Нашите цветя - обща тема 20

  • 37 044
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 190
Здравейте и от мен!

Страхотни красоти сте показали!

Аз имам нужда от помощ. Дипладенията ми е нападната от листни въшки май. Как да ги махна?

 



Моята я излекувах с препарат против листни въшки.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 2 868
С вода с малко шампоан вътре не става ли? Нещо такова съм чувала/чела.

# 677
  • Мнения: 7 190
Пробвай, при мен не даде резултат. Накрая купих препарат против въшки и се изчисти.

# 678
  • Мнения: 14 828
Лилиум,Герундия,прекрасни градини и дворчета! Направо ми се прииска да седна на люлката на Лилиум и да не помръдна. 😍🥰❤

# 679
  • Мнения: 3 658
С вода с малко шампоан вътре не става ли? Нещо такова съм чувала/чела.
Първо хубаво ги измий под душа, после напръскай със сапунена вода. Аз разтварям лъжица веро в литър вода. Но не бива да е на слънце след банята. По добре да изсъхне преди да я изкараш. След няколко дни отново.
Успех!

# 680
  • София/Варна
  • Мнения: 1 448
И огромните лилиуми започнаха да цъфтят. Метър и половина са, а миналата година бяха 60-70 см. Някъде посредата е комплексиралата се лиственица. Догодина ще местя лилиумите, да расте щастлива и тя.








Това е "дивата" градинка. Чака се лавандулата и там в треволяка има мънички овощни дръвчета колонен тип, грах и малко домати тип спартанци, т.е. кой оцелее оцелее.

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 17:13 от Gerundiq

# 681
  • Мнения: 2 727
Ешеверията е отрупана с цвят от началото на юни.
И пазителят на китките.
Малко са ми мърляви саксиите, но ще ги мия и слагам в кашпи.
Такова червено цвете не съм имала от години, баба ми го гледаше в градината и му викахме Петльов гребен.

# 682
  • Мнения: 2 069


Момичета искам да отрежа тази палма от големия връх . Дали ако я отрежа и засея в друга саксия ще се хване и за колко горе долу ще пусне корени ? Какво мога да и сложа за да се хване по бързо ? Стана много висока и трудна за поддръжка .

# 683
  • Мнения: 810
Здравейте! Надявам се да ми помогнете! Имам две големи китайски рози, които са наследство от починалата ми майка и трябва да си ги гледам (със сантиментална стойност са ми), пишман цветарка съм, сега се уча. Китайската роза изобщо не цъфти тази година и днес установих, че има едни бели мини насекоми, които сигурно оказват влияние. Пускам снимка с молба да ми кажете какво е това и как се третира

# 684
  • Карлово
  • Мнения: 4 694
Белокрилки, според мене. Аз пръскам с Моспилан.

# 685
  • Мнения: 810
Белокрилки, според мене. Аз пръскам с Моспилан.

Благодаря! Четейки в нета и аз май стигнах до този извод, имам агрия 1050 +, дали ще свърши работа или да купувам Моспилан и бихте ли ми обяснили как се третира точно, пръска се сигурно или в някоя агроаптека ще си ми кажат?

# 686
  • Карлово
  • Мнения: 4 694
Като чета е много як препарат. Вече забранен. Виж как се разрежда и си направи малко количество, колкото за пулвелизатора и пръскай. Основно от долната страна на листата. Там са яйцата.
Ако искаш може да редуваш и с нехимически препарати.
Ето>
https://ibuilder-bg.techinfus.com/belokrylka/narodnye-sredstva/
и
https://kakda.org/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D … 0%BF%D0%B0%D1%82/

# 687
  • Мнения: 3 658
И по моите новозакупени хибискуси имаше такива бели мушички, но много малко. И не летяха на зиг заг, затова мих под душа и пръсках със сапунена вода. Като ги изкарах на слънце изчезнаха.
А розовото франджипани го е харесал бял паяк. Не знам ще го видите ли на снимката

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 3 315
alisa212, това е юка, нали? Бих отрязала така и бих потопила върха за вкореняване:
Скрит текст:

# 689
  • Мнения: 2 068
При мен също се появиха въшки - зелени, бели и даже едни черни малки гадини по теменужките. Ходих в агроаптека и ми дадоха това


Казаха ми, че е много ефективен срещу всички видове въшки. Разрежда се 1 мл в 1 л вода и се пръска. След 5 дни отново. Утре ще е вторият път при мен. След първото пръскане имаше трупове Joy под сандъчетата. Мисля, че е ефективен. Утре ще ида да търся нещо за ръждата по карамфилите, защото забравих миналият път за тях.

Общи условия

Активация на акаунт