Защо Румъния вече не е на една река разстояние от България?

  • 10 766
  • 247
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 14 837
Не знам дали се увеличават горите, ама гледам, че и в гадния запад стават наводнения.

# 211
  • София
  • Мнения: 2 226
Освен масивната незаконна сеч, друг фактор е хвърлянето на боклуци в реките. Наскоро чух по новините какво са открили по време на почистване на речните дъна - гуми на трактор, хладилници...

# 212
  • Мнения: 2 966
Е това се знае от десетилетия. Само който не е стъпвал на село не е виждал как стотина метра след последата къща почват импровизираните сметища. И след наводнението почва едно чудене как тая пералня сама е стигнала до дерето...

# 213
  • София
  • Мнения: 5 247
ББойко, съвсем не съм писала, че някой взима заем от България. И моля без агресия на лични основа.
А  България също на свой ред успешно затъва в дългове.

# 214
  • Мнения: 1 764
Ми каква е алтернативата? Да си затваряш очите и запееш в хор, че всичко е прекрасно? Напредък има, но още много има да се работи, основно по корупцията и как се прави бизнес. Няма национална стратегия, мисия и визия за посоката, в която трябва да се върви. Сори, но останалите държави това го имат, имат някакъв национален консенсус в това отношение и вървят напред с много по големи крачки, харесва ви или не. Включително и Румъния особено в борбата с корупцията, която е идентифицирана като препъни камък. Хубаво е да вземем урок.

# 215
  • Мнения: 520
Освен масивната незаконна сеч, друг фактор е хвърлянето на боклуци в реките. Наскоро чух по новините какво са открили по време на почистване на речните дъна - гуми на трактор, хладилници...
Позволете да споделя свое мнение....
Сега се връщам от еднодневна екскурзия.
Моите отпадъци си ги вземам със себе си.
Останалата част от екскурзиантите ги оставиха на седалките и в джобовете на седалките пред себе си.
Кой ще ги събере - шАфИорът който цял ден е отговарял за техния живот и накрая и ще почисти след тях.
Същото е и с едно село или град - Просто заместете думата шАфИор с кмет

# 216
  • Мнения: 9 152
Ми каква е алтернативата? Да си затваряш очите и запееш в хор, че всичко е прекрасно? Напредък има, но още много има да се работи, основно по корупцията и как се прави бизнес. Няма национална стратегия, мисия и визия за посоката, в която трябва да се върви. Сори, но останалите държави това го имат, имат някакъв национален консенсус в това отношение и вървят напред с много по големи крачки, харесва ви или не. Включително и Румъния особено в борбата с корупцията, която е идентифицирана като препъни камък. Хубаво е да вземем урок.
Урок за какво? Корупция има навсякъде. И не ние сме я патентовали.
Корупционни скандали на високо ниво в цяла Европа са всекидневие. Новините са пълни с поредната конфликтна ситуация заради поредните изобличения в корупция, за поредната схема, поредните задкулисни корпупционни машинации. Машинации, в които България няма нито участие, нито понятие от тях. Всеки чу за "Катаргейт"  например, нали? Ми Саркози, който до онзи ден беше президент на ЕС - страна и сега се оказа, че е осъден за корупция?!
Някак несъвместимо ми звучи да се доказвам пред човек, който се оказва сам затънал.
Сигурна съм, че без да пускаме търсачка в Гугъл, всеки ще се сети поне едно две имена, замесени в големи схеми. Имена, пред които ние уж трябва да се доказваме..... защото сме най- зле??? Че с какво пък толкова съгрешихме? Трудолюбив достоен народ!
Това може да ни послужи като урок и пример, но с негативно послание- какво не е добре да усвояваме и да приемаме в страната си.

# 217
  • София
  • Мнения: 14 115
Корупция има навсякъде, но е в долни нива и не засяга пряко животът на хората. Те, живеят в пъти по-добре.
Ти не живееше ли извън БГ?

# 218
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Корупция може да вирее навсякъде, да, но специално в България има чувство за безнаказаност. Затова и размерите й са в големи мащаби и обхващат политическата, юридическата система. Пък и не само нея.

Българският народ може да е донякъде трудолюбив(за много народи важи това), но социализмът възпита много крадци и тарикати, както на ниско, така на високо ниво.

Последна редакция: нд, 25 юни 2023, 14:10 от Бибит

# 219
  • София
  • Мнения: 5 247
Корупция има навсякъде, но е в долни нива и не засяга пряко животът на хората. Те, живеят в пъти по-добре.
Ти не живееше ли извън БГ?
Няма как нагоре да има корупция, а народът да е без последствия. Има ли нещо гнило то върви навсякъде.

# 220
  • Мнения: 1 764
Има една линия, която ако се претегли географски, включва южно европейски държави пък и на юг от Средиземноморието, където патриархалността, да го наречем - но то е по-скоро, кликоуправление и дисрегард към населението като общност, е много изявена. Защото безнаказаност, корумпираност, неуважение на закона, авторитарност, военно управление и положения, мафия, неефективен държавен апарат… ги е имало в близкото минало и понастоящем в различни комбинации и в Испания, Италия, Гърция, бивша Югославия. В континента на юг, в северната му част е по зле, защото го нямат и европеизиращато влияние.

Аз си мисля, че преди да си насадиш с красоти градината, и да описваш хубостите й, е добре да си оплевиш територията, защото от толкова буреняк, и това, което може да процъфтява, не вирее.

# 221
  • Мнения: 2 966
Ми Саркози, който до онзи ден беше президент на ЕС - страна и сега се оказа, че е осъден за корупция?!
Ами точно там е работата, че е осъден. А и отдавна не е на власт и няма шанс да се върне.
В България да има някой осъден висш политик? Конституционният съд нали излезе с решение, че Кирил Петков е нарушил конституцията, някакви последствия да имаше? Намаля ли му подкрепата? Борисов нали уж го арестуваха за корупция, министрите му ги вкараха в списъка Магнитски, от ЕС уж разследвания, доказани злоупотреби, пък накрая пак първа политическа сила.
Ей там е разликата - на запад виждат, че се краде и взимат мерки да го спрат, в България хората виждат, че се краде и се радват и протягат и те ръка...

# 222
  • Мнения: 9 414
За милионен път ще го кажа.. Няма никаква прилика между корупцията в България и тази на Запада,защото у нас властта принуждава българите да се корумпират. На Запад корупцията е доброволен акт на отделен човек или група,и те си носят последствията,ако ги хванат...

# 223
  • Мнения: 18 681
На Запад няма корупция от най-ниското ниво. Нито има как да подкупиш полицай, нито митничар, нито данъчен. За нелепи ситуации, в които пътен полицай връща ресто за цигари, да не говорим. Сравнете скандала в ЕП за какви пари беше, сумата на Стърджън в Шотландия и какви суми се спрягат за изнесени от нас от Бойко. И най-основната разлика е, че у нас е обществена тайна колко е крал, ама последствия няма, а и едва ли ще има.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 14 837
Ох, горките принудени да се корумпират... : D

Иначе да, вярвам, че на Запад няма явна корупция на най-ниското ниво. У нас и контрол няма, и това не винаги е съзнателно и срещу пай от рушвета, в част от случаите е мързел или нежелание за проблеми.

Не вярвам, че там не се говори и не е полупублична тайна кой какви далавери прави, макар че сигурно скандалите правят, според държавата, по-силно впечатление и може да имат по-сериозни последици.

Общи условия

Активация на акаунт