Един филм за глобалното затопляне!

  • 2 380
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Ами какво значение има дали е модерно или не да се мисли и говори за това. Дано поне като са почнали американците да почнат и останалите. Нормално е да се говори за това в най-потребителската държава. А дококото си спомням Лени каза, че 70% от вредните емисии, допринасящи за затоплянето, идват от Америка. Може филма да е пропагандаторски, на Ал Гор е все пак, може да има някакви икономически интереси зад това, самият текст на Гелева тук почва с това, че икономиката щяла много да загуби от промените... И какво от това - последиците са за всички нали? И е време хората да се лишат наистина от някои удобства, като това в линка на Карина в подписа и да речем.

# 16
  • Мнения: 6 167
каква пропаганда, хора?
я си погледнете през прозорците.

единственото, на което се надявам е, да е права другата 'линия' - теорията, че такива мини климатични промени са нормални и отминават. да, ама май всички се надяваме, но знаем истината.

можете да си купите последния капитал, където има много яка статия по въпроса , базирана на доклад на ЕК за икономическото бъдеще на ЕС в ситуацията на глобално затопляне. много интересно четиво... само ще пейстна как започва, че съм с  абонамент и не мога да давам линк.

'Докато сегашните първолаци се пенсионират, ще може да ходят на море в Холандия, да ядат плодове в Сибир и да се разхождат сред кактуси и пясъчни полета в България. Това не е фантастика, а картина на променената планета, обрисувана в доклада на Европейската комисия от първите дни на 2007 г. Причината е прог­нозираното глобално повишаване на температурите през следващите 50 - 100 години, което ще бъде съпроводено от мащабни наводнения по крайбрежните зони, засушавания, пожари и други катаклизми. Според комисията климатичният ден на страшния съд може да бъде избегнат с решителните действия на всички държави. Засега обаче подобно глобално разбирателство изглежда непостижимо (виж стр. 12). '........

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Този проблем ме занимава и мен. Филмчето ще си го дръпна като се прибера вкъщи. Дано проблемът не е представен едностранно- че причината е многото въглероден двуокис в атмосферата. Щото не е само това- има циклични промени в климата. До скоро е имало малък ледников период например. В геоложкото минало е имало периоди и с много по-горещ климат. Аз лично предпочитам затоплянето пред захлаждането.

# 18
  • Мнения: 8 952
Явно не само аз съм се разстроила от снощните новини.
Ако сте гледали филма "След утрешния ден", там всичко е 1:1.
Не можах да мигна от ужас снощи.  ooooh!
Много стресиращо ми въздейства и новината, че часовникът, който отмервал времето до края на света, бил преместен напред  Shocked

И мен от известно време вместо да ме радва, ме притеснява това хубаво време. Честно казано, не си спомням такава топла  зима...

Дядо ми навремето, бог да го прости, все повтаряше, че във Вечния календар било записано, че краят на света предстои и че ние вероятно ще станем свидетели на това събитие...

Дано да не е бил прав...
Би било адски жалко човечеството  просто да изчезне...

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Направо се стряскам като си помисля какво лято ни очаква........

# 20
  • Мнения: 4 555
Ами какво значение има дали е модерно или не да се мисли и говори за това.
Ако имаш предвид моето мнение, има много голямо значение какво се мисли и дали се говори по въпроса.
Цяло едно поколение в България е възпитано така, че да не смята природата за ценност, а за ресурс, който да използваме както ни щукне.
Дори докладите, които говорят за проблемите с глобалното затопляне започват с това, че еди какви си суми могат да бъдат загубени, в следствие на този процес. Мисли се единствено от икономическата страна -  ако продължаваме да прецакваме природата и подобряваме икономиката си със свръхконсумация, това ще ни докара печалба Х и разход У, заради природните катаклизми, които ще настъпят. Ако пък спрем свръхконсумацията и другите фактори и така попрецакаме икономиката за момента, но си спестим разходите от катаклизмите, това ще ни докара спад в растежа Х1 и печарба У1. И като сметнем формулата, решаваме в коя насока е по-добре да се трудим.
Ей това е най-абсурдното.

Не че обясних каква е ролята на общественото мнение в цялата работа, но съм сигурна, че няма смисъл да го правя, то е ясно според мен. За другите не знам, но ми се струва, че на теб поне ти е ясно.

# 21
  • Мнения: 6 167
Този проблем ме занимава и мен. Филмчето ще си го дръпна като се прибера вкъщи. Дано проблемът не е представен едностранно- че причината е многото въглероден двуокис в атмосферата. Щото не е само това- има циклични промени в климата. До скоро е имало малък ледников период например. В геоложкото минало е имало периоди и с много по-горещ климат. Аз лично предпочитам затоплянето пред захлаждането.

да де, но затоплянето и захлаждането са взаимно свързани  Wink


така или иначе, има доста противници на теорията на глобалното затопляне и главно на това, че човешката дейност го причинява.
интересно е да с прочете и другата гледна точка, за ролята на вулканите, както и някои факти , като например това, че човечеството мери точни данни едва от края на 70тте години. тоест, аз лични се надявам това да е естествено, но съм по-скоро песимистка. филмът на гор е потресаващ в това отношение.
за вредните емисии и тн мерките ако не са на общо .. планетарно ниво нямат никакъв смисъл, а съгласие по тези върпроси много ( общо)  няма.
а индивидуалните ограничения струват скъпо, ефекта ще е никакъв.

мисля, че хора, ще се стреснат, когато мине ураган над ню йорк, например и отнесе манхатън. за съжаление, само голям катаклизъм ( според мен) може да доведе до някакви общи мерки. жалко, че трябва да го чакаме.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
....да....истината е някъде по средата....природата е на цикли....винаги е имало затопляния и застудявания........когато питах дядо дали помни такова време, той спокойно ми каза "О- о, да....ходихме един декември да изпращам приятели....еди къде си и се връщахме по къси ръкави ".....в никой случай не омаловажавам глобалното затопляне, но е факт, че такива затопляния е имало и преди......лошото е ако се задържат за дълго

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
deshtovidi вероятно е имала предвид моето мнение за "модерно" - казах го, защото подобен род филми се появяват последните 2-3 години, а процесът на глобално затопляне е доста отдавна.
Не са без значение и икономическите последици, а от тях могат да се извлекат и интереси.
Във филма, който гледах, провеха предсказание според което до 50 години броят и силата на катаклизмите ще се увеличават - урагани, земетресения, свлачища и т.н., а 50 години са малко време, за да се впрегне цялото човечество за общи мерки.

# 24
  • Мнения: 512
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-01-17&article=174995

Много интересна статия по въпроса ми изпрати мъжът ми вчера, дано и но вас ви хареса. Аз лично малко се успокоих, като я прочетох. Peace

# 25
  • Мнения: 338
Направо се стряскам като си помисля какво лято ни очаква........

По новините съобщиха че ще е най-горещото лято,над 50гр. Shocked

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Преди може би 8-9 години гледах френски научнопопулярен филм ,в който се разказваше за изследвания и наблюдения извършвани от японски кораб-лаборатория върху течението Гълфстрийм.Според учените  там то постепенно замира в резултат на замърсяването и увеличаването на озоновата дупка/парниковия ефект/ .Даваха някаква прогноза ,според която около 2013 година ще бъде критичната точка.Споменаха също,че преди 2000 години може би пак е имало такова замиране на течението.Според тях Гълфстрийм поддържа равновесието на климата и неговото замиране ще е фатално за него.Още от 80-те години се наблюдава топенето на ледниците, а тогава казаха ,че в последните години е много по -интензивно и нивото на световния океан се покачва много бързо.


Темата въобще не е нова.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако човечеството преживее глобалното затопляне, го очаква пак подобрение на климата и така до новата ледникова епоха.......пък и тя вероятно няма да е много приятна .,.....какви сметки за парно самооооооо  ooooh!  Mr. Green  Grinning  Joy ....майтапче

# 28
  • Мнения: 7 430
Да,филма е с Ал Гор и се казва в превод Неудобната истина. Peace

Може ли да ми кажеш как се казва на английски филма?
Мерси  bouquet

# 29
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
An inconvenient truth
http://www.climatecrisis.net/

Поправих спелинг-а.

Общи условия

Активация на акаунт