Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим

  • 23 195
  • 363
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 254
  Аз също се водя че съм била супер злоядо дете и сигурно е било по същата причина. В първи клас съм била 15 кг  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 829
Анна, доколкото намерих информация от самото начало се дава всичко. Но аз смятам да се доверя на инстинкта си- ще давам каквото преценя.
Моя пак ме изнуди днес, на обяд му дадох оглозган пилешки кокал- налапа го като умрял от глад, като го изпусне на пода-рев. Дадох му и парченца от морков и картоф, просто отчупвам и му пъхам в устата, без да ги смачквам-гълта ги без никакъв проблем, нищо не плюе! Направо ме изумява как може да е толкова лаком! Та, не мисля че трябва да се притеснявате от задавяне-имам чувството че и по-голямо парче да му дам ще го заръфа!
Е, аз все-пак се опитвам да забавя темповете, взимам го на масата само когато няма кой да го гледа, ама взема ли го-няма начин-трябва да му дам, то иначе е рев, протяга се към чинията ми, опитва се да ми хване ръката с вилицата... Абе, явно е готов за захранване  Grinning

# 62
  • Мнения: 24 467
Ние сме вече на осем месеца и си хапваме от всичко. На бебчо много му харесва разнообразието. Пием мляко само сутрин /АМ/. Храним се още четири пъти на ден, като около 10.30 ядем пасирани плодове /пресни/ с малко каша на Хумана или Несле /1-2 лъжички/. На обяд сме на зеленчуково пюре с яюце или сирене или местно пюренце, след обяд- крем с бисквитка, кисело мляко /давам и Активия, голям фен й е/, плодово пюре, а за вечеря си хапва любимата нощна каша /сега има на Хумана в кутия, на Хип са супер/. Когато види, че някой си хапва, каквото и да било, пристига с паяка и със зяпнала уста и му се дава. Особено обича да си отхапва банан и ябълки /нищо, че няма нито един зъб, дъвче си с венците/. Имаме си люлка, която поставихме на порталната врата между хола и трапезарията и го инсталираме често в нея, така докато се храним и той си има място почти на масата и е доволен. Естествено, никога не го насилваме, пък и няма нужда. Сега е 11 кг и нещо. Не му давам обаче още да се пробва сам с лъжичка.

# 63
  • Мнения: 24 467
Забравих да уточня, че и ръста ни не е малък- цели 76 см. Общо взето сме в нормите. Чудя се обаче кога да започна да давам непюрирана храна, на по- едри частици, като нямаме зъби също много не смея, освен гризкането на плодове друго не давам на едри парчета.

# 64
  • Мнения: 1 290
Моят хищник вече е на 5 месеца и аз сериозно обмислям захранването.
В главата ми е пълна каша...
Това ПЗ няма да ми позволи май да разбера ако има "непоносимост" към някоя храна...

Чудя се какво да правя
а той гледа ли гледа в масата и в чиниите с един гладен поглед
Проследява храната от чинията до устата ми, чак ми е неудобно

Вчера дядо му му даде една трошица от нашата храна - намачкани картофи с масло и сирене, малко чер пипер и сол...
но наистина трошица

Аз неуспях даже и да се скарам...
а той си го примлясна и глътна а после се обръщаше към дядо си с отворена уста
Е май му е време за захранване Wink

илиииии дядо му вчера го започна?

и.. вода кога да предложа и каква?
преварена ли?

ох... така добре си бяхме само на кърма  Twisted Evil

# 65
  • Мнения: 1 947
   Гвендолин, Яна, браво на вас - големи хищници са, май, момчетиите. Simple Smile Нашата госпожица не дава
такива признаци още. Мисля, че ако бебето яде микродози, както би трябвало в ПЗ, вода не му е нужна,
докато не започне да яде по-големи количества твърда храна. Важно е да суче. Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 4 381
Само се записвам в темата.
Страхотна информация сте събрали.

# 67
eййй, страхотно инфо!!! Успях да прочета само малко, главно опита на kony и си признавам, че съм страшно заинтересована, нищо че сме изтървали влака Mr. Green
kony, колко е голямо детенцето ти?

# 68
  • Мнения: 326
ето ни лентичката.. ние сме малко по-малки от бебе Хриси на мама Поли. Те водят в редиците на пед. захранените бечовци. Дано да има и други бебоци.

# 69
  • Мнения: 326
Гвендолин, ПЗ е точно това, което е направил дядото Laughing така се процедира. За да сте по-спокойни мога да кажа, че ние сме опитвали еклери, баница, палачинки, панирани чушки и т.н hahaha
Защо ви е вода нали има кърма на корем? Ние вода не пием изобщо. Кога ще пропием нямам идея.
Значи и аз като теб като дойде момента за захранване хич не ми се почваше.. туй кърмене на поискване голям рахат.. аз по принцип мислех да правя домашни пюрета.. ама направих точно 2 пъти.. Алекс вместо да яде се омаза цялия с тях, нищо не изяде и след това започнахме ПЗ.
Защо си мислиш, че имате непоносимост към някоя храна? Правил ли е реакция до сега когато ти си яла нещо?

По въпроса с алергиите - нашият татко е със сенна хрема и алергия към котки, аз имам непоносимост към определени миризми. Алекс до момента не е правил никаква алергична реакция към храна. По-проблемните храни ги въвеждам самостоятелно и наблюдавам за реакция.

анна в. и твоята девойка ще прояде търпение. Това е хубавото на ПЗ, че няма точни срокове - когато .. тогава. Всичко е индивидуално и зависи от детето.

И сега малко рекама Laughing ПЗ е много приятно и за майката и за детето, пести време, няма режим на хранене, не се притеснявате, че примерно днес детето не яде .. колкото изяде .. толкова, можете спокойно да пътувате без да носите бурканчета с храна, пести страшно много пари, детето яде с апетит и желание, научава се да дъвче добре 1-2 месеца след започване на захранването...С една дума не забезязвате, че захранвате детето.. всичко става много естествено и почти неусетно.


 

# 70
  • Мнения: 462

По въпроса с алергиите - нашият татко е със сенна хрема и алергия към котки

Я, виж ти - и аз ги имам същите.

И сега малко рекама Laughing ПЗ е много приятно и за майката и за детето, пести време, няма режим на хранене, не се притеснявате, че примерно днес детето не яде .. колкото изяде .. толкова, можете спокойно да пътувате без да носите бурканчета с храна, пести страшно много пари, детето яде с апетит и желание, научава се да дъвче добре 1-2 месеца след започване на захранването...С една дума не забезязвате, че захранвате детето.. всичко става много естествено и почти неусетно.



Присъединявам се   bouquet  или с две думи - не ти се разваля рахата  Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 369
Joy  Joy  Joy
много ми хареса това за рахата !!!! Wink

мисля и аз да ви последвам в естествения начин на живот Wink и хранене Simple Smile

живи и здрави!!!

# 72
  • София
  • Мнения: 12 254
  Едно въпросче, все още се притеснявам колко време реално могат да изкарат и двете само на кърма.. Т.к педагогическото захранване определено не е за наяждане поне до годинка. Дали няма да започнат да сучат наистина нонстоп като станат на по девет месеца и почнат съвсем да щъкат и хабят енергия или сами по отрано ще си увеличат твърдата храна?

# 73
  • Мнения: 372
То и аз постоянно се притеснявах ама как да захраня, пюрета, каши и т. н. , ето защо си мисля, че ПЗ е най- добрия вариант за нас. Малко се притеснявах какво може да се яде, но като че ли ме поуспокойхте. Ако се лъжа моля ме поправете - значи не е проблем в нач. и месце да се хапва и пържено/е не в големи количества/. Например аз обичам да си хапвам печени чушки ,  както тази вечер, и мога да му дам чушка ако прояви интерес?
Принципа доколкото разбирам е да съобразявам донякъде храната с възрастта му и да му давам само за опитване, когато си поиска, в малки количества. А през другото време да си се кърмим на пойскване. Това е др., за което харесвам ПЗ, щото ми беше мн. странно, как ще си нагодим някакъв режим, който беше нужен за захранването с пюрета.

# 74
  • Мнения: 326
  Едно въпросче, все още се притеснявам колко време реално могат да изкарат и двете само на кърма.. Т.к педагогическото захранване определено не е за наяждане поне до годинка. Дали няма да започнат да сучат наистина нонстоп като станат на по девет месеца и почнат съвсем да щъкат и хабят енергия или сами по отрано ще си увеличат твърдата храна?
Aila, това беше най-учудващото и за мен.. и ако не го бях видяла на собственото си дете нямаше да повярвам... наистина могат да изкарат почти само на кърама доста дълго време. Сега сме на 9,5м. като гледам количеството твърда храна, което ядем - по няколко лъжици.. Алекс живее само на едната кърма. Мога да кажа, че е доста активно и подвижно дете. От към 7-я месец лази, вече се изправя по мебелите и се придвижва прав, т.е по цял ден обикаля из стаята и си играе. Трудно се задържа на едно място когато е буден. В никакъв случай не суче нонстоп Laughing не се притеснявай. На тази възраст бебчовците вече са спецалисти в сукането, някъде прочетох израза" кърмаче със стаж" Joy, та си хапват доста набързо. Сукането през деня не трае повече от 5-10 минути на хранене. Не мога да ти кажа колко пъти се храним... не ги броя,  може ако сме навън спокойно да издържи 3 часа без да се кърмим като се залиса не се сеща да суче. Като сме вкъщи може и по-начесто да хапва. За увеличаване на твърдата храна на 9 месеца, защото са гладни хич не се надявай.  hahaha Едно дете, кърмено на поискване на практика не е гладно и яде не от глад, а защото му е интересно какво точно прави мама на масата и иска да й подражава. Поне такова е моето мнение от опита ми с Алекс.
Та с една дума дълго време ще си имаш кърмачета.

Общи условия

Активация на акаунт