Станах лошата

  • 14 915
  • 259
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 608
Всъщност, да! То ако няма с какво реално да й съсипе реномето, ‘що се притеснява…

# 31
  • Мнения: 6 780
Няма как законово да ти иска да му връщаш пари, които той доброволно е дал за подаръци за теб. То и затова е подарък. Толкова по въпроса с връщане на евентуални пари.
Имота на чие име е по нотариален акт? Ако е само на твое, отиваш с ключар и сменяш бравата и пак няма законова стъпка за него да оспорва.
За "съсипване" на реномето..?!?.. това малко не го разбирам.. ако тръгне да ти прави сцени пред някакви твои познати или колеги, то той просто ще си покаже истинската същност и всички ще го видят като комплексаря, който не може да приеме, че са ги зарязали. А и ти веднага ще кажеш "ето, виждате ли защо му бих шута.. и темата е приключена. Ако още те притеснява, може да подадеш жалба за преследване и тормоз в районното.

Всичко, което си написала са само оправдания, защото не можеш да вземеш окончателно решение. Или не искаш, не знам кое от двете.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Ще говориш за раздяла, докато той не каже Искам дете. После ще запърхаш с мигли и ще забременееш. Simple Smile Всички такива истории завършват така. До вчера искаше да е баща на детето ти, а днес вече е насилник, който не те пуска.

# 33
  • Мнения: 29 900
За "съсипване" на реномето..?!?.. това малко не го разбирам.. ако тръгне да ти прави сцени пред някакви твои познати или колеги, то той просто ще си покаже истинската същност и всички ще го видят като комплексаря, който не може да приеме, че са ги зарязали. А и ти веднага ще кажеш "ето, виждате ли защо му бих шута.. и темата е приключена. Ако още те притеснява, може да подадеш жалба за преследване и тормоз в районното.

В малък град нещата са леко по-различни, особено ако мъжът е някаквъв мутренски наследник. Може да ѝ съсипе живота по един или друг начин.
Вариант ѝ е да се премести в по-голям град или в чужбина и да започне начисто.

Както казах и по-назад, усещането ми за тази връзка не е ок. Вероятно ще ѝ бие шута заради някоя млада кифла.

За да има бъдеще една връзка двамата трябва да се чувстват на едно ниво (независимо от различията, материални, ментални или физически), а тук той се смята за много повече от нея. Вероятно авторката е привлекателна, но да не забравяме, че и Скарлет Йохансон примерно е една от най-красивите и секси жени на света, а мъжът и я заряза заради друга.....

# 34
  • София
  • Мнения: 13 596
Добре де, аз имам наблюдения над малки градове. Ако той реши да вдига скандали, а тя запази самообладание и не му отвръща, номерът му ще мине ден-два, а после ще почнат на него да му гледат сеира.
Друг е въпросът, че тя може да тръгне да се обяснява и да стане селски панаир. Тя сигурно си се познава как ще реагира.

# 35
  • Мнения: 132
Жилището е на мое име и аз си плащам кредита, единствено той плати да го освежим, преди да го пуснем под наем.
Не съм от ромско семейство и от не толкова малък град, но сцените пред офиса са достатъчно ужасно нещо и да, могат да съсипят името на добър служител.
Разбира се, че чувствата ми охладняха, след като заяви, че не иска дете. Това е нормално. Нормално е една връзка, ако е истинска, да прерасне в дете и брак.
След шамара започнах да се осъзнавам и чувствата си отиват. Искам и аз да го напусна безболезнено и без циркове, но неговият характер си е такъв, това го разбрах с времето, в началото изглежда се прикриваше. И да, много пъти ме е подвеждал, че ще имаме дете. Ако от начало беше казал, че не желае, нямаше и аз да влагам в тази връзка - грижи, любов, отношение. Не е като да не съм давала нищо и сега ми е мъчно, че не го оцени и че за него не съм достойна да му родя, защото не съм му на "нивото"

# 36
  • София
  • Мнения: 13 596
Как точно неговите скандали ще съсипят твоето реноме?
Обясни как си го представяш. След като информираш всички, че това е бившият ти и вече нямаш общо с него.
Добрият служител няма вина за чуждите истерии, когато не отговаря на тях с истерия, а си върши работата.
Явно има нещо, с което те държи и затова те е страх.
Пред мен мой служител ще бъде злепоставен ако разбера, че има фалшива диплома, че е крил пари или документи, че се е скатавал от работа и подобни. Не, защото е скъсал с гаджето си и гаджето не е добре с нервите.

Ясно е, че си очаквала бебе от богаташкото синче, но на него не държиш. Кажи му истината, спри да си удобна и бързо ще ти намери заместничка.
Само после да не почнеш ти да ходиш да го търсиш и да искаш обяснения.

# 37
  • Мнения: 29 900
Продължаваш да се самосъжаляваш и да си губиш време и усилия в нещо, което няма бъдеще.

Младежът е на 25 години, доколкото разбирам. Е, рано му е за баща. Разбирам го, той самият още е дете, особено щом е на заможни родители, вероятно е и с акъл на тийнейджър още.  На теб след някоя друга година ще ти е късно. Имаш 10-ина години, но все пак не може да чакаш до тогава..... Ако ситуацията беше различна (той да е по-големият), щеше да е различно. Просто се разминавате в житейските си цели в момента.

Пари не може да те накара да връщаш, но може да те очерни пред приятелите ти, да ти стъжни живота като цяло. Знам достатъчно случаи, в които единият напук прави мръсотии, дори принуждава другия да бъде уволнен от работа. Най-добре е мирно и тихо да се разделите, но явно тук не е възможно. Предполагам той се смята за изключителна партия и не може да си представи, че тя иска да го зареже.

# 38
  • Мнения: 6 406
И да, много пъти ме е подвеждал, че ще имаме дете. Ако от начало беше казал, че не желае, нямаше и аз да влагам в тази връзка - грижи, любов, отношение. Не е като да не съм давала нищо и сега ми е мъчно, че не го оцени и че за него не съм достойна да му родя, защото не съм му на "нивото"

ПО ДОБРЕ че не си. Сега щеше да те заплашва че няма да си видиш детето ако си тръгнеш. А и щом е толкова влиятелен, можеше и да не е само заплаха.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 596
С дете нещата ще станат в пъти по-зле.
Тогава ще ти намира още повече кусури и още повече няма да си му на нивото, а и зелена светлина ще има за други по-тунинговани и по-оправни. А ти ще трябва да се съобразяваш поне 18 години с него.

# 40
  • Мнения: 25 814
Сядаш да поговорите и му разказваш кротко, без обвинения, как времето ти лети и няма закога повече да чакаш. Че за теб е много важно да станеш майка и сега е най-подходящото време. И че твърдо си решила да го направиш. И му поставяш директно въпроса – той съгласен ли е да стане баща на твоето дете, или ще се наложи да потърсиш друг донор?

Друг вариант е да се уговориш с някоя по-тунингована мадама, по неговия вкус, която да го свали. Той да се увлече по нея и сам да те остави. Даже може и някаква финансово-имотна компенсация да му изкрънкаш за това, че те е зарязал.

# 41
  • Мнения: 1 257
Докато четях тази и другите теми, в главата ми през цялото време изникваха Христо и Корнелия Трифонови от Биг Брадър - като визия и като отношение, но със съответната възрастова разлика Simple Smile Не знам какъв съвет да дам, нещата са сбъркани изначално. В 2023 година - какво реноме, какви чак пък толкова "влиятелни" хора в малък град? Целият свят е на един самолет разстояние, как пък не с езици и образование, ще стои някой и ще се моли да го заплодят и да му финансират хиалурона. Несериозно е.

# 42
  • SF
  • Мнения: 21 501
Щом си вдигнала нивото, значи можеш да си позволиш добър стандарт на живота и без него. Родителите ти ще се гордеят с тебе. След като се разделите, ти ще продължиш да го вдигаш. Един ден може и ти да си шефа на фирмата, в която работиш и получаваш добри доходи. Да, ще ти вземе Ферарито, но ти ще си купиш Мерцедес с добрите си доходи. Или ако ти е купил Мерцедес, ще си го вземе (редно е), но ти ще си купиш някоя нова хондичка. Банята ти няма да е с плочки със Сваровски, но няма да се къпеш в леген с маркуч, нали. Бил е моторчето в твоя живот. Дал ти е старт, разкрасил те е, подобрил те е. Благодари му и давай напред с новите устни, гърди, коси... Хубави вещи ще си купиш и сама.

# 43
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 135
Не, напълно сериозно е, защото това не са нейни размисли, а негови. Това ѝ е набивано в главата, че за нищо не става, че добре че е той, иначе никой няма да я погледне, добре че той е налял пари във външността ѝ, че да заприлича на нещо и т.н. И човек без самочувствие, несигурен и колеблив като нея, с психика и манталитет на жертва, бързо допуска едно такова влияние, натиск и заплахи да го скапят тотално.

# 44
  • Мнения: 29 900
Тя явно си има и някакви комплекси. Иначе не виждам причина да се тунингова...

Общи условия

Активация на акаунт