като имам нужда от помощ ще помоля, но няма да ми е приятно и не ми е приятно някой да ми чисти без да съм помолила. Това не ми изглежда добронамерно а по-скоро "аз ще ти покажа как да чистиш ти не си свикнала и полеке лека ще се научиш". Аман от акъли. Всяка жаба да си знае гьола! А в случая на Рени, тъй като тя е в това положение отдавна ми звучи като "е, за толкова години не се ли научи". Аз също някой ден ще бъда свекърва и ми звучи ужасно да се държа по този начин.

# 90
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А защо не се изнесете като ти е досадна. Или така е много лесно, да се живее на готово пък и да се оплакваш.
Много е лесно само да се реве. Неблагодарност ....
С най-голямо удоволствие бих се изнесла. И по този въпрос имаме спорове с мъжа ми Tired
Не знам на кое викаш на готово... сами двамата с него сме си стегнали етажа. А аз съм инвестирала бая големи суми там Rolling Eyes

Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.
Тамън за прозореца се ядосах вчера- отново затворен Close А може би аз нещо имам предвид като го оставям всеки ден отворен... Образува се конденз по стъклата, тече вода и образувя локвички по пода- прецаква дограмата, тапетите и латекса. За нея може да е добронамерено, но резултатът е за моя сметка, нали Crossing Arms
Ако имам нужда от помощ- имам уста да си кажа. Пък тя ако иска- помага, ако иска- отказва. Така го разбирам аз.

# 91
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, пропуснах и това... Преди 2-3 дена в темата за Господ написах, че "съм й безкрайно благодарна, че ми гледа децата, когато имам нужда". Правиш ли разлика между натрапена "помощ" и отзоваване при нужда?

# 92
  • Мнения: 211
Аз също съм безкрайно ревнива към личното си пространство.
Но (ако греша ме поправете ) доколкото разбрах авторката на темата не е предприела нищо по въпроса освен да се кара със съпруга си. Аз не знам кой син ще се кара с майка си , която " помага" . Все пак според мен трябва да се обясни НА ЖЕНАТА, ЧЕ ПОМОЩТА И НЕ Е ЖЕЛАНА.
Това е според мен. Иначе за дразненето и аз се дразня . И то много. Но гледам да не губя комуникацията със свекито . Защото с посредници резултат не виждам . Става развален телефон.

# 93
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Напълно си права. Трябва да бъдеш твърда с нея. Аз все да съм дора с жената и каква ли не ме нарича: Грозница, дърво без корен защото майка ми и баща ми са разделени, Последното беше на нова годинав 12ч  обиди родителите ми и се смееше нагло.Така че по-твърдо

# 94
А защо не се изнесете като ти е досадна. Или така е много лесно, да се живее на готово пък и да се оплакваш.
Много е лесно само да се реве. Неблагодарност ....
С най-голямо удоволствие бих се изнесла. И по този въпрос имаме спорове с мъжа ми Tired
Не знам на кое викаш на готово... сами двамата с него сме си стегнали етажа. А аз съм инвестирала бая големи суми там Rolling Eyes

Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.
Тамън за прозореца се ядосах вчера- отново затворен Close А може би аз нещо имам предвид като го оставям всеки ден отворен... Образува се конденз по стъклата, тече вода и образувя локвички по пода- прецаква дограмата, тапетите и латекса. За нея може да е добронамерено, но резултатът е за моя сметка, нали Crossing Arms
Ако имам нужда от помощ- имам уста да си кажа. Пък тя ако иска- помага, ако иска- отказва. Така го разбирам аз.

Рени,
и аз имам една много добра позната, която живееше при свкърва си, та и тя така като теб твърдеше, че беше оправила целия апартамент на свекърва си. Но за най-голяма жалост истината беше съвсем друга.
А сега искам да те попитам, ти колко пъти обясни на свекърва си, защо искаш прозореца да седи отворен. Защото човек, който не се е сблъсквал с даден проблем, неможе да го разбере,без да му се даде логично обяснение.Или така е много лесно, чак пък и с мъжа си ще се караш. Честно казано, това да се оплакваш на мъжа си от майка му го намирам за много слаба черта в една жена. Това означава , че си безсилна и неможеш да се справиш с един нищожен проблем.

# 95
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Според мен не е безсилна , но ако жената отсреща е тежък сучай? Аз например на мойта и обяснявам нещо а тя се хили като ненормална и нарочно прави противното.Аз не искам да се бъркам в нейния живот но и тя да не се занимава с моя и дали родът ми е такъв или онакъв сякаш живеем в 15 век.И само защото говоря учтиво да съм "заспала гарга".

# 96
Ели 78, проблема съвсем не е нищожен, по- скоро се касае за лошо възпитаната и свекърва.Аз съм в почти същото положение(макар и в отделна къща -наследствена на съпруга ми) и моето свеки си влиза на инспекции когато и е кеф и си се чувства  у дома. Питам се аз(и Рени) защо не влизаме вкъщите на свекървите си ,когато ги няма и защо нямам ключ от тях? Ми защото синът и не желае да си вземе ключа, а аз не бих се чувствала сама удобно в чужда къща без домакините! И синът и не желае да обиди мама си. А смятам за редно , ако мъжа ми има някакво изискване към моите родители да им го кажа тактично и внимателно, но не срещам подобно разбиране у съпруга си и това рефлектира върху отношенията ни.
  Не е нормално все да си в напрежение дали ще се изтърси (щото води племенника на училище) и кога. Мъжът ми го смята за нормално и не вижда нищо дразнещо, за разлика от мен и Рени.
  По моята сага може да се напише сапунка, надвишаваща "Дързост и красота", но сега все пак говорим за Рени и за съжаление категорични мнения като смяна на ключалка и поставяне ребром на мъжо въпроса тя или аз не вършат работа(поне за мен)

# 97
  • Мнения: 511
ели ако станеш свекърва ,какво да кажа горката ти снаха .много е важно да не се меси никои в живота на децата си когато създадат дом.аз имам две момчета,да даде господ да пораснат големи и да се оженят не бих правила това което прави моята свекърва сега.

# 98
  • Мнения: X
ели ако станеш свекърва ,какво да кажа горката ти снаха .много е важно да не се меси никои в живота на децата си когато създадат дом.

Скъпи дами и госпожи, хайде да излезем от патоса на фолклора "снаха-свекърва" и от разсъжденията тип канал "Романтика" и американски семейни сапунки... Да се обърнем към суровите капиталистически имуществени отношения. Изчетох почти цялата тема и всички коментари на уважаемата и авторка. Стана ми ясно, че: 1. Това е семейното жилище на РОДИТЕЛИТЕ на съпруга и, в изграждането на което /виж цитата горе/ той няма особен принос. 2. Иде реч за етаж от къща в спокоен и "вървежен" столичен квартал, на който етаж Рени и фамилия са се "върнали" да живеят, вместо, примерно, да идат под наем в мизерен панел в нискоразреден район. 3.Честа практика е в такива случаи свекърите да са обзавели жилището, да заплащат за своя сметка данъци, консумативи и пр. Дава се под наем и друг имот на "старите", който наем сигурно някак си подпомага пряко или косвено и "младите". 4. Омразната свекърва е плътно на поста си в отглеждането на децата на Рени, сигурно и манджичка им прави за обяд, и от училище ги взима- въобще намира се за нормално да се ползва помощта и свободното и време в този смисъл.
Ползва се и дома и.
Съвсем разбираемо е тогава нежеланието на сина на слага врати и катинари /представете си някой да го направи у вас?/
В заключение: Когато приемаш толкова голяма помощ от някого, трябва да си прецениш какво ще ти коства тя и ще съумееш ли да "платиш цената" за улесненията, които ползваш. Защото в крайна сметка злата свекърва също не е длъжна... Така ми изглежда на мен грубата сметка.
Здраве и мир ви желая!  Peace

# 99
  • Мнения: 511
точно тази тема тук се нищи ,а има и теми за сапунки и други разни.момичетата просто и споделят и това е .

# 100
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
А сега искам да те попитам, ти колко пъти обясни на свекърва си, защо искаш прозореца да седи отворен. Защото човек, който не се е сблъсквал с даден проблем, неможе да го разбере,без да му се даде логично обяснение.Или така е много лесно, чак пък и с мъжа си ще се караш. ............нищожен проблем.


  Друг е въпросът дали отсрещната страна би искала да чуе  Whistling
  Защото на мойта каквото и да обясня, по - голям шанс да бъда чута имам с телевизора например...
  И честно казано, за мен това не е "нищожен проблем".

 Witchie, чети всичко, де!
  Рени май вече обясни, че не само свеки е "стегнала етажа".
  И не мисля, че им дава чак "толкова голяма помощ" - както пишеш, въпросът с цената, която плащаш за помощта, също е спорен  Wink

# 101
  • под тепетата
  • Мнения: 9 382
Само мога да обобщя, че Рени ,както и аз се чувстваме като на квартира- не се знае по кое време на хазяйката ще  и хрумне да ни навести, плащаме си консумативи, влагаме енергия, усилия и каквото е нужно за семейството и в крайна сметка нямаме спокойствие. А скъпите им синчета с топ не мож ги изкара на квартира, за да няма горе споменатата помощ!(макар че и сега нещо ми се губи...). Значи всичко опира до възпитание и разбирания -свекървата го няма, а на сина е в недостиг.

# 102
....
А сега искам да те попитам, ти колко пъти обясни на свекърва си, защо искаш прозореца да седи отворен. Защото човек, който не се е сблъсквал с даден проблем, неможе да го разбере,без да му се даде логично обяснение.Или така е много лесно, чак пък и с мъжа си ще се караш. ............нищожен проблем.


  Друг е въпросът дали отсрещната страна би искала да чуе  Whistling
  Защото на мойта каквото и да обясня, по - голям шанс да бъда чута имам с телевизора например...
  И честно казано, за мен това не е "нищожен проблем".

 Witchie, чети всичко, де!
  Рени май вече обясни, че не само свеки е "стегнала етажа".
  И не мисля, че им дава чак "толкова голяма помощ" - както пишеш, въпросът с цената, която плащаш за помощта, също е спорен  Wink

Да, това ми звучи като : Ако баба ми беше мъжка мен нямаше да ме има. Ако Ако Ако...ако

айде стига с това гадаене.

# 103
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Въобще няма "Ако..." и разни други въпросителни.
За мен специално е пределно ясно за какво става дума.
А на теб мога да ти пожелая никога да не ти се изяснява  Wink

# 104
  • Мнения: 1 615
Абе хора, все се чудя... Свекървите често имат и дъщери. И доста от вашите майки имат синове... Кво правим тогава? Аз си я виждам моята свеки - колкото и да ме вбесява, с мен пак малко от малко се въздържа. Ка се държи със зълва ми - не е истина просто! До човек си е... И изобщо не мисля, че майка ми ще е много готина свекърва (като прилъже брат ми някоя девойка), само щото ми е майка. А мислили ли сте какво са майките ви като тъщи? Щото аз към моята имам доста забележки...

# 105
  • Мнения: 1 615
И още нещо. За помощта и цената. Вие като помогнете на приятел, ходите ли да му ровите в нещата? Помогала съм на близки да се пренасят и даже съм помагала за събиране и разопаковане, вкл. подреждане, на багаж. Помагали са ми и на мен мои приятели, роднини... Гледали сме си децата. И нямаме ключове от къщите си, и не си ровим из шкафовете, и не си пренареждаме вещите взаимно...

# 106
  • Мнения: 5 317
Права си. Peace

# 107
  • Мнения: 139
НЕ, съвсем не си права.
Това е дом, който е изграден от свекърва ти. Възможно е да сте направили етажа, накойто живееш заено с половинката и децата си по-уютен за живеене с твои средства, но хората влагат труд и средства дори когато живеят на общежитие, или квартира, без автоматично вложените средства да им дават право на собственост върху общежитието, или квартирата.
Свекърва ти е имала толерантността да позволи да се нанесеш в семейния й дом и да направиш някой подобрения, така че да се чувстваш като у дома си, далеч не с презумцията да я караш тя да се чувства "пришълка" в собствения си дом като го закичиш с ключалки, резета и други превантивни мерки.
Първо вземи построй (ако можеш де) къща в този престижен столичен квартал, после "пусни" някого, на когото ще му е крайно неприятно да те вижда на "етажа си" и ела кажи, че ще се чувстваш на върха на щастието си.
Още нещо - ти сама доброволно си отишла да живееш там. Предтсви си, че поради някаква причина емигрираш в Англия - как мислиш, кое е по-нормално ти да се адаптираш към факта, че там "ужасните, нетактични и лошо възпитани" англичани шофират с волан от дясна страна, или да ги накараш да се съобразят с факта, че ти си "благоволила" да емигрираш там и да "се поправят"?
Хубаво е все пак човек да си знае мястото и да бъде възпитан и толерантен.
Да си свекърва не е престъпление спрямо човечеството, не спретвай "домашен арест" на женицата на нейния си етаж. Peace

# 108
  • Мнения: 1 533
НЕ, съвсем не си права.
...
Да си свекърва не е престъпление спрямо човечеството, не спретвай "домашен арест" на женицата на нейния си етаж. Peace

Това сигурно е на Рени свекърва й. Иначе нямам обяснение...

# 109
  • Мнения: 1 615
Не, това е свекърва, която се държи със снаха си по начина, който досега коментираме - както Ренината и още много други... Grinning
Обаче аз се сетих за 1 виц:
Една млада снаха много се тормозела от отношението на свекърва си и понеже се случило така, че родила 2-ма сина, решила да си записва в един тефтер всичко, което я е огорчавало и дразнило, та като стане и тя един ден свекърва, да не допуска същите грешки спрямо снахите си...
Е, дошло време на големия, оженил се той и довел снаха в къщи. Заживели криво-ляво млади с тари и щом на новата свекърва й хрумнело да направи забележка на снахата за нещо, сещала се за тефтера, отваряла го, четяла и се спирала. Днес тъй, утре тъй, когато за пореден път видяла, че това, което й идва на устата е от дразнещите реплики, тя хлопнала тефтера на масат и рекла: "Ми че тя е била права жената!" Grinning

# 110
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Рени не си права да се дразниш, а онова старото даже да не предполага , я си и плесни в очите какво те дразни пък да ти олекне.Изчетох всички публикации в темата , има хора които смятат че мъжа ти трябва да те защити - не ми става ясно защо ,та ти нямаш ли си уста да и кажеш и защо да не и го кажеш какво пък и тя може да се сърди и ти също .Аз лично правя така когато нещо ме дразни го казвам директно на нея за какво да намесвам мъжа в нашите домашни неразбории, е руг е факта че тя го прави но не ми пука особено , когато си сигурна че си права за себе си трябва да отстояваш позициите си .Другото по повод на  твоето  живеене там , ти не си отишла при нея за да я търпиш , и не си отишла заради нея , това също е важно да го знае тя, много е сложно но не трябва да се отстъпва за да не ти се качи на главата.че  #Crazy

# 111
  • Мнения: 3 268
От цялата тема може да се направи един извод-ако искаш да ти е спокойно,живей отделно и по-далечко от родителите си и най-важното-направи си сам дом,за да не ти се меси никой.Ние затова живяхме 15 години на квартира,ама си бяхме сами господари.Хазяите живееха далеч и никога не са имали ключ от къщи.Преди две години си купихме апартамент,изплащаме го,трудно е,но сме щастливи и никой не ни се бърка.Всяко нещо си има цена и често евтиното излиза скъпо.

# 112
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Така е .Моята  от млади години си е втълпила че снахата е самата смърт. И от първия ден ми е казала че "няма да се остави снаха да я командва". Всичко зависи от човека. Познавам много добри жени свекърви.Да ме поучава го преживявам но на всяка втора дума ме обижда Naughty Аз съм много миролюбив човек чак до"глупавост" но трябва да ти липсва възпитание да обиждаш чужд човек.Кажете как да изтърпя това?

# 113
  • Linz
  • Мнения: 11 619
1. Това е семейното жилище на РОДИТЕЛИТЕ на съпруга и, в изграждането на което /виж цитата горе/ той няма особен принос.
Къщата е нова и мъжът ми има има основен принос в изграждането й.

2. Иде реч за етаж от къща в спокоен и "вървежен" столичен квартал, на който етаж Рени и фамилия са се "върнали" да живеят, вместо, примерно, да идат под наем в мизерен панел в нискоразреден район.
Живеем там не по мое желание, мъжа ми настоява. През годините, в които не живеехме в Симеоново свекърва ми мрънкаше, че е далече от децата и що не сме искали да живеем с нея...

3.Честа практика е в такива случаи свекърите да са обзавели жилището, да заплащат за своя сметка данъци, консумативи и пр. Дава се под наем и друг имот на "старите", който наем сигурно някак си подпомага пряко или косвено и "младите".
Свекърите нямат участие в обзавеждането на жилището, изцяло аз и мъжа ми сме го обзавели.
Вярно е, че давам от наема и на мъжа ми, но сумата е доста по-малка от това, което те взимат. Консумативите са за наша сметка.

4. Омразната свекърва е плътно на поста си в отглеждането на децата на Рени, сигурно и манджичка им прави за обяд, и от училище ги взима- въобще намира се за нормално да се ползва помощта и свободното и време в този смисъл.
Никъде не съм писала, че ми е омразна. Колкото до отглеждането на децата- пускала съм отделни теми... иска да ги гледа когато й е кеф без да се съобразява с моите методи. Манджичка предпочитам да не носи- аз ги храня по-здравословно.

Колкото до прозореца... питах я защо го затваря, отговорът е- да не изстива апартамента. Само че тя е ужасно зиморничева и когато на нас ни е добре тя мръзне и се навлича с плетените от нея вълнени дрехи. Аз пък искам да ми е проветрено.

# 114
  • Мнения: 679
И аз бих се дразнила определено и се дразня на моменти. Искам д подчертая, че когато аз ходя в нейния дом дори нещо да не ми харесва подминавам - все пак е направено и наредено както на нея и харесва и това е нейно лично мнение, което не желая да променям дори да не ми харесва. Незнам защо обаче в моя дом - ако мога да нарека така боксониерата, в която живеем поради липса на възможност за повече - трябва всичко да се пренареди по нейн вкус  newsm78 Е как да не се дразниш  smile3514

# 115
  • Мнения: 4 753
Рени и аз бих се дразнила. Защо не поговориш направо с нея? Мъжете се дразнят ( необяснимо за мен ), когато става въпрос за майките им, знаеш...

# 116
  • Мнения: 2 022
1. Това е семейното жилище на РОДИТЕЛИТЕ на съпруга и, в изграждането на което /виж цитата горе/ той няма особен принос.
Къщата е нова и мъжът ми има има основен принос в изграждането й.

И дори и да нямаше, и дори да ви го беше обзавела от до няма право да влиза така и да ви се бърка. Изненадвам се как издържаш 10 години, явно си много търпелив човек. Моята беше златна докато не се наложи да живеем месец и нещо когато се родиха бебетата. И се убеждавам вече, колкото по-далече по-добре. Колкото до забележките понякога й казвам аз, много деликатно и тактично, понякога казвам на мъжа ми да й каже - зависи за какво става дума. Имаше един навик само да промрънка или изплаче  лекичко някое дете и тя докато броиш до 3 вече е над кошарката в нашата спалня, как долита от другата стая идея нямам, за това време, като сърничка е, нямаме време даже да се завием ако сме се разхвърляли малко. И една сутрин му казах да каже на майка си , че няма място в нашата спалня в 4 посред нощ без да почука дори, а само ако специално я помолим да дойде. Той и каза, беше рев, сръдни, колко деликатен човек била. Е , това ли му е деликатното. За прането също се дразня, мразя някой да ми подрежда бельото, казвала съм й ама не й увира главата. Последния път й казах, че аз ще се занимавам със всичко, а тя по празниците да се занимава спокойно с приготовленията в кухнята за да не се претоварвана 2 фронта, е щетите бяха една любима моя тефлонова тавичка дето изтъркала с телчета и вече за нищо не става.  Ако се налагаше да е постоянно тук щеше да има специални разговори по темата , но за 3-4 дни в месеца, докато е на гости, стискам зъби само мир и любов да има. Аз на твое място бих й казала спокойно, деликатно, ако е разбран и интелигентен човек ще разбере без да се цупи. Ако не разбере бих оставила мъжа ми да се раправя. И в двата случая ние сме лошите така че ...
И с майките има същия проблем, но на тях можем всичко да им кажем, веднага, както си е и те в повечето случаи ще ни разберат. Разликата е огромна.

# 117
  • Мнения: 386
Четях темата и се сетих как беше и при нас.Като се оженихме заживяхме дружно със свекър и свекърва във 62 квадрата/кухня,спална, хол/.Ние се нанесохме в хола,обаче моята свекърва си била свикнала всеки обяд да си полега там на дивана и най-интересното беше, че за моя мъж това не беше нещо лошо,ама как да не е бе хора нали това е моята стая.Така продължи около година и половина.Роди ни си бебче.Когато заплачеше тя нахълтваше като тайфун,като нямаше значение по кое време на денонощието е.Аз просто беснеех, ли беснеех.Един път просто преля чашата,аз кърмех бебчо в началото беше и тя нахълта.Попитах я съвсем възпитано дали знае че като влиза в чужда стая се чука,мъжът ми стана и отиде след нея и като се върна ми каза че майка му е разстроена,защо така,нали сме семейство,но вече ще чука.През цялото това време ние си търсихме жилище,аз просто бях на ръба.Тя по цял ден вкъщи,аз също,просто ужас.В един слънчев ден моят мъж ми съобщи че зимата майка му и баща му ще са в апартамента и пролетта си отиват на село,голям кеф,но невярвах че ще се случи.Когато му съобщили новината тя му казала че след като си е намирел жена досущ като нея,няма да стане да сме заедно. Стана сега сме отделно,тя идва когато сме си вкъщи и е като на гости.Това е моята история с много нерви и усилия съм го постигнала то не става с вълшебна пръчица хоп готово.

# 118
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И с майките има същия проблем, но на тях можем всичко да им кажем, веднага, както си е и те в повечето случаи ще ни разберат. Разликата е огромна.
Така е, огромна е разликата. В това отношение майка ми е другата крайност- все гледа да не притеснява и да не досажда; на ная "би й било приятно да ни помогне". А аз все намирам за какво да й мрънкам ooooh! Но сръдни между нас няма... А онзи ден мъжа ми ми каза, че не може да каже на майка си да не идва докато ни няма, защото щяла да се разсърди и изобщо да не се качва дори да види децата Shocked А от намек не разбира- опитах Tired Значи остава варианта аз да я "обидя" Confused

# 119
  • Мнения: 1 615
2 въпроса:
1/ преди да се ожени човек, си има стая или поне някакво ъгълче, шкаф, чердже, каквото и да е, което си е негово и държи на личната си територия, и родителите му малко или много се съобразяват, нали така? Как става така, че след сватбата, независимо при кого се живее, извенъж става "това е моето жилище и вие, малдите, нямате никакви права, аз ще влизам, ровя и пр. навсякъде и никой не може да ме српе"?
2/ как ще е различно с майката??? Ако е тактична, ще е такава и спрямо снаха си; ако не е - едва ли ще пожали дъщеря (зет). Или смятате, че мъжете ви са длъжни да търпят всичко от майките ви??? Нека разкажат тези със зълвите, както и тези, чиито братя са завели снахи у родителите им. Хайде, момичета с братя, кажете какви свекърви са вашите майки!!!

# 120
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
То понятието за свекърва навсякъде си е едно и също , без значение дали тя е и майка, не е мястото да валя моята свеки но да знаете че има и добри -мойта е от тях , не че понякога не ме дразни , майка ми ме дразни два пъти повече.Но да ви кажа нахалство не търпя , всяка жаба да си знае гьола , ако иска да помогне да вземе децата в тях и да ги пази,

# 121
  • Мнения: 920
Ами то нали знаете

На снахата й е лесно на нивата, подухва от време навреме, ама дъщерята ка се мъчи в тая жега на плажа.

# 122
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На снахата й е лесно на нивата, подухва от време навреме, ама дъщерята ка се мъчи в тая жега на плажа.
Joy Много е вярно Peace Забелязвам това отношение на свекърва ми към мен и дъщеря й. Но пък зълвата е пич и винаги ме защитава Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 1 615
Да, чудесен стар виц, но и клише, все пак. Кажете за своите майки в ролята на свекърви, де!

# 124
  • Мнения: 3 506
Нямам време да изчета всичко, но мога да ти кажа как аз донякъде реших въпроса (живеем при горе-долу същите обстоятелства).

За влизането, когато сме си вкъщи - в момента, в който Ники се научи да отваря вратата, сложих ключ (как остисках дотогава, не ме питай). Гледаха ме на кръв, но пък си имах идеално оправдание - съжалявам, детето е малко и може да падне по стълбите. Трябва все пак да имам някаква сигурност, макар че не го оставям сам. Сега е горе долу стабилен, но пък сестра му не може сама по стълбите, тъй че... Искат - не искат - чукат - иначе няма как да влязат. По-натам, ако случайно се осмели някой да си направи устата за махане на ключа, ще кажа, че не искам децата да излизат сами навън, нещо такова.

За влизането, докато ни няма. Няколко пъти пратих мъж ми да ми търси неща, които свеки беше размествала. Пуфтях и сумтях как човек нищо не може да си намери. Разбира се, гледах да се негови неща или поне неща, чиято липса силно да го подразни към момента. Накрая той сам не издържа и и направи забележка. Поразсърди се, понацупи се госпожата, ама питай ме дали не се качва....... Поне не пипа толкова, което си е нещо все пак.

От друга страна знам, че и аз по ред причини се дразня повече отколкото е нормално, та от време на време гледам пък да си озаптявам поривите. И не спирам да преговарям с мъж ми за изнасяне от "семейното" жилище.

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 69
Абе,момичета,какви са тези работи-гледат ме на крьв,мьжа ми не може да им направи забележка!?Мен би ме вбесила и собствената ми майка ако идва и влиза без покана.
Аз живея самостоятелно от 15год.От домьт ми имаме ключове само аз,детето и мьжа ми.Майка ми живее в сьседен на нашия блок,но до сега никога не е дошла без покана.
Сестра ми и семейството и живеят в кьща.Още щом се омьжи говори сьс сьпруга си и си сложиха ключ на етажа.
Та нали домьт е мястото кьдето да се отпусна и да си почина,трябва ли да живея в напрежение че някой ще дойде и ще ме свари гола или в друг по-интимен момент!!!

# 126
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Нямам думи,потресена съм.Рени,за6то си мъл4ала толкова време?Зависел ли ти е финансово живота от Госпожата?За мен това е единствения повод,поради които си търпяла и продължава6 да търпи6 ве4е по навик.Или мъж ти е мамино син4е или има СТРАХ от маминка.Ре6и какъв мъж иска6 и деистваи според слу4ая.Аз имах 3 свекърви.Первата ходе6е след мен да проверява как съм из4истила,а в неината стая даже леглото не си бе6е оправила.Разведох се,за6тото син4ето запо4на да ми посяга по нейно давление.Бях млада,но не глупава и сме имали пререкания,но 6амарите ми дойдоха в пове4ко_да по4ива в мир свеки1.Втората бе6е тип мъжкарана,първата жена тролейбусен ватман в на6ия град,рядко се заси4ахме по едно и съ6то време в къ6ти.Живеехме заедно с брата на мъж ми/в 1 стая/и двамата запо4ваха неистово 4истене преди неиното прибиране.Опитваха се да ми наложат задълженията като на жена,но им казах/и на двамата/,4е на мен ми изглежда 4исто,така мога и така правя,на които не му харесва,знае как.Никога пове4е не 4ух ни6то от никой/забележки от ех девер ми от време на време,но ни е навик да се хапем така..../.Третата за 4 години я видях за 1 месец едва на третата,доиде ми в ка6ти,готве6е,пере6е дрехите на сина си/моите НЕ,по моя молба/,4исте6е.Опита се да се меси във възпитанието на МОЯ син/не е от нейния син/,но леки4ко намекнах,4е знам как и за6то и тя никога ни6то не повтори.Благодарна е и ми "СЕ КЛАНЯ ДО ЗЕМИ"4е издържам сина и,такъв какъвто го е създала.И за това я уважавам,но ми помага и синът и/на моя страна е/.
Не съм мъл4ала никога и може би за това съм имала и толкова свекърви,но не съжалявам.На мен ми е 4иста съвеста.
По мое мнение ТИ си 4овекът,които трябва да действа.Ако мъж ти ти Е МЪЖ,той 6те застане зад теб ако се стигне до това.Ако ли пък не,за6то ти е?
Успех .

# 127
Рени,всяко нещо се плаща в тоя живот. Честа практика на родителите е да подмамят младите с даване на дом,обаче послеееееееее стой та гледай как се развихрят. Точно такива дадени уж от добро сърце домове ,после стават повод за скандали и разводи. Излиза,че ти почти всеки ден се караш със съпруга си заради дома ви. Ако живеехте отделно тези скандали нямаше да ги има. И аз имах неблагоразумието да поискам дом от нашите,но ми отказаха отделен и ме подлъгаха с общ дом. Отказах,защото като си знам какви са търтеи щях да стана доживотна слугиня заради 4стени. Мерси!  #2gunfire Един кредит дори и с висока лихва ,щеше да ми е по-евтин Laughing  Сега сме в САЩ и всеки ден съм благодарна,че сме далече и подобни изпълнения са ми спестени. Но..........имах силата да откажа общия дом!!!!!!!!!!!!! И да поживея в едностайна квартирка,докато връстниците ми живееха в големи жилища,купени от родителите им. Е,щом имат здрави нерви да плащат цената,моля! Сега живея в наша си къща и никой не ми се бърка за нищо,както си подредя -така си намирам като се върна. Съпругът ми ми помага много  и ЗАЕДНО и САМО ДВАМАТА се справяме. Семейството сме НИЕ ,никой друг не влиза в нашето семейство. И познай-сега като се установихме в чужбина,родата ме моли да се върна /да ги гледам на старини/ и ме подмамват със самостоятелна къща. Та така е при мен. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт