Права ли съм да се дразня толкова?

  • 6 831
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
То понятието за свекърва навсякъде си е едно и също , без значение дали тя е и майка, не е мястото да валя моята свеки но да знаете че има и добри -мойта е от тях , не че понякога не ме дразни , майка ми ме дразни два пъти повече.Но да ви кажа нахалство не търпя , всяка жаба да си знае гьола , ако иска да помогне да вземе децата в тях и да ги пази,

# 121
  • Мнения: 920
Ами то нали знаете

На снахата й е лесно на нивата, подухва от време навреме, ама дъщерята ка се мъчи в тая жега на плажа.

# 122
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На снахата й е лесно на нивата, подухва от време навреме, ама дъщерята ка се мъчи в тая жега на плажа.
Joy Много е вярно Peace Забелязвам това отношение на свекърва ми към мен и дъщеря й. Но пък зълвата е пич и винаги ме защитава Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 1 615
Да, чудесен стар виц, но и клише, все пак. Кажете за своите майки в ролята на свекърви, де!

# 124
  • Мнения: 3 506
Нямам време да изчета всичко, но мога да ти кажа как аз донякъде реших въпроса (живеем при горе-долу същите обстоятелства).

За влизането, когато сме си вкъщи - в момента, в който Ники се научи да отваря вратата, сложих ключ (как остисках дотогава, не ме питай). Гледаха ме на кръв, но пък си имах идеално оправдание - съжалявам, детето е малко и може да падне по стълбите. Трябва все пак да имам някаква сигурност, макар че не го оставям сам. Сега е горе долу стабилен, но пък сестра му не може сама по стълбите, тъй че... Искат - не искат - чукат - иначе няма как да влязат. По-натам, ако случайно се осмели някой да си направи устата за махане на ключа, ще кажа, че не искам децата да излизат сами навън, нещо такова.

За влизането, докато ни няма. Няколко пъти пратих мъж ми да ми търси неща, които свеки беше размествала. Пуфтях и сумтях как човек нищо не може да си намери. Разбира се, гледах да се негови неща или поне неща, чиято липса силно да го подразни към момента. Накрая той сам не издържа и и направи забележка. Поразсърди се, понацупи се госпожата, ама питай ме дали не се качва....... Поне не пипа толкова, което си е нещо все пак.

От друга страна знам, че и аз по ред причини се дразня повече отколкото е нормално, та от време на време гледам пък да си озаптявам поривите. И не спирам да преговарям с мъж ми за изнасяне от "семейното" жилище.

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 69
Абе,момичета,какви са тези работи-гледат ме на крьв,мьжа ми не може да им направи забележка!?Мен би ме вбесила и собствената ми майка ако идва и влиза без покана.
Аз живея самостоятелно от 15год.От домьт ми имаме ключове само аз,детето и мьжа ми.Майка ми живее в сьседен на нашия блок,но до сега никога не е дошла без покана.
Сестра ми и семейството и живеят в кьща.Още щом се омьжи говори сьс сьпруга си и си сложиха ключ на етажа.
Та нали домьт е мястото кьдето да се отпусна и да си почина,трябва ли да живея в напрежение че някой ще дойде и ще ме свари гола или в друг по-интимен момент!!!

# 126
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Нямам думи,потресена съм.Рени,за6то си мъл4ала толкова време?Зависел ли ти е финансово живота от Госпожата?За мен това е единствения повод,поради които си търпяла и продължава6 да търпи6 ве4е по навик.Или мъж ти е мамино син4е или има СТРАХ от маминка.Ре6и какъв мъж иска6 и деистваи според слу4ая.Аз имах 3 свекърви.Первата ходе6е след мен да проверява как съм из4истила,а в неината стая даже леглото не си бе6е оправила.Разведох се,за6тото син4ето запо4на да ми посяга по нейно давление.Бях млада,но не глупава и сме имали пререкания,но 6амарите ми дойдоха в пове4ко_да по4ива в мир свеки1.Втората бе6е тип мъжкарана,първата жена тролейбусен ватман в на6ия град,рядко се заси4ахме по едно и съ6то време в къ6ти.Живеехме заедно с брата на мъж ми/в 1 стая/и двамата запо4ваха неистово 4истене преди неиното прибиране.Опитваха се да ми наложат задълженията като на жена,но им казах/и на двамата/,4е на мен ми изглежда 4исто,така мога и така правя,на които не му харесва,знае как.Никога пове4е не 4ух ни6то от никой/забележки от ех девер ми от време на време,но ни е навик да се хапем така..../.Третата за 4 години я видях за 1 месец едва на третата,доиде ми в ка6ти,готве6е,пере6е дрехите на сина си/моите НЕ,по моя молба/,4исте6е.Опита се да се меси във възпитанието на МОЯ син/не е от нейния син/,но леки4ко намекнах,4е знам как и за6то и тя никога ни6то не повтори.Благодарна е и ми "СЕ КЛАНЯ ДО ЗЕМИ"4е издържам сина и,такъв какъвто го е създала.И за това я уважавам,но ми помага и синът и/на моя страна е/.
Не съм мъл4ала никога и може би за това съм имала и толкова свекърви,но не съжалявам.На мен ми е 4иста съвеста.
По мое мнение ТИ си 4овекът,които трябва да действа.Ако мъж ти ти Е МЪЖ,той 6те застане зад теб ако се стигне до това.Ако ли пък не,за6то ти е?
Успех .

# 127
Рени,всяко нещо се плаща в тоя живот. Честа практика на родителите е да подмамят младите с даване на дом,обаче послеееееееее стой та гледай как се развихрят. Точно такива дадени уж от добро сърце домове ,после стават повод за скандали и разводи. Излиза,че ти почти всеки ден се караш със съпруга си заради дома ви. Ако живеехте отделно тези скандали нямаше да ги има. И аз имах неблагоразумието да поискам дом от нашите,но ми отказаха отделен и ме подлъгаха с общ дом. Отказах,защото като си знам какви са търтеи щях да стана доживотна слугиня заради 4стени. Мерси!  #2gunfire Един кредит дори и с висока лихва ,щеше да ми е по-евтин Laughing  Сега сме в САЩ и всеки ден съм благодарна,че сме далече и подобни изпълнения са ми спестени. Но..........имах силата да откажа общия дом!!!!!!!!!!!!! И да поживея в едностайна квартирка,докато връстниците ми живееха в големи жилища,купени от родителите им. Е,щом имат здрави нерви да плащат цената,моля! Сега живея в наша си къща и никой не ми се бърка за нищо,както си подредя -така си намирам като се върна. Съпругът ми ми помага много  и ЗАЕДНО и САМО ДВАМАТА се справяме. Семейството сме НИЕ ,никой друг не влиза в нашето семейство. И познай-сега като се установихме в чужбина,родата ме моли да се върна /да ги гледам на старини/ и ме подмамват със самостоятелна къща. Та така е при мен. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт