Правилно решение за раздяла или голяма грешка

  • 8 233
  • 190
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 14 475
Сега от езиковите гимназии излизат с В2. Само туй ще ти кажа.

Може и така да е. Обаче доколкото знам има разлика между В2 по немски и В2 по английски. Второто почти не става за нищо, докато първото си е ОК. Нямам идея защо е така, но тези от НЕГ общо взето са си ОК, докато тези с английски задължително трябва да покрият поне С1, а даже и С2 за да учат в чужбина. Тоест без курс няма да стане.
Това не е така ,поне доколкото се отнася за UK.Унитата там искат най-вече проценти от  IELTS,не бива както е писано по горе.

Последна редакция: ср, 26 апр 2023, 20:01 от Sause baus!

# 181
  • Мнения: 42 093
Това не е така ,поне доколкото се отнася за UK.Унитата там искат най-вече проценти от ITEl,не бива както е писано по горе.

 Имам дете, завършило в  UK, но даже не знам какво значи това ITEl. Искаха И С2 и сертификат на Кеймбридж беше приет безусловно навсякъде там, че и в САЩ.

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 23 950
Аз където гледам искат IELTS

# 183
  • Мнения: 42 093
Аз където гледам искат IELTS

Всяко уни си слага негово изискване на страницата, но ако им пишеш и ги питаш " A CPE става ли?" винаги приемат и това, един не е отказал.

# 184
  • Мнения: 14 475
В т.н.топ изкат  IELTS.
И ас имам дечица учещи там.

# 185
  • Мнения: 1 194
Като човек от кухнята, ви казвам, че след гимназия, на нашите деца в чужбина им искат Cambridge Advanced, C1 или IELTS с оценка 6.5 (от общо 9.0).
Българчетата са изключително конкурентноспособни на фона на други европейски нации.
Личен опит!

# 186
  • Мнения: 14 475
Така е,да не изместваме темата.

# 187
  • Мнения: 42 093
В т.н.топ изкат  IELTS.
И ас имам дечица учещи там.

Щом казваш, няма да се караме сега. Пък и къде ще се бутам в т.н. топ?
Но иначе IELTS  по принцип е по-ниско ниво от Кеймбридж, ако може така да се изразя. Та не знам кой ще откаже  едно СРЕ, ама щом казваш...

# 188
  • Мнения: 14 475
А, аз не съм университетите,те си знаят.Просто повечето искат IELTS .

# 189
  • Мнения: 42 093
А, аз не съм университетите,те си знаят.Просто повечето искат IELTS .

Да, защото е по-разпространено и по-достъпно. Но има разлика между ИСКАТ и ПРИЕМАТ И. Аз не отричам първото, а добавям второто Simple Smile

# 190
  • Мнения: 1 194
Има разминаване в изискванията - С1 Advanced и IELTS 6.5 (B2) - всички го знаят, но не им пука.
От моята практика, деца, които не могат да защитят успешно Advanced, отиват на IELTS и пак изкласяват. Поне в IELTS няма компонента "Use of English" (граматика и лексика).

Общи условия

Активация на акаунт