Права ли съм да се дразня толкова?

  • 6 841
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Лелеле Рениии  Shocked Какво е това чудо бре?! Все съм чувала за ужасни свекърви, но твойта уби кочо с лопата...

И аз съм на мнение да поговориш с нея- спокойно обаче, кажи и всичко, което ти е на сърцето, но преди това предупреди мъжа си, че ще говориш с нея и му кажи точно какво смяташ да и кажеш....
Ама направо бих полудяла на твое място  Crazy

# 31
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 879
Уфф,
И аз имах твоя проблем, но сега има затишие, защото свеки не е в града Mr. Green Един ден ще се върне тук, но и сега като идва " за малко" ме държи по много #Cussing out
То не беше пране, не беше дете...компетентна отвсякъде Sick
Нахлуваше по всяко време....така, за спорта ooooh!
От както обаче започнах да заключвам и да се правя че не съм я чула съм много добре Mr. Green Тази ми ти мойта свеки, имах чувството че сутрин ме дебне, да ми чуе стъпките ( тя е долу, а ние на горния етаж) за да пием сутрин кафе .
Аз понеже ставам рано , смятайте че веднъж ми цъфна в пет #Crazy като чула  че се тропа. Какво ти лично пространство бе хора, лудница. Страшно се изнервих с тази  свеки и с мъж ми се поскарваме за това Sad. Аман вече Crazy.

# 32
  • Мнения: 7 474
РЕНИ, твойта свекърва ми прилича на Мари от "Всички обичат Рейманд" Laughing

 hahaha Вярно  hahaha

Та на въпроса, мъжа ти е този, който трябва да се оправя с нея ( и какво му пречи да се заключва Crossing Arms) , лошото е , че не е на твоя страна Thinking Питай го дали , ако живеехте с вашите ще ше да му е приятно да влизат у вас по всяко време newsm78

Направи си пъшкащ запис и го пускай като излизаш Mr. Green

# 33
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706

Това, ако е "любов" e някаква супер изкривена и ненормална. Ако реши да помогне на детето си материално, не означава, че може така да се бърка.

Ми те са отделно семейство вече. Това е нездраво любопитство и намеса. И по-скоро липса на възпитание и такт, а не любов.  Naughty

Подкрепям Kati_Z!  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 421
 Рени, ако живеехме при моята свекърва положението щеше да е същото, че и по-зле.
 Живяла съм при нея няколко месеца - влизаше да ни завива докато спим и да ни оправя чаршафите, че не са изпънати Shocked
 Дори сега като си ходим за по един ден и минава да ни проверява дали сме отвити. Тъй като вече е един път на два-три месеца реших, че ще го пропускам и няма да си късам нервите.
 
 Обаче при теб положението е много патово - нито така, нито иначе - нито с нея да се скараш, защото тя ще дудне на мъжът ти, нито с него, защото ще се напрегне обстановката във вашето семейство.
 Някакъв много внимателен начин да говориш с нея, но без да немесваш мъжът ти и без да му поставяш ултиматоми.
 Според мен ултиматомите са за много по-ранен стадий в една връзка. Аз така постъпих - бях бременна с първото дете, но сега не бих поставяла ултиматоми - просто има други начини и съм ги открила за мен си.
 И при Вас има начин, но не отлагай.

# 35
  • София
  • Мнения: 146
Рени, права си да се дразниш! В началото като се оженихме и моето свеки си позволяваше да се качва при нас да ми подрежда гардероба и т.н. Аз си замълчах един два пъти. И един ден мъжа ми ме попита къде му е нещо и аз му казах, че незнам защото майка му е пренареждала. Той и направи забележка и тя спря. Първо трябва да спечелиш мъжа си на твоя страна. Така най-кротко ще оправите проблема. Не казвай нищо, само я чакай да се издъни, а тя ще се издъни вярвай ми, тогава се оплачи на мъжа ти. Стисни малко зъби и се опитай да се сближиш с нея. Не говори лошо пред мъжа ти за нея, ами я хвали. Така той ще помисли, че всичко е отминало. И след поредното и влизане, изхвърли нещо или скрий нещо негово което му е важно. Когато те пита къде е знаеш какво да направиш.  А по-нататък когато тръгнеш да се оплакваш от свеки винаги почвай отдалече и с добри думи например "аз много уважавам твоите родители и те са направили много за нас много съм им благодарна и т.н., НО". Аз съм се убедила, че с такт всичко се постига. Успех

# 36
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
На вратата ни има надпис- за свекърви- до тук!  Joy

А иначе- моята не стъпва освен при изключителни случаи, аз и на майка ми не бих позволила това, камо ли на свеки....Ние с мъжът ми сме особена порода неприемащи родители да се месят в къщата!

# 37
  • Мнения: 2 039
Рени, права си да се дразниш! В началото като се оженихме и моето свеки си позволяваше да се качва при нас да ми подрежда гардероба и т.н. Аз си замълчах един два пъти. И един ден мъжа ми ме попита къде му е нещо и аз му казах, че незнам защото майка му е пренареждала. Той и направи забележка и тя спря. Първо трябва да спечелиш мъжа си на твоя страна. Така най-кротко ще оправите проблема. Не казвай нищо, само я чакай да се издъни, а тя ще се издъни вярвай ми, тогава се оплачи на мъжа ти. Стисни малко зъби и се опитай да се сближиш с нея. Не говори лошо пред мъжа ти за нея, ами я хвали. Така той ще помисли, че всичко е отминало. И след поредното и влизане, изхвърли нещо или скрий нещо негово което му е важно. Когато те пита къде е знаеш какво да направиш.  А по-нататък когато тръгнеш да се оплакваш от свеки винаги почвай отдалече и с добри думи например "аз много уважавам твоите родители и те са направили много за нас много съм им благодарна и т.н., НО". Аз съм се убедила, че с такт всичко се постига. Успех
newsm10

# 38
  • София
  • Мнения: 1 350
при мен същото мислех че вече тия хора ги няма в тоя цивилизован свят ама явно съм се лъгала само че защо на мен не ми подреди или изчисти нещо да му се невиди е ще си затворя очите. детенце ми го била отгледала и как радват му се като накученце и после дим да ги няма като бебо иска гуш ау баба я боли кръста и пр. девер ми само чака да ни няма и нахлува като бях бременна мъжа ми командировка и аз отидох при наште и какво да видя като се върна брат му се правил купон на чисто новия етаж туко що преобзаведен изцяло и отремонтиран е аз не си го позволих че знам как го правихме а той да и до ден днешен крият и не казват ама все някога ще се издънят и аз сложих ключ и се оправдах че малчо излиза въпреки че той сам не остава и неможе да избяга и един куп глупости още има просто роман няма да ми стигне

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Имах подобен проблем с бившата си свекърва.

Прибирам се от работа - тя пристигнала, размразила пиле, готви и цапа  Shocked из цялата кухня, мъжът й пие бира пред ТВ и изобщо все едно са си у дома, без да е нужно да ни предупредят /не живееха в София/. Нищо не съм им казвала никога. Само на бившия. За мен всеки решава проблемите с родителите си. А не аз да се карам с неговата майка.

Решихме проблема чак като сменихме апартамента. От новия ключове имахме само аз и бившия. Явно и той беше на моето мнение за посещенията на майка си, защото въпреки многото й намеци, твърдаци и казваници - ключ не й се даде, даже и когато ни идваше на гости за временно ползване.

Мъжът ти трябва да реши проблема, не ти да се караш с жената.

Прати я да напръска моята спалня за мухъл, че не знам от къде се купува това САВО

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ, ми какво да ти кажа...  newsm78 Ако е майка ми - не бих се дразнила. Тя жената гледа да ми е само от полза. Пък и друго си е да се прибереш вечер от бач и всичко да ти е на 6. Но си мисля, че ако свеки така ми "свещенодейства" в жилището, бих луднала.  #Cussing out

Двоен стандарт, кв'о да пра'иш Wink

Мисля, че трябва да поговориш кротко и възпитано с жената. Дай й да разбере, че това е твоят (вашият семеен) дом и искаш ти да си домакинстваш там, както и когато намериш за добре. НЕ меси мъж си във вашите разговори и неразбории  Naughty. Слушай мен, дъртата с по-голям опит в тази посока  Flutter. А, че моделът работи, може да го потвърди и майка ми, живяла при свеки над 13г.  #Crazy ooooh!

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мале, не знаех, че това е толкова често срещан проблем. Изглежда свекървите се чувстват задължени да помагат, като се намесват в домакинството.
Явно без сериозни разговори няма да минем Tired

Isa, Савото аз съм го купувала от Бриколаж.
По-лошото е, че и Рая е пръскала със Савото- дрехите й са в бели петна (вчера не беше на детска градина и остана при свекърва ми)- пълна безотговорност е да остави детето да си играе с тази отрова Close

# 42
  • Мнения: 2 897
Значи не съм аз цербер, както мъжът ми се опитва да ме убеди Rolling Eyes Веднъж му казах, че ще заключвам вратата и се скарахме. Не можело да заключвам в тази къща  Crossing Arms С кой да се скарам- с него или с нея? Thinking
Между другото свекърва ми си е пуснала квартиранти в другата къща и влиза и там когато знае, че ги няма. Разказва колко е чисто и подредено в единия апартамент, а в другия било кочина и по този повод иска да ги гони.
Това вече не е добре.Значи имаш проблем с мъжа си,а не със свекито.

Рени,най-лошото е,че мъжът ти не проумява какъв е проблемът.Доста хубаво трябва да си поговорите с него.Когато проумее,че си права и застане зад теб,считай,че положението е на 90% поправимо.
 Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 146
Рени, аз съм съгласна с всички, които мислят, че трябва мъжът да се оправя с нея. Но ти си я знаеш най-добре. Има хора, които предпочитат директно да им се каже какъв е проблема, а има и такива, с които трябва да действаме леко лицемерно за съжаление. Това са много деликатни отношения и трабвя много да се внимава. Мойта свекърва е много разбран човек и разбира от една дума или намек. вече дори не ми се налага да карам мъжа ми да й казва каквото и да било. В началато се мешаше много, но полека лека престана. А сега когато изръси нещо гледам да не се ядосвам а да съм над тея неща.
Ти защо не пробваш на шега да и кажеш да престане. "Ти нямаш ли си работа на долния етаж, та и тука си търсиш " и се засмей
Има и друг вариант моя приятелка й вдигна скандал свекито се разплакало два месеца не си говориха а сега са с делови отношения./което е просто идеално/.
Действай по-бързо, защото само се тормозиш, а това влияе и на отношенията ти с мъжа ти. И казвай какво става.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 309
Ами един дол дренки са "добрите" свекърви, т.е.тези които си падат помощници ... независимо дали "живее у вас" или виждате 2-3 годишно.
Е трябва да ви кажа че последния път успях да се издразня за по-малко от 24 часа и то след като малко преди това бях коментиарала нашега пред мъжа ми една приятелка: "..и тая ще дава акл/топи живот на някоя снаха" (тя ме съветваше мен по телфона)
Та моичката е от мноого-акълдаващите(а когато иска акъл не те слуша  newsm78) и "съобразителна"(тука иам доста изцепки ам не ми се комнетира).

ако кажа в прав текст се обижда, а да мрънкам на мъжа(милия е между чука и наковалнята) не винаги е удачно, 'щото моя последния път ми кажа "ти искаш ли те да не стъпят повече у нас?"... Бе как ще поискам такова нещо как ще огранича детето си от баба и дядо, искам само като ми дойде в къщата да се знаимава с него не ми домакинства и ходи по приятелки.
Домакинстването и включва САМО готвене(и миене), ами ще ме прощава ама аман от "сложните" й манжди които представляват: месо + гъби + моркови + всики подпавки, за които се сети, в количества колкото да се каже, че са вътре + още нещо, което е трябвало да има ама не го е намерила. #Crazy и всичкото, това се приготвя с часове.
Ами не готви лошо ама като е нешо стандартно БГ.
Като ще е нагости да е нагости, аз у тях нищо не пипам освен ако има нужда от помощ.
Айде и аз се "оплаках"

Общи условия

Активация на акаунт