Сполучливи имитации на маркови парфюми - 50

  • 46 882
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 497
Здравейте група! От няколко дни ви чета и предните страници също, но сте изписали ааадски много 😅
Видях, че сте писали за Sauvage на Dior, че са добри имитации на Рефан и Мартинез.
Посъветвайте ме на коя марка да заложа, трябва ми да е максимално близо до оригинала. 😊
За Мартинез не мога да се изкажа, т.к. не съм пробвал, но рефанската версия е супер. Eyfel също е добре, но по-тих и не толкова траен. А най-бюджетен и наистина прилично траен и излъчващ е лидл-ския Homme, има много добри отзиви в ревюта в youtube и parfumo:
https://www.parfumo.com/Perfumes/Lidl/g-bellini-homme
Също позвам и съм много доволен от:
https://www.parfimo.bg/byblos-leather-sensation-eau-de-toilette-za-maje-120-ml/
Стои между EDT и EDP.

# 706
  • Мнения: 881
Да обновя инфото с парфюма на Сансиро - Tobacco Vanille/ TF.
Значи сега следобед парфюмът излъчва тютюн и ванилия.
Търпи развитие и ми хареса много.
Изключително траен е.
Сутринта към 10 ч. пръснах еднократно на ръката си и парфюмът все още мирише и се различава мирисът от него. Задължително ще бъде закупен.
Сега ми стана интересно как са направени Black Orhid и Velvet Orhid.
Ще бъдат пробвани и ако ме впечатлят ,отиват към парфюмната ми колекция.

# 707
  • Мнения: 9
Имам Орхидеята и Табако ванил, но на Мартинез. Облякох една блузка вече няколко пъти прана и още мирише на ТВ 🤣
На мен ми дойде прекален и сега стои кротко в шкафа. 😃

# 708
  • Мнения: 881
Имам Орхидеята и Табако ванил, но на Мартинез. Облякох една блузка вече няколко пъти прана и още мирише на ТВ 🤣
На мен ми дойде прекален и сега стои кротко в шкафа. 😃
И аз имам същите от Мартинез.
Определено нито един от двата аромата не са за това време.
А пък Tobacco Vanille TF на Сансиро още по-малко.
Като се напръсках миришеше на тютюн и опушена дървесина ,после изби повече тютюн ,пак се върна на опушена дървесина ,тютюн и леки подправки и накрая минава на тютюн с ванилия и приключва с ванилия.
Но е по-тржък от този на Мартинез.
Хареса ми много и студените месеци бих си купила версията на Сансиро.

# 709
  • Мнения: 789
Тръгнах да си поръчвам 2 аромата на Том Форд от заг и установих, че ги няма вече в каталога. За Tuscan leather и metallique става въпрос.
Tuscan leather го има и Гиза, та той е лесен. Но metallique на Рефан някой знае ли как е? Че много ми харесва тая варена царевица на плажа с малко кръв и се боя че на друга фирма може да го няма тоя нюанс.

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 1 199
Metallique на Рефан откъм аромат го докарва, но трайността клони към 0.
Ако ти харесва тая метална, или и аз не знам как да я определя нотка, пробвай Metal Chypre  - Juliette has a gun -929 - Divain.

# 711
  • Мнения: 36 053
не пробвай дивайн Rage
все още няма никакъв резултат от едностранната ми комуникация с тях по повод двата липсващи парфюма от последната ми поръчка, която получих преди около седмица

# 712
  • Мнения: 6 008
Това е много лоша новина, ако са спрели Metalique na Заг. Аз много го ползвам лятото и ми е любим. На мен ми мирише на ванилов сладолед и не долавям металната нотка на "кръв", за която много хора споделят и във fragrantica. Трайността на Заг е много добра и не ми се мисли с какво ще го заменя, много го харесвам. Cry

# 713
  • Мнения: 8 470
На Дивайн този път си получих и трите поръчани парфюма, но се уверявам, че всеки път играем на тото и гадаем, колко ще дойдат. Нямам време да ги опиша, като се освободя, ще пиша в темата.

# 714
  • Мнения: 789
Значи на еклат ще пробвам да видя как е metallique.

# 715
  • Мнения: 373
D-frag12, благодаря за информацията.
От Рефан колко капки на колко мл слагаш?

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 1 199
не пробвай дивайн Rage
все още няма никакъв резултат от едностранната ми комуникация с тях по повод двата липсващи парфюма от последната ми поръчка, която получих преди около седмица
Пиши им пак. Аз така първия път като връщах се бях изнервила, че нещо много ни беше зациклила комуникацията. В чата им пишеш, нали?

# 717
  • Мнения: 8 470
Да, хубаво е да им се напомня на Дивайн в чата. При втория гаф при мен 2 седмици мълчаха и им напомних. Чак тогава върнаха сумата в сметката.

# 718
  • Мнения: 36 053
Monadirs, на имейла
ще им пиша пак в чата
благодаря ти!

*Emia*, аз се надявам да получа парфюмите, не искам парите обратно

бях поръчала 2 броя POPPY & BARLEY BY JO MALONE - чудесна свежа, но не остра, зеленина и смокинови листа
ROMANTINA BY JULIETTE HAS A GUN - за приятелка, на мен не ми допада - цветя и муск, брррр!
ANI BY NISHANE - фантастино топла дървесна ванилия - много държа да я получа

# 719

Общи условия

Активация на акаунт