Станах лошата

  • 14 912
  • 259
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 576
Защо той да те пуска? Нито сте женени, нито наистина си финансово зависима, защото нямате деца. Връщаш се на нивото, което финансово можеш да си позволиш и след време си намираш друг мъж, с когото да си живеете нормално и да имате деца. Родителите ти да останат да живеят с богаташкото синче щом им харесва, какво те интересува? Пак казвам, сама си, нямаш деца, свободна като птичка. Никой не е нужда да те пуска.

# 61
  • Мнения: 1 045
Поредния ум.,..чко с претенции 😡Колко па да е от хайлайфа!?Ставам и си тръгвам на момента,и не поглеждам назад!Аз така го оставих моя хубостник,даже с две деца,щото нали,била съм "тъпа селянка"! Айде нЕма нужда!

# 62
  • Мнения: 1 605
Това са типичните отношения във връзки където според мъжа "жената и колата са на лизинг". Авторката трябва да си реши как иска да продължи, от това което аз съм виждала в реала в годините напред най-шастливи са момичета, които се махат и създават семейство с някое момче като тях, което ги обича.

# 63
  • Мнения: 258
Седни и помисли малко по-рационално на нещата.
1. Този апартамент можеш ли сама да му плащаш вноската на банката? Ако се прехвърлиш да живееш там ще успяваш ли да си плащаш сметките и покриваш разходите? Ако да - действай! Подай предизвестие на наемателите, след това сменяш ключалката и се нанасяш. Ако не можеш - тук вече трябва да проучиш дали приятеля ти иска да го задържи с инвестиционна цел и евентуално да му прехвърлиш и кредита и имота(задължително среща с адвокат и никакви половинчати истории като нека така да остане сега положението, а аз ще плащам).
2. Харесваш ли си по-хубавата работа или си там заради него?
3. Харесваш ли си населеното място?
4. За приятели и семейството ти. Може да не застанат на твоя страна, може да не те разбират и да не те подкрепят. Ти си достатъчно голяма да вземаш решенията си сама. Прочети си и пак отговорите в темата, май нямаше потребител който те съветва да продължиш пътя си с този мъж.
5. Последно с реномето(малко се посмях с тази дума) и малкия град. В началото ще е трудно, защото всичко което каже той и семейството му ще стига и до теб. Ще са грозни и често неверни неща. Нооо и това отминава. Измисляш си някаква неутрална дежурна реплика и не влизаш в обяснителни режими с хората които те разпитват или носят информация. Дръж се на положение. Не се излагай и не влизай в спорове, от които като гледам колко си разклатена изобщо няма да излезеш победител.
Общо взето това е. Надявам се да имаш куража да промениш дните си и да си щастлива!

# 64
  • Мнения: 1 041
Охх, да ти имам реномето! Животът е по-важен, мила моя, спокойствието, свободата са незаменими.

# 65
  • Мнения: 132
Седни и помисли малко по-рационално на нещата.
1. Този апартамент можеш ли сама да му плащаш вноската на банката? Ако се прехвърлиш да живееш там ще успяваш ли да си плащаш сметките и покриваш разходите? Ако да - действай! Подай предизвестие на наемателите, след това сменяш ключалката и се нанасяш. Ако не можеш - тук вече трябва да проучиш дали приятеля ти иска да го задържи с инвестиционна цел и евентуално да му прехвърлиш и кредита и имота(задължително среща с адвокат и никакви половинчати истории като нека така да остане сега положението, а аз ще плащам).
2. Харесваш ли си по-хубавата работа или си там заради него?
3. Харесваш ли си населеното място?
4. За приятели и семейството ти. Може да не застанат на твоя страна, може да не те разбират и да не те подкрепят. Ти си достатъчно голяма да вземаш решенията си сама. Прочети си и пак отговорите в темата, май нямаше потребител който те съветва да продължиш пътя си с този мъж.
5. Последно с реномето(малко се посмях с тази дума) и малкия град. В началото ще е трудно, защото всичко което каже той и семейството му ще стига и до теб. Ще са грозни и често неверни неща. Нооо и това отминава. Измисляш си някаква неутрална дежурна реплика и не влизаш в обяснителни режими с хората които те разпитват или носят информация. Дръж се на положение. Не се излагай и не влизай в спорове, от които като гледам колко си разклатена изобщо няма да излезеш победител.
Общо взето това е. Надявам се да имаш куража да промениш дните си и да си щастлива!

1. Да, ще мога сама да си плащам вноската и да живея нормално. Мен ме гложди не парите за външния ми вид, а тези, които е дал за ремонта, не са много, но в момента нямам цялата сума да му я върна накуп. Нови кредити не искам да тегля. Страх ме е,че преди да успея да сменя патрона, може да влезе и да направи някоя мизерия.

2. Харесвам си работата и сама съм си заслужила с много труд и обучения да съм на тази позиция.

3. Да, и не става въпрос за някое село, а за изобщо не малък град и тук си ми харесва.

4 и 5 - Родителите ми ще ги убедя, само ако им покажа часовете ни. Но не желая да ги безпокоя прекалено, не искам тези панаири да ги тревожат прекалено. Приятелите са на моя страна, те ми предлагат да замина с тях в чужбина за известно време, мога да работя хоум офис за месец и нещо, не е проблем, докато утихнат нещата.

Реномето ми - никой не харесва хора, около които има панаири и скандали, най- малкото не искам да излизат наяве неща от личния ми живот като аборта и т.н, а и той с удоволствие би си измислил какво ли не, за да ме очерни и "никой друг да не ме вземе".

# 66
  • Мнения: 39 558
Така разсъждава дъщеря ми на десет. Ти си на 33 и отдавна е трябвало да пораснеш.

# 67
  • Мнения: 2 638
Ами той и след 10г ще има с какво да те очерни, какво от това?

# 68
  • Мнения: 18 837
Тегавия му характер рано или късно ще ти донесе неприятности. Разделяйте се с добро навреме. Това, че е "богаташки" син даже няма какво да се коментира - това са заслуги на родителите му.
Ти не се разделяш, защото той истерясвал пред офиса... а какво ли ще е след още година - две? Цветя и рози?

# 69
  • София
  • Мнения: 13 586
1. Т.е. парите са ти по-ценни от спокойствието!? Напиши му разписка пред нотариус с посочен срок, в който ще му върнеш парите, след като кредит е по-зле от стоене с него.
Пък и каква непоправима мизерия ще направи, че да е съпоставима с това да си независима и да имаш шанс за бъдеще/за нова връзка и т.н? Надали ще подпали имота или нещо непоправимо. Всичко в този живот е поправимо, освен живота и годините, които изтичат през пръстите ти.
4 и 5. Готова си да живееш фалшив живот, за да не се безпокоят родителите ти!? Ако науча, че някое от децата ми ме е пазило по подобен начин, ще го обвинявам много повече и ще обвинявам още  повече себе си, че съм възпитала погрешно детето си и съм го направила нерешително. Не прехвърляй собственото си желание да стоиш с този човек върху родителите си.

Реномето - явно предпочиташ да е съсипано пред самата теб, вместо пред околните, на които изобщо не им пука за теб (вярвай ми). Никой не харесва хора, които нямат мнение и се преструват. Май повече те е страх да не разберат, че розовият балон, който сигурно им представяш за живота си, е пълна лъжа.
Запомни - твоят живот е важен само за теб самата и евентуално за родителите ти. На околните никога не можеш да угодиш.
Продължаваш с оправданията.
Стой си тогава, но не се оплаквай.
Още 2-3-5 години ще те ползва и ще те смени с млада, която да има богати родители, да му е на нивото и да е във фертилна възраст.
Когато един мъж иска да е с една жена, той не търси оправдания, че и деца набързо й прави, виждайки как без деца може да я загуби. Не те разиграва и не ти гледа сеира.

# 70
  • Мнения: 258
За апартамента, смени още утре патрона и дай от новите ключове на наемателите. Предупреди ги, че ти си собственика и от сега нататък да се обръщат единствено към теб. Парите за освежаване поискай ако можеш от родителите си и му ги върни, за да не те тормози поне за това.
Приятелите ти са зад теб. Родителите биха те разбрали. Работата ти е хубава, града също. ТИ НЯМАШ РЕАЛЕН ПРОБЛЕМ! Проблема е само че му позволяваш да те манипулира и си множиш всеки ден страховете. И аз не виждам какво ще стане ако дойде два-три пъти да прави панаири на работата ти. Той вика ти ставаш и излизаш. Гони те, звъниш на 112. Точка по въпроса. И ти казах гадости за себе си ще чуваш доста и всеки ден, сега или след 5 години, или след като намери нова, за да се оправдае пред обществото пак ще говори гадно за теб. Ако е гадняр, ще е гадняр във всеки момент и при всеки вариант.

# 71
  • Мнения: 18 837
Каква е сумата за освежаване? Много голяма или сравнително поносима? Винаги може да се разберете по този въпрос някак.

# 72
  • Мнения: 1 875
Тия пари той не ги е дал на заем, не разбирам защо ще ги връщаш. Ако много те тормози или ти е много съвестно, казваш в момента нямам пари, ще ти ги връщам на вноски и я ги върнеш, я не.

Бях убедена, че става въпрос да не пусне слух за теб, който да разгони останалите кандидати. Спокойно, кандидати винаги има.

# 73
  • Мнения: 18 837
Ако се разчуе, че си го обрала и зарязала безмилостно, рейтинга ти ще се вдигне дори. Simple Smile Simple Smile

# 74
  • Paris, France
  • Мнения: 14 238
Sally123, все пак ти си собственик, не мъжът. Кажи на квартирантите да не му казват, че си им дала предизвестие. Дай им разумен срок, примерно 3 месеца! Помоли да смените патрона докато са там и им дай ключ от новия патрон. После сменяш пак. Не е сложно.

За очернянето с аборта - в 21 век това не е фактор. Красива силиконова кукла с 10 аборта ще намери по-лесно мъж от залупена, дебела, целомъдрена лелка. И да се разбере, винаги можеш да отречеш или да подминеш. Ако някой мене ме пита имам ли аборт от бившия, ще му кажа, че имам 7 аборта, но бившият е ялов и от него нямам аборти🥳. Ще добавя и че трудно нацелва правилната дупка. Това ако изобщо му стане.

Почвай вече да се цупиш, да отказваш почивки и уикенд и заедно! По време на секс гледай тавана и се прозявай! Повтаряй, че ти е скучно и че нищо съществено не ти купува. Оплаквай се от мизерия, телесната му миризма. Питай къпал ли се е, да не е болен, да няма диария или грип днес! Повтаряй му, че не ти е приятно с него, не става за баща, не става в леглото!

Не виждам смисъл да се разкарваш до чужбина за месец ако е за да избягаш от него. Ако мястото е хубаво, иди, но за да си с приятели, да ти е весело и приятно! А и може да срещнеш друг 🌞.

На твоите родители едва ли ще им е приятно да страдаш, да останеш без дете заради лекето, да те тормозят. Кажи им истината и иди на първо време у тях!

Общи условия

Активация на акаунт