Нашите цветя - обща тема 20

  • 36 938
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 752
Здравейте, скоро подадох в градината кактус опунция, но сега се чудя дали не е много инвазивен, тоест ще се разрастне ли много?

# 691
  • Мнения: 5 481
Ако си в България, едва ли ще е инвазивна. Просто може да стане голямо растение. През зимата не им е лесно да оцелеят в нашия климат.

# 692
  • Мнения: 1 231


Латинките цъфнаха. До сега не съм имала толково тъмно оранжева Heart Eyes
Интересно макът какъв цвят ще е.

# 693
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Ако си в България, едва ли ще е инвазивна. Просто може да стане голямо растение. През зимата не им е лесно да оцелеят в нашия климат.
За 6 месеца от едно малко листо е вече с 4 големи израстъка. Презимува си на открито. За София става дума.

# 694
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
С риск да стана досадна, ето още лилиуми. Така е, ще Ви тормозя докато цъфнат всички лилиуми, защото са ми едни от любимите цветя.












# 695
  • Мнения: 4 786
Продължавай, започвам да развивам зависимост към този тормоз 😆😆😆

# 696
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Да си призная съвсем искренно завиждам за лилиумите. Моите само оранжеви и зелени.

# 697
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
Ако си в България, едва ли ще е инвазивна. Просто може да стане голямо растение. През зимата не им е лесно да оцелеят в нашия климат.
За 6 месеца от едно малко листо е вече с 4 големи израстъка. Презимува си на открито. За София става дума.
Разходи се по Дондуков, на едно от кръстовищата между виенската сладкарница и партийния дом има една козирка над магазини и там ще видиш опунции на около двадесет години. Поне аз от толкова ги помня.
Пускала съм снимка, но сега не мога да пусна пак

# 698
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Ако си в България, едва ли ще е инвазивна. Просто може да стане голямо растение. През зимата не им е лесно да оцелеят в нашия климат.
За 6 месеца от едно малко листо е вече с 4 големи израстъка. Презимува си на открито. За София става дума.
Разходи се по Дондуков, на едно от кръстовищата между виенската сладкарница и партийния дом има една козирка над магазини и там ще видиш опунции на около двадесет години. Поне аз от толкова ги помня.
Пускала съм снимка, но сега не мога да пусна пак
Мисля, че и на Витошка съм виждала, но не съм на 100% сигурна.
Иначе край Варна, в гората, съм виждала цели поляни. Даже си мислех да ходя да бера плодове.
Между другото става страхотна салата от опунции.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Брех, къде около Варна има опунции? За първи път чувам, ще ми бъде интересно да пообиколя.

# 700
  • Мнения: 3 306
Момичета, помагайте. За пръв път отглеждам белопероне, така ли трябва да изглежда или да го подрежа малко? Саксийно цвете ли е всъщност? Embarassed


Малко цвят и от мен



# 701
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
Брех, къде около Варна има опунции? За първи път чувам, ще ми бъде интересно да пообиколя.
На Златни пясъци със сигурност има.
Балчик също
другото е в района Галата - Паша дере
След Албена, под голф комплексите също има, там са много

# 702
  • Мнения: 79
Прекрасни цветя отглеждате, момичета! Възхищавам се на труда ви, и на плодовете от труда ви! Revolving Hearts

Ето малко от моите маркови мушката, които купих тази година като разсади:



Gruschenka и до нея друга пеларгония, чието име съм изгубила. Disappointed Relieved


UG - Aigul.


Kvarnlyckans Anna Jeanette.


Viva Rosita.





Fir Trees Catkins.


Mallorca.

Имам още доста мушката, сега отварят цветоноси и ги чакам с голяма радост да цъфнат в пълната им красота. Ако някой знае имената на безименните, моля да ги напише. Благодаря Two HeartsHeartbeat

# 703
  • Мнения: 1 359

Някои от миналогидишните ми мушката.

# 704
  • София
  • Мнения: 22 932
Natt***, огромно благодаря! Flowers Cherry Blossom Heart



И вече настанена при другите цветя:

Общи условия

Активация на акаунт