БГ солидарност

  • 1 569
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
Рядко правя нещо, ако не съм убедена. Не съм солидарна с всички за всичко  Stop за петициите например- не подписвам, ако не съм съгласна.

# 16
  • Мнения: 9 865
Както с лентичките и онзи бизнесмен, който ги беше изтипосъл на захарчетата... Ама, че след 2 секунди пепелниците ще са пълни с българския трикольор, на кого му пука.

В този смисъл солидарността на фолк-недоразумението Камелия беше повече от гавра.
Коментирала съм го и на друго място, но никой не обръща внимание на тези неща. А би трябвало.

# 17
  • Мнения: 2 759
Аз пък помня, че като съобщиха за заразата в Либия (още не беше ясно кой, кого и как е арестувал) се чуха веднага "На смърт!", "Да мрат тия убийци!" , "Какви лекари са това, за едни пари деца да заразяват" и т.н., а сега всички с лентички. Евала баце!
                  Не съм убедена в невинността на медиците, и не съм слагала лента. Няма и да сложа. Не знам дали са виновни или не. Но ако са - никога не бих била солидарна с тях. Чудя се обаче колко хора са убедени в невинността им, и как.
                  ДеЩо, само ще вметна, че на протеста миналата сряда (за Странджа) се бяха събрали повече хора, въпреки че статута му беше... таковата нали... Но други неща ми направиха не особено добро впечатление... Доста хора с биричка в едната ръка, цигарка в другата, си разказват вицове на компанийки. Представям си протеста на лекарите ако се проведе по подобен начин как биха го изкоментирали. А каузата си беше доста сериозна, все пак.

# 18
  • Мнения: 804
Солидарността за съжаление не е БГ качество. И това не е от вчера а от незапомнени времена. Вижте ни историята, вижте ни архитектурата. Всяка възрожденска къща е с дувар 2-3 метра. Това не е само за да се запази уединението на фамилията, а и за да се предпазим от това което става навън. Да се предпазим от угризения - на вън убиват човек, ами как да помогна през тези дувари нищо не съм чул, нищо не съм видял.
Трамвайните билети - колкото и да вдигат цената им, пак ще бъдем солидарни на дребно, ще оставяме по някой билет на седалката и ще се гордеем, че сме измамили гадните контрольори. През осемдесетте години в Полша вдигнаха цената на транспорта и знаете ли какво стана /бях във Варшава/ - никой не се качваше в градския транспорт. Хората седяха по спирките и частни автомобили спираха и казваха в каква посока отиват. Вземаха пътници и продължаваха. Да ви е предлагал някой да ви закара когато имаше транспортни стачки? да сте видели в мръсен и раздрънкан автобус хората масово да протестират като не перфорират билети? 
За парното - точно в най-големия разгар на скандала, мили дисциплинирани пенсионерчета си вземаха пенсията от едното гише и отиваха да я оставят на другото, защото така  са възпитани - сметките се плащат най-напред.
За сестрите ни в Либия - избора им за евродепутати и лентичката не е знак за солидарност. С тези идеи се закичиха много хора и участваха в нечия PR кампания. Аз лично искрено се надявам кошмара на тези жени да свърши колкото може по-скоро. Не се наемам да съдя дали са виновни или не. Факта, че като медицински специалисти са участвали дори само с немарливост в такова чудовищно заразяване на деца, ги прави по някакъв начин виновни. Друг е въпроса дали държавата ни прояви солидарност навреме и дали всичко, което се прави сега не е опит да се заличи и забрави неадекватното поведение на политици и емисари преди години.

# 19
  • Мнения: 391
... Аз съм най-голям фен на предаването на билетчетата в градския транспорт. Ще ме обвините и ще кажете, че безплатно няма и т.н., аз пък ще ви кажа, че щом системата не е достатъчно добра да ни принуди да си плащаме, ще я прецакваме, докато можем. Поне в транспорта лично аз.  Не че го правя толкова често, ползвам карта и си плащам, но всеки път като дупча билетче го оставям.

По-голяма тъпня от това отдавна не бях чувал!

Друга солидарност - излезе ли петиция тука из форума или ви оспамят icq - то - всичко живо подписва. Почти винаги е за добра кауза, как да не подпишеш.

Пълни глупости! Много мразя да чета сълзливи призиви да се подпиша някъде. Освен това тези подписки нямат никакъв ефект!

Разни видове символична солидарност - таксита се събират и бибиткат, гасим и светкаме лампи, минутки мълчание, песни, патетики, лентички, концерти...

Тия таксиджии така са ми писнали на к..ра, че ми иде да ги пратя да чукат камъни в някоя кариера!

Общо взето всичко, де що си го изредила, си е бошлаф работа. На никой от властващите не му пука за серящи пред Парламента бебета. За какво да съм солидарен с такива?

# 20
  • Мнения: 227
 newsm78 Алеко,ти да не си бай Ганьо?Познаааах теееееее! Laughing
Няма солидарност в БГ,защото хората се изнервиха,овълчиха,намразиха и всеки гледа себе си. Sad

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 14:01 от olivija

# 21
  • Мнения: 2 070
На никой от властващите не му пука за серящи пред Парламента бебета. За какво да съм солидарен с такива?

Да бе да, увеличиха майчинството и после признаха и майките в заварено положение.
Добре, че не всички са като теб.

# 22
  • Мнения: 804
Ееех, КАЛЕКО АЛЕКО, КАЛЕКО АЛЕКО...

# 23
  • Мнения: 2 759
                    Алеко, ти ли си на аватара? Сопрано, пу първа попитах  Whistling.

...Хората седяха по спирките и частни автомобили спираха и казваха в каква посока отиват. Вземаха пътници и продължаваха. Да ви е предлагал някой да ви закара когато имаше транспортни стачки? да сте видели в мръсен и раздрънкан автобус хората масово да протестират като не перфорират билети..

                  Чух за такава инициатива в София, но не видях реализация някаква... Пък и донякъде съм на мнение, че трудно може да стане заради личната безопасност на хората. Само на околовръстното спират коли и се качват хора  Whistling...

Общи условия

Активация на акаунт