Бихте ли простили това на близък

  • 9 336
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 265
Не е добър съвет да е крайна, да къса отношения и да гори мостове. Утре ще трябва да уреждат заедно наследства и делби с тази жена, ще си скъса нервите на всяка крачка с антагонизиран човек. Умният човек поддържа дистанция, не го играе герой от сапунка. Хитрост и спокойствие без драматизъм.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 864
И аз така бих казала. Да поддържа отношения с дядото, да му ходи често на гости. Примерно събота на кафе. С лелята поне за един Вайбър разговор да се прежали.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 361
Да се прежаля да говоря 1 час с човек, който обижда болната ми майка и мен?
Не 1 час, и 1 минута няма да й отделя!

# 18
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Аз бих казала на дядото, че когато леля ми се извини за обидата, мога да направя опит за сдобряване, но повтори ли се ситуацията и нанесе ли ми нова обида, ще спра да общувам с нея, за да не се налага да влизам в нейния тон.

# 19
  • Сф
  • Мнения: 10 729
Няма какво да се лъжем, възрастните хора изперкват един път, второ си менят мнението по сто пъти, трето поддават се на влияния в различни моменти различно. Наблюдавам странично подобни истории и честно казано при толкова възрастни хора отношенията остават на заден план, а се търси кой ще наследи. Той става най- близкия, най- добрия и т.н. т.е. тоя , който си е опекъл най- добре нещата документарно. Останалите, рЕзко спират да се интересуват в един момент.
Като оставим тази неприятна тема настрана, изобщо в случая не е нужно някой да живее с дядото. Но вече кой как ще му влияе и как ще се възползва е съвсем друг момент. Ако има такъв .  А богатата леля от Америка май се старае да вкара раздор,а?
Какво ще си кажете и кой какво поведение ще пази сега, както съветват тук ,няма гаранции за нищо, защото както казах въпроса за наследството е належащ към то 91 години май 😉
Това от мен .
Иначе чисто човешки , може да си по мека с околните, ако си решиш. Но това е и до характери и до сблъсъци с другите. Или много рязка..твоя воля. Не предлагам нищо, защото не знам кой какъв интерес има от дядото. И кой с какви цели подхожда към него в отношенията си.

# 20
  • Мнения: 15 033
Това да се мазниш на лелята, че да не загубиш наследство от дядото, ми е много грозно. То твоето няма да се загуби, не се тревожи; ако се наложи, ще прибегнеш до  адвокати, а те няма да се впечатляват от американската леля.

Аз бих казала на дядото, че когато леля ми се извини за обидата, мога да направя опит за сдобряване, но повтори ли се ситуацията и нанесе ли ми нова обида, ще спра да общувам с нея, за да не се налага да влизам в нейния тон.
И аз така. С лелята може би ще се конфронтирам директно, но в отсътвието на дядото.

Тъпото в случая е, че тя го обработва и ти или трябва да започнеш с нейните номера, или да се дистанцираш. Не знам кое е по-малкото зло.

# 21
  • Мнения: X
Виж, на колкото и години да е един човек не си длъжна да се съобразяваш с него. Дядо ти иска да се разбирате. Това искат повечето възрастни хора. Аз се изпокарах с брат ми и баба ми, която е на 80 и не е много наясно какво се случва дойде да ми говори как трябва да му простя. Нищо, че той ми с*ре на главата, аз трябва да му простя. Щото иначе сме щели да сме в лоши отношения. Предполагам дядо ти иска да си в нормални отношения с леля ти и да не ви вижда скарани. Нищо, че леля ти не е права. Ама ти не си длъжна да го слушаш.

Предвид възрастта му, не бих го зарязала. Бих ходила да го виждам и ако има нужда от нещо да му помагам. Обаче ще му дам да разбере, че с лелята няма как да ме сдобрява. С нея не бих правила особено усилие. Явно е кофти човек и няма да се промени. И да си добра сега с нея, стигне ли се да делите наследство, пак ще ти стопи лагерите.

# 22
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Успех с обясненията на 91 годишен човек за права и свободи.
За там ред няма, но явно има нужда от спокойствието на мисълта, че ще остави семейството си сплотено.
Угоди му, и после си прави каквото знаеш.

# 23
  • Мнения: 21 633
Какъв е проблема да успокоиш дядо ти, че не се сърдиш повече на леля ти, след като му е толкова важно. Отдавна да съм ликвидирала тоя проблем, за да не се тревожи възрастния човек.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 864
Скрит текст:
Виж, на колкото и години да е един човек не си длъжна да се съобразяваш с него. Дядо ти иска да се разбирате. Това искат повечето възрастни хора. Аз се изпокарах с брат ми и баба ми, която е на 80 и не е много наясно какво се случва дойде да ми говори как трябва да му простя.
Нищо, че той ми с*ре на главата, аз трябва да му простя. Щото иначе сме щели да сме в лоши отношения.
Скрит текст:
Предполагам дядо ти иска да си в нормални отношения с леля ти и да не ви вижда скарани. Нищо, че леля ти не е права. Ама ти не си длъжна да го слушаш.

Предвид възрастта му, не бих го зарязала. Бих ходила да го виждам и ако има нужда от нещо да му помагам. Обаче ще му дам да разбере, че с лелята няма как да ме сдобрява. С нея не бих правила особено усилие. Явно е кофти човек и няма да се промени. И да си добра сега с нея, стигне ли се да делите наследство, пак ще ти стопи лагерите.

Ей този култ към мазохизма ми е много анти. Защо трябва да си в добри отношения с човек, който се дължи зле с теб? И как може някой твой предполагаемо близък човек да иска такова нещо от теб? "Мачкай ме, обичам те".

П.П. Няма как да излъже дядото, че вече не е обидена –дядото и лелята поддържат всекидневен контакт по вайбър. Ще трябва наистина да се сдобри с лелята. До следваща обида. За да трупа тиквени медали.

# 25
  • Мнения: 15 033
Ами ако авторката тръгне действително да се държи добре, дядото може да се усети, че проблемът е лелята. А и авторката надали се държи зле и сега.

# 26
  • Мнения: 21 633
И като се сдобри какво? С живееща в САЩ леля със същия успех може да се води сдобрена, както и скарана. Нито зависи от нея, нито и трябва за нещо, я се видят един път в годината я не,  поздрави по вайбър по празниците и толкова - не сме скарани вече дядо, бъди спокоен,  пази си кръвното.

# 27
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Разбира се, че може да излъже дядото, и дори лелята. Два-три разговора за времето, и няколко поздравления по празниците са достатъчни, особено с човек, който живее на другият край на света. Едва ли комуникират повече от това, дори когато са били в уж добри отношения.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 864
Като се сдобри, "печели"отново това отношение:
"винаги като идва ни третира като “Бедните българи” които имат нужда от нейната помощ"
 "ми направи живота ад, накрая се скарахме, защото заяви, че майка ми е била лоша съпруга и затова баща ми е починал"

Като не се сдобри, печели това:
На мен обаче ми е много по-спокойно да не съм в никакъв контакт с тази жена

След като за дядото не е проблем едното му дете (лелята) да се държи като изтривалка с другото (майката), за мен негового желание не е важно. Даже не искам да задълбавам в темата "Две деца, но едното повече дете", но мнението ми за такива родители е изключително лошо.

# 29
  • Мнения: X
Milenaka, не знам! Старите хора имат  особено странно отношение към родата. Длъжна съм да съм близка с него, защото ми е брат и точка. Ми аз не искам. Не се чувствам добре от отношението, което има той към мен. Държи се зле. И тя е съгласна, че той не е прав с поведението си. Обаче аз да съм простяла. Е, веднъж, два пъти, колко пъти??? Просто може да поддържа добри отношения с дядо си, но не е нужно да е приятелка с лелята.

Общи условия

Активация на акаунт