Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 15

  • 36 952
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 181
Да а малко по надолу е гадост един от "прелестните" спални на София -наречена Дружба 1
бл.68

# 31
  • Мнения: 2 043
.

Последна редакция: нд, 23 апр 2023, 22:18 от bubkab

# 32
  • Мнения: 9 787
Промаркет не го броя за магазин. Колкото и да се опитват да станат верига - с трици маймуни не се ловят. Преди 2 часа влязох попътно в един такъв - персоналът е потресающ - то не бяха малцинства, то не бяха бесарабски българи, сега някаква жена на средна възраст от дълбоката провинция...
Ако те мързи да отидеш до друг магазин и имаш нужда от нещо пакетирано - тип брашно, захар, става.

# 33
  • Мнения: 18 501
Има и Промаркет на ул. П. Мутафчиев.
Улицата от Бриколаж, която ще води и към бъдещата метростанция.

Този магазин съм имала предвид, нещо съм объркала името.

# 34
  • Мнения: 195
Да а малко по надолу е гадост един от "прелестните" спални на София -наречена Дружба 1
бл.68



Хмм що не пуснеш на Артекс билдинга от Дружба 2 Wink мисля че нещо Дружба 1 изостава в юруша на НС в близост до небостъргача, 2йката сериозно е дръпнала и като магазини и като транспорт и като НС

# 35
  • Мнения: 6 249
Въпрос за Полигона - не съм виждала там ясли, детски градини и училища, значи ли това, че хората от квартала ползват тези на Младост?

# 36
  • Мнения: 6 292
Ама как ще изостава дружба -срещу артекс е стълпотворение, поне 5-6 активни строежа има и заграждения за още и особено по трасето на метрото в дерето. Вкл това недоразумение влизащо в спирката на метрото.

# 37
  • Мнения: 2 799
Само на снимката се виждат 4 крана, а после имало недостиг на жилища Joy
Накъдето и да се обърна все кранове. Но ми се говори, че нямало читави жилища. Защо? Просто защото всеки трупа тухли и не продава. Играем си на теорията на по-големия глупак.
После се питате защо младите предпочитали наем. Как няма, като има колкото искаш квартири, но цените са им непосилни. Чак те ще излязат умните.

# 38
  • Мнения: 6 292
Ами има недостиг, ама на нормално и функционално проектирани. Изрових един квартал за малък апартамент НС и нямаше нито един с правоъгълни стаи. Всичко беше чупки, ръбчета, заоблености, колони и тн. Спалня 10 и кухньохол 20.. всичко “опаковано готово” под формата на гръмки 58-60 кв.

# 39
  • Мнения: 40 913
Само на снимката се виждат 4 крана, а после имало недостиг на жилища Joy
Накъдето и да се обърна все кранове. Но ми се говори, че нямало читави жилища. Защо? Просто защото всеки трупа тухли и не продава. Играем си на теорията на по-големия глупак.
После се питате защо младите предпочитали наем. Как няма, като има колкото искаш квартири, но цените са им непосилни. Чак те ще излязат умните.

За съжаление цените са непосилни навсякъде. Тук чета за разни сривове в Европа, ама май са кьорфишек. Поне където гледам не само, че няма срив, а пак нагоре...

https://www.theguardian.com/business/2023/apr/24/asking-price-of … uyers-hits-record

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Ама как ще изостава дружба -срещу артекс е стълпотворение, поне 5-6 активни строежа има и заграждения за още и особено по трасето на метрото в дерето. Вкл това недоразумение влизащо в спирката на метрото.

Това между другото е скандално - не ми го побира главата, КОЙ архитект го позволява това - обществена инфраструктура и на 1м от нея балконите на частна сграда. Ей така, да има поне 10-15-на метра, че като минавам покрай метростаницията да не ми се веят в лицето килотите на някоя бабка?!

# 41
  • Мнения: 2 799
Добре платения архитект го позволява. Имигрантите идващи в БГ ще го оценят.

# 42
  • Мнения: 1 633

Брало си е лайката.... Това жилищна сграда ли ще е???
Ужас!

# 43
  • Мнения: 152
Ама как ще изостава дружба -срещу артекс е стълпотворение, поне 5-6 активни строежа има и заграждения за още и особено по трасето на метрото в дерето. Вкл това недоразумение влизащо в спирката на метрото.


Какво лошо има в това да имаш спирка на метро пред входа ти? За по-идеално транспортно местоположение не мога да се сетя.

# 44
  • Мнения: 6 292
Тя тази е ВЪВ входа ти Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт