Станах лошата

  • 14 348
  • 259
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 775
Не знам за старите теми, но описаното тук е потресаващо. И един ден не бих изкарала, лично аз, в подобни взаимоотношения, този мъж въобще не ви уважава. Вие обаче също сте допуснали много сериозни грешки, с които само сте го улеснили да ви тъпче. Една от грешките ви е, че му се водите по акъла с вдигането на стандарта - това се прави не за друг, а за себе си. От мига, в който този си е помислил да ви унижава на тема: ти трябва да имаш повече, иначе не си достойна за мен, е трябвало да ви светне лампичката, вие сте вещ за него, не партньор. Защо тунинг,  защо, нямате ли естествена красота, защо изкуствени истории, с които само се обезобразявате? Отговорът е, че той така иска, нали? Вашето мислене, и на двамата, е на ниво парцалки, вещи и как изглеждам пред другите. Парите го управляват, а задължително трябва той да ги управлява. Дори сега, на 33г., ви е късничко за дете, какво остава да чакате още, нямате никакво време, за да продължавате да се занимавате с глупави и безсмислени взаимоотношения. Само пълен нещастник би говорил как ще ви вземе скъпите подаръци, които ви е правил. Този е тотален егоист, който не умее да ви обича и гледа единствено собствения си комфорт. Ясно е, че няма да е лесно измъкването, защото такива малоумници са на принципа не я искам, но няма и да я оставя да бъде щастлива, така че не познавате ли някой, който може да ви защити и да застане до вас, докато приключвате с този ненормалник. Това не е мъж, това е пълно леке.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 632
Това, че отказва дете, е супер. Ако родиш, ще станеш затворник и работа няма да видиш!

# 47
  • SF
  • Мнения: 21 317
Тя ще стане временен затворник. Когато се появи по-млад и по-рус затворник, тя ще бъде пусната на свобода. И както го описват в учебниците по психология, ще си реве за затвора и за палача. Ще дава мило и драго да се върне обратно - с дете, без дете, с всички условия на затвора.
Много хора успяват да се докопат до луксозен затвор.
Аз тук се хващам за нейните думи, в които тя описва как нивото вече не е на продавачка в магазин за дрехи и сама може да си докара добър стандарт на живота. Нека опита.

# 48
  • Мнения: 14 938
Тя, за да споделя как зависи финансово, никакво ниво не е вдигнала.

# 49
  • Мнения: 2 638
Нали това е важното- реномето, точно в малките градове. Той има някакво си реноме от паричките на тати, тя- покрай него.

# 50
  • Мнения: 12 848
Сали, ти какво искаш? Ето това кажи. Искаш ли да живееш на "високо ниво" и някой да ти плаща почивките и тунингите? Ако не можеш без тях, значи оставаш. Ако си готова сама да си поемеш отговорността за себе си - зарязваш го.
Тя репутацията ти вече е заминала, след като той е правил вече скандал пред офиса. Аз не разбирам защо това, че друг прави сцена е лошо за теб, но така да бъде. Не я мисли повече репутацията.
Казаха ти за студиото какво да направиш. Ако иска да си вземе почивките обратно, и тунинга - да го направи, да видим как ще стане. Simple Smile Пари не му дължиш, ако не си подписвала нещо. Имал - дал. Във всеки случай, ако излязат претенции, се консултирай с адвокат и не поемай никакви ангажименти за каквото и да е плащане.

Така че ти решаваш да седиш ли и да се изживяваш като лоша, докато той те смята за глупава, или да си хванеш живота в ръце.

# 51
  • Мнения: 29 691
И още нещо - не знам защо смяташ, че с този човек ще си изкараш живота? След някоя друга година ще те смени с друга ....вероятно. Ще се оправдае, че "не си му на нивото, за да има деца от теб, а вече му е време да мисли за това" или нещо от сорта или още по-лошо, ти ще си вече наближаваща 40 години и времето няма да е в твоя полза.

За какво реноме точно става въпрос? Ясно е, че може да ти направи мръсно по различни начини, но какво по-точно очакваш? Единственото ти притеснение може да е да не си загубиш работата, освен ако не можеш да си намериш бързо такава.
Че бил казал това-онова, бил ти вдигнал скандал.....чудо голямо! Ще сте в устата на хората два-три дни и после ще им е все тая.

# 52
  • Мнения: 7 971
не мога да разбера спасител на бял кон ли се търси тук?

# 53
  • Мнения: 1 844
В 2023 година - какво реноме, какви чак пък толкова "влиятелни" хора в малък град?
И на мен това ми стана интересно. Какво реноме - да няма намерение да се кандидатира за министър-председател? На никого не му пука.

# 54
  • Мнения: 2 638
Има определени групи, на които им пука.

# 55
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 007
Търси се двигател, мотор, който да запали искрата, да я задвижи и да ѝ даде кураж, че може. Обикновено в такива случаи трябва това да стане малко по-брутално, с шамар или с шут, дори присмиващите се и неразбиращи подобно положение коментари са изключително полезни. Авторката ще е благодарна един ден, че дори и по-безпощадни и груби, съфорумките са ѝ направили добра услуга. Поне се надявам да е така.

# 56
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Колко да е влиятелен на 27 години?
В някое село ли живеете?

Вероятно. Освен това Ромеото карал едновременно магистратура в чуждестранен университет и помагал в семейния бизнес.           Satisfied

# 57
  • Мнения: 68 961
По повод реномето, от баба знам следното - който те познава/знае, си те познава и знае какъв и що за човек си, който не те познава - какво ти пука за мнението му. Да си говорят..
Малко като Божинов го преразказах, но смятам идеята е ясна.

# 58
  • Мнения: 29 691
Сали, със сигурност не ти е приятно да четеш критиките, но трябва да се осъзнаеш. Сигурно е приятно от продавачка да се "издигнеш" до ранг "гадже на местния мутренски наследник". Обаче животът е такъв, какъвто си го направиш. А за теб занапред не виждам добро развитие. Понеже ще се появи някоя нагласена 20-годишна кифла, която ще му завърти главата и ти ще останеш сама на 35-40 години, когато ще ти е в пъти по-трудно да създаваш тепърва семейство.
Не разбрах ти какво му хареса на младежа, че започна връзка с него? ...парите? ....друго? ....щото отношението му със сигурност не е приятно!

# 59
  • Мнения: 6 359
Аз се върнах назад да почета. Имало е и друг мъж, предлагащ й семейство и дете и се е колебала и е избрала този.
Там няма и намек за такива неща, които описва сега - че той й дава зор да му настига нивото и тн.
Вероятно леко се засили тук историята за тунинга, предполагам че става дума за по-активна поддръжка под формата на разни спа процедурки и такива неща..
Но като цяло аз я намирам за много объркана още тогава.
Съвета ми е да си му връща каквото й е дал по солидно, за да му затвори устата и след като има имот, където да живее - да си отива там и да си се самоиздържа с приличната си заплата. Да, ще свали малко левъла, но оставам с впечатление че има възможности за приличен живот.

Общи условия

Активация на акаунт