Нашите цветя - обща тема 20

  • 36 739
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 043
Обожавам орхидеи! Миналата седмица попаднах на едно изложение и останах без думи. Ще пусна снимки, когато имам време да им се порадвате и вие.

# 46
  • Мнения: 7 776
Няма нужда от благодарности,прекрасни цветни приятелчета! За мен е удоволствие. ❤ Тази тема ми е като терапия срещу лошо настроение,проблеми и ядове.
Прекрасни записи видях! Няма да изброявам,да не пропусна някой. 😍
Мигла,различно е горе,защото това е новоизрастнало. Няма му нищо.
И аз днес си изнесох кактусите,полях ги,почистих ги. Единият нещо не ми харесва,пожълтял и увехнал е,но пък има десетки бебоци. И да загине,няма да ме е яд. Трябва да събера смелост да го пресадя,че саксията е омаляла и изгоряла,троши се,но с тези бодли,не знам как ще стане. 😂 Иначе се канят да цъфтят някои,други вече цъфтят. Ето и снимки:






Много са пораснали Heart

# 47
  • Мнения: 14 785
Кактусчее,радвам се да те "видя"! 🥰 Много дръпнаха,да. Вчера се хвалих на една приятелка,че са ми подаръци всичките,барабар със саксийките. ❤ Много си ги харесвам. Нямам търпение да видя рошкото как ще цъфне,за сефте ще му е. Как си ти? Липсваш в темата.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 239
Другата седмица в Лидл ще има пак от онова цитрусово дръвче, което някой беше показал тук. Много му се чудя, но терасата ми е толкова малка и толкова пълна, че не съм сигурна, че имам място за него.

# 49
  • Мнения: 2 091
Взех си кралско мушкато, имал чорапче. Да го пресаждам ли с него или без него?


Имаше и бяло с тъмно лилаво(двуцветно),ме е яд че не го взех и него. Надявам се да има още и утре.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 239
По въпроса с чорапчетата има две кардинално противоположни мнения, тъй че действай на своя отговорност Joy Между другото преди няколко дни забелязах, че мушкатото ми репелент има чорапче, дори не съм изрязала горната стърчаща част, както правя обикновено. Ами за една година е станало огромно в сравнение с това, което беше, посадено е в сравнително малка саксия. Така че от моя опит отново - не, не махай чорапчето. Като компромисен вариант за тези, които мислят, че вреди съм срещала идеята да се среже вертикално на няколко места, вместо да се маха изцяло. Защото махнеш ли го грубо и изцяло означава да вкореняваш растението отново. Може да стане, може да не стане, 50:50

# 51
  • Мнения: 2 091
А това чорапче, въобще за какво е?
Жената от магазина ми обясни, че го слагали за да не излизат корените много от транспортните саксийки, и затова при пресаждане се махало. Та се чудя какво да го правя🤔.

# 52
  • Мнения: 4 685
Аз махам чорапчета- скоро за пореден път се убедих , че трябва да ми стане навик. Стефанотисът от красив зелен венец остана с десетина листа , реших да го присадя макар, че е на годинка . Сега има ново разклонение.

# 53
  • Мнения: 3 044
Момичета, каква може да е причината на фикус женшен да му падат здрави, чисто зелени листа? Гледам растат новички, но пък стари падат на поразия. Скоро ще е гол фикус хаха. Уж не го преполивам,по 1 път на седмица, ако е сух, му сипвам.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 239
А това чорапче, въобще за какво е?
Жената от магазина ми обясни, че го слагали за да не излизат корените много от транспортните саксийки, и затова при пресаждане се махало. Та се чудя какво да го правя🤔.
Доколкото имам спомен просто помага при засаждането, то е достатъчно надупчено и елементарен поглед показва, че саксията се изпълва с корени въпреки него. Та как точно пречи някой може ли да ми обясни? На какво пречи, след като е очевидно, че не и на растежа на корените? И как се маха, без да се откъснат всички корени на растението? Единственото, което се сещам е ако се полива около стъблото и това чорапче по някакъв начин води до задържане на вода и загниване. На мен лично са ми загивали и растения без чорапчета или са кретали, кого да обвиня като си нямат чорапчета hahaha Просто се случва.

# 55
  • Мнения: 4 685
Аз си го обяснявам, че чорапчето "помага" цветето да запази вид и големина от разсадника до момента на покупка( да запази приличен търговски вид в транспортната саксийка и да няма нужда от пресаждане). Както писах няколко пъти ми се случва известно време след закупуване да ми залиняват цветя и като изключа останалите фактори решавам да проверя корените. Оказват се здрави , но  с чорапче, което явно ги ограничава да растат- отстранявам го, пресаждам и цветето започва нов живот.
 Проблемът с женшена да не би да е от мястото- пряка светлина или липса на такава, течение?
Да го местиш често случайно?

# 56
  • Мнения: 1 915
Аз миналата седмица сях петунии с чорапче ами накъсах малко корените отдолу ама слава богу добре са сега . И аз не мога да си го обясня това чорапче защо е . Дали защото не е сято само едно семенце или защото са ги пикирали и за го сложили да се хване , или пък може за да издържа повече влага защото например цветята в кауфланд и др магазини не съм виждала никой да полива ...

# 57
  • Мнения: 3 044
Проблемът с женшена да не би да е от мястото- пряка светлина или липса на такава, течение?
Да го местиш често случайно?

Светлина има, но не е пряка. Няма слънце. Не съм го местила,то е новичко. На 1ви април го взех

# 58
  • Мнения: 1 823
Здравейте,ето това са "чорапчетата "

# 59
  • София
  • Мнения: 22 735
Изчакам цветето да се приспособи към новите условия у дома и махам чорапчето.

Общи условия

Активация на акаунт