Права ли съм да се дразня толкова?

  • 6 844
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А защо не се изнесете като ти е досадна. Или така е много лесно, да се живее на готово пък и да се оплакваш.
Много е лесно само да се реве. Неблагодарност ....
С най-голямо удоволствие бих се изнесла. И по този въпрос имаме спорове с мъжа ми Tired
Не знам на кое викаш на готово... сами двамата с него сме си стегнали етажа. А аз съм инвестирала бая големи суми там Rolling Eyes

Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.
Тамън за прозореца се ядосах вчера- отново затворен Close А може би аз нещо имам предвид като го оставям всеки ден отворен... Образува се конденз по стъклата, тече вода и образувя локвички по пода- прецаква дограмата, тапетите и латекса. За нея може да е добронамерено, но резултатът е за моя сметка, нали Crossing Arms
Ако имам нужда от помощ- имам уста да си кажа. Пък тя ако иска- помага, ако иска- отказва. Така го разбирам аз.

# 91
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, пропуснах и това... Преди 2-3 дена в темата за Господ написах, че "съм й безкрайно благодарна, че ми гледа децата, когато имам нужда". Правиш ли разлика между натрапена "помощ" и отзоваване при нужда?

# 92
  • Мнения: 211
Аз също съм безкрайно ревнива към личното си пространство.
Но (ако греша ме поправете ) доколкото разбрах авторката на темата не е предприела нищо по въпроса освен да се кара със съпруга си. Аз не знам кой син ще се кара с майка си , която " помага" . Все пак според мен трябва да се обясни НА ЖЕНАТА, ЧЕ ПОМОЩТА И НЕ Е ЖЕЛАНА.
Това е според мен. Иначе за дразненето и аз се дразня . И то много. Но гледам да не губя комуникацията със свекито . Защото с посредници резултат не виждам . Става развален телефон.

# 93
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Напълно си права. Трябва да бъдеш твърда с нея. Аз все да съм дора с жената и каква ли не ме нарича: Грозница, дърво без корен защото майка ми и баща ми са разделени, Последното беше на нова годинав 12ч  обиди родителите ми и се смееше нагло.Така че по-твърдо

# 94
А защо не се изнесете като ти е досадна. Или така е много лесно, да се живее на готово пък и да се оплакваш.
Много е лесно само да се реве. Неблагодарност ....
С най-голямо удоволствие бих се изнесла. И по този въпрос имаме спорове с мъжа ми Tired
Не знам на кое викаш на готово... сами двамата с него сме си стегнали етажа. А аз съм инвестирала бая големи суми там Rolling Eyes

Защо да не  затваря прозореца, в случай че е има нещо предвид. Другите точки няма да изброявам...За нея това е добронамерено.
Тамън за прозореца се ядосах вчера- отново затворен Close А може би аз нещо имам предвид като го оставям всеки ден отворен... Образува се конденз по стъклата, тече вода и образувя локвички по пода- прецаква дограмата, тапетите и латекса. За нея може да е добронамерено, но резултатът е за моя сметка, нали Crossing Arms
Ако имам нужда от помощ- имам уста да си кажа. Пък тя ако иска- помага, ако иска- отказва. Така го разбирам аз.

Рени,
и аз имам една много добра позната, която живееше при свкърва си, та и тя така като теб твърдеше, че беше оправила целия апартамент на свекърва си. Но за най-голяма жалост истината беше съвсем друга.
А сега искам да те попитам, ти колко пъти обясни на свекърва си, защо искаш прозореца да седи отворен. Защото човек, който не се е сблъсквал с даден проблем, неможе да го разбере,без да му се даде логично обяснение.Или така е много лесно, чак пък и с мъжа си ще се караш. Честно казано, това да се оплакваш на мъжа си от майка му го намирам за много слаба черта в една жена. Това означава , че си безсилна и неможеш да се справиш с един нищожен проблем.

# 95
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Според мен не е безсилна , но ако жената отсреща е тежък сучай? Аз например на мойта и обяснявам нещо а тя се хили като ненормална и нарочно прави противното.Аз не искам да се бъркам в нейния живот но и тя да не се занимава с моя и дали родът ми е такъв или онакъв сякаш живеем в 15 век.И само защото говоря учтиво да съм "заспала гарга".

# 96
Ели 78, проблема съвсем не е нищожен, по- скоро се касае за лошо възпитаната и свекърва.Аз съм в почти същото положение(макар и в отделна къща -наследствена на съпруга ми) и моето свеки си влиза на инспекции когато и е кеф и си се чувства  у дома. Питам се аз(и Рени) защо не влизаме вкъщите на свекървите си ,когато ги няма и защо нямам ключ от тях? Ми защото синът и не желае да си вземе ключа, а аз не бих се чувствала сама удобно в чужда къща без домакините! И синът и не желае да обиди мама си. А смятам за редно , ако мъжа ми има някакво изискване към моите родители да им го кажа тактично и внимателно, но не срещам подобно разбиране у съпруга си и това рефлектира върху отношенията ни.
  Не е нормално все да си в напрежение дали ще се изтърси (щото води племенника на училище) и кога. Мъжът ми го смята за нормално и не вижда нищо дразнещо, за разлика от мен и Рени.
  По моята сага може да се напише сапунка, надвишаваща "Дързост и красота", но сега все пак говорим за Рени и за съжаление категорични мнения като смяна на ключалка и поставяне ребром на мъжо въпроса тя или аз не вършат работа(поне за мен)

# 97
  • Мнения: 511
ели ако станеш свекърва ,какво да кажа горката ти снаха .много е важно да не се меси никои в живота на децата си когато създадат дом.аз имам две момчета,да даде господ да пораснат големи и да се оженят не бих правила това което прави моята свекърва сега.

# 98
  • Мнения: X
ели ако станеш свекърва ,какво да кажа горката ти снаха .много е важно да не се меси никои в живота на децата си когато създадат дом.

Скъпи дами и госпожи, хайде да излезем от патоса на фолклора "снаха-свекърва" и от разсъжденията тип канал "Романтика" и американски семейни сапунки... Да се обърнем към суровите капиталистически имуществени отношения. Изчетох почти цялата тема и всички коментари на уважаемата и авторка. Стана ми ясно, че: 1. Това е семейното жилище на РОДИТЕЛИТЕ на съпруга и, в изграждането на което /виж цитата горе/ той няма особен принос. 2. Иде реч за етаж от къща в спокоен и "вървежен" столичен квартал, на който етаж Рени и фамилия са се "върнали" да живеят, вместо, примерно, да идат под наем в мизерен панел в нискоразреден район. 3.Честа практика е в такива случаи свекърите да са обзавели жилището, да заплащат за своя сметка данъци, консумативи и пр. Дава се под наем и друг имот на "старите", който наем сигурно някак си подпомага пряко или косвено и "младите". 4. Омразната свекърва е плътно на поста си в отглеждането на децата на Рени, сигурно и манджичка им прави за обяд, и от училище ги взима- въобще намира се за нормално да се ползва помощта и свободното и време в този смисъл.
Ползва се и дома и.
Съвсем разбираемо е тогава нежеланието на сина на слага врати и катинари /представете си някой да го направи у вас?/
В заключение: Когато приемаш толкова голяма помощ от някого, трябва да си прецениш какво ще ти коства тя и ще съумееш ли да "платиш цената" за улесненията, които ползваш. Защото в крайна сметка злата свекърва също не е длъжна... Така ми изглежда на мен грубата сметка.
Здраве и мир ви желая!  Peace

# 99
  • Мнения: 511
точно тази тема тук се нищи ,а има и теми за сапунки и други разни.момичетата просто и споделят и това е .

# 100
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
А сега искам да те попитам, ти колко пъти обясни на свекърва си, защо искаш прозореца да седи отворен. Защото човек, който не се е сблъсквал с даден проблем, неможе да го разбере,без да му се даде логично обяснение.Или така е много лесно, чак пък и с мъжа си ще се караш. ............нищожен проблем.


  Друг е въпросът дали отсрещната страна би искала да чуе  Whistling
  Защото на мойта каквото и да обясня, по - голям шанс да бъда чута имам с телевизора например...
  И честно казано, за мен това не е "нищожен проблем".

 Witchie, чети всичко, де!
  Рени май вече обясни, че не само свеки е "стегнала етажа".
  И не мисля, че им дава чак "толкова голяма помощ" - както пишеш, въпросът с цената, която плащаш за помощта, също е спорен  Wink

# 101
  • под тепетата
  • Мнения: 9 489
Само мога да обобщя, че Рени ,както и аз се чувстваме като на квартира- не се знае по кое време на хазяйката ще  и хрумне да ни навести, плащаме си консумативи, влагаме енергия, усилия и каквото е нужно за семейството и в крайна сметка нямаме спокойствие. А скъпите им синчета с топ не мож ги изкара на квартира, за да няма горе споменатата помощ!(макар че и сега нещо ми се губи...). Значи всичко опира до възпитание и разбирания -свекървата го няма, а на сина е в недостиг.

# 102
....
А сега искам да те попитам, ти колко пъти обясни на свекърва си, защо искаш прозореца да седи отворен. Защото човек, който не се е сблъсквал с даден проблем, неможе да го разбере,без да му се даде логично обяснение.Или така е много лесно, чак пък и с мъжа си ще се караш. ............нищожен проблем.


  Друг е въпросът дали отсрещната страна би искала да чуе  Whistling
  Защото на мойта каквото и да обясня, по - голям шанс да бъда чута имам с телевизора например...
  И честно казано, за мен това не е "нищожен проблем".

 Witchie, чети всичко, де!
  Рени май вече обясни, че не само свеки е "стегнала етажа".
  И не мисля, че им дава чак "толкова голяма помощ" - както пишеш, въпросът с цената, която плащаш за помощта, също е спорен  Wink

Да, това ми звучи като : Ако баба ми беше мъжка мен нямаше да ме има. Ако Ако Ако...ако

айде стига с това гадаене.

# 103
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Въобще няма "Ако..." и разни други въпросителни.
За мен специално е пределно ясно за какво става дума.
А на теб мога да ти пожелая никога да не ти се изяснява  Wink

# 104
  • Мнения: 1 615
Абе хора, все се чудя... Свекървите често имат и дъщери. И доста от вашите майки имат синове... Кво правим тогава? Аз си я виждам моята свеки - колкото и да ме вбесява, с мен пак малко от малко се въздържа. Ка се държи със зълва ми - не е истина просто! До човек си е... И изобщо не мисля, че майка ми ще е много готина свекърва (като прилъже брат ми някоя девойка), само щото ми е майка. А мислили ли сте какво са майките ви като тъщи? Щото аз към моята имам доста забележки...

Общи условия

Активация на акаунт