Аз ли не съм наред, нормално ли е ... (за работа става дума).

  • 16 180
  • 207
  •   1
Отговори
# 15
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Смятам, че никой не заслужава подобна заплата, независимо от възраст, образование, стаж. Това е подигравка и експлоатация Naughty

# 16
  • Мнения: 5 577
И 300 лв.  да ти дават не започвай безпереспективна работа. Загубените години няма кой да ти ги върне. Потърси си работа, която би ти помогнала за бъдещо развитие, дори като стажант започни. Успех ти желая  Hug

А, аз исках временно, до Юни месец, когато ще имам диплома и повече увереност.
Благодаря ти.  Hug

Докато има хора работещи за тези пари - ще има такива заплати.
Ако никой не иска да работи за 150 лв, ще се принудят да я направят поне 200 лв.
Пазарна икономика.

Права си. Значи мъжа ми, които е работил какво ли не и е запознат със заплати/работно време/изисквания ми каза вчера да не се заминавам изобщо, че сигурно повече от 220 лв няма да ми предложат за половин работен ден. А то  Shocked
Ще ме спука от подигравки като му кажа резултата.

 Tired

# 17
  • Мнения: 781
Аз работя като продавачка в момента и взимам 400 лв. + процент продажби, така че смятам че всичко е индивидуално  Laughing

# 18
  • Мнения: 5 577
Как може такова нещо, това в Русе ли се развива действието?

Да, и то в хубава, реномирана сладкарница, към голяма търговска верига, не някаква квартална.

Смятам, че никой не заслужава подобна заплата, независимо от възраст, образование, стаж. Това е подигравка и експлоатация Naughty

Щях да го кажа, но понеже пак казвам, че нямам опит не посмях, само си го помислих.

# 19
  • Мнения: 25 610
Welcome to Bulgaria!  Mr. Green
Толкова върви женският труд извън София.
За Кодекс на труда да не си споменала - много мръсна дума е. Някъде и "осигуровки" е мръсна дума. А "отпуск" и "регламентирано работно време" са светотатство!  Shocked
Между другото, за работа в офис не дават кой знае колко повече - 20-30 лв. отгоре. Ама претенциите... до небето.  ooooh!

Слънце, и аз мисля като тебе и дремя вкъщи. Ама имам мъж зад гърба да ме храни. А ако го нямаше???

# 20
  • Мнения: 390
За съжаление в Русе и региона е така.Наистина зависи от хората,които са съгласни да се отнасят така с тях.
Но за теб съм убедена ,с това образование,че ще намериш.Търси и успех!
......хм,подигравка!...

# 21
  • Мнения: 3 777
Как Сийке незнам.
Аз проблеми с работа и заплата нямам, един ден не съм стояла без работа и имам цена, която много висока.
Но работя още от студентка и имам много стаж и опит, които вече работят за мен и рядко ми се налага да си търся работа.

Лично аз смятам, че няма да има още дълго такива заплати.
Влязоха много големи фирми, има недостиг, работодателите го знаят и вдигат заплати.
Говоря и за малките градове, защото имам наблюдения и там.
Въпрос на време е.

Ако на един работодател му трябват 10 човека, а се навият само 2ма за тази заплата, ще вдигне цената веднага, няма да си остави бизнеса.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Баси тъпаците  #Crazy Тия псевдо-бизнесмени не си знаят интереса! Много са прости Sick

# 23
  • Мнения: 5 577
Незнам, първия ми опит с действителността беше ужасен.  ooooh!

# 24
  • Мнения: 495
Незнам, първия ми опит с действителността беше ужасен.  ooooh!
а, здрасти, бульо  Grinning
хората с висше образование продават хамбургери по улиците и са щастливи, че имат работа, пък ти си тръгнала с голямата кошница с претенции
споко, в днешно време за продавачка на пердета се искат висше, два езика и компютърна грамотност, тъй че - продължавай с учението  Mr. Green
съвсем сериозна съм
ехх, младост, младост

# 25
  • Мнения: 2 556
За сервитьорките специално не се ли предполага, че ще си докарват допълнително от бакшиши? Наистина идея си нямам, но така би трябвало да е.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 356
Вергилия, сериозно ти казвам да си потърсиш работа като компютърен специалист. Русе не е малък град, може би не плащат като в София, но смятам, че работа за теб има. Какво като не си завършила. Семейният ни опит показа, че за да работиш като компютърджия не е нужна диплома. Питат те главно какво можеш. Ако пишеш на нещо (език имам предвид) е по добре, ако не, все нещо можеш да правиш. Дори за секретарка да почнеш е по- добре от продавачка, пък и имаш шанс за развитие. Друг е въпроса за работното време, а ти си с дете.
За диплома обаче не се притеснявай. Моя мъж се ориентира към компютрите на около 30годинки (химик е), но вложи цялото си сърце и душа. Отначало започна на 400-500лв, като съпорт, после системен администратор, а тук в София виждам, че толкова дават и на общ работник. Можеш да направиш разлика между ценза на едните и другите. Обаче с непрекъснато четене стана добър и сега заплатата му е доста по голяма и се надявам да расте (още повече защото сме и на квартира). Във фирмите където мъжа ми работи/еше той е най стария, т.е. ти си млада и ще те глътнат като топъл хляб. Специалистите като теб - млади и току що завършили се въртят - отиваш за малко пари, обучаваш се и изчезваш на по добро място. За мъжа ми предвид годините (35) и отговорност за изхранване на семейство не е така лесно да рискува, но за млад човек като теб нямаш никакъв проблем щом имаш добър мъж зад гърба ти, който се грижи за вас.
Успех.   bouquet

# 27
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Верджи, абсолютно си си наред! Работодателите са полудели тотално, но докато има хора да работят за тези пари, те няма да повишат заплатата - за какво?! Аз също като Сийка си стоя вкъщи и търся нормална работа, но моята специалност не се котира особено Sad( славянска филология - полонистика) и дори за секретарка не ставам, защото не владея английски. Ама аз съм инат и така и не седнах да го уча, а толкова други езици съм учила Banghead.

 Успех в търсенето на работа! Не унивай! Твоята работа те чака някъде!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 105
Да, така е за съжаление. Точно днес гледайки обявите си мислех същото, което е написала Джулияна. Изисквания една страница, заплата я има 300 лева, я няма Sad

# 29
  • Мнения: 3 405
Има и добре платена работа, само трябва човек упорито да търси, да има търпение и да си знае цената.

Лошото е, че когато си притиснат (да речем финансово) се съглсяваш на каквото и да е и много работодатели се възползват от нечие безизходно положение.

Общи условия

Активация на акаунт