Нашите цветя - обща тема 20

  • 36 736
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 895
Ени, благодаря за новата тема Simple SmileHug, супер е !
Есме, мравки миналата година изгоних от терасата като капнах веро на няколко места.
Други години съм посипвала с един прах от аптеката в червена опаковка, много ефикасен беше.
Момичета, страхотни цветни придобивки Simple Smile Purple Heart, да цъфтят обилно и много да ви радват!
Добре дошли и на новите момичета, темичката ни е приятна и уютна Relaxed!






не е спряло да цъфти от миналата година ноември месец.

Натуся, това е твоето мушкато, но цвета е доста различен от растението майка и аз незнам защо така?

# 16
  • Мнения: 1 870
Каланхоето как го поливате - отдолу или отгоре? Успях да уморя едно, сега имам ново

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 16 111
😍Колко е пъстро и красиво в темата ни 😍
И аз се включвам с първите цъфтежи!












Съжалявам за лошото качество на снимките,но телефона толкова може.

# 18
  • Мнения: 2 895
Сладкодъвка, повечето пъти поливам от долу, много рядко отгоре.
Карзче, разкошна детелина Heart Eyes и много интересни и хубави мушката!

# 19
  • Мнения: 3 548
Благодаря за новата ни цветна тема! Много обичам като има снимки Heart Eyes
Да се запиша и аз







# 20
  • Мнения: 3 240




Записвам се и аз.
Anyyyone, благодаря за новата тема!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 022
Ени, супер е темичката Flowers Hibiscus

Вчера бяхме с приятелка в оранжерия,купих си алпийски сакъзи и каскадна бегония.Като цъфнат ще показвам.Иди ми всеки ден там да ходя и да ги гледам и да обикалям.Бяхме като деца в магазин за играчки Wink

Днес свърших много работа.Засадих купените цветя плюс шоколадова лоза и нова хортензия "принцеса Даяна" . Изнесох цветята на терасата.Сега съм в чуденка да поръчвам ли още една хортензия която чакам да заредят в магазина.

Сладкодъвка,знаеш ли какво е цветето на втората снимка от старата тема?

Людмила,много радикална фризура си направила на петуниите Yum .Нищо ще станат по-кичести,но ще се забавят със цъфтежа.

Мигла, нищо му няма на кактуса,добре е.

Нат,много благодаря Kissing Face

# 22
  • София
  • Мнения: 6 797
Здравейте, преди седмица си изнесох кактусчетата на терасата, считайки, че най-ниските Т са над 5 градуса и вече им е време. Полях ги, вчера гледам, че са побелели. Какво им се е случило? Измръзнали ли са, преполяти ли са? За първи път ми се случва.
Така изглеждат двата, третият е съвсем леко побелял и не го снимах.

# 23
  • Мнения: 14 784
Няма нужда от благодарности,прекрасни цветни приятелчета! За мен е удоволствие. ❤ Тази тема ми е като терапия срещу лошо настроение,проблеми и ядове.
Прекрасни записи видях! Няма да изброявам,да не пропусна някой. 😍
Мигла,различно е горе,защото това е новоизрастнало. Няма му нищо.
И аз днес си изнесох кактусите,полях ги,почистих ги. Единият нещо не ми харесва,пожълтял и увехнал е,но пък има десетки бебоци. И да загине,няма да ме е яд. Трябва да събера смелост да го пресадя,че саксията е омаляла и изгоряла,троши се,но с тези бодли,не знам как ще стане. 😂 Иначе се канят да цъфтят някои,други вече цъфтят. Ето и снимки:




# 24
  • Мнения: 468
Каланхоето как го поливате - отдолу или отгоре? Успях да уморя едно, сега имам ново


Аз поливам моето отгоре и нямам проблеми.

# 25
  • София
  • Мнения: 200
Имам един кактус. Притеснява ме, че лека полека си смени цвета, отдолу нагоре игличките пожълтяват. Защо е така?  Беличък е на връхчето. Вчера го пресадих. Дали ще оцелее? Не разбирам от цветя.




Не го отглеждате правилно, преполивате го  и затова така се е издължил, а трябва да има форма на топка. Трябва му силно слънце и почти никакво поливане, отделно има изисквания за пръстта. Прочетете как се гледат кактуси, има доста материали.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 247
Натуся, Anyyyone, толкова ви благодаря! 🤗🙂 Успокоих се! Надявам се след пресаждането да се почуства добре. Аз се чудих в колко голяма саксия да го сложа. Тази дали е ОК? Да го изкарвам ли на терасата или да си стои в стаята през лятото? Поливам го много рядко, веднъж-дваж месечно по лъжица...две...чудя се колко често.
Мързеливка, благодаря, сега прочетох и вас. Формата си е такава откакто ми го подариха. Не зная къде да чета . Днес търсих доста, но не открих.

Последна редакция: нд, 23 апр 2023, 21:51 от Мигла

# 27
  • София
  • Мнения: 22 735
Благодаря за новата тема! Flowers Cherry Blossom

Каланхоетата  ги поливам отгоре. Внимавам с тези, които са в  кашпа.
Кактусите не ги пресаждам с години. Те обичат да им тясно и изкарват много бебоци. Имат слаба коренова система.

Klemi, можа да си намокрила кактуса при поливането.

# 28
  • София
  • Мнения: 200
Натуся, Anyyyone, толкова ви благодаря! 🤗🙂 Успокоих се! Надявам се след пресаждането да се почуства добре. Аз се чудих в колко голяма саксия да го сложа. Тази дали е ОК? Да го изкарвам ли на терасата или да си стои в стаята през лятото? Поливам го много рядко, веднъж-дваж месечно по лъжица...две...чудя се колко често.
Мързеливка, благодаря, сега прочетох и вас. Формата си е такава откакто ми го подариха. Не зная къде да чета . Днес търсих доста, но не открих.

Вашия кактус ми прилича на вида "мамилария".Ето инфо.
Скрит текст:
https://kaktus.bg/n-118258-%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD% … D1%80%D0%B8%D1%8F

# 29
  • Мнения: 1 870
Натуся, за това ли питаш?


Това е Саксифрага.

Общи условия

Активация на акаунт