Професионални серии за коса - Тема 160

  • 65 083
  • 862
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 1 162
Тъй като каквото и на направя като стилизиране, докато не изгладя с пресата нищо не става, вече обмислям покупката на щадяща преса… искам да ви попитам - някоя от вас ползва ли Стиймпод дългосрочно и успява ли тази да съхрани косата?

# 826
  • Мнения: 1 708
...
Не съм Ванеса, но имам цялата серия JOICO K-Pak Color Therapy вкл. лив ин-а и старата версия на олиото (новата я плюят!) т.е. нямам маската.
За мен Ш не е "силен протеин", сравнявам го със Керастаз Терапист и Редкен Екстрийм.
...
Благодаря за отговора Simple Smile
Може ли малко повече информация за спрея /продуктът без отмиване/ - по същия начин ли ухае и дали го усещате лепкав като се нанася?


А във връзка със състоянието на косата, сезон и климат, съм наясно, че оказват влияние. Не знам в Сицилия каква им е водата, но там може би за пръв път от години почувствах косата си сочна и напоена. В България живея в район с много твърда вода.

# 827
  • Мнения: 231
Здравейте , следя темата от доста време но сега се включвам с въпрос . Бихте ли препоръчали шампоан /балсам за морето  или по-скоро за водата в Бургас /Черноморец ? Живея в град с доста твърда вода (Пловдив) и косата ми е суха , третирана с тънък косъм , но гъста . Не се разбира много с протеина  , но хидратацията й се отразява чудесно  . Но при посещение в Бургас обичайните продукти не ми се отразяват добре .

# 828
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
В момента съм в Созопол и използвам тези продукти. Косата ми е мека и подхранена, а постоянно съм във водата

# 829
  • Марс
  • Мнения: 616
За моята чума съм открила, че работи : като е влажно времето - протеин, като е сухо - хидратация.

# 830
  • Мнения: 3 292
Ропунцел, тези трите в комбинация?

# 831
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Ропунцел, тези трите в комбинация?
Да, шампоан , маска и олио.

# 832
  • Мнения: 634
Здравейте, момичета! От много време ви чета, и от известно време се опитвам да намеря подходящата качествена козметика за моята коса. Уви, все още не мога. Косата ми е много дълга, малко над кръста, но с тънък косъм, средна към тънка като гъстота. Прилагам снимка. Подновявам балеаж веднъж годишно, корени все още не боядисвам. Мнооого ми е суха обаче и с цъфтящи краища Sad Ето какви продукти съм използвала досега от по-пппулярните професионални марки:

- Ми Аманте бутиков крем - честно казано, не виждам да прави нещо различно за косата ми Sad
- Moroccon Oil - nourishing repair - шампоан и балсам - с тези се мия в момента, но не виждам разлика... Понякога смесвам шампоана с лилавия против жълти отенъци на Лореал Проф. (имах и маската)
- Lakme bio argan oil - в момента слагам от него на краищата
- Олиосета олиото за блондинки - изхабих си една опаковка, но не бих казала, че свърши чудеса
- продуктите на Loreal за Steampod - това са може би единствените продукти, с които косата ми "живва". използвам стиймпод обаче 1-2 пъти в месеца, за да не си натоварвам с термична обработка косата. Може да звучи налудничаво, но съм ползвала крема на Стиймпод понякога без да използвам самия уред след това, и косата ми стои някак по-жива след това. Замислям се дали да не започна да го ползваммредовно след баня.
- преди 2 дни си взех лятната кутия на Арлен с цел да изпробвам възможно най-много продукти от различни марки и също наскоро си взех четка за скалп за по-качествено нанасяне на шампоана.
- Какъв leave-in conditioner бихте ми препоръчали, по възможност на водна основа? Гледах видеа, в които се препоръчва,
че едва ли не това би било препбразяващ продукт в рутината, но било по-добре да е на водна основа. Косата ми е много суха, дотолкова, че мога да изкарам 8 дни без да я мия и без да изглежда гнусно 😶🌫 (изпробвано докато малкия беше бебе 🫢) В момента я мия може би на 5-6 дни, в зависимост кога съм се изпотила повече от спорт, стига да не съм била на плаж. Изобщо, какво бих могла да включа като продукти? Слагам си олио в краищата всеки ден, преди къпане си правя маски с кокосово масло...

Благодаря, че ме изчетохте!

# 833
  • София
  • Мнения: 1 749
Аз бих заложила на хидратиращи продукти щом косата е толкова суха.
Бих взела joico moisture recovery шампоан, един от малкото изцяло хидратиращи шампоани.
Внимание moisture recovery не hydrasplash!
За маска moroccanoil hydrating mask.
Тези два продукта заедно.
И редувате с актуалния шампоан който не рсзбрах кой е.
Отделно за финиш термик нектар на керастас, и капките на оуей nurturing drops.
И чат пат дълбоко почистващ шампоан, аз харесвам този на шу уемура, има бюфжетен вариант на лакме.
За leave in спрей не мога да дам съвет тъй като не съм попадала на хубав

# 834
  • Мнения: 2 005
- Ми Аманте бутиков крем - честно казано, не виждам да прави нещо различно за косата ми Sad
- Moroccon Oil - nourishing repair - шампоан и балсам - с тези се мия в момента, но не виждам разлика...
- Какъв leave-in conditioner бихте ми препоръчали, по възможност на водна основа?
"Бутиковия крем" и аз не виждам никакъв ефект от него
На Марокан тези продукти не ги подновявайте Wink

Нектар термика е супер продукт но ако използвате четка и сешоар за оформяне.
Този не знам дали е на водна основа, но много ми допада REDKEN EXTREME BLEACH RECOVERY CICA CREAM LEAVE-IN ПРОДУКТ ЗА КО … ЕЗ ОТМИВАНЕ 

Всъщност ако я оформите с четка и сешоар използвайки термозащитен продукт косата няма да изглежда така разхвърчана.

# 835
  • Мнения: 2 448
Milla за такъв тип коса може би нещо по-леко ще ти трябва. Мисля че на Agent и Искрица косите са като твоята,техните продукти ще паснат на косата ти.
Напиши какви продукти имаш да измислим някаква рутина,поне да ги приключиш.После си вземи други според косата ти.

Impatiens CT е идеално балансирана серия.За редуване на двете серии...може би 4-5:1,но това е теория на вероятностите.По-скоро в случая MR може да се ползва като терапия,в смисъл рядко,за да не прехидратираш.

Golfo ако добре съм разбрала ползваш само nourishing repair Ш и Б,и от време на време лилавия на Лореал,останалото са финиши.Да смесваш Марокан и Лореал си е кощунство Wink
Аз не виждам маски,терапии...на тази коса и трябва сериозна поддръжка,от раменете надолу.
Ако шампоана ти допада остани си с него,но за дължините се зареди с още сериозни продукти.Мелисанде ти е изредила хубави серии.
Финишът,какъвто и да е той,нанесен на неподхранена и хидратирана коса няма да свърши нищо,най-много да стане по-зле.Това се отнася най-много за олиата

Предлагам и на трите да пробвате позабравената терапия на Алфапарф, Semi Di Lino Cellula Madre

https://www.zlatnaribka.com/alfaparf/semi-di-lino-cellula-madre- … s-stvolovi-kletki
Подхранващият и реконструиращият концентрати са страхотни,преобразяват косата.Предполагам,този за блясък е по-хидратиращ,него не съм ползвала.
Следя една забавна фризьорка в Тикток.Наскоро имаше видео точно за тази терапия.Тя също сподели че е страхотна.
Между другото,ако някой е бил вече при тази фризьорка,моля да сподели отзиви.Гледам,че във видеата твори чудеса.Ще преживея ужасните пътища до Лом Grinning
https://www.tiktok.com/@annamariaivanov

# 836
  • Мнения: 31 325
Махнете с подстригване много от сухите крайща. Косата ви ще живне и ще се уплътни.
Забелязала съм, че рядкото миене заради сухота води до още по- изпръхнала коса и сухота. Пробвайте да миете по- често, като правите преуоши всякакви.

# 837
  • Мнения: 1 708
Благодаря, Vanessa!

# 838
  • Мнения: 1 344
Milla за такъв тип коса може би нещо по-леко ще ти трябва. Мисля че на Agent и Искрица косите са като твоята,техните продукти ще паснат на косата ти.
Напиши какви продукти имаш да измислим някаква рутина,поне да ги приключиш.После си вземи други според косата ти.

Impatiens CT е идеално балансирана серия.За редуване на двете серии...може би 4-5:1,но това е теория на вероятностите.По-скоро в случая MR може да се ползва като терапия,в смисъл рядко,за да не прехидратираш.

Golfo ако добре съм разбрала ползваш само nourishing repair Ш и Б,и от време на време лилавия на Лореал,останалото са финиши.Да смесваш Марокан и Лореал си е кощунство Wink
Аз не виждам маски,терапии...на тази коса и трябва сериозна поддръжка,от раменете надолу.
Ако шампоана ти допада остани си с него,но за дължините се зареди с още сериозни продукти.Мелисанде ти е изредила хубави серии.
Финишът,какъвто и да е той,нанесен на неподхранена и хидратирана коса няма да свърши нищо,най-много да стане по-зле.Това се отнася най-много за олиата

Предлагам и на трите да пробвате позабравената терапия на Алфапарф, Semi Di Lino Cellula Madre

https://www.zlatnaribka.com/alfaparf/semi-di-lino-cellula-madre- … s-stvolovi-kletki
Подхранващият и реконструиращият концентрати са страхотни,преобразяват косата.Предполагам,този за блясък е по-хидратиращ,него не съм ползвала.
Следя една забавна фризьорка в Тикток.Наскоро имаше видео точно за тази терапия.Тя също сподели че е страхотна.
Между другото,ако някой е бил вече при тази фризьорка,моля да сподели отзиви.Гледам,че във видеата твори чудеса.Ще преживея ужасните пътища до Лом Grinning
https://www.tiktok.com/@annamariaivanov
Ванеса, винаги си толкова полезна и изчерпателна! Бях забравила тази терапия, а преди толкова се коментираше! Ще я пробвам и аз в някакъв момент. Има ли някаква специфика при използването, освен указанията от производител?
П.С. Дали вече няма да ни заключат темата?

# 839
  • Мнения: 1 162
Дали мога да ползвам маската на Олаплекс 4в1 между шампоан и балсам Джойко МР? Само тя от хидратиращите е с мен на морето, иначе и Absolut Repair на Лореал и Бонд рипеър на Алтерна, но надали са подходящи…
Или K Pak хидратора да сложа? Него също го поръчах тук, на май нямам идея с какво да го комбинирам 😞

Общи условия

Активация на акаунт