подсладена вода при новородените

  • 5 116
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 156
Баткото я пиеше и без да е подсладена. И тъй като съм с наднормено тегло гледах да му спестявам захар и сол доколкото мога.

А бебето е изключително кърмено. Все още не пие вода.

# 16
  • Мнения: 380
Аз до шестия месец вода не съм давала, да не говорим за захар. Изрично съм се интересувала и питала педиатрите тук и навсякъде отговора беше един: Бъбреците на малките бебета не са доразвити все още и да ги караш да преработват нещо, което няма никаква хранителна стойност и не носи нищо на организма е абсолютно излишно. Кърмата или адаптираното мляко в голямата си част са вода.

И ми е непонятен парадокса, при който майки не дават на порастналите си вече дечица да ядат шоколади и сладкиши, а при бебетата направо играе супената лъжица захар.
Подкрепям това мнение:peace:.
Моят дребосък не е пил вода 6 месеца. Сега тепърва ще се учим да пием, тъй като въвеждаме пюретата.

# 17
  • Мнения: 5 362
Давах 1 седмица само,макар че жълтеница почти нямахме.

# 18
  • Мнения: 1 427
А защо давате подсладена вода? Само защото педиатърът ви е казал? А питахте ли го защо така се прави?По принцип повечето наши педиатри я дават за жълтеница, но жълтеницата отшумява за 2-3 седмици!Да не говорим , че и за жълтеница подсладена вода НЕ СЕ ДАВА! CloseКакъв им е довода тогава да го правят???Попитайте ги-интересно ми е дали ще могат да ви отговорят!?

# 19
  • Мнения: 1 427
Само да добавя към горното-на новородени и вода не се дава! Peace

# 20
  • Мнения: 1 860
Веднъж пробвах. Не повторих. И тукашните бебета преминават жълтеница. Никой не ме е посъветвал да си тъпча детето с подсладена вода обаче.

# 21
  • Мнения: 2 019
Давала съм до 4 месец въпреки,че жълтеницата ни беше минала отдавна.Така ми казаха в педиатрията.
и аз

# 22
  • Мнения: 487
Не съм давала, няма нужда от вода.

# 23
  • Мнения: 793
От самото начало е на вода без захар, но първата седмица ни накараха да изпием една банка глюкоза, заради жълтеницата.

# 24
  • Мнения: 1 081
Аз давах, и кърмех в началото под час:(По съвет на педиатрите. После се върнах към кърменето на поискване без води, чайове и т.н. Чак след 3тия месец оправих режима, и понякога давам на Мартин чай от лайка(пак ме посъветваха със захар). И резултатът е  налице-нищо без захар не иска да пие малчо.А трябва-овесени ядки за запека например. И спрях да му давам течности, различни от кърма.Като му порастнат зъбчетата ще е късно да го отучвам от захарта.Решила съм нищо подсладено да не му давам и с пюретата като започна да го захранвам.

п.п. Вместо да ходят при педиатри със знания от преди 100 години, дано повече майки да имат късмета да попаднат на този форум навреме...аз позакъснях с 2 месеца, и съжалявам.

# 25
  • Мнения: 3 360
Не,не съм давала въобще!

# 26
  • Мнения: 5 393
Давах подсладена вода около 3 седмици. Rolling EyesСлед това прочетох малко повече в Библиотеката на Кърмаческия форум и спрях.До 6тия месец бебето не се нуждае от нищо друго освен кърма. Ако ще давате вода заради жълтеница, поне заменете захарта с глюкоза.

# 27
  • Мнения: 2 952
направо  водичка , без  захар, хареса му...пиеше  си
ако може без , защо със..

# 28
  • Мнения: 1 043
Аз давах до края на първия месец вода със захар,а после постепенно махнах захарта.Но той не пиеше много вода,предлагах главно след кърмене Peace

# 29
  • Мнения: 992
аз съм давала една или две седмици подсладена, след това давах само преварена

Общи условия

Активация на акаунт