Кога мога да му подстрижа бебешката коса?

  • 5 257
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
аз съм далеч от баби и маминки т.е от хора който ми пълнят главата с глупости така че ,смело с ножицата напред.(последната издънка  на свекито беше да не оставям дрехите на Максим на простира след залез слънце) #Silly Максим осъмна  с нова прическа преди месец и половина newsm26

# 16
  • Мнения: 4 358
Оформи си косичката на детенце, не се връзвай на разни суеверия  Wink
Можеш да запазиш първите отрязани кичурчета, страхотен спомен е  Grinning

# 17
  • Мнения: 185
Нина се роди с много коса и от началото на 5-ия й месец се канех да й подстрижа бретона, че вече й влизаше в очите. По-скоро ме притесняваше къде и как да го направя, да не се върти много и да не я нараня с ножичката. За това суеверие се подсетих за момент (макар че и аз не знам какво е обяснението), но я подстригах преди 2 седмици. Във ваничката, за да е с мокра коса и с ножичката й за нокти заради тъпите й върхове. След това ми се видя една такава по-голяма и по-красива бебка!  Grinning  
Успешно подстригване!

# 18
  • Мнения: 5 468
Аз кръцнах перчема на  моята госпожица на 6 месеца, без да се замислям, щото й влизаше в очите. Чувала съм някакви истории, че не трябвало до 1 година да се подстригва, ама няма да стане. Мразя да робувам на такива работи. Незнам ЗАЩО. То май и никой незнае:)

# 19
  • Мнения: 172
Бебо е на 3 месеца \в случай че пак не ми излезе лентичката\ и преди една седмица почти го обръснахме с... машинката за подстригване на слабини,естествено почистена и дезенфикцирана.Сега е много по добре, а и мисля че за косата е по хубаво.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз още не съм постригвала бебка. Не толкова заради суеверията, ами защото все си мисля, че ще я острижа накриво и ще стане една прическа... Засега предпочитам да й вързвам кукуригу... Но, естествено за момченца не става!

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Vivi

Аз още не съм подстригала косата на Иво, защото тя е много къдрава, на спиралки и много ме кефи. Не му пречи, не му се завира никъде, истинската й дължина се вижда само когато е мокра...


Същото е и с моят син, ама баща му всеки ден ме тормози да му направел мъжка фризура  #2gunfire . За сега не давам  Imp ...виж като се позатопли времето може да си врътнем една уставна прическа  Thinking.

П.П: Това, че не се стриже дете до 1г. за сефте го чувам  Crazy

# 22
  • Мнения: 3 153
Мерси, момичета! Проблемът е решен-днес или утре ще му врътна една фризура:)

Общи условия

Активация на акаунт