Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 15

  • 37 868
  • 764
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Около Парадайс е нормално да е скъпо. Южен квартал, в който има почти всичко, а НДК и Витошка са само на 3-4 спирки с метро.
Да, но беше изключително евтино преди 10-15 години. Много по-евтино от Изток. И по същите причини сега е скъпо. Ако искаш да построиш още 10 сгради които да са до мола и да са до метро - няма как. Както и няма как да го направиш същото в Изток - хем до метро, хем до Борисовата. Това потвърждава тезата ми.

# 61
  • Мнения: 9 938

Редактирам, заблудих се за мястото Laughing сбърках го с това.


Точно един 2-стаен, мисля, в първото ЕПК на това място, гледащ към изхода на метрото, коментирахме преди години. В обявата дори имаше снимка от балкона надолу към изхода на метрото.

# 62
  • Мнения: 6 568
Че то там сравнено с дружбенското си е било направо простор😀

# 63
  • Мнения: 18 877
Въпрос за Полигона - не съм виждала там ясли, детски градини и училища, значи ли това, че хората от квартала ползват тези на Младост?

Да, тези на Младост.

# 64
  • Мнения: 9 950
в Банишора входът на метрото е точно до блока. Няма по-удобно нещо от това. Освен, може би, метрото да спира вътре в блока пред вратата ти Wink Много е добре за мен, затова и цените на малките апартаментчета се запазват и повишават. Има ли метро, имотът ще си държи цената според мен. Дали метрото е на 3 метра или на 15 - има различни хора, с различно ниво на търпимост на шум. Които са по-екстровертни няма да ги притесни шумът.

# 65
  • Мнения: 4 840
в Банишора входът на метрото е точно до блока. Няма по-удобно нещо от това. Освен, може би, метрото да спира вътре в блока пред вратата ти Wink Много е добре за мен, затова и цените на малките апартаментчета се запазват и повишават. Има ли метро, имотът ще си държи цената според мен. Дали метрото е на 3 метра или на 15 - има различни хора, с различно ниво на търпимост на шум. Които са по-екстровертни няма да ги притесни шумът.

Аз съм много екстровертна, но това не включва толерантност към шум. Мен определено би ме притеснило. Апартаментът на баба ми се намира на ъгъла на Константин Величков и Тодор Александров, точно до входа на метростанцията - непоносимо ми е. В момента, в който открехнеш прозореца, целият град се пренася в хола ти. Ходя само на гости там, но винаги си спомням какво беше в края на 80-те години, когато живеехме там.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
И аз нямам толарантност към шум. И проблема дойде от свръх икспозиция към шум.

Живях близо две години в Яворов, точно до бул.Еминеску, срещу Румънското посолство. Там хем е голям булевард, хем е претоварен, свръх мръсен и за капак, в 04:30 ти минава първия трамвай, точно на завоя - с онзи пронизващ, скърцащ звук.

Е, явно търпимостта ми към шум рязко се изпари на по-млади години. Сега си търся тишина, спокойствие, шумоизолация Simple Smile

# 67
  • Мнения: 9 938
И аз съм на шумен голям булевард - прозорците към булеварда ги отварям за проветряване само, на отворени прозорци, в час пик, дори ми пречи да си говорим, трябва да повишаваме тон, да увеличавам звука на телевизора. Точно на обратната фасада на сградата е съвсем различно, има съвсем лек (за мен) фонов шум само, който не (ми) пречи. Нощем, от обратната страна на фасадата, спокойно мога да спя на отворен прозорец, откъм булеварда - твърдо не, всяка една кола/мотор през лятото, които минат, се чуват и ми пречат, макар да няма постоянен шум след 22 ч.

# 68
  • Мнения: 1 613
Около Парадайс е нормално да е скъпо. Южен квартал, в който има почти всичко, а НДК и Витошка са само на 3-4 спирки с метро.
Да, но беше изключително евтино преди 10-15 години. Много по-евтино от Изток. И по същите причини сега е скъпо. Ако искаш да построиш още 10 сгради които да са до мола и да са до метро - няма как. Както и няма как да го направиш същото в Изток - хем до метро, хем до Борисовата. Това потвърждава тезата ми.
Около Парадайс има още много място за строене. Дори и в момента се строят няколко големи комплекса, а има още място за доста такива. Не това е причината за доста високите цени. Хич не се потвърждава тезата ти..

# 69
  • София
  • Мнения: 5 322
Тези изображения от Мапса са с поне 6-7 годишна давност. Поради някаква причина София се обновява много бавно в някои райони и доста по-бързо в други.
Реалността няма нищо общо с тези снимки.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 003
Около Парадайс има и много нови къщи, построени преди около десетина години. Съмнявам се, че собствениците им биха ги продали, за да се построят блокове там.

# 71
  • Мнения: 1 613
Тези изображения от Мапса са с поне 6-7 годишна давност. Поради някаква причина София се обновява много бавно в някои райони и доста по-бързо в други.
Реалността няма нищо общо с тези снимки.
Ето съвсем актуални. На няколко месеца. Да не говорим, че само в района на Пулев има място за 200-300 000 РЗП.

# 72
  • Мнения: 7 140
Около Парадайс е някаква адска лудница. Ако ще да ми дават пари, няма да отида там да живея. То сграда до сграда, някое малко свободно местенце и хоп - строеж. Една с една не се връзват, грозна история. Вярно нови сгради, хубави, ама никаква мисъл не е вложена в този квартал. И имам чувството през лятото, че можеш да пукнеш от жега - то едно дърво няма, за да пази сянка. Може в друга част на квартала да е ок, но около Парадайс и в посока болница Вита - кошмар.

# 73
  • Мнения: 9 789
То уж разрешенията за строеж изискват еди какъв си процент оцеленяване. Вярно има места дето едно дърво няма.. та не знам тези изисквания про-форма ли са?

# 74
  • Мнения: X
Да , проформа са. Имаше един главен архитект, който плануваше да озеленява София от покривите . Там да били зелените пространства. Но и покривите  така правят , че идеята ще се окаже неприложима. Колкото за по-зелен живот говорим,  по-малко зелено виждаме.

Общи условия

Активация на акаунт