Една човъркаща нервите и мислите тема

  • 3 080
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 394
Не знам дали темата е точно за тук или за дом и семейство, модовете да решат Peace

мисълта ми е следната:

Всичко живо що са приятели или познати около нас в таки загубена провинция - чужбина са се юрнали или да са бремени или да раждат! лошо няма, много се радвам за тях.
Обаче моят хубустник си е навил на пръста и ние да почваме за второ дете Shocked

Имаме си вече едно слънчице, приятелите са и те с по едно дете около възрастта на нашето, но аз чисто и просто НЕ съм готова за още едно в момента.
Прекалено съм изтормозена, уморена, колеж, работа, няма работа, пари, ипотеки......както навсякъде по света общо взето.

Но определено НЕ искам второ дете сега. Тоест искам-но някоя друга да бременее вместо мен, ражда, става по нощите, не спи, раздразнена е...... Mr. Greenшъ взема някоя мама под наем, а мъжо шъ го изкарам турчин Joy

Я, кажете-натискат ли ви половинките за още деца или вие сте тарторките за взимането на  това изключително важно решение Rolling Eyes

# 1
  • Canada
  • Мнения: 649
Аз лично съм готова за още едно дете още сега, но всичко зависи и от бременноста и от самото дете. Дотук не съм имала кой знае какви безсънни нощи или проблеми а и мъжът ми ми е голяма подкрепа. Но пък от друга страна нашето детенце е на 4 месеца, а знам че занапред става по-сложно. Освен това аз ходя на работа и си имам бавачка през деня, което улеснява нещата защото като се прибера не съм изнервена и т.н.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не се е натискал, аз бях инициаторът. Както го описваш аз и трето ще поискам- само аз да не бременея, че е много зор Tired

# 3
  • Мнения: 17 409
Да, натискаше ме откак детето стана на годинка. Не се съгласих веднага, аз си реших кога. И въпреки това не бях съвсем готова, имах си друг план в главата. В крайна сметка реших, че ако го следвам, може би ще си останем с едно дете.

# 4
  • Мнения: 3 394
мъжът ми много ми помага, но АЗ не съм готова-много нерви изхабих и ме е шубе. А и Стела не беше кротко и спящо бебе-тя е сега си е малък въртел, мрънкащ, цупещ се и прочие сладур, да ми е жива и здрава Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 320
Ние винаги сме искали 2 дечица, но мъжът ми даде свободата да реша кога точно да действаме за второ (той беше готов във всеки един момент). Е, аз лятото реших, той веднага беше на линия и така до сега. Опитите продължават.

# 6
  • Мнения: 17 409
Арвен, изобщо няма гаранция, че второто ви дете ще е като първото. СПоред мен ти трябва още малко време да се решиш Peace

# 7
  • Мнения: 3 367
аз искам още едно дете ей сега ако може,ще си бременея,няма грижа..и с 2те досега аз натисках..за мен човек никога не е "готов" да тежи 500 кила,да не спи,да му реват на главата и пр.но колкото по-остаряваме-по-трудно става,затова и се юркам аз..

засега съпругът ми не дава дума да се издума за 3то

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами започваме бавно и полека да се навиваме за второ........ newsm78

# 9
  • Мнения: 539
половинката ме натисна. Иначе аз абсурд да се навия за второ толкова скоро. Но някак си като го гледаш той колко е убеден и сигурен и на тебе ти идва куража. Ама после... всичко ти си го отнасяш. Той само ме подкрепя морално и не забравя да ме потупа по рамото, че съм герой. Да ама "героя" вече взе да изпушва Tired  

# 10
  • Мнения: 4 451
Аз бях инициаторката и за двете ни дечица Mr. Green Като гледам, пак аз ще съм и за третото.
Наистина, ако седнеш да чакаш да дойде подходящия момент за това, такъв просто няма. Човек винаги си има някакви грижи точно в този момент и... И не ти е трудно само на теб с малкото човече, те всичките са едни ревящи, неспящи, мрънкащи, тръшкащи се... Но ще видиш колко по-пълноценен ще е животът ти с още едно сладурче. Peace Все пак ти си решаваш. Hug

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Първото стана без да ни пита, за второто голямо мрънкане му измрънках докато го навия и го навих най-после. Сега даже си мисля и за трето, но още само си мисля...

# 12
  • Мнения: 4 451
Lilqna, и аз искам трето, ама дали ще ме огрее... newsm78

# 13
  • Мнения: 5 140
Човекът който би искал това ще съм аз, аз ще натискам за второ, аз трябва да взема решението, той само ще го направи. Mr. Green
Не ми дава зор сигурно, защото е едно дете и не се замисля, аджаба Ния ще бъде ли сама или ще има брат или сестра.
Аз мисля, че още не ми е дошло времето за второ, а по принцип искам.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Взаимно се навихме  Grinning Просто не искаме да оставаме с едно дете, а годините текат... Работим по въпроса вече няколко месеца. Дано стане по- скоро  Praynig

# 15
  • Мнения: 1 930
За Преската- той беше инициатор. Ако се окажа бременна сега, много ще му е кеф, неведнъж ми е казвал, но засега ми се ща да поработя малко, пък след 2-3 години пак, още едно момченце и накрая една девойка, да ни краси къщата  Mr. Green

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ееех,
В интерес на истината той иска , а аз не толкова. Правих и аборт, когато бебока беше на шест месеца Rolling Eyes. Не че не съм искала второ, но не мисля че сега е момента. Вярно, както някой тук каза, че човек никога не е готов да стане 500 кила и т.н.т.. но....
Не е въпроса само да го направиш за съжаление Tired Искам да имам условия и средства . Верно че няма да остане " неизгледано", но ако е за сметка на една изнервена до небето мама Embarassed Crazy, ми не , поне засега. Инъче и аз мисля, че е добре детето да не е самичко Naughty

# 17
  • Варна
  • Мнения: 826
Blaze vi , moq az go molq za 1-vo i toi neshte ...maluk bil (na 25 e )  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 18
  • Мнения: 804
 Таткото е готов още сега за второ (нали той не става нощем), но аз сигурно доста време няма да съм Rolling Eyes, за това те разбирам. Бременноста и раждането бяха песен, но отглеждането не е лесно, макар че и той доста помага. Искам първо да се социализирам, да се наспя и тогава.

# 19
  • Мнения: 2 019
когато си готова ти тогава.Да няма да го ражда той,аз първото много го исках,но за второ не мисля скоро

# 20
  • Мнения: 3 394
екстра!

Въпросът е,че не искам да правим дете, само защото всички останали познати тука са тръгнали да правят втори деца Sad Не е това стимулът-определено!

# 21
  • Мнения: 358
Ами, доколкото разбирам, сте в чужбина. Учиш, работиш, че и дете едно гледаш, това освен къщата и мъжО.... Дори и да не работиш, стресът от средата, сроковете с кредитите- в колежа и в банката, просто изтощават. Когато имаш сили и желание!  Hug

# 22
  • Мнения: 1 520
Не ме натиска. Темата отдавна съм я затворила категорично. Не му позволявам вече дори на майтап да върти нещата натам.

# 23
  • Мнения: 2 498
Преди да забременея с малката имахме разговор на тази тема...и двамата искахме второ дете-решението го взехме двамата...дойде просто от само себе си.....никой никого не е натискал...

# 24
  • Мнения: 1 455
И аз много исках второ,но не бях готова.Когато разбрах,че съм бременна много плаках.Плаках до преди да родя и от тогава до сега съм много щастлива.Сина ми също беше много ревливо бебе и не можех да си представя същия този кошмар отново,но малката се оказа едно много кротко бебе.Вече е на 10 месеца и до сега съм имала само една безсънна нощ.Децата са много различни,но второ се гледа много по лесно.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз искам второ, но мъжът ми не ще и да чуе  Sad
Надявам се след време да му мине, но и аз започнах
да се разколебавам. Ако второто е наполовина диво
като първото няма да живея дълго  Mr. Green

# 26
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
И трите деца са ми планирани единствено и само по мое желание!

# 27
  • Мнения: 8 917
Половинката ми желае отдавна второ дете, но не ми оказва натиск - на мен пък не ми пречи това ставане и т.н., присъщи за бременнните, но искам да се нарадвам само на Гери поне още година - две, а и тя да се чувства кака после и да се кефи Mr. Green

# 28
  • Popovo
  • Мнения: 571
Аз съм тази, която натиска за още едно дете, но мъжа ми не ще и да чуе. По план иска момиче, защото нашите и двете са момчета, но не сега, имало време, а аз пък не искам когато дойде неговото време да съм на 40 и сме доникъде с обсъждането на въпроса.

# 29
  • Мнения: 9 990
При нас...изчаквахме се взаимно някак.Веднага след първото/ а то е бебе-мечта/ бях готова.Ние финансово обаче сме се съобразявали и макар и да исках и да мрънках-в него беше топката.После-тръгнах си на работа, завъртя ме ежедневието, уморих се...Реших, че едно бебе ще ми е почивка и заговорихме вече сериозно.И така-двамата решихме, че е време за второ.Без някой да се налага или да натиска за това.Да, и двете деца са ни планирани и не съжалявам за това.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 968
Май аз натискам повече, обаче и аз не съм сигурна дали съм подготвена наистина. Инач таткото се дърпа за второ на този момент, казва че иска, пък ще видим.

# 31
  • Мнения: 2 784
Точно сега не бих искала. Във финансова дупка сме, а и мисля, че Калина ще има поне още 1-2 години нужда от 100% ми внимание към нея. Но, ако стане, бих си го родила. Калина също дойде в неподходящ момент, но се справихме.

# 32
  • Мнения: 2 897
Обсъждали сме въпроса.И двамата искаме да имаме още едно дете,но след известно време.Никой никого не притиска.Като цяло винаги заедно взимаме решенията.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Уж планираме второ, но поне след 4-5 години.
Нямам нерви за второ сега. Моето не е от спокойните и послушни.
Уморена съм и съм изнервена и затъпяла от стоенето вкъщи по майчинство.
Ако забременея случайно, ще го родя, но сигурно ще психясам сама с две малки деца.
Тъй че е оставено като проект за след време. Иначе искам две....

# 34
  • Мнения: 176
оф аз много искам Crossing Arms по принцип и мажо иска някога  Thinkingно толкова го е страх дали ще се оправим финансово че не знам кога ще стане Cry а аз остарявааааам Mr. Green

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И 2-те деца са по мое желание. И хич не съм се съобразявала с нищо и с никой. Повечето ми приятелки са с 2 деца с разлика м/у 13-15 месеца  #CrazyЕ, чак за такава не бях готова.
Но винаги съм знаела, че ще имам 2-ро дете, независимо от обстоятелствата.

И това с години радост само за 1-вото, пак айде тогава 2-ро хич не го разбирам. А на 2-рото ще му осигурите ли толкоз години радост само на него, както на 1-вото?! Абе просто не можете да си представите какво е сутрин да се отворят 2 (или повече) чифта детски оченца..., а да се протегнат 4бр. ръчички към шията Ви...

# 36
  • Мнения: 1 455

И това с години радост само за 1-вото, пак айде тогава 2-ро хич не го разбирам. А на 2-рото ще му осигурите ли толкоз години радост само на него, както на 1-вото?! Абе просто не можете да си представите какво е сутрин да се отворят 2 (или повече) чифта детски оченца..., а да се протегнат 4бр. ръчички към шията Ви...
    smile3501 Така е! Няма по голяма радост.

# 37
  • Мнения: 17 409
И аз напълно се съгласявам с теб, Шани!  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 649
И двамата сме на едно мнение-никакви деца повече smile3511

# 39
   Аз не съм готова за второ-физически най-вече.Мъжа ми хич и не ще да чуе, поне докато не си оправим къщата и да си намерим работа.Само оня ден ме смая като каза на малката, ама само защото тя го подлуди да си играят:"Я ,тате, да вземем да ти родим едно братче, че да си играеш с него." А-ха, кой да го роди...?

# 40
  • Мнения: 197
Не, не ме натиска ама и аз не се натискам. По принцип винаги съм мечтала за голямо семейство с много деца (поне 3), но когато то трябва да се поддържа само от 1 е просто кошмар.Така че не си представям да изживея още веднъж "семейната идилия" на майка героиня, блъскаща количката сама по 24 часа в денонощието. Никой  не е длъжен да бъде  само и единствено детегледач за сметка на другия, който примерно изпълнява поредния си ангажимент и забравя, че  има семейство. Ето за това колкото и да ме натискат за др. деца при това положение не бих се съгласила.

# 41
  • Мнения: 2 891
Искаме второ и двамата, но ще започнем опитите, когато успеем да си вземем жилище. Преди това с две деца в гарсониера ми се вижда като самоубийство.

# 42
  • Мнения: 765
    Знам , че ако повечето хора разсъждаваха като мен , щяха да се раждат много малко деца , но не мога да си   представя да родя просто , за да направя таткото щастлив . В никакъв случай не упреквам тези , които не мислят като мен - напротив радвам се на смелостта им  . Мен не ме е срам да призная , че финансовата страна на нещата ме притеснява много и на сегашният етап предпочитам да нямам второ дете . Знам също , че дете се гледа с любов , а не с пари ..., но докога продължава това , според вас ? Дори с риск да остана само със София , ще изчакам докато мога да си позволя качествено оглеждане на повече деца . Искам да мога да си позволя  училището , Университета , спорта , хобитата , пътуванията за нея  . Не говоря за жилище , мен това не ме вълнува , смятам че нещата , които изброих са по-важни . Мисля че сме на едно мнение с таткото по този въпрос . Първото дете дойде без да пита и ни направи безкрайно щастливи , но засега инициативи за второ няма да поема никой . 

Общи условия

Активация на акаунт