ФЕВРУАРСКИ сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее!

  • 12 848
  • 336
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 481
Ееее, bzepic, толкова се радвам, че се появи Grinning и на теб, hrisito, пожелавам ти да се възстановиш много бързо! няма да изчезвате така безследно  Simple Smile

Аз цял следобед бях в ужас, че беба не мърда Shocked  Много се шашкам, когато се укроти за няколко часа, направо...  Преди малко накарах половинката да ми поговори на корема, а той взе, че го докара чак на тибетски напеви. Но това даде доста бурен резултат  Grinning Той не може да проумее какво толкова се притеснявам, явно за мъжете е трудно да ги разберат тези неща.
Днес купих и коритце, остава да пристигне и помпата, и май няма повече покупки. И аз не съм измислила как точно ще стане стерилизацията на шишетата и залъгалките за болницата...Всъщност, в Плевен не искат да се носят шишета, явно ползват техни.

# 301
  • Мнения: 2 922

baby_doll, услугите на кой хомеопат ползвате с Калоян?
Шишетата на D-r Brawn съм чувала, че са най-добрите, но всеки който ги е ползвал казва, че незнае дали е така защото неговото бебе нямало колики. Все си мисля, че това само доказва колко са добри. Аз за сега имам едно шише с биберон на Чико. Не ми трябва повече за начало. После ще решим колко и от кое съобразно нуждите. За изваряването и аз чух че побеляват. За болницата шишето ще го стерилизира таткото като мине раждането и ще ми го донесе. Взела съм едни таблетки на Чико, въпреки че лично не съм привърженик на химичната стерилизация. Иначе ако детето е на изкуствено хранене ще ви трябват доста шишета. [/color]

Още не съм го завела на хомеопат, но ако реша, мисля да е при Д-р Хаджиева - хубави работи чувам за нея. Иначе го водя при д-р Шиваров, който е спец. уши-нос-гърло и съм страшно доволна! Педиатърката ни също беше добра, но е толкова свръхангажирана, че не сме я виждали доста отдавна  Rolling Eyes Не смятам да записвам бебето, живот и здраве, при нея.
За шишетата и коликите може и да си права  Laughing
А като съм ги изварявала никога не са ми побелявали.

# 302
  • Мнения: 1 516
Аз на обяд вдигнах малко тепмература - 37.3 и чак сега изпълзях от леглото.
Пих парацетамол по съвет на доки и я бях свалила следобяд, сега ще я меря пак . Еб*си ужасния грип ... Дано утре вече да съм наред. бебчо направо ми насини ребрата от ритане - сигурно не му е много комфортно на горкото ...
Момичета пазете се много - даже май най-добре ,който излиза много навън да си вземе една доза осцилококцинум профилактично ... Коризалията на мен ми облекчи хремата, но още си я имам ...
Бзепик , Хриси, добре завърнали се - да не ни плашите така вече ... Който още е изчезнал, бързо да се строи за вечерна проверка Wink ...
Май ни е време за нова темичка ?!  newsm78

# 303
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте Simple Smile
аз утре ще гледам да дойда, макар и със закъснение, надявам се да не е по-късно от 10. днес се поуморих. с баща ми боядисахме кухнята с латекс, после трябваше да почистя малко. след това отидох на гости на една приятелка. отивам да си почивам сега и ще си легна по-рано, че утре трябва да ставам в 7:30  Sad

# 304
  • Мнения: 958
Малко се чудя къде да пиша ама айде тука за сега.
На всички болни да оздравявате бързо Simple Smile
Аз гледам да не се навъртам около кашлящи хора че тоя грип страшна работа, ама то човек не може в кувиоз да живее,
сега отивам на лекар за тонове и се надявам да ми кажат че скоро ще раждам Simple Smile
Нямам търпение вече ама като гледам един ден имам признаци на другия съм ок.
Да ви питам нещо ако сте запознати
Та 45 дневния болничен по принцип е до термина нали така, ако преносим какво става нов болничен ли ни издават ?? Защото моч е до 01.02 и почвам да се чудя кво ще правя ако не родя до тогава, чувала съм че като родиш болничен ти дават от родилното ама ако не родиш ?

# 305
  • Мнения: 74
Здравейте момичета!  bouquet
Аз току що си взех последните изследвания, и пак ме разтревожиха- утайката ми е висока(86)! Някоя от вас беше написала , че и е висока, ама не разбрах каква се оказа причината???  Док каза , може да е така, защото са две! Ама на мен това ми звучи доста некомпетентно! Пък ме тревожи, защото раково болните са с висока утайка и сега си мисля да не би да съм болна от нещо! Sad Ако не за едно да се тревижа ,то друго ще излезе! Tired

# 306
  • Мнения: 393
  Здравейте и от мен!Скоро не съм писала,но ви чета редовно.Преди ви питах за последните изследвания преди раждане,вече си ги направих-искат ми само кръв и урина-аз си мислех,че трябва и секрет например newsm78
  Та да ви питам как ви е хемоглобина-моят е паднал доста за разлика от предните изследвания-сега е 119,мисля че е добре,утре съм на консултация и ще видя какво ще кажат за резултатите.
 Joya,за болничният няма проблем-когато родиш ти го пускат със задна дата от датата когато свършва този за 45 дни.Миналият месец една от колежките роди 1 седмица след термин  и точно така и бяха пуснали болничният, тя само предупреди счетоводството че трябва да я изчакат с болничният.
  Лек и слънчев ден на всички мамчета!  bouquet

# 307
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте мамчета!!
dar_ina хемоглобина ти е много добър даже,при бременните заради увеличения обем на кръвта нивата падат и долната граница за бременни е 110.Ако е под 100 тогава изписват желяжо.Най-добре е да ти ги разчете лекаря,все пак това му е работата.  Wink

# 308
  • Мнения: 1 701
joya , и аз в момента се вълнувам от това и виж какво ми отговориха в друг форум ...
Цитат
- ако преносиш, за разликата м/у термина и датата на раждане, се издава болничен-продължение от гинеколога, който те е наблюдавал и издал и първия болничен
- ако родиш по-рано от датата на термина, след изтичане на 42дневните болнични от родилното, педиатърката ти ги добавя дните в болничния, който тя издава.

# 309
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
  Преди ви питах за последните изследвания преди раждане,вече си ги направих-искат ми само кръв и урина-аз си мислех,че трябва и секрет например newsm78
  Та да ви питам как ви е хемоглобина-моят е паднал доста за разлика от предните изследвания-сега е 119,мисля че е добре,утре съм на консултация и ще видя какво ще кажат за резултатите.
 [

На мен ми пуснаха кръв, урина и секрет.Хемоглобина ти е супер от 120 до 160 е нормата при жените.И моя се е качил от предния път - беше 109 сега е 118   Peace

# 310
  • София
  • Мнения: 1 481
А моят хемоглобин е 102  Confused сигурно днес ще ми изпишат желязо на ЖК.
rene_rs, не се тревожи за утайката, и моята е над норма, но двама лекари ми казаха, че няма нищо тревожно.

# 311
  • Мнения: 958
rene  и аз мисля че нямаш причина за тревога и това което съм научила от лекарите дори да му имам доверие ако ми каже нещо което не ми харесва винаги отивам на консултация при друг, в повечето случай сеоказва фалшива тревога  Peace
Важното е да не се тревожиш в момента Simple Smile
Аз ида от лекар мериха ми тонове апарата грам контракция не отчете, бебето си е щастливо вътре и не бърза да излиза засега.
Моя хемоглобин също е малко нисък но и двамата ми наблюдаващи лекари казаха че не е проблем

# 312
  • Мнения: X
Здравейте момичета!
Моят хемоглубин беше 116, когато ми изписаха желязо. Пия си го до днес и продължавам, а не знам на последните кръвни колко е отчел, казаха ми само, че са ми ОК изследванията. Нормално е да падат стойностите по време на бременност, така, че щом док казва, че няма нищо страшно- бъдете спокойни. За секрета, на мен ми взеха последно към средата на декември и казаха, че няма повече. И аз мисля, че преди самото раждане би трябвало да проверят за инфекции, все пак, та засега не се притеснявам.
Ренка, недей да мислиш глупости, въпреки че в момента това е много трудно за такива като нас, но трябва да се опитваме...
Днес е поредният слънчев и приятен ден. Разхождайте се и се пазете от гадните вируси. До скоро!

# 313
  • Мнения: 155
Здравейте,момичета!
На мене днеска ми е много криво Cry,цял ден ми се плачи-ето хванах се да си оправям цветята,намирам си работа а сълзите ми напират ли напират,поплаквам си и пак не ми минава.Незнам какво ми става-изпитвам някъкав ужас,някъкав страх-имам чувство,че съм в някаква черна дупка.Вместо да се радвам ,че до щастливия миг остават 3дена и да съм щастлива аз съм адски нещастна-ох какво да направя да си върна доброто настроение-най-ужасното е ,че незнам защо съм так....... ooooh! ooooh! ooooh!

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 14:15 от nina_j

# 314
Привет и от мен:)
Липсвахте ми сладурани, толкова отдавна не бях влизала във форума, ама така ме грабна суматохата по купуване, приготвяне на всичко за бебчето, че...  Аз нали вече броя дните, планирана съм за 5.ІІ., ама току виж решило бебо да се появи... За хемоглобина, и моя уж беше наред, ама падна в 8-я месец, и повече от месец пия Малтофер Фол. На ЖК питах доктора и каза че дори и след раждането ще е хубаво да продължа да го пия, заедно с витамините.  Все пак и ние трябва да сме здравички и добре за да се грижим за бебчетата. 
Честито на всички които имат близки именници..

Общи условия

Активация на акаунт