Вирусна или бактериална инфекция при дете

  • 1 054
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Здравейте!

Синът ми кашля от събота, а от три дни е с повишена температура. От вчера има и зелени секрети.
Днес педиатърът назначи ПКК и ЦРП.
На базата на резултатите от ПКК (црп още не беше готов) каза, че е вирусна инфекция.
Предписа изопринозин и инхалации с пулмикорт.
Прикачвам резултатите от изследванията и моля за съвет - да търся ли мнение на друг специалист?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
За мен с това црп сте си с бактериална инфекция. Просто се обадете на лекаря и го информирайте за црп-то и вече вижте какво ще ви каже

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не е задължително. До 50 се вдига и от вируси. Как е иначе детето, жизнено, оклюмало? Колко често вдига температура, смъква ли я лесно, разрежда ли вдигането, имате ли усещане, че се влошава или напротив, всички тези неща също са от значение.

# 3
  • Мнения: 211
Даваме Нурофен на 37.5 (през есента направи епилептичен пристъп и това са заръките на невролозите). Но снощи вдигна 39 сравнително рязко. Нурофенът действа за 5-8 часа и после пак се повишава.
Когато повиши на 37.5 става вял, лежи и диша тежко. Като смъкне е игрив, в добро настроение.
Днес интервалът с нормална темп. е по-голям - 12 часа. Преди час я повиши на 37. Струва ми се, че е по-добре днес.

Последна редакция: ср, 19 апр 2023, 15:05 от audioslave06

# 4
  • Мнения: 751
Оводнявайте организма с вода и фрешове и сваляйте температурата, щом прави такива проблеми при под 38 даже. Вирусна е инфекцията, за мен. Кашлица не минава от днес за утре, 5 дни не са толкова много време, изчакайте. Преслушани са гърдите на детето, предполагам. Не се притеснявайте, вече деца и възрастни дори с много силен имунитет кашлят по 10-15 дни, барат ги вирусите лабораторно и дори на хора, които за два дни принципно се справят с тях, без медикаменти, се случва понякога да кашлят по три седмици и то с какви ли не медикаменти. Гадна работа, все по-агресивни са вирусите. Бързо оздравяване на детенцето.

# 5
  • Мнения: 211
Досега е прекарал доста вируси и бактериални инфекции, както всяко дете на 5. Но след като получи пристъпа, всяка подобна ситуация е много притеснителна за нас.
Благодаря на всички за мненията!
Бяхте много полезни :⁠-⁠)

Общи условия

Активация на акаунт