Сполучливи имитации на маркови парфюми - 50

  • 46 519
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Deutschland
  • Мнения: 5 433
Menerva, благодаря 🍀
За новите на Заг освен да гадаем по съставките на снимката 🤔. Много ми се иска да направят някоя Делина, дано!

# 46
  • Мнения: 13
Здравейте знаете ли на кой парфюм на boss отговаря този ?
M01 BOSS / HUGO BOSS - spicy - sweet

Последна редакция: нд, 30 апр 2023, 10:14 от Радостин Иливчев 723194

# 47
  • Мнения: 2 445
Menerva имам 4 парфюма от тях и не съм очарована. Откъм трайност и четирите са под средното представяне за мен,което е поне 5 часа,не обичам да подновявам.
896-NARCISO RODRIGUES - FOR HER EDP-за мен няма много общо с оригинала.Отначало се доближава,но след час-два избива мускуса и докрая остава само това,плюс лек намек за роза.
906-Kilian Love, Don't Be Shy-първо ми направи впечатление,че номерата при тях и Дивайн са едни и същи,реших че е съвпадение,или поне така ми се искаше.Имам парфюмите и на двете фирми и за мен са едно към едно,и като аромат и като трайност.Може и да е съвпадение,не знам.Но,Love,който тествах при Muscent и този на Парфен и Дивайн нямат нищо общо за носа ми.Първият е цветен,свеж и някак омагьосващ,дори и ММ се впечатли.А другите два са ми пудра,нероли и още нещо което не мога да определя.Подозирам,че има разминаване в първообраза и екстремната версия,вероятно Muscent са направили първообраза,но не съм сигурна,не съм тествала оригиналите.
881-Dia Amouage-на първо четене мирише някак евтино.След няколко минутки се укротява,много цветя,алдехиди...аромат на червило.Накрая пак остава една миризма на евтин парфюм,навява ми спомени от детството с онези полски парфюми на майка ми.
Оригиналът вероятно е хубав,като се има предвид че е произведение на мосю Елена и струва 200-300Е,но имитацията на Парфен не е нещо, без което човек не може да живее.
904-Rose des Vents Louis Vuitton-в началото ми мирише на касис,роза и дюля,макар че,в пирамидата няма дюля.След известно време утихва и носът ми долавя роза,касис и нещо сладникаво и лепнещо,като мед.Вероятно комбинацията от ирис и виолетки...
Определено няма да посмея да поръчам повече от тях,или в най-добрият случай мострички първо.

# 48
  • Мнения: 1 856
Препоръчайте добра имитация на прасковата Том Форд, моля.
След няколко тествания на оригинала започна да ми харесва аромата и търся аналог.
Преди време беше писано, че миришел на некъпано коте, но не усетих такова нещо.
Благодаря предварително.

# 49
  • Сливен
  • Мнения: 4 054
My way на Парфен на дреха изкарва цял ден,но на моята кожа много бързо изчезва.Libre е добре.Black opium,This is her също са трайни при мен.
С уговорката,че не съм запозната с оригиналите.

# 50
  • Мнения: X
Препоръчайте добра имитация на прасковата Том Форд, моля.
След няколко тествания на оригинала започна да ми харесва аромата и търся аналог.
Преди време беше писано, че миришел на некъпано коте, но не усетих такова нещо.
Благодаря предварително.
На Заг - 553ВР

# 51
  • BG-DE
  • Мнения: 5 068
VanessaD, aз на Парфен съм ползвала два парфюма, Love don't be shy и Womanity. И двата са много, много близки до оригиналите, които познавам добре, Мюглера го имам, а от парфюма на Килиън имах проба и съм сравнявала паралелно. И двата имаха добра трайност но съм ги купувала в България, надявам се тези да са същите 😊

# 52
  • Варна
  • Мнения: 487
Здравейте знаете ли на кой парфюм на boss отговаря този ?
M01 BOSS / HUGO BOSS - spicy - sweet
Скрит текст:
Най-вероятно си е Boss Bottled - https://www.fragrantica.com/perfume/Hugo-Boss/Boss-Bottled-383.html
Аз да се включа с нова точка в колекцията - 222 Рефан - Roberto Cavalli Uomo Silver Essence.
Скрит текст:
Наистина несправедливо пренебрегвана линия. Този е очарователен и много привлекателен, смес от ирис, кардамон, бобова тонка, но и някаква кадифена кожа сякаш има в основата. В началото започва приемливо остро и искрящо(джинджифил, лавандула, виолетки), но скоро се превръща в много блажена  и романтична смесица от Dior Homme Intense и YSL La Nuit De L`homme, поне за моя нос.
Преди почти година си бях взел 5мл за мостра, останах с много положителна оценка. Колкото повече тествах, толкова повече ми харесваше. Но някак го забравих. Та вчера се сетих, да проверя моето магазинче за нови списъци от Рефан и го грабнах. За съжаление на 30-те ми милилитра бяха останали само 30 капки, а аз взимам обичайно с 60 и едва ли ще заредят отново. Но дори така си изкара над 6 часа върху кожата ми с осезаемо излъчване. След 12 часа вече се усещаше бегло. Но определено е аромат за нанасяне върху кожа и за по-интимни моменти.
А колкото до списъците от Рефан - нищо ново от вече 8 месеца нямаше!!!
В магазинчето имаше и някакви турски парфюми Prova. Тествах този:
https://www.trendyol.com/prova/narcos-edp-ciceksi-meyveli-erkek- … 20-ml-p-115645355
В един сайт открих, че е имитация на Fleur Narcotique. Много траен излезе, 120мл за 13лв, алуминиев флакон. Имаше доста голямо разнообразие от дамски, но само 4-5 мъжки. Точно този ми остана доста флорален и повече за дамите, въпреки че беше в сектора за мъже. След 2-3 часа остава нещо скучно и евтино като аромат, но нямам опит нито с оригинал, нито с други имитации. Тествах и техните версии на Sauvage и Aventus. Доста добре откъм аромат, но около средната трайност - 3-5 часа върху дреха. Стават като за спорт, разходчица, афтършейв при тази абсурдно ниска цена и наистина много готин флакон.
Никога не бях се заглеждал подробно, но в това магазинче доста добре са заредили и Lucky-та. Така че, ако някой от Варна се интересува, може да ми пише на лични съобщения.
Но този Cavalli Uomo Silver Essence наистина е сред ароматите, които препоръчвам за тест!
Слънчев и много топъл уикенд на всички!

# 53
  • Мнения: 2
Здравейте! Нова съм в поръчването на имитации и се спрях на парфюмите от Заг. Има ли някъде списък на кодовете на парфюмите на кои оригинали са имитация?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 487
Днес по Нова Тв от 9:08ч имаше кратък и интересен анализ на цените на козметика и парфюмерия у нас и в Германия и Великобритания. Участие имаше и от собственичката на ЗАГ.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 179
Здравейте! Нова съм в поръчването на имитации и се спрях на парфюмите от Заг. Има ли някъде списък на кодовете на парфюмите на кои оригинали са имитация?
Първа страница. Парфюмни аналози

# 56
  • Мнения: X
Здравейте! Нова съм в поръчването на имитации и се спрях на парфюмите от Заг. Има ли някъде списък на кодовете на парфюмите на кои оригинали са имитация?
Заповядай!
Скрит текст:

# 57
  • Deutschland
  • Мнения: 5 433
D-Frag, казаха ли нещо интересно?

# 58
  • Варна
  • Мнения: 487
D-Frag, казаха ли нещо интересно?
С няколко думи обясниха, защо у нас цените са доста по-високи от останалите европейски държави - поради малките мащаби на производствените ни мощности за родните ни продукти, и свития с ниска покупателност пазар.
Скрит текст:
Съставиха някаква импровизирана потребителска кошница от 8 или 10 еднакви продукта, не помня точно колко. Оказа се, че в България ще трябва да платим за тях 160лв, докато в Германия и Великобритания ще се плати около 120лв. Най-значителна беше разликата в део рол-оните. Почти три пъти са по-скъпи при нас, отколкото в кралството.
Мрънкаха за затрудненото снабдяване със суровини, повишените цени на доставките, транспорта, тинтири-минтири и да си гледаме работата. Констатираха, как хората на запад все повече търсят промоциите, ориентират се към по-достъпни марки, по-бюджетни. Как се налагало по 4 пъти в годината да се актуализират цените на козметиката и парфюмерията в магазините.
От ЗАГ реално не си направиха реклама, не ги споменаха като марка. Само собственичката спомена за покачването на цените на крайните им продукти, заради повишаване на цените на суровините.
Имаше някаква кукумявка, "председател на камарата на производителите на козметика" или нещо подобно. Изръси някакви общи приказки как без тези продукти не можем и ще продължаваме да си ги купуваме, били от първа необходимост.
Аз днес видях в страницата на ЗАГ във Фейса за този репортаж и си мислих, че ще се по-скоро представяне и запознаване с компанията........и да обяснят, защо Иво се отказва най-вече Stuck Out Tongue

# 59
  • Мнения: 2 524
Може ли да дадете линк към страницата  на Заг във фейса?

Общи условия

Активация на акаунт