НОЕМВРИйче вече тропа на вратата на ЕВРОПА!!!

  • 11 216
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 440
Марианче ако на Ема й се изпотява вратлето това е признак за начален рахит. Аз мислех, че на Митко му се поти и педито каза по 3 капки, но май просто му е било топличко и аз пак си давам по 2 капкиВигантол.

# 226
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Ние също сме на 2 капки Вигантол.
Сега излизаме на разходка, че след следващото ни хранене отиваме на рожден ден. Ако някоя мама излиза сега, може да се засечем при Фамилия-та.
Приятен ден и разходки!

# 227
  • Мнения: 2 673
Здравейте мами!
Аз давам по 2 капки сутрин между някое от храненията. Гадамер,както вече писах, онзи ден на консултацията на Дани, имаше едно много дебеличко бебе \на АМ\ и докторката каза, че развива от наднорменото  тегло рахит, омекнала и главичката. Изписа им по 3 капки за 10 дни плюс Калции. Затова, разбрах, че не е хубаво да се радваме на наднормено пухкаво бебе, колкото и да ни е кеф, че яде като за последно. Питай Педито за колко дни трябва да даваш по 3 капки.
Бебко, Вени, аз от Либеро съм много доволна. Вече сме на втори пакет. Харесва ми че имат ластик, че са по-дълбоки. Само дето са малко по-дебели, като че ли.
   На моя Дани пак не му стига от едната цица, но Laughingтой упорито отказва да бъде дохранван!! Неще да го помирише НАН-а. В опити замина една кутия Аптамил, сега май в опити ще замине и тази с НАН. Но пък си се храни често, често...А нощес е във вихъра си. Бебешка му работа Mr. Green
Мами, желая хубав слънчев зимен  Mr. Greenден!!!
            П.П има ли мама да дава и двете гърди при хранене newsm78 newsm78 newsm78

# 228
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
           П.П има ли мама да дава и двете гърди при хранене newsm78 newsm78 newsm78

Аз понякога давам и двете гърди, просто някой път София се лигави на едната гърда и като и дам другата, си се дохранва. Просто предлагам. Ако пък не ще, може би се е нахранила. Някой път после повръща от преяждане, ама поне знам, че не е гладна. Като ние не можем да преценим, те бебчетата си казват. Grinning

# 229
  • Мнения: 3 216
Здравейте, мами  Hug
Мони, ваш Митко май кат наша Моника. Гледам едни и същи проблеми имат  Laughing И Моника си връща почти след всяко хранене (дори и повече от един път се случва) - 1 или 2 часа след храненето, а някой път дори и непосредствено преди следващото...И това започна от сравнително скоро. И аз се притесних доста, но пък не ми изглежда да му има нещо на детенце. На следващата консултация ще питам педи, но предполагам, че и тя ще ми каже, че е нормално...Иначе Моника яде по 110 мл., най-много 120 мл. (а в 9 сутринта обикновено само по 60-70 мл.  Confused) и е на 6 хранения, така че не мисля, че й е много храната...
Мамчета, днес май ще е последния слънчев ден, така че айде бързо се опаковайте и всички навън  Hug

Забравих да питам - витамин С колко време може да се дава на бебоците? Аз давах 8 дена, за толкова ми го бяха изписали и го спрях, но ми се иска май още да давам...Карил, давай акъл... Praynig

# 230
  • Мнения: 290
здравейте мами. като гледам всички са навън и бръмчат по улиците. и аз искааааам. ама съм болна и така от няколко дена пропускам разходките - бебата е на терасата - добре че имаме южно изложение.
 роня - видях мина и теб по различно време ама  не съм не  изразила правилно. теб те познах по количката защото и ние сме със синия вариант на Чико дуо.
мами - вчера в някакво телевизионно предаване беше гост лекар дерматолог. спомена за запушени потни жлези и пори- симптомите били ситни пъпчици по главичката. когато се събуди бебо се появяват от страната на която е спинкал - по главичката, бузката, вратлето. ставало от претопляне и т.н. и аз съответно веднага реших че и ние сме така. вече луднах с тези пъпки. а и педиатърката отказа да ни даде направление за дерматолог с оправданието че толкова малко бебе не е удачно да се преглежда от такъв лекар - те не разбирали били newsm78 #Crazy - достатъчно е консулт с педиатър. ама аз съм си наумила да ходя при дерматолог и това е защото ми писна.
айде оплаках ви се ама какво да се прави като по цял ден само за проблемчетата мисля
много Hugот нас с димана

# 231
  • Мнения: 679
Здравейте и от мен в този слънчев ден !  Hug

Честити месечинки на бебе Лина на мама Ronja и бебе Филип на мама Iveto75    bouquet

Тати и бебо са на разходка, а аз бързам да се разпиша. Ех, че хубаво време, дано да продължава така. Ние утре може да направим една дълга разходка до Пловдив - на изписването на племенничето  Mr. Green Само дано времето да е хубаво!
karil , и аз понякога предлагам другата гърда - той дъвчи ли дъвчи и пробвам да не би да е още гладен. Пък ако не е то си показва детето  Mr. Green
gadamer , и ние сме на 2 капки Вигантол.

Хайде отивам да дремна малко  Mr. Green.
Слънчев и усмихнат ден на всички    bouquet

# 232
  • Мнения: 815
 ели, защо като си болна си в къщи- на вън ще ти е по- добре.

Ние досега бяхме на разходка, но се прибрахме Ран да спинка, а беба продължава блажено да спинка в количката- за това е на балкона, че е облечена и завита и не ми се иска да я разбутвам- от толкова предложения за срещи - съвсем се омаях- но едно е ясно за мен- можем да се появим само на съботно- неделни, защото трябва тати да е тук- пък като изкарам книжка ще се промени и това- но дотогава мога да уважа само поканата на Гадемар за разходка в южния другата седмица, ако е хубаво времето-
Пам, ти защо реши, че е последния хубав ден- аз вчера гледах прогнозата- до четвъртък все 13-14 градуса дават...

Аз давам на Неда по 2 капки вигантол

Карил, аз понякога предлагам другаат гърда, когато суче бибата като за последно, но тя не иска- даже мисля, че се дразни когато й пуска- просто иска да си суче и залъгалката я задоволява- с Ран беше различно- той предпочиташе да ползва мама за биба- можеше да си виси на гърдата денонощно- мъже- какво да ги правиш Simple Smile

# 233
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 382
Момичета, не само че сме с по 3 капки Вигантол, ами педито каза така за целия зимен периодnewsm78 Ще й давам и аз по 2 капки или ще я заведа на частен преглед при друг лекар и той да си каже мнението.

Мерси за отговорите

Аз до утре вечер ще съм без комп, сега си тръгваме за София.

# 234
  • sofia
  • Мнения: 8 957
Бебко, Вени, аз от Либеро съм много доволна. Вече сме на втори пакет. Харесва ми че имат ластик, че са по-дълбоки. Само дето са малко по-дебели, като че ли.
Либерото затова и не изпускат - защото са по-дебели. Имам няколко изостанали памперса от баткото - почти два пъти по-дебели са от настоящите Памперс.

Теди връща на всяко ядене денем, а баткото правеше фонтани до 4 месец. Иначе денем ядем и на по-малко от три часа. Само навън изкарва повечко.
Имаше периоди и от двете гърди ядеше, ама сега явно сме в застой на растежа и едната му стига.
А аз днес ритах топка с баткото, обикаляхме по езерото (Панчаревското) и Бобо едвам се довлече до къщи. Ако не беше той да бяхме откарали още час-два навън. Още повече, че вчера Теди беше цял ден при баба си, а аз само за кърмене се явявах и определено си починах.

# 235
  • Мнения: 2 274
    Здравейте, хубавици! Ние сега се прибираме от разходка! Не ми се прибираше, но ми беше скучно вече сама навън / големите ми мъже бяха изморени след ЗОО и се прибраха /! Бяхме 2 часа и половина в ЗОО и после моткахме из Младост още толкова ! В Зоопарка снимах Бу с носорога и след малко ще кача снимка Simple Smile!
    Да ви кажа и ние сме на 2 капки Вигантол, но на Бу напоследък много му се поти главичката, а не го обличам нещо повече от преди! Страх ме е, че с това бързо наддаване ще развие рахит  ooooh!! За това и ви питах как са фонтанелките на бебоците ви!
   Марийче, и аз понякога давам и от двете гърди!
    Хайде, цунки   bouquet!
 
  Ето и снимката от ЗОО:  http://snimka.bg/album.php?album_id=88194&photo=39

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 18:05 от benighted

# 236
  • Мнения: 290
уфффф цвети то аз си стоях в къщи не точно щото съм болна ами защото ми се събра много за  :1ironing newsm28 newsm28 newsm28 1disheswash и всякакви такива. а това че съм болна общо взето не беше оправдание и татито реши да се занимава с принцесата си а аз да си "почивам".
мами които хранят бебоците изцяло с ам - по колко грама изяждат бебоците на хранене и по колко пъти се хранят? понеже димана се роди доста фина, да не кажа дребосъчка - 2490 гр. и аз сега постоянно съм с притесненията че не яде достатъчно. тя хапва около 600 гр. на ден - някой път се храним 6 пъти, други път - 7. иначе първия месец наддаде ок - за три седмици 850 гр., ама тогава и давах кърма на няколко хранения. не сме се теглили откакто сме изцяло на ам и ми се струва че по100 гр. не е достатъчно. като чета тук за 150 гр. на ядене и направо се депресирам. а и аз като малка (а пък и сега) съм била доста злояда - та си мисля че и моето дете май ще е така.
айде доскоро
много ви чета и сте ми ценен източник на инфо за неопитно маме като мен ама все нямам време да пиша редовно. само като ми влезе някоя муха в главата и почна да се стухвам от притеснения

# 237
  • Мнения: 815
Мами, това харесва ли ви - идеята е да го намаля и да го сложа на първата страничка- не е запълнено, за да могат да се присъединяват още бебчета

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 22:47 от Цветина

# 238
  • София
  • Мнения: 1 067
Не смятах да пиша днес, ама това ме провокира!

Цвети,
идеята е супер, Браво!

# 239
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
ЦВЕТИ ТИ СИ РОДЕН ТАЛАНТ!
РАЗГЛЕЖДАХ ВИ СТРАНИЦАТА - ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ЗА ЖЕНИТБА НА МЪЖЪТ ТИ, СНИМКИТЕ НА МАЛКИТЕ НЕДА И РАН  Hug РЕШИХ, ЧЕ ВИЕ С МЪЖЪТ ТИ СТЕ ПРОДУЦЕНТИ ПОД ПРИКРИТИЕ! А ТИ ОСВЕН ЧАРОВНА ВОДЕЩА СИ СИ ГОЛЯМ ТАЛАНТ!

ИЗПОЛЗВМ ПОСТА СИ ДА ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА ЕНТУСИАЗМА И ЗА ВСИЧКИ КРАСИВИ ТЕМИЧКИ, КОИТО ИЗПИСВАМЕ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ТЕБ~!http://www.biznesa.com/modules/icontent/inPages/alexcv/images/cv1.jpg

Общи условия

Активация на акаунт