Връзване...вярно ли е това ?!?!?!

  • 3 853
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 019
Разбира се ,че те вразват. Нормално е,все пак е операция,ако нещо мраднеш по време на манипулацията.... Но не е страшно... Joy  bouquet
Peaceмен като ме оперираха от апандисит също ме връзваха

# 16
  • Мнения: X
 Да, разбрах сега,  dohпропуснала съм съществената част - секцио. Просто разбрах че става дума за раждане и затова се очудих.....
сори newsm12

# 17
  • Мнения: 2 897
Не си спомням,но какво от това,операция е все пак.Това е последното нещо,за което бих помислила.Успокой се и се наслаждавай на всеки оставащ миг от бременността Peace

# 18
  • Мнения: 2 309
Връзват ти китките с каиши,но това не е страшно... Wink

# 19
  • Мнения: 5 362
Да,вярно е,но няма от какво да се притесняваш.Няма да те екзекутират все пак! Wink
Доколкото знам при всеки вид операция се "връзва".

# 20
  • Мнения: 98
Връзват ти китките с каиши,но това не е страшно... Wink
на мен дори ми звучи почти романтичо ..........каиши  wow

# 21
  • Мнения: 2 197
Може би зависи къде раждаш. Аз родих в Майчин Дом и не са ме връзвали, нито ръцете, нито краката. С епидурална упойка бях. Имах система на едната ръка, но другата ми беше свободна. Слагането на катетъра изобщо не го усетих (а много се бях наплашила от него). Леко раждане и не се притеснявай - няма страшно!

# 22
  • Мнения: 1 949
Май връзват ръцете. Краката не съм усетила като са ги връзвали, защото бях със спинална упойка и ми я сложиха в седнало положение и чак тогава си качих краката в/у масата. Ама сигурно са били вързани  newsm78 Масата наистина е доста тесничка.
Но не се шашкай, хич не ти е до това дали си вързана или отвързана тогава  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 683
Не те връзват, но си като вързан, защото имаш включена система. Нищо особено. А "щипката" е апарат за мерене на кръвното. Той е необходим, понеже по време на операцията кръвното спада и е необходимо да се следи през цялото време.
Така е.  Peace

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Вързаха ми и двете ръце, мисля че и краката но не съм много сигурна!

# 25
  • Мнения: 4 965
Може би зависи и от упойката, и от практиката в болницата.
Моето секцио беше със спинална упойка и от нея бях буквално парализирана от гърдите надолу - предполагам, че краката са ми вързали - най-малкото заради неволни конвулсии на мускулите, защото бяха заприличали на желе/от пълното отпускане бяха станали като кашкавалени и после, докато ме почистваха, така ми ги размятваха нагоре-надолу, че все едно не бяха моите крака.
Ръцете не са ми връзвали, но на дясната имах система и въпросната "щипка" за кръвното, та се стараех да не я мърдам. Лявата ми беше напълно свободна и с нея си държах 1 кислородна маска - от контракциите и лежането по гръб ми се повдигаше, а кислородът ме упокояваше.
Секциото ми мина много спокойно и безпроблемно - като изключим, че незнайно защо зверски ме заболя здрав зъб. Наистина беше гадно само слагането на катетъра - чувството е все едно не си пишкала поне 1 седмица. Другото си беше в рамките на нормалното за операция.
Не се притеснявай - всичко минава много бързо и неусетно. По-добре сега си почивай и се мобилизирай физически и психически за максимално бързо раздвижване след това - дори да не те вдигнат толкова скоро, важното е веднага като си починеш и мине ефектът на упойката да започнеш да се раздвижваш - от пръстите на краката нагоре.

# 26
  • София
  • Мнения: 127
тия акушерки дето разправят "истории" направо ми иде да ги въррржжжжа тях па да ги видим тогава. заради една такава отегчена и намусена 3м след като родих нормално не можех да седя ни права нито седнала.

# 27
  • Мнения: 7 803
не са ме връзвали преди да заспя

# 28
  • София
  • Мнения: 1 252
И мен не са ме вързвали. Бях със спинална упойка. Едната ми ръка беше със система, а на другата щипката за кръвното. След като извадиха бебето си поисках телефона и докато ме шиха си говорех с роднините.

# 29
  • Канада
  • Мнения: 494
И мен не са ме връзвали!На лявата ръка ми беше абоката за системата и щипката за кръвното,а дясната ми беше свободна-татето ми я държеше за кураж Mr. GreenЗа краката не знам дали са ми ги връзвали,защото след като ми сложиха упойката и си ги качих на масата,веднага сложиха параван от ребрата ми надолу и нищичко не виждах,а и не чувствах де LaughingКатетъра ми го сложиха след упойката и не усетих нищо!Няма страшно,успех ти желая! Peace

Общи условия

Активация на акаунт