Професионални серии за коса - Тема 160

  • 65 254
  • 862
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 027
Подходящо ли ще е да редувам Defy с Moisture recovery ?

# 811
  • Мнения: 2 452
Milla ако имаш предвид  Pro1 и 2 на Джойко,това е плекс серията.Ползва се при боядисване,като Олаплекс.

Defy Damage Ш,Б и М може да се редува с Moisture Recovery.Само че 2:1,дори 3:1 в полза на Defy Damage,т.к. не е силен протеин,а MR е силна хидратация.Това в случай че косата ти не е много третирана и е нормална към тънка.
Но ти можеш и сама да си напаснеш редуването според честотата на миене и състоянието на косата ти

# 812
  • Мнения: 3 027
Благодаря, Ванеса Simple Smile
Про 1 и 2 мислех да използвам като самостоятелна терапия, боядисвам на ниво 5-6 и чак терапия не ми е нужна....
Тънка е, да....Може ли предложение на серии за редуване?

# 813
  • Мнения: 749
Здравейте, кои са  официалните вносители и дистрибутори на Алтерна и Олаплекс?

llocperfect е сайта на вносителите на Алтерна,за Олаплекс не знам,ама аз и без друго не го купувам от БГ Grinning.
Аз последно купувах Алтерна от ЗР и пишеше, че са Бест Брандс?
Този вносител, който сте писали Вие има ли сайт не го откривам?!
А вие от къде поръчвате?

# 814
  • Мнения: 4 289
Сайта за Алтерна е lookperfect, но има и на много други места, понякога и на много изгодни цени.
Нотино примерно.

# 815
  • Мнения: 749
Сайта за Алтерна е lookperfect, но има и на много други места, понякога и на много изгодни цени.
Нотино примерно.
Сега намерих сайта, и отдолу пише, че е на Best Brands Group, явно от скоро имат вече и сайт Simple Smile!?

# 816
  • Мнения: 1 709
Milla ако имаш предвид  Pro1 и 2 на Джойко,това е плекс серията.Ползва се при боядисване,като Олаплекс.

Defy Damage Ш,Б и М може да се редува с Moisture Recovery.Само че 2:1,дори 3:1 в полза на Defy Damage,т.к. не е силен протеин,а MR е силна хидратация.Това в случай че косата ти не е много третирана и е нормална към тънка.
Но ти можеш и сама да си напаснеш редуването според честотата на миене и състоянието на косата ти
Да използвам темата да попитам и аз нещо Simple Smile

Vanessa
А JOICO K-Pak Color Therapy  силен протеин ли е?
Много харесвам и маската, и балсама. Аз също имам Moisture Recovery - как да редувам двете серии?
Боядисвам цялата коса с безамонячна боя на три месеца, през останалото време само корени.

# 817
  • Мнения: 4 289
Да, те са.
Сайта за Алтерна е lookperfect, но има и на много други места, понякога и на много изгодни цени.
Нотино примерно.
Сега намерих сайта, и отдолу пише, че е на Best Brands Group, явно от скоро имат вече и сайт Simple Smile!?

# 818
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Код за 20% отстъпка за професионални продукти за коса Paul Mitchell и Artego от сайта www.modernstyle.bg до края на август. Мисля, че е универсален.

# 819
  • София
  • Мнения: 3 760
Моля някой да ми разясни разликата между хидратиращ и подхранващ шампоан.
Конкретно за Kérastase
Chroma Absolu Bain Chroma Respect питам.
Блондинка съм.Ползвам на Керастаз серията за блондинки и съм доволна,но пробвах маска от горната серия и ми допадна и се чудя кой шампоан да си взема.

# 820
  • София
  • Мнения: 936
Здравейте!
Чета ви от известно време.  Много незнайни термини и продукти за мен.
Може ли да ми препоръчате къде да отида да ми направят нещо като диагностика на косата и да ми препоръчат точните продукти.
Иначе с балеаж съм от 2 год. Косата ми е хубава само в деня, в който е измита и изсушена. На следващият ден вече няма обем, корените мазнеят, краищата са сухи.
Дължината е до раменете. Забелязвам, че горните пластове са ми по-къси, явно косата се е накъсала.
До сега съм ползвала дрогерийни продукти, кристали, крема на Ми Аманде.
Сега взех Elseve Bond repair. Седи ми добре. Но мисля да взема след това нещо по-професионално. Та къде да получа добра консултация и мостри, ако може.
Благодаря!

# 821
  • София
  • Мнения: 1 750
Здравейте!
Чета ви от известно време.  Много незнайни термини и продукти за мен.
Може ли да ми препоръчате къде да отида да ми направят нещо като диагностика на косата и да ми препоръчат точните продукти.
Иначе с балеаж съм от 2 год. Косата ми е хубава само в деня, в който е измита и изсушена. На следващият ден вече няма обем, корените мазнеят, краищата са сухи.
Дължината е до раменете. Забелязвам, че горните пластове са ми по-къси, явно косата се е накъсала.
До сега съм ползвала дрогерийни продукти, кристали, крема на Ми Аманде.
Сега взех Elseve Bond repair. Седи ми добре. Но мисля да взема след това нещо по-професионално. Та къде да получа добра консултация и мостри, ако може.
Благодаря!

Никъде поне не в София.
Ако идете в салон, ще ви препоръчат марките с които работят.
Ако идете в рибата, неведнъж сме коментирали ме са некомпетентни, а мостри няма да получите от никъде.
Ако не сте ползвали алтерна, които аз НЕ ХАРЕСВАМ и не ползвам, но доста хора ги харесват, знам че от сайта lookperfect правят консултация и евентуално може да се договорите за мостри.
В сайта арлен също има кутии с мостри, но се купуват.
В групата hairholic във фейсбук създателката Ради прави платени консултации, които може да са ви доста полезни.
Влезте в групата и с търсачката може да се информирате за тях, както и за неща от типа на продукти за изсветлявана коса и мазен скалп.
В групата ради има статии точно за мазен скалп 😋

Успех

# 822
  • Бостън
  • Мнения: 13 640
Vanessa
А JOICO K-Pak Color Therapy  силен протеин ли е?
Много харесвам и маската, и балсама. Аз също имам Moisture Recovery - как да редувам двете серии?
Боядисвам цялата коса с безамонячна боя на три месеца, през останалото време само корени.
Не съм Ванеса, но имам цялата серия JOICO K-Pak Color Therapy вкл. лив ин-а и старата версия на олиото (новата я плюят!) т.е. нямам маската.
За мен Ш не е "силен протеин", сравнявам го със Керастаз Терапист и Редкен Екстрийм.

Никой не може да ви каже как точно да редувате сериите - дори да има форумка с идентична на вашата коса е малък шансът тя да има същият режим на миене/сушене/същата вода и климат/същите финиши. Трябва да опитате! Проба-грешка докато си намерите оптималното за вас редуване на продукти.

Във Пловдив това лято си говорих със девойката в Златна Рибка, която на първо четене имаше коса идентична на моята - много фин косъм, мазновати корени, сухи краища. Споделена любов ни беше Макадамия за тънка коса, както и шампоаните на CHI, но тя оплю розовия РЕДКЕН за обем, който на мен много ми харесва. Та така... Доколкото знам, Пловдив се слави с една от най-твърдите води, което е допълнителен фактор за пресушаване на косата и кожата. А водата при мен е мека.

Моята тънка коса много обича JOICO K-Pak Color Therapy през зимата, а Moisture Recovery ми иде твърде хидратираща и аз лично ползвам Joico HydraSplash.


Някой скоро спомена Лореал Витаминоколор - помня как ММ ми забрави цялата козметика за коса като тръгнахме на ваканция и ги купих на Азорите - мястото се слави с прекрасната си вода и прекрасните коси не само на жените там. Но след това го доизполвах в Брюксел и останах с много положителни впечатления от тази серия - лека и прекрасна!

Последна редакция: ср, 09 авг 2023, 18:44 от Agent Provocateur

# 823
  • София
  • Мнения: 3 760
Кой продукт на Макадамия за тънка коса визирате?

# 824

Общи условия

Активация на акаунт