ФЕВРУАРСКИ сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее!

  • 12 873
  • 336
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 922
Ми те шишетата не се ли носят в болницата?
Поне залъгалката не трябва ли да взема. Тя си има капаче и ако я стерилизирам и и сложа капачето мисля че нищо няма да и стане. Колко минути се варят нещата, за да се стерилизират?

Аа не знам, на мен не са ми искали да нося шишета. Да, да на залъгалката нищо няма да й стане - стерилизарай я и си я вземи. И аз мисля да си взема залъгалка този път, защото предния път нямах.
Колко минути - не помня - аз май около 5 минути ги държах нещата във врящата вода.

# 286
  • Мнения: 750
Момичета май ми пада тапата утре съм на лекар и ще го питам
щото нямам болки и не мисля че си стува да го тормозя
Значи снощи и днес сутринта имам мъничко като слуз бледо розово кво ще кажете това ли е ?
ама е съвсем малко
и нямам контракции или болки днес само от време на време това отдолу като разтягане

 
Ами...май е ,,тапата''!След като ти падне ,,тапата''болките незепо4ват веднага!Едва на третия ден се запо4ва с леки контракции които трябва да заси4аш...и така!Успех  bouquet

# 287
  • София
  • Мнения: 3 582
Wish, друг вариант за стерилизация ако нямаш стерилизатор са таблетките и разтвор за стерилизация на Chicco. При януарките четох, че ако стерилизираш в тенджера май побелявали шишетата, а с таблетки или разтвор си оставали прозрачни.

Аз реших да избързам и току що говорих с педиатърката, за която ви казах. Каза, че няма проблем другата седмица да се видим и лично, за да се разберем как ще процедираме. Беше много мила по телефона, дано и другата седмица да съм със същите впечатления.

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 13:48 от green_dawn

# 288
  • Мнения: 49
здравейте и от мен! вчера си взех болничния от Шейново и вече съм в къщи и започвам да очаквам момента. ходихме с таткото и каката и купихме креватчето и матрачето, не съм вярвала че толкова ще се вълнувам. Изгладила съм всичко и съм го разделила по размери, остава само комплекта за изписване да го приготвя. за пазар ми останаха да купя шишетата и биберон залъгалка и за всеки случай една кутия бебешко мляко, защото с първото раждане въпреки потенциала който имах не успях да я кърмя Rolling Eyes. може би стреса ми беше в повече, дано сега да бъде по -добре.

# 289
  • Мнения: 2 818
Момичета май ми пада тапата утре съм на лекар и ще го питам
щото нямам болки и не мисля че си стува да го тормозя
Значи снощи и днес сутринта имам мъничко като слуз бледо розово кво ще кажете това ли е ?
ама е съвсем малко
и нямам контракции или болки днес само от време на време това отдолу като разтягане

 
Ами...май е ,,тапата''!След като ти падне ,,тапата''болките незепо4ват веднага!Едва на третия ден се запо4ва с леки контракции които трябва да заси4аш...и така!Успех  bouquet

На кой ден  след падането на тапата  ще започне самото раждане е строго индивидуално. Може да е на същия ден, може да е след 2-3 седмици.



Между другото аз лично изобщо не разбрах кога ми е паднала тапата  Rolling Eyes 

# 290
  • Мнения: X
joya, стискаме палци и всички сме с теб...
Срещите с бебовците ни наближават, момичета...
За хремата: вземете си от "виетнамското чудо" или още нар. "тигрова мас", в миниатщрни кутийки в аптеката- струват около 10-20 стотинки бр. Мажат се външно синусите около носа и на челото. Избягвайте очите. Може да се мазнете вечерта и да се увиете като нинджи с шал за през нощта. Преди време така ми понесе по леко хремата- доки каза, че няма проблем да се маже дори сега. Запича доста секрета и поотпушва носа. Също и спрейче Стеримар, но той е безобиден. Желая ви успешно лекуване.
Аз съм се стреснала, щото в днешния вестник пише, че до 20 дни щяло да има грипна епидемия навсякъде, а като се сетя, че тогава ще раждаме и изтръпвам...
За стерилизирането: и аз четох някъде че побелявали шишетата, ако се изварят, май наистина е по- добър вариант таблетките, ако нямате "машинка" за целта.
Аз мислех да взема залъгалка, ама ще я оставя да ми я донесат при нужда, за да не се изкушавам да я давам и да се кърмим . Ако се наложи, ще ми я донесат, също и помпата няма да взимам на първо време. Днес си взех сутиен за кърмачки- ДОННА БАЛОННА- някаква старозагорска фирма, струва 14лв. от магазинчето на Кооперативния пазар в Люлин- БЮТИ МАМА се казва.
Вече подготвих и комплекта за изписването, остава евентуално да взема и шапчица, ако нямам подходяща от наличните.
Освен bzepic липсва и hrisito. #Crazy newsm78. Дано получим новинки от тях възможно най- скоро и да са хубави рабира се   bouquet
Сега отивам на разходка, желая ви хубав ден и до скоро!

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 15:22 от Анонимен

# 291
На повечето места ги хранят с тяхни шишета, но всяка болница си има своя политика.

Относно залъгалката, аз съм много против да се дава на новородено. Изморяват се бързо от тях, после не искат да сучат, не наддават достатъчно и т.н

# 292
  • Мнения: 958
Мойта тапа спря да пада Sad
Беше ми много поспаливо днес дремах циал ден и сега ми дойде прилив на енергиа и се чудя кво да правя
Оправих леглото на бебето и моя багаж за болницата достегнах ама нищо.
Ще чакам утре на тоновете да ми кажат дали има шанс скоро да раждам

# 293
  • Мнения: 2 096
joya явно събитието наближава. Предполагам си си избрала вече щъркелче на което да пратиш смс като родиш, че и ние да знаем как е минало.
baby_doll, услугите на кой хомеопат ползвате с Калоян?
Шишетата на D-r Brawn съм чувала, че са най-добрите, но всеки който ги е ползвал казва, че незнае дали е така защото неговото бебе нямало колики. Все си мисля, че това само доказва колко са добри. Аз за сега имам едно шише с биберон на Чико. Не ми трябва повече за начало. После ще решим колко и от кое съобразно нуждите. За изваряването и аз чух че побеляват. За болницата шишето ще го стерилизира таткото като мине раждането и ще ми го донесе. Взела съм едни таблетки на Чико, въпреки че лично не съм привърженик на химичната стерилизация. Иначе ако детето е на изкуствено хранене ще ви трябват доста шишета.

# 294
  • Мнения: 1 701
Значи за сега няма да варя шишета. А в стерилизатора за микровълнова не побеляват ли? То там не е ли на същия принцип?

Пак пробвах със снимките и не става Sad
Ако мога да ги пратя на пощата на някоя мама и тя да ги качи вместо мен, че имам чувството че проблема е в моя компютър?!

# 295
  • Мнения: 341
Здравейте момичета, чак ми стана мило като видях, че съм ви липсвала.
На 31-ви януари ми падна тапата и излетях в болница, с контракции. Та ме оставиха там за 2 седмици и половина. Днес се прибрах. Още не съм родила и на всички, които са им паднали тапите да кажа, отидете на лекар, но това в никакъв случай не означава, че раждането е започнало. При мен нямаше разкритие, а само контракции и успяха да го задържат още малко за да порасне в естествена среда. Сега съм добре, но трябва да лежа за да издържи до безопасната 36 седмица, после вече може да се ражда. На видеозона ми казаха, че ще имам момченце, та розовото щъркелче май ще се променя в синьо. Остана още малко момичета дръжте се, после ще споделяме опит и щастие.
Приятен ден на всички.

# 296
  • София
  • Мнения: 718
Не съм се загубила, чета ви.  Simple Smile Обаче от 2 седмици ме е нападнал някакъв ужасен грип и върха на всичко е и алергична реакция, която вече 4 дерматолози не могат да кажат от какво е. Цялата съм с гаден обрив и от 5 дни на инжекции кортикостероиди.

Иначе днес бях на лекар - каза, че плацентата е много изхабена, бебето е напълно доносено, обаче каза че днес или утре няма да е със сигурност голямото събитие.   Simple Smile Simple Smile

За стерилизирането с таблетките и разтвора - аз взех от тях и студен стерилизатор, обаче на таблетките пише, че след употреба трябва да се изплакнат с преварена вода.

# 297
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
bzepic добре дошла отново във форума, радвам се че бебчо си е още в коремчето, нека да поседи там още малко, пък после е добре дошъл  Hug
На hrisito - бързо възстановяване.Здрава да посрещнеш бебчо ти желая.
Абе момичета и аз се замислих за тези таблетки за стерилизация...химия си е, колко са удачни незнам.Още не съм купила и се чудя какво да правя, то май още малко като се почудя и бебка ще се роди, а аз ще съм неподготвена. Thinking Тук за в болницата ми искат 2 шишета, ама от тия кафявите от сироп за кашлица и 4 обикновени биберони. Rolling EyesЯвно други шишета няма да трябват за там. При вас как е ?

# 298
  • Мнения: X
Ааа, здравейте на "зачезналите" мамчета. Да, не правите така вече, че ни стряскате. Желая бързо възстановяване и устискване до заветният ден. Дано успеем да се опазим здравички момичета, че...лошо. Като чета за таблетките за стерилизация, ако знаете на презентацията на Амукина май беше, господинът какви неща наприказва за тях. Можело да се стерилизират и храни- плодове, зеленчуци. И аз се чудя за химиите, ама...съм взела тези дето ни подариха на у-щето за всеки случай. Не се знае в Шейново колко ще ми обърнат внимание ако проимам нужда от спешна стерилизация на нещо. Иначе и аз мисля, че ще може да се стерилизира у дома и да ми се донесе каквото е нужно в болницата. Преди малко прочетох инструкциите за стерилизиране, но имам малко въпросчета, а утре след лекцията ще има пак Авентска презентация, та ще си ги задам и вечерта ще има "тренировка". Мисля, че в стерилизатор не побеляват съдовете.
В Шейново имат техни биберони, не искат да се носи от нас, доколкото знам. Но така е по кофти, щото техните са с огромни дупки и беборанчетата свикват на лесното, та после трудно засукват.
Уиши, прати ми снимките на stozve@abv.bg, ако искаш и утре по някое време ще ги кача.
За у-щето записвам: Цвети и Ясна.
Лека ви вечер!!!

# 299
  • София
  • Мнения: 3 582
И мен ме броите за утре.
Да се оплача каква вечер изкарах... Днес ми беше последното упражнение със студенти за тази година. Беше важно да ида, защото имат изпит в събота. Всичко мина ок до момента, в който си тръгнах. Качих се на една маршрутка с шофьор, който май си мислеше, че кара кола от формулата... Всички дупки бяха негови. Накрая не издържах и му направих забележка, при което той се обърна и ми каза "като си бременна вземи си такси". Тогава и другите пътници наскачаха. Но това не беше всичко - до нас трябваше да се прикача на тролей 2. Поне не чаках дълго - само дето тъкмо се качих и една кола се изтряска отзад в тролея. Тържествено си обещавам, че това ще ми е последното возене в маршрутка и градски транспорт докато родя...

Общи условия

Активация на акаунт