Шестокласници 2023/2024

  • 26 349
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 719
Не всички учители въвеждат разпределение по часове, вече не били длъжни да имат предварително разпределение /питах в една тема /Училищен блиц/ миналата година и така ми отговориха запознати/. При нас например няма по БЕЛ, ГИ, ТП. По другите има, добре е следя до къде са стигнали, колко часа - материал да вземат -има до контролно/ уж им казват предварително за контролно, но все пак/

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 15:20 от milka22

# 736
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Мда, няма при мен разпределение. Ясно. Благодаря!

# 737
  • София
  • Мнения: 3 075
ЛК няма.
РС няма.
Помагала и учебни тетрадки няма да изискват за сега, само по БЕЛ и Математика евентуално.
Сама си купи и подвърза каквото трябва.
Добре започна, като изключим факта, че майката на едно дете пак я е хванала да ѝ обяснява(на първия учебен ден), че е глупава и, че аз ѝ плащам оценките, ама здраве да е. Пълно щастие няма.

Това е някакъв абсурд, говори с класната да й обясни на майката, че няма никакво право така да говори на нечие дете. Въпреки че аз предполагам нямаше да се сдържа лично да си поговоря с тази жена.

Май сме за нова тема.

# 738
  • София
  • Мнения: 28 631
Скрит текст:
ЛК няма.
РС няма.
Помагала и учебни тетрадки няма да изискват за сега, само по БЕЛ и Математика евентуално.
Сама си купи и подвърза каквото трябва.
Добре започна, като изключим факта, че
майката на едно дете пак я е хванала да ѝ обяснява(на първия учебен ден), че е глупава и, че аз ѝ плащам оценките, ама здраве да е. Пълно щастие няма.
Това на територията на училището ли се е случило?

# 739
  • here and now
  • Мнения: 4 253
В двора на училището, точно на откриване на учебната година. Миналата година е било същото. Жената има проблеми, не виждам полезен ход.
Учителите се правят, че не я чуват.
Дъщеря ми е ок. Знае си я и не се впечатлява. Този път и друго дете "хванала", момиченцето се разплакало. Мъчно ми стана за него.
Ако има РС, вероятно директно ще помоля жената да води равностоен разговор(с мен), ако има проблеми за решаване и да стои далеч от детето.

# 740
  • Мнения: 29 446
Изобщо не чакай родителска. Директно я причакай и я сплаши малко. Като има проблеми да се лекува, никой не е длъжен да търпи чужди глупости.

# 741
  • Мнения: 378
Много сте писали днес. Аз използвам каквито имам подвързии. Много рядко се налага да купувам. Иначе нас ни сурвакаха 120лв за помагала.
Алис, и според мен трябва да поговориш с тази майка - позволява си твърде много. Ако има да казва нещо - да го каже на теб. Децата не трябва да слушат глупостите на "изперкали" родители.
Иначе първото входно е в четвъртък.
По математика имат УТ, и два сборника. Единия стои вкъщи и дава дом. от него. Другия го носи в часовете по ИУЧ само.
По БЕЛ имат само едно помагало - пак за ИУЧ.
УТ имат само по някои предмети.

# 742
  • here and now
  • Мнения: 4 253
А как да я принудя да се лекува?
Изобщо не искам да си създавам допълнително проблеми. Ако я приклещя, тя може да се развика, че искам да я убия или нещо подобно. С такива, само пред свидетели разговарям аз.
За догодина детето ще ходи подготвено да снима клип и ще я качваме в СМ. Друго не можах да измисля.
За сега само на 15-ти септември са изблиците, да видим.

Как се говори с изперкал човек? Детето ѝ е казало да се обърне към мен, тя отговорила "Майка ти е луда и е наркоманка".

# 743
  • София
  • Мнения: 28 631
Стана ми жал за нейното дете Expressionless

# 744
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Детето е със СОП, но е много умно. Мъчно ми е на мен, но няма какво да направя.
Моето ми е приоритет. Радвам се, че не се впечатлява и не страда от подобни ситуации.
Днес са имали входно по КМ. Имат 2 часа един след друг. Първият са правили нещо като преговор и вторият - тест.
Другата седмица входни по БЕЛ и Математика.

# 745
  • Мнения: 29 446
Права си, че няма как да се разправяш с луди хора. По-добре я избягвайте и това е. В 6 клас все по-малко се засичат родители едни с други или с децата, така че може и да размине.

Нашите утре ще имат контролно по мат, моя чете някакъв дръндьо. Така се развиках, че ме чуха в Плевен....!!!

# 746
  • Мнения: 1 823
Моят пък пак твърди че нямат домашна , цял ден гледа анимета на компа и като се прибрах  с малката от навън в 8:40 , чантата му все още седеше хвърлена насред стаята и нищо не беше пипнато. Естествено се разбучах и аз яката , про което господинчото се врътна ,а баща му каза ,да не съм викала като ненормална. Сега като му напляскат ниските оценки , ни зелено училище ще види ,ни бенбено.
ЛК аз държа да си я носи в портфейла с парите и картата за ГТ - миналата година си го забравил някъде по училище и майката на детето,което го намерила , ми звънна да се уговорим  да му го даде.
Така по-добре,че иде ли в загубени вещи, ходи го търси после ( предвид,че моят сладур , даже и не беше разбрал,че го е загубил ...той си мислел,че е в чантата някъде ).Не ми е за парите , ама нова карта за ГТ не ми се вади.

# 747
  • София
  • Мнения: 5 289
Ние си имаме квартална книжарница с хиляда вида облекла, гледат и дават най-доброто възможно - на 15ти или там като си вземат децата учебниците, всички отиват първо там.
А на тия откачалници издателите, все някога ще им се върне, и за тежката хартия, и за абсурдните размери. Голямо трудно да се използва стандартен размер, светът ще се срине...

# 748
  • Варна
  • Мнения: 5 537
Пак стигнахме до атласите. Аман вече от неща, които не се отварят и един път. Намерих контурни карти останали от сина. Ами в тях има оцветени три страници. Това извиване на ръцете на родителите да се купуват купища излишни допълнителни помагала е отвратително.

# 749
  • София
  • Мнения: 13 206
Хайде в новата тема
Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт