Бебче с голям корем

  • 1 504
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами. Имам момченце на един месец, което храня от шише но само с кърма. Детенцето доста си хапва, от 80 до 100 на хранене , през около 2 часа . Случва се и по-малко да хапва , но в повечето случаи количеството е такова. През последната седмица забелязвам че коремчето му е станало доста голямо и ми се струва че е прекалено издуто за това малко телце. След една седмица сме на преглед и ще попитам и педиатърката , но ми се иска да чуя и вашето мнение ако сте били във същата ситуация. 🙂

# 1
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 314
Нормално е, коремчетата на децата се поприбират след 2г като проходят стабилно и пооправят стойката. Крачетата също може да се кривят до тогава (не прекалено, разбира се). Питайте и педиатъра си, но обичайно едно бебе е добре закръглено в тумбачето.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Нормално е. Всички бебета имат коремчета. А вероятно има и газове, все пак.

# 3
  • Мнения: 8
Нормално е, коремчетата на децата се поприбират след 2г като проходят стабилно и пооправят стойката. Крачетата също може да се кривят до тогава (не прекалено, разбира се). Питайте и педиатъра си, но обичайно едно бебе е добре закръглено в тумбачето.
Благодаря Ви , първо детенце ми е и все още всичко ме притеснява повече от необходимото.
Нормално е. Всички бебета имат коремчета. А вероятно има и газове, все пак.
Да ,има доста газове, но бабите са ме наплашили с постоянните забележки да не му разширя корема и аз започнах леко да се паникьосвам.

# 4
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 314
Обемът на стомахчето се повишава постепенно, като откъм 6-7 месец до 1г ще побира към 180-200мл на едно хранене, повече няма да са необходими.

# 5
  • Мнения: 6 764
Вие знаете колко яде детето и съответно влизате в някакви размишления. Моите и двете деца са кърмени от гърда, нямам идея колко са приемали като количество. И двете първия месец бяха качили малко над 1 кг. Има си мерки, според ръст и килограми, които се следят от педиатъра. Детето ще бъде прегледано и премерено. Иначе количествата, които цитирате за възрастта не ми се виждат големи, а напълно нормални.

# 6
  • Мнения: 10 578
Бабите да си гледат работата. Simple Smile Бебетата е нормално да приличат на жабки (телосложението).

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 21:31 от amy_nka

# 7
  • Мнения: 8
Бабите да си гледат работата. Simple Smile Бебетата е нормално да приличат на жабки (телосложението).
Бабите да си гледат работата. Simple Smile Бебетата е нормално да приличат на жабки (телосложението).
Чудо е с тези баби🫣

# 8
  • Мнения: 1 033
Много те моля в никакъв случай не слушай бабите да даваш по-малко храна на детето, сигурна съм че те съветват, щом е "да не му разшириш корема". Бебето най-добре знае колко да яде, всички бебета имат коремчета след хранене най-често.

# 9
  • Мнения: 12 722
Не им се връзвай на бабите, те да внимават те самите колко ядат. Как може да ти втълпяват глупости! Това е природно същество, то само си знае какво е най-добро за него. И аз съм си кърмила децата и никога не съм знаела колко изсукват - бебетата си имат инстинкти и добре, че не разчитат на баби.

Общи условия

Активация на акаунт